• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Prośba SKAS o propozycje podziału podwyżek

Koleżanki i Koledzy!

Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL informuje, że Szef KAS poprosiła o przedstawienie w miesiącu styczniu 2022 roku propozycji podziału podwyżek w wysokości:

432 zł funkcjonariusze SCS średnio na etat

497 zł pracownicy KSC średnio na etat

337 zł pracownicy poza mnożnikowi.

Mając na uwadze powyższe prosimy o przesłanie w terminie do 7 stycznia 2022 roku na adres jharon@tlen.pl propozycji, jak środki te mogłyby być rozdzielone.

Jednocześnie informujemy, że związek nie ustaje w działaniach o pozyskanie wyższych środków na podwyżki, tak aby odpowiadały kwocie 677zł średnio na etat, tak jak w innych formacjach. W tej sprawie będziemy dążyć do zwołania posiedzenia Komisji Finansów Publicznych. Tej sprawy nie wolno nam nigdy odpuścić.

Cd. w zał piśmie.

Pozdrawiam

Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy80-21-podział podwyżek.pdf
    92,3 KB · Wyświetleń: 1 356
Szefosywo MF nie byłoby sobą gdyby nie oszukali nas chociaż o 1 zł.
Funkcjonariuszom obiecali podwyżki w wysokości 4,4% + 159 zł z odmrożonej waloryzacji (tegoroczną nam ukradli).
4,4% x 6851 zł = ok. 289 zł
Dodając 159 otrzymujemy 448 zł.
To skąd propozycją 432 zł?
Nawet z tak mizernej kwoty muszą coś obciąć.
Niech oddadzą nam jeszcze z wyrównaniem tegoroczną waloryzację i dodadzą do tego kwotę o jaką odstajemy od innych służb.
Każde inne rozwiązanie będzie pluciem nam w twarz.
 
Wg stażu leci mi 3 dziesiątka i mogłabym liczyć na większe podwyżki niż młodziaki, ale też jestem za tym aby każdemu dać po równo, ale nie 432, ale 400, a te 32 przeznaczyć na wyrównanie niesprawiedliwości - głównie dla funkcjonariuszy służących na granicy !!!! no i wyjaśnić gdzie nam MF za...ło 16 zł !!
 
Wg stażu leci mi 3 dziesiątka i mogłabym liczyć na większe podwyżki niż młodziaki, ale też jestem za tym aby każdemu dać po równo, ale nie 432, ale 400, a te 32 przeznaczyć na wyrównanie niesprawiedliwości - głównie dla funkcjonariuszy służących na granicy !!!! no i wyjaśnić gdzie nam MF za...ło 16 zł !!
Rozumiem ideę, ale moim zdaniem nie dawajmy żadnych pretekstów do tworzenia takich dziwadeł. Narobi się jak grzybów po deszczu różnych funduszy, pul i innych machlojek - a pieniędzy do podziału jest po prostu śmiesznie mało.

Po drugie bałbym się oceniać, czy bardziej po dupie dostaje ten na granicy z uposażeniem 2800 zł, czy ten w dużym mieście z uposażeniem 3100 zł.
 
Rozumiem ideę, ale moim zdaniem nie dawajmy żadnych pretekstów do tworzenia takich dziwadeł. Narobi się jak grzybów po deszczu różnych funduszy, pul i innych machlojek - a pieniędzy do podziału jest po prostu śmiesznie mało.

Po drugie bałbym się oceniać, czy bardziej po dupie dostaje ten na granicy z uposażeniem 2800 zł, czy ten w dużym mieście z uposażeniem 3100 zł.
Przy granicy z Niemcami, ..... 2800 zł., szukałem budowlańców ...zapomnijcie, a jeżeli już to ceny usług jak w Warszawie.
Inflacja to jedna sprawa, ale druga to faktyczne koszty utrzymania gospodarstwa domowego w danym rejonie kraju - przepaść.
 
Przy granicy z Niemcami, ..... 2800 zł., szukałem budowlańców ...zapomnijcie, a jeżeli już to ceny usług jak w Warszawie.
Inflacja to jedna sprawa, ale druga to faktyczne koszty utrzymania gospodarstwa domowego w danym rejonie kraju - przepaść.
Na samiuśkiej granicy wschodniej stawka dla budowlańca który nie jest "fachowcem" to 300 zł dniówki. Więc skończ swoje wywody.
 
Dać wszystkim po równo, niech wypłacą wyrównanie do lutego, bo znowu wyrównywanie przyjdzie na konto w grudniu jak rok temu
Chyba kolego żartujesz, z jakiego powodu wyrównanie ma być od lutego a nie od styczna. No i jeszcze jedna sprawa o której nikt jeszcze nie napisał, Co ze średnią w Służbie Celnej na rok 2022? Czy znowu trzeba będzie czekać do września na jej ogłoszenie. Logicznie biorąc średnia powinna wzrosnąć o 432 zł. czyli do kwoty 7013,53 zł. Jak wiadomo miesiące styczeń i luty są miesiącami w których dużo ludzi odchodzi na emki a średnia to podstawa ich obliczenia. Myślę, że już teraz Z.Z. powinny zacząć coś robić w tym kierunku żeby nie trzeba było czekać miesiącami na ogłoszenie tej kwoty.
 
Wg stażu leci mi 3 dziesiątka i mogłabym liczyć na większe podwyżki niż młodziaki, ale też jestem za tym aby każdemu dać po równo, ale nie 432, ale 400, a te 32 przeznaczyć na wyrównanie niesprawiedliwości - głównie dla funkcjonariuszy służących na granicy !!!! no i wyjaśnić gdzie nam MF za...ło 16 zł !!
A z jakiej racji masz dostać wieksza podwyżkę niż tzw młodziaki? Masz większy staż to masz wyższe stazowe. Pracujesz na granicy to masz większy graniczny czy tam kontrolerski. Tą podwyżkę trzeba traktować jako inflacyjną choc jest niższa niż inflacja. A inflacja jest dla każdego taka sama wiec stąd pogląd aby byly równe kwoty A nie jakieś dziwolągi
 
Chyba kolego żartujesz, z jakiego powodu wyrównanie ma być od lutego a nie od styczna. No i jeszcze jedna sprawa o której nikt jeszcze nie napisał, Co ze średnią w Służbie Celnej na rok 2022? Czy znowu trzeba będzie czekać do września na jej ogłoszenie. Logicznie biorąc średnia powinna wzrosnąć o 432 zł. czyli do kwoty 7013,53 zł. Jak wiadomo miesiące styczeń i luty są miesiącami w których dużo ludzi odchodzi na emki a średnia to podstawa ich obliczenia. Myślę, że już teraz Z.Z. powinny zacząć coś robić w tym kierunku żeby nie trzeba było czekać miesiącami na ogłoszenie tej kwoty.
W 2022 wielokrotnosc kwoty bazowej ma wzrosnąć z 3.65 do 3.9, ale to dopiero w przyszym rozporzadzeniu

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
młodzi lepiej pracują za 3 tys. niż starzy co biorą po 7 tys. W dzisiejszych czasach trzeba umieć obsługiwać komputer i systemy informatyczne. Dlatego należy inwestować w młodych bo z nich jest pożytek.
 
A z jakiej racji masz dostać wieksza podwyżkę niż tzw młodziaki? Masz większy staż to masz wyższe stazowe. Pracujesz na granicy to masz większy graniczny czy tam kontrolerski. Tą podwyżkę trzeba traktować jako inflacyjną choc jest niższa niż inflacja. A inflacja jest dla każdego taka sama wiec stąd pogląd aby byly równe kwoty A nie jakieś dziwolągi
naucz się gimbazo czytać ze zrozumieniem !!! skąd takie cymbały się u Nas znalazły !!!
 
młodzi lepiej pracują za 3 tys. niż starzy co biorą po 7 tys. W dzisiejszych czasach trzeba umieć obsługiwać komputer i systemy informatyczne. Dlatego należy inwestować w młodych bo z nich jest pożytek.
Chłopie po co takie rzeczy wypisujesz? Mało już jest u nas złej krwi? A swoją drogą piszesz młodzi. A do ilu lat służby czy też wieku ktoś jest,, młodym,, wg ciebie?
 
Back
Do góry