Próba segregacji pracowników w KAS i FSCS

PRACOWNICY KAS i FUNKCJONARIUSZE SCS

Koleżanki i Koledzy!


ZZ Celnicy PL publikuje pismo wysłane do Szefa KAS w związku z próbą łamania regulaminów nagradzania w poszczególnych IAS.

Zwracamy się jednocześnie z apelem do Was, abyście występowali na piśmie do Dyrektora i do wiadomości do Przewodniczących ZOI ZZ Celnicy PL, że posiadacie wiedzę, iż kierownik nie zawnioskował dla Was o przyznanie nagrody mimo, iż wzorowo wypełniacie powierzone zadania, a także przejawiacie inicjatywę w służbie czy też podnosicie kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, etc. i nie podlegacie pod żadne wyłączenia wynikające z regulaminu i prosicie o podanie przyczyn/powodów nie przyznania nagrody. Informujcie Dyrektora, że taka sytuacja działa skrajnie demotywująco.
Pytajcie kierowników dlaczego nie zawnioskowali o nagrodę dla Was, a jeśli macie dodatkowo wiedzę, że kierownik pierwotnie zawnioskował, ale kazano mu przepisać wnioski i wystąpić o mniejszą liczbę i uzasadnić to tylko szczególnymi osiągnięciami, zapominając o zapisach ustawowych czyli wzorowym wypełnianiu obowiązków, to piszcie o tym w Waszych wystąpieniach do DIAS.


Jeżeli zrobimy to masowo, to zatrzymamy to jawne łamanie prawa już na tym etapie i nie trzeba będzie przechodzić do dalszych działań.

Wnioski do DIAS składamy z zachowaniem drogi służbowej.

Niech taka akcja zacznie się już na etapie ponownego pisania wniosków przez kierowników(TERAZ PILNIE!), którzy w wielu lokalizacjach zostali do tego po prostu zmuszeni, aby przepisać wnioski na mniejszą liczbę funkcjonariuszy i pracowników.


Pozdrawiam

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy39-21-nagrody, limity.pdf
    198 KB · Wyświetleń: 646
No i premia nie przyszła na konto. Jako nowy pracownik boję się napisać do DIAS, boję się konsekwencji i tego, że później z kolejnych podziałów będzie mi ucinane. Za chwile mija mi rok pracy i jestem przerażona system (a raczej jego brakiem) podziału szeroko pojętej dodatkowej kasy. Brak jakiejkolwiek motywacji do pracy przy tak niskim wynagrodzeniu.. :(
 
Do góry