• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt porozumienia w sprawie kierunkowych zasad podziału środków z modernizacji

Publikujemy treść proponowanego przez MF porozumienia w sprawie kierunkowych zasad podziału środków na wynagrodzenia i uposażenia z programu wieloletniego „Modernizacja KAS w latach 2023-2025” na rok 2024.

Zastosowane zmiany – na żółto:

Dodanie § 2 ust. 2 i 3 (doprecyzowanie co z osobami przyjętymi po 1 stycznia oraz ustalenie minimalnych mnożników dla nowo przyjmowanych, aby była jednolitość w kraju)

§ 3 ust. 1 - % w poszczególnych grupach

§ 3 ust. 3 – wymienione zostały wszystkie rozporządzenia z których wynikają ograniczenia płacowe

Dodany § 4 dotyczący opiekunów i mentorów.
 

Attachments

  • 2024_02_21_porozumienie.pdf
    147,8 KB · Wyświetleń: 2 545
Dlaczego ani jeden związek zawodowy nie dał propozycji przeznaczenia środków na pomijanych latami w awansach na stanowisku?? Zamiast tego wszystkie związki jednogłośnie uchwaliły podwyższenie kasy na nieuzasadnione niczym dodatki mentorskie...
I co z siatką stanowisk, która jest..a nikt na nią nie patrzy?! Mentorski i dla opiekunów to jest pomyłka!
 
I co z siatką stanowisk, która jest..a nikt na nią nie patrzy?! Mentorski i dla opiekunów to jest pomyłka!
Wszyscy byli za mentorskim i opiekuńczym. Tylko ja zasygnalizowałem przypadki zgłaszane, fikcji w tej materii. Takie są i znowu najwięcej sygnałów z granicy, że rola opiekuna kończy się na odprawie i potem idą na różne stanowiska opiekun i uczeń.
Ale trzeba też obiektywnie napisać, że mam liczne głosy z formacji całej o tym jak rzetelnie i zapewne w większości przypadków odbywa się proces przekazywania wiedzy i jak bardzo wtedy to jest pracochłonne dla opiekuna.
Nie generalizujmy zatem.

Ps. Nie jestem mentorem, ani też opiekunem :)
 
Wszyscy byli za mentorskim i opiekuńczym. Tylko ja zasygnalizowałem przypadki zgłaszane, fikcji w tej materii. Takie są i znowu najwięcej sygnałów z granicy, że rola opiekuna kończy się na odprawie i potem idą na różne stanowiska opiekun i uczeń.
Ale trzeba też obiektywnie napisać, że mam liczne głosy z formacji całej o tym jak rzetelnie i zapewne w większości przypadków odbywa się proces przekazywania wiedzy i jak bardzo wtedy to jest pracochłonne dla opiekuna.
Nie generalizujmy zatem.

Ps. Nie jestem mentorem, ani też opiekunem :)
Sławek ale nawet abstrahując od idei mentoringu czy uważasz że wysysanie kasy z modernizacji na ten cel jest zasadne. Przecież dobrze wiesz, że są to pieniądze na wzrost wynagrodzeń. Jak zobaczą że można coś zagarnąć z tej puli to będą brali więcej. Dasz im palca to wezmą całą rękę. Te pieniądze powinny pójść do podziału na wszystkich. Taka szansa nie zdarza się codziennie. Mentoringu powinien być finansowany z kasy na szkolenia - każda izba posiada pulę środków na to. Kto w ogóle wpadł na tak szalony pomysł.
 
Sławek ale nawet abstrahując od idei mentoringu czy uważasz że wysysanie kasy z modernizacji na ten cel jest zasadne. Przecież dobrze wiesz, że są to pieniądze na wzrost wynagrodzeń. Jak zobaczą że można coś zagarnąć z tej puli to będą brali więcej. Dasz im palca to wezmą całą rękę. Te pieniądze powinny pójść do podziału na wszystkich. Taka szansa nie zdarza się codziennie. Mentoringu powinien być finansowany z kasy na szkolenia - każda izba posiada pulę środków na to. Kto w ogóle wpadł na tak szalony pomysł.
Nie pozwolę na wysysanie kasy z puli na wynagrodzenia/uposażenia z modernizacji.
Tutaj nie ma ubytku. Pula na wynagrodzenia pozostaje bez zmian.
 
Kiedy będzie jakaś pula na wyrównanie zaległości awansowych, czy kiedykolwiek to się zdarzy. Po prawie 20 latach młodszy rachmistrz
Problem jest taki ,że poza celnicy.pl inne związki nie widzą problemu. Przydałoby się poprosić MF o podanie statystyk ile jest takich osób, które pomimo długiego stażu odpowiednio do stanowiska nadal nie awansują np. od czasu wartościowania nie awansowały itp. I na podstawie tych danych zawalczyć o to w następnym roku przy modernizacji.To samo przy stopniach chociaż tam raz na 5 lat musi być awans z mocy prawa .
 
Problem jest taki ,że poza celnicy.pl inne związki nie widzą problemu. Przydałoby się poprosić MF o podanie statystyk ile jest takich osób, które pomimo długiego stażu odpowiednio do stanowiska nadal nie awansują np. od czasu wartościowania nie awansowały itp. I na podstawie tych danych zawalczyć o to w następnym roku przy modernizacji.To samo przy stopniach chociaż tam raz na 5 lat musi być awans z mocy prawa .
Odpowiedzią na ten nasz postulat, jest informacja, którą akceptują wszyscy, aby w ramach 5% nadrabiać te kwestie.
To zależy od sytuacji w Izbach.
Np. w Opolu udało się pewne zaległości nadrobić w poprzednim roku i w wielu innych IAS właśnie w ramach tych 5%. Oczywiście na ile starczyło środków, a było ich na tyle, że tam gdzie nie było awansu przez ponad 5 lat przyznano dodatkowe środki do podwyżki. O ile dobrze pamiętam 100zł. W tym roku będzie kolejna szansa na podobny kierunek. Będzie to jednak uzgadniane w ramach IAS w porozumieniach DIAS z ZZ.
Inne ZZ, nie zgadzają się, a bynajmniej nie podnoszą zdecydowanie tego tematu, aby zmienić zasady siatki płac na szczeblu centralnym, które uwzględniłyby naprawę tych zaniedbań.
To są realia, w których się obracamy.
 
Back
Do góry