• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

POROZUMIENIE W SPRAWIE MODERNIZACJI 2023-2025

1663766033139.png

1663766063334.png

1663766094112.png

1663766113288.png

1663766346852.png
 
Kwota podwyżki modernizacyjnej jest przecież podana w treści porozumienia (699,60), tylko sposób podziału nie jest jeszcze ustalony więc trudno mówić o konkretnych kwotach.
Niezależna od tego ma być jeszcze podwyżka budżetowa o 7.8 % I to możesz sobie dokładnie wyliczyć mnożąc przez 7.8% swoje mnożnikowe składniki uposażenia. (Np dodatek kontrolerski jest kwotowy a nie mnożnikowy i nie wzrośnie automatycznie)
 
jaka siatka płac. minimalny mnożnik na mł ekspercie to 2,25 wg siatki płac.
minimalny mnożnik na mł ekspercie wg rozporządzenia to 1,97.
przeliczając kwotę przyszłej podwyżki 699zł na konkretny wzrost mnożnika... to każdy powinien dostać około +0,3 więcej.
1,97+0,3 = 2,27 - osiągnie mnożnik minimalny w siatce płac i nic nie muszą mu już wyrównywać.
Tak to jest obliczone!

ale taki drugi PRAWDZIWY mł. ekspert który nie miał "awansu bez kasy" to ma normalny mnożnik 2,35.Jemu jak się doda 0,3 to będzie miał już 2,65.....

rozdział podwyżek powinien polegać na ustaleniu ŚREDNIEGO mnożnika w danym stanowisku a nie MINIMALNEGO!!
wtedy ten kto "goni" średnią powinien dostać 750zł a ten co ma dużo ponad powinien dostać 650zł. Tylko wtedy przeciętne 700zł ma SENS!!
 
jaka siatka płac. minimalny mnożnik na mł ekspercie to 2,25 wg siatki płac.
minimalny mnożnik na mł ekspercie wg rozporządzenia to 1,97.
przeliczając kwotę przyszłej podwyżki 699zł na konkretny wzrost mnożnika... to każdy powinien dostać około +0,3 więcej.
1,97+0,3 = 2,27 - osiągnie mnożnik minimalny w siatce płac i nic nie muszą mu już wyrównywać.
Tak to jest obliczone!

ale taki drugi PRAWDZIWY mł. ekspert który nie miał "awansu bez kasy" to ma normalny mnożnik 2,35.Jemu jak się doda 0,3 to będzie miał już 2,65.....

rozdział podwyżek powinien polegać na ustaleniu ŚREDNIEGO mnożnika w danym stanowisku a nie MINIMALNEGO!!
wtedy ten kto "goni" średnią powinien dostać 750zł a ten co ma dużo ponad powinien dostać 650zł. Tylko wtedy przeciętne 700zł ma SENS!!
Widziałem projekt tej nowej siatki płac i stwierdzam, że dla 90 % f-szy ona nie zmiena nic, jedynie mł. ekspertom, którzy mają koło 2,1 "powinni" dostać do 2,25 czyli 0,15 (0.15*1803*0,83=224 zł netto). Skąd to, że podwyżka 699 brutto wejdzie do mnożnika a nie do stopnia bądz czegoś jeszcze innego????
 
jaka siatka płac. minimalny mnożnik na mł ekspercie to 2,25 wg siatki płac.
minimalny mnożnik na mł ekspercie wg rozporządzenia to 1,97.
przeliczając kwotę przyszłej podwyżki 699zł na konkretny wzrost mnożnika... to każdy powinien dostać około +0,3 więcej.
1,97+0,3 = 2,27 - osiągnie mnożnik minimalny w siatce płac i nic nie muszą mu już wyrównywać.
Tak to jest obliczone!

ale taki drugi PRAWDZIWY mł. ekspert który nie miał "awansu bez kasy" to ma normalny mnożnik 2,35.Jemu jak się doda 0,3 to będzie miał już 2,65.....

rozdział podwyżek powinien polegać na ustaleniu ŚREDNIEGO mnożnika w danym stanowisku a nie MINIMALNEGO!!
wtedy ten kto "goni" średnią powinien dostać 750zł a ten co ma dużo ponad powinien dostać 650zł. Tylko wtedy przeciętne 700zł ma SENS!!
No tak, ale jest już kazus z tego roku, że najmniej zarabiającym cywilom z KSC najpierw dosypano do minimalnego mnożnika a dopiero od tego minimalnego mnożnika liczono podwyżkę, która była równa dla wszystkich pracowników.

Tylko przy takiej praktyce te minimalne mnożniki coś dadzą, w innym razie będzie tak, jak piszesz @angel81. Jak się zdaje złej woli w tej sprawie nie ma u SKAS, pytanie, czy związki tego przypilnują i czy będą reprezentować w tej sprawie bardziej "niskomnoznikowców", czy lepiej zarabiających, dla której dużym problemem jest "wypłaszczanie się" różnic płacowych.
 
No tak, ale jest już kazus z tego roku, że najmniej zarabiającym cywilom z KSC najpierw dosypano do minimalnego mnożnika a dopiero od tego minimalnego mnożnika liczono podwyżkę, która była równa dla wszystkich pracowników.

Tylko przy takiej praktyce te minimalne mnożniki coś dadzą, w innym razie będzie tak, jak piszesz @angel81. Jak się zdaje złej woli w tej sprawie nie ma u SKAS, pytanie, czy związki tego przypilnują i czy będą reprezentować w tej sprawie bardziej "niskomnoznikowców", czy lepiej zarabiających, dla której dużym problemem jest "wypłaszczanie się" różnic płacowych.
Dokładnie !! byłoby wręcz idealnie otrzymać te minima na mnożnikach, chociaż jak pisałem wcześniej większości ludzi, których znam nic to nie daje.
 
Widziałem projekt tej nowej siatki płac i stwierdzam, że dla 90 % f-szy ona nie zmiena nic, jedynie mł. ekspertom, którzy mają koło 2,1 "powinni" dostać do 2,25 czyli 0,15 (0.15*1803*0,83=224 zł netto). Skąd to, że podwyżka 699 brutto wejdzie do mnożnika a nie do stopnia bądz czegoś jeszcze innego????
bo usunięto z projektu zapis ze podwyżka dotyczy również dodatku za stopnień dla funkcjonariuszy.

Najpierw powinna być wyrównanie zgodne z siatką płac a dopiero w drugiej kolejności podwyżki po 699zł
 
bo usunięto z projektu zapis ze podwyżka dotyczy również dodatku za stopnień dla funkcjonariuszy.

Najpierw powinna być wyrównanie zgodne z siatką płac a dopiero w drugiej kolejności podwyżki po 699zł
No i mamy początek końca. Na takie właśnie różne "podejścia" liczył SKAS...Poczekajmy dwa miesiące i zobaczymy oblicze prawdziwe - wilk czy baranek ofiarny :unsure:
 
No i rozpoczęło się polskie piekło . Jak mówią Niemcy Polnische Ordnung.. Ludzie czy Wy kiedykolwiek ( nie dotyczy wszystkich forumowiczów ) zmądrzejecie ? Ciągle i nieustannie jest grupa która dzieli włos na czworo. Osobiście wierzę w dobre intencje SKAS i zobaczymy. U mnie ma kredyt zaufania. I skończcie wymyślać teorie spiskowe zachowujecie i piszecie - co niektórzy - jak urzędasy a nie Funkcjonariusze i bazgracie - co niektórzy - trzy po trzy jak małe dzieci. Aż nie wytrzymałem i napisałem. Jest porozumienie i trzeba tego przestrzegać. Zarówno MF jak i MY.. A nie jak małe dzieci i jęki. Zapraszam malkontentów na granicę tam jest najlepsza szkoła Służby i nabrania rozumu. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
No i rozpoczęło się polskie piekło . Jak mówią Niemcy Polnische Ordnung.. Ludzie czy Wy kiefykolwiek ( nie dotyczy wszystkich forumowiczów ) zmądrzejecie ? Ciągle i nieustannie jest grupa która dzieli włos na czworo. Osobiście wierzę w intencje SKAS i zobaczymy. U mnie ma kredyt zaufania. I skończcie wymyślać teorie spiskowe zachowujecie i piszecie - co niektórzy - jak urzędasy a nie Funkcjonariusze i bazgracie - co niektórzy - trzy po trzy jak małe dzieci. Aż nie wytrzymałem i napisałem. Jest porozumienie i trzeba tego przestrzegać. Zarówno MF jak i MY.. A nie dętki i jęki.
Mam nadzieję że Twoja wizja jest tą która się sprawdzi. Zresztą życzę nam tego. Sławek napisał czym się kierował i jestem przekonany że miał rację. Na pewno nie będę go krytykował. Dziś czytałem na stronie skarbowcy pl jakieś deklaracje na temat podwyżki 7.8 proc. I gdyby udało się wywalczyć więcej to byłoby to. Ale pewnie jak się okaże później będzie to dotyczyć wszystkich oprócz nas o co się postarają ludzie tacy jak radny. 😂😂😂
 
Mam nadzieję że Twoja wizja jest tą która się sprawdzi. Zresztą życzę nam tego. Sławek napisał czym się kierował i jestem przekonany że miał rację. Na pewno nie będę go krytykował. Dziś czytałem na stronie skarbowcy pl jakieś deklaracje na temat podwyżki 7.8 proc. I gdyby udało się wywalczyć więcej to byłoby to. Ale pewnie jak się okaże później będzie to dotyczyć wszystkich oprócz nas o co się postarają ludzie tacy jak radny. 😂😂😂

Mam nadzieję że Twoja wizja jest tą która się sprawdzi. Zresztą życzę nam tego. Sławek napisał czym się kierował i jestem przekonany że miał rację. Na pewno nie będę go krytykował. Dziś czytałem na stronie skarbowcy pl jakieś deklaracje na temat podwyżki 7.8 proc. I gdyby udało się wywalczyć więcej to byłoby to. Ale pewnie jak się okaże później będzie to dotyczyć wszystkich oprócz nas o co się postarają ludzie tacy jak radny. 😂😂😂
U mnie SKAS ma kredyt zaufania. KREDYT. Ale jak czytam te biadolenia to aż nie wytrzymuję. Funkcjonariusze czy jakieś niedojdy piszą te lamenty ? Powtórzę co niektórym - idź na granicę miej pojęcie o Służbie a dopiero później niech piszą o Służbie. Uważam iż na forum jest zbyt dużo wpisòw urzędasòw ( do których NIE ZALICZAM FUNKÓW Z OC WEWNĘTRZNYCH i innych uzbrojonych itd szeroko pojętej ﹰSłużby cxy też różnych kontroli- to są Funkcjonariusze ). Zauważcie jaką ewolucję przeszliśmy od 1991 roku. Czy wiecie co to ZOLLKRIMALLAMT ? Niektórzy wiedzą. To jest coś o czym kiedyś tylko marzyliśmy a teraz to mamy. O Emeryturach nie wspomnę. Doceńmy SUKCES walczmy dalej ale na litość boską nie stękajmy że jest czarna dupa. Porównując rok 1991 do 2022 jesteśmy w W BEZ PORÓWNANIA LEPSZEJ SYTUACJI PRAWNEJ. Więc nie pieprzcie - co niektórzy - jak to źle.
 
Ostatnia edycja:
Mamy wszystkie uprawnienia Policji czy też Straży Granicznej. W roku 1991 nie mieliśmy ABSOLUTNIE ŻADNYCH UPRAWNIEŃ TYCH SŁUŻB. Naprawdę nie widzicie - co niektórzy - POTĘŻNEGO SKOKU KTÓRY ZROBILIŚMY ???? Przecież kiedyś nie mieliśmy NAWET RADIOWOZÓW !!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Mamy wszystkie uprawnienia Policji czy też Straży Granicznej. W roku 1991 nie mieliśmy ABSOLUTNIE ŻADNYCH UPRAWNIEŃ TYCH SŁUŻB. Naprawdę nie widzicie - co niektórzy - POTĘŻNEGO SKOKU KTÓRY ZROBILIŚMY ???? Przecież kiedyś nie mieliśmy NAWET RADIOWOZÓW !!!!!!!
Słuszna uwaga, doskonale wypunktowane pozytywy, jednak...dużo na forum o dyskryminacji i trudno w praktyce tego nie zauważyć. No i życie nie kończy się na granicy. Co do zaufania, owszem, ale ostrożność i patrzenie SKAS "na ręce", moim zdaniem, nie zawadzi. Pozdrawiam :coffee:
 
nie ma nic złego w zgłaszaniu krytycznych uwag jeśli ta krytyka jest konstruktywna. Uważam , że w tej chwili celem powinno być wypracowanie sposobu rozdysponowania podwyżek tak, by 70% z modernizacji było dla wszystkich po równo.
 
W temacie uprawnień sprzed lat dodam tylko że co do broni mieliśmy jedynie plombownicę :) oraz surowego i karcącego spojrzenia. To były wszystkie nasze uprawnienia.
 
Ostatnia edycja:
nie ma nic złego w zgłaszaniu krytycznych uwag jeśli ta krytyka jest konstruktywna. Uważam , że w tej chwili celem powinno być wypracowanie sposobu rozdysponowania podwyżek tak, by 70% z modernizacji było dla wszystkich po równo.
Sedno porozumienia, pewnik, podpisane szybko..postulat j/w spokojnie mógł być uwzględniony z gwarancją dyspozycji dla DIAS. Może nie warto kruszyć kopii o te parę srebrników bo "starzy" i tak odejdą a "młodzi" niech posmakują "oczekiwania na mannę z nieba" :sleep:
 
Back
Do góry