• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Próba segregacji pracowników w KAS i FSCS

PRACOWNICY KAS i FUNKCJONARIUSZE SCS

Koleżanki i Koledzy!


ZZ Celnicy PL publikuje pismo wysłane do Szefa KAS w związku z próbą łamania regulaminów nagradzania w poszczególnych IAS.

Zwracamy się jednocześnie z apelem do Was, abyście występowali na piśmie do Dyrektora i do wiadomości do Przewodniczących ZOI ZZ Celnicy PL, że posiadacie wiedzę, iż kierownik nie zawnioskował dla Was o przyznanie nagrody mimo, iż wzorowo wypełniacie powierzone zadania, a także przejawiacie inicjatywę w służbie czy też podnosicie kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, etc. i nie podlegacie pod żadne wyłączenia wynikające z regulaminu i prosicie o podanie przyczyn/powodów nie przyznania nagrody. Informujcie Dyrektora, że taka sytuacja działa skrajnie demotywująco.
Pytajcie kierowników dlaczego nie zawnioskowali o nagrodę dla Was, a jeśli macie dodatkowo wiedzę, że kierownik pierwotnie zawnioskował, ale kazano mu przepisać wnioski i wystąpić o mniejszą liczbę i uzasadnić to tylko szczególnymi osiągnięciami, zapominając o zapisach ustawowych czyli wzorowym wypełnianiu obowiązków, to piszcie o tym w Waszych wystąpieniach do DIAS.


Jeżeli zrobimy to masowo, to zatrzymamy to jawne łamanie prawa już na tym etapie i nie trzeba będzie przechodzić do dalszych działań.

Wnioski do DIAS składamy z zachowaniem drogi służbowej.

Niech taka akcja zacznie się już na etapie ponownego pisania wniosków przez kierowników(TERAZ PILNIE!), którzy w wielu lokalizacjach zostali do tego po prostu zmuszeni, aby przepisać wnioski na mniejszą liczbę funkcjonariuszy i pracowników.


Pozdrawiam

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy39-21-nagrody, limity.pdf
    198 KB · Wyświetleń: 893
No i premia nie przyszła na konto. Jako nowy pracownik boję się napisać do DIAS, boję się konsekwencji i tego, że później z kolejnych podziałów będzie mi ucinane. Za chwile mija mi rok pracy i jestem przerażona system (a raczej jego brakiem) podziału szeroko pojętej dodatkowej kasy. Brak jakiejkolwiek motywacji do pracy przy tak niskim wynagrodzeniu.. :(
 
Proszę o informację, jeżeli byłam w ciągu pierwszego półrocza ponad 50 procent w pracy (po odjęciu chorobowego,covid opieki i urlopu), a gdyby doliczyć urlop wypoczynkowy to byłam obecna ponad 70 procent czasu pracy i nie dostałam ani złotówki nagrody, czy zasadne będzie pismo z zapytaniem do DIAS o podanie przyczyny?
 
Proszę o informację, jeżeli byłam w ciągu pierwszego półrocza ponad 50 procent w pracy (po odjęciu chorobowego,covid opieki i urlopu), a gdyby doliczyć urlop wypoczynkowy to byłam obecna ponad 70 procent czasu pracy i nie dostałam ani złotówki nagrody, czy zasadne będzie pismo z zapytaniem do DIAS o podanie przyczyny?
Byłam obecna ciałem czy duchem (?), ale pytać (śpiewać) każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej i warto
przytoczyć jakieś inne argumenty....
 
Proszę o informację, jeżeli byłam w ciągu pierwszego półrocza ponad 50 procent w pracy (po odjęciu chorobowego,covid opieki i urlopu), a gdyby doliczyć urlop wypoczynkowy to byłam obecna ponad 70 procent czasu pracy i nie dostałam ani złotówki nagrody, czy zasadne będzie pismo z zapytaniem do DIAS o podanie przyczyny?
Najwięcej się dowiesz jeśli przeczytasz regulamin nagród obowiązujący w Twoim IAS. W każdej izbie mogą być nieco różne zasady i kilka dni nieobecności może zrobić różnicę.
 
Trzy rzeczy.

1) Nagrody za szczególne osiągnięcia... są w pełni uznaniowe, więc wszystko skupia się na kierownikach którzy tworzą pierwsze listy osób które cenią (nie ważne za co).

2) Tzw. dodatki Covidowe to chyba obecnie jest zamiennik nagród kwartalnych, ale jest tu wolna amerykanka.
Plotki są różne: - że wszyscy cywile na zdalnym dostali... - że powinni dostać ci którzy byli w swoim urzędzie bo to oni ryzykują kontakt z zarażonymi... - że powinni dostać ci którzy robią kontrole w terenie, z powodu jw.
Ja już sam nie wiem, ale w każdym IASie jest inaczej i reguł sztywnych nie ma.
3) Ja bym bardzo chciał, by nasz ZZ prześledził statystykę przyznawania dodatków 'Covid' w oparciu o dane ze wszystkich IAS, bo obawiam się, że te dodatki Covid dostaje procentowo mniej funków niż cywili. To są moje podejrzenia, ale ludzie z mojej komórki mówią to samo.

Czuwaj.
 
Najwięcej się dowiesz jeśli przeczytasz regulamin nagród obowiązujący w Twoim IAS. W każdej izbie mogą być nieco różne zasady i kilka dni nieobecności może zrobić różnicę.
Dziękuję za normalną odpowiedź, regulamin mojej izby dot. nagród mówi o wymogu 50 procentowej obecności, dlatego zapytalam czy ktoś ma wiedzę odnośnie jakichś dotakowych wymogów np 75 procent,bo i takie głosy słyszałam.
 
Byłam obecna ciałem czy duchem (?), ale pytać (śpiewać) każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej i warto
przytoczyć jakieś inne argumenty....
Pracuję przy obsłudze w ruchu ciągłym wykonujac 100 wymaganej dziennej normy, moje pytanie dotyczyło wyłącznie wymagań procentowych, już zapoznałam się z regulaminem nagradzania i wiem, że w mojej izbie to 50 procent obecności, tak więc nadal nie rozumiem dlaczego nic nie dostałam:(, zła wola wnioskującego lub ograniczenia ilościowe...
 
@Rubi7878 Pisz do DIAS wniosek o uzasadnienie drogą służbową.

Te limity to jest łamanie regulaminów.
Jeżeli czytasz przepisy, stale szkolisz się, jesteś sumienny i z pełnym zaangażowaniem wykonujesz powierzone Ci zadania, nie miałeś większej absencji, postępowania dyscyplinarnego i innych wyłączeń, to nagroda Tobie się należy. Pisz szybko do DIAS drogą służbową. Tak powinien zrobić każdy, kto wie, że ze względu na jakieś limity, ma być pozbawiony nagrody.
 
No właśnie ta absencja wydaje mi się jedyną przeszkodą,ale tak jak opisalam skoro urlop wypoczynkowy jest wliczany do czasu pracy to mam przepracowane 70 procent, a nasz regulamin nagradzania mówi o wymogu 50 procent, nie mam jednak wiedzy czy przełożony wnioskował o nagrodę czy nie...
 
No właśnie ta absencja wydaje mi się jedyną przeszkodą,ale tak jak opisalam skoro urlop wypoczynkowy jest wliczany do czasu pracy to mam przepracowane 70 procent, a nasz regulamin nagradzania mówi o wymogu 50 procent, nie mam jednak wiedzy czy przełożony wnioskował o nagrodę czy nie...
Sprawdź precyzyjnie zapisy w regulaminie. Wystarczy, że zamiast "50% przepracowanych", będzie "50% obecności", a zrobi to różnicę.

Pamiętaj - jest jeszcze możliwa "interpretacja własna" przez przełożonych ...
 
Back
Do góry