• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt porozumienia w sprawie kierunkowych zasad podziału środków z modernizacji

Publikujemy treść proponowanego przez MF porozumienia w sprawie kierunkowych zasad podziału środków na wynagrodzenia i uposażenia z programu wieloletniego „Modernizacja KAS w latach 2023-2025” na rok 2024.

Zastosowane zmiany – na żółto:

Dodanie § 2 ust. 2 i 3 (doprecyzowanie co z osobami przyjętymi po 1 stycznia oraz ustalenie minimalnych mnożników dla nowo przyjmowanych, aby była jednolitość w kraju)

§ 3 ust. 1 - % w poszczególnych grupach

§ 3 ust. 3 – wymienione zostały wszystkie rozporządzenia z których wynikają ograniczenia płacowe

Dodany § 4 dotyczący opiekunów i mentorów.
 

Attachments

  • 2024_02_21_porozumienie.pdf
    147,8 KB · Wyświetleń: 2 523
W takiej wersji bardzo dobra propozycja, trzeba tylko dopilnować, żeby równanie było do siatki plac z instrukcji awansowania, a nie z rozporządzenia. Jest szansa na zmniejszenie różnic w wynagrodzeniu dla ludzi na tych samym stanowiskach.
 
trzeba zastanowić się nad kwotą dodatku dla opiekunów, gdyż czasami bywa tak ,że opiekunem młodego jest kierownik zmiany , praktycznie się nim nie zajmuje bo ma inne zadania a kaskę za nic przytula. inni funkcjonariusze odsyłają młodego do opiekuna ( bo ten bierze dodatek) i tak cały czas. I kto temu młodemu funkowi ma wytłumaczyć to i owo na początku jego drogi. Ten kto bierze kasę ale się nim nie zajmuje czy ten kto nie bierze kasy , a jest w jednej "budzie" na zmianie i robi to za free. Wypaczona jest ta instytucja "opiekunów". Kiedyś było bez kasy i każdy każdemu pomagał, dzielił się wiedzą, a teraz ....
 
Dla mnie porażka, niech będzie i 100% na wyrównanie mnożników ale jakaś weryfikacja być powinna np. czy cokolwiek taki osobnik wogóle robi na służbie czy o czymkolwiek ma pojęcie bo z tym bywa naprawdę różnie.
 
Ja się ciesze! Za każdym razem kiedy naczelnik pyta kto chce na siebie dodatkowe zadania w zamian za parę złotych, które musimy wykonać - ja siedzę cicho i pije herbatkę, bo wiem, że poźniej i tak dociągniecie moją pensje do pensji tych naiwniaków robiących dwa razy więcej niż ja. Dziękuje!
 
Dla mnie porażka, niech będzie i 100% na wyrównanie mnożników ale jakaś weryfikacja być powinna np. czy cokolwiek taki osobnik wogóle robi na służbie czy o czymkolwiek ma pojęcie bo z tym bywa naprawdę różnie.
Pomysł dobry, jedynie trudny do zrealizowania. Bezpośredni przełożonym musiałby mieć wpływ na kwotę podwyżki, a i nie zawsze to wystarczy, takie podziały to zawsze kompromis, nie będą wszyscy w 100% szczęśliwi.
 
Ja się ciesze! Za każdym razem kiedy naczelnik pyta kto chce na siebie dodatkowe zadania w zamian za parę złotych, które musimy wykonać - ja siedzę cicho i pije herbatkę, bo wiem, że poźniej i tak dociągniecie moją pensje do pensji tych naiwniaków robiących dwa razy więcej niż ja. Dziękuje!
Jest się czym szczycić, naprawdę. Kiedyś karma wróci 😉
 
Pomysł dobry, jedynie trudny do zrealizowania. Bezpośredni przełożonym musiałby mieć wpływ na kwotę podwyżki, a i nie zawsze to wystarczy, takie podziały to zawsze kompromis, nie będą wszyscy w 100% szczęśliwi.
To prawda. Mam nadzieję, że przełożeni zaczną doceniać też robotą takie osoby bez p..... że sobie nie poradzą itd. wtedy będzie ok.
 
trzeba zastanowić się nad kwotą dodatku dla opiekunów, gdyż czasami bywa tak ,że opiekunem młodego jest kierownik zmiany , praktycznie się nim nie zajmuje bo ma inne zadania a kaskę za nic przytula. inni funkcjonariusze odsyłają młodego do opiekuna ( bo ten bierze dodatek) i tak cały czas. I kto temu młodemu funkowi ma wytłumaczyć to i owo na początku jego drogi. Ten kto bierze kasę ale się nim nie zajmuje czy ten kto nie bierze kasy , a jest w jednej "budzie" na zmianie i robi to za free. Wypaczona jest ta instytucja "opiekunów". Kiedyś było bez kasy i każdy każdemu pomagał, dzielił się wiedzą, a teraz ....
Opiekunowie są tylko na papierze, bezsens
 
Pomysł dobry, jedynie trudny do zrealizowania. Bezpośredni przełożonym musiałby mieć wpływ na kwotę podwyżki, a i nie zawsze to wystarczy, takie podziały to zawsze kompromis, nie będą wszyscy w 100% szczęśliwi.
Jeśli bezpośredni przełożony to doceniani byliby przyjaciele króliczka i demotywacja wśród pozostałych
 
To jest beznadziejny projekt sprawi to że ktoś po 4 latach służby będzie zarabiał tyle samo co ja po 18 latach bedac cały czas specjalistą ja podziękuję za takie związki i odrazu składam rezygnację
 
Witam.Wiem, że gdzieś była na forum docelową siatka płac.Ale nie mogę znaleźć.Mogłby ktoś wrzucić ?:)
IMG_8754.jpeg


 
A jaki pomysł ma ZZ Celnicy na potraktowanie fc którzy przekraczają minimalny mnożnik ale wynika to z tego że od wartościowania w 2011 nie byli awansowani na stanowisku. Czy w takim wypadku 20% z modernizacji będzie sprawiedliwe?
 
Słusznie dużo specy i st specy z wieloletnim doświadczeniem i dużą wiedzą dostanie po dupie. Nie mój przypadek ale moich kolegów już tak. Kompletnie nieprzemyślana ta propozycja
A jaki pomysł ma ZZ Celnicy na potraktowanie fc którzy przekraczają minimalny mnożnik ale wynika to z tego że od wartościowania w 2011 nie byli awansowani na stanowisku. Czy w takim wypadku 20% z modernizacji będzie sprawiedliwe?

.
 
Back
Do góry