• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt porozumienia w sprawie kierunkowych zasad podziału środków z modernizacji

Publikujemy treść proponowanego przez MF porozumienia w sprawie kierunkowych zasad podziału środków na wynagrodzenia i uposażenia z programu wieloletniego „Modernizacja KAS w latach 2023-2025” na rok 2024.

Zastosowane zmiany – na żółto:

Dodanie § 2 ust. 2 i 3 (doprecyzowanie co z osobami przyjętymi po 1 stycznia oraz ustalenie minimalnych mnożników dla nowo przyjmowanych, aby była jednolitość w kraju)

§ 3 ust. 1 - % w poszczególnych grupach

§ 3 ust. 3 – wymienione zostały wszystkie rozporządzenia z których wynikają ograniczenia płacowe

Dodany § 4 dotyczący opiekunów i mentorów.
 

Attachments

  • 2024_02_21_porozumienie.pdf
    147,8 KB · Wyświetleń: 2 545
Związek ma wszystkich potraktować równo osobą w woj mazowieckim nie robi połowy z tego co ktoś na granicy z uk a dostanie wyższą podwyżkę po po 4 latach ma już specjalistę tak jak ktoś z granicy
 
To jest beznadziejny projekt sprawi to że ktoś po 4 latach służby będzie zarabiał tyle samo co ja po 18 latach bedac cały czas specjalistą ja podziękuję za takie związki i odrazu składam rezygnację
Zgadzam się w projekcie jest brak wzrostu mnożnika dla osób, które mają po 25 czy 30 lat służby i osiągnęły już minimalny mnożnik.
 
W izbach granicznych zawsze można ten problem rozwiązać innymi zasadami podziału, ostateczna wersja porozumienia to jest ta, która ustala związki z DIAS. MF proponuje ramy. Także zmiast narzekać na swój los, zmobilizujcie lokalne struktury aby np u was zrobić to trochę inaczej. Nie można traktować wszystkich izb jednakowo. Nie wszystkie izby to izby wschodnie, proporcjonalnie to jest was mniejszość, a mam czasami wrażenie jakby jedyny prawdziwy celnik był tylko na pasie. Poza tym zasady dotyczą nie tylko celników ale też cywili.
 
Ja się ciesze! Za każdym razem kiedy naczelnik pyta kto chce na siebie dodatkowe zadania w zamian za parę złotych, które musimy wykonać - ja siedzę cicho i pije herbatkę, bo wiem, że poźniej i tak dociągniecie moją pensje do pensji tych naiwniaków robiących dwa razy więcej niż ja. Dziękuje!
O, to Ciebie ktoś pyta, czy chcesz dodatkowe zadania?
W IAS Olsztyn nikt się takimi pierdołami nie przejmuje. Po prostu z dnia na dzień mówią Ci, że będziesz robił teraz to i to, i już. Załatwione.
 
Bo prawdziwa praca jest tą na pasie, a te osoby które najciężej pracują mają dostać najmniej, chcesz się zamienić pracą z ludzi z granicy ?
Tak tak, święta racja to moja racja. Każdy wie gdzie aplikuję do służby i z czym to się wiąże. Ja na granicy bym nie chciał pracować, ale wcale nie uważam że wykonuje gorszą robotę.
 
czy sprawiedliwe jest to że ktoś po 4 latach służby będzie miał taki sam mnożnik jak ktoś po 18 latach ?
Pewnie, że nie jest i taka patologię trzeba zwalczać, tylko w skali kraju sa to pewnie pojedyncze przypadki
Kwota z modernizacji powinna być minimum 50%. I nie mów, że na nią nie zasługujesz.
wszyscy zasługujemy, ale wiadomo, że tak nie będzie i jakiś kompromis trzeba wypracować. Te 40-50% spokojnie może być dla wszystkich, 40 na równanie, a reszta dla dyrekcji
 
Czuję, że ktoś z z bycia opiekunem i mentorem uczynił sobie znaczne i stałe źródło dochodu oraz chce mieć duży wpływ na rozdysponowanie podwyżek - może nie ograniczajmy się do trzykrotności kwoty dodatku - może zróbmy 20 krotność kwoty jak ktoś jest opiekunem 20 zatrudnionych i 5 krotność dodatku mentorskiego (sarkazm).
Kwota rozdysponowania podwyżek powinna iść na podwyżki dla pracowników i funkcjonariuszy a nie na dodatki za dojazd koniem do pacy czy jeżdżenie na łyżworolkach po placu odpraw (zmniejszenie śladu węglowego). Dodanie §4 to kpina i plucie w twarz funkcjonariuszom i pracownikom, którzy swoim kosztem będą sponsorować ten dziwny i często sztuczny proceder.
 
Typowe porozumienie dla ekspertów i st ekspertów w LUCs i IAS. A ci młodsi eksperci i specjaliści będą tracić i składać się na wyrównanie mnożników dla tych co zarabiają krocie. Beznadziejne i krzywdzące dla tych co są zablokowani w stanowiskach w OC granicznych i nie są przyjaciółmi z kreskówki
 
Typowe porozumienie dla ekspertów i st ekspertów w LUCs i IAS. A ci młodsi eksperci i specjaliści będą tracić i składać się na wyrównanie mnożników dla tych co zarabiają krocie. Beznadziejne i krzywdzące dla tych co są zablokowani w stanowiskach w OC granicznych i nie są przyjaciółmi z kreskówki
Nawet jak dostaniemy na granicy 100% modernizacyjnej to nie osiągniemy docelowych mnożników na swoich stanowiskach czy to spec st. spec, mł. ekspert. Jacyś zablokowani się znajdą ale zarabiali do tej pory więcej i to sporo.
A chyba takie jest założenie żeby równać?
 
Pewnie, że nie jest i taka patologię trzeba zwalczać, tylko w skali kraju sa to pewnie pojedyncze przypadki

wszyscy zasługujemy, ale wiadomo, że tak nie będzie i jakiś kompromis trzeba wypracować. Te 40-50% spokojnie może być dla wszystkich, 40 na równanie, a reszta dla dyrekcji
niestety to nie są pojedyncze przypadki, a przy przechodzeniu do munduru na art. 150 młodych ludzi z US ze stażem 1-4 lata? zgłasza jak powstał nowy pion w UCS, u mnie w komórce
od wartościowania nikt nie dostał awansu w stanowisku, tylko belki a i z tym różnie, i teraz dwie dziewczyny będące w służbie od 01.09.2023 r. dostaną wyrównanie do mnożnika minimalnego a ja go już prawie mam. a doświadczenie w kontroli 15 lat i jestem jej opiekunem....
 
Back
Do góry