• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

POROZUMIENIE W SPRAWIE MODERNIZACJI 2023-2025

1663766033139.png

1663766063334.png

1663766094112.png

1663766113288.png

1663766346852.png
 
A czy to porozumienie ktoś traktuje jeszcze poważnie? Bo od września czas mija, uchwały nie ma, czasu do wycofania wniosku o emeryturę coraz mniej, to chcą tych ludzi czymś przekonać czy nie. A może będzie tak że czekamy na ustawę którą przeforsuje MSW do której nas dopiszą albo i nie , a potem po ciężkich walkach w połowie roku łaskawie dorzucą jakiś ochłap , którego wielkość będzie uzależniona od tego czy będziemy dopisani do ustawy. W każdym razie uchwała miała być w IV kwartale cóż został tydzień, pewnie szef chce nam na święta prezent zrobić.... albo milczy bo mu kazali pismo w którym obiecał ok 1200 zł podwyżki połknąć bez popitki
 
Czy ja dobrze liczę?
Obliczenia dla funkcjonariusza pełniącego służbę od 16 lat w Wawie
7,8% ( niech to będzie 500 zł
699 zł z modernizacji
500 zł- stołecznego
I 16% dziadkowego które wywalczyli ostatnio policjanci ( około 500 zł)
Czyli jakieś 2200 zł brutto ?
To jest full optymistyczna wersja
A pesymistyczna to ile? 1000 zł brutto ?
 
Czy ja dobrze liczę?
Obliczenia dla funkcjonariusza pełniącego służbę od 16 lat w Wawie
7,8% ( niech to będzie 500 zł
699 zł z modernizacji
500 zł- stołecznego
I 16% dziadkowego które wywalczyli ostatnio policjanci ( około 500 zł)
Czyli jakieś 2200 zł brutto ?
To jest full optymistyczna wersja
A pesymistyczna to ile? 1000 zł brutto ?
Z tych wszystkich wymienionych składników które wymieniłeś, najbardziej pewna jest podwyżka kwoty bazowej o 7,8%. (Już tylko podpis Prezydenta został)
Przy dodatku nazwanym przez Ciebie "dziadkowym" po 16 latach (służby i pracy razem) dodatek wg ogłoszonych założeń wynosiłby 6% (max 15% po 25 latach)
 
Na spotkaniu z SKAS 29.12. poinformuję SKAS, że w środowisku narasta niepokój w tej sprawie i zapytam o planowaną datę posiedzenia RM i przyjęcia Uchwały.
Jest już najwyższy czas, aby uzyskać konkretną informację kiedy RM przyjmie Uchwałę.
Brak takiej informacji spowoduje wzrost niepokojów społecznych.
 
Na spotkaniu z SKAS 29.12. poinformuję SKAS, że w środowisku narasta niepokój w tej sprawie i zapytam o planowaną datę posiedzenia RM i przyjęcia Uchwały.
Jest już najwyższy czas, aby uzyskać konkretną informację kiedy RM przyjmie Uchwałę.
Brak takiej informacji spowoduje wzrost niepokojów społecznych.
Szanowny Panie Przewodniczący, z szacunku dla Pana i poszanowania godności funkcjonariuszy oraz pracowników proszę o zaniechanie wszelkich pytań. Pozwoli to na rzeczywistą ocenę wiarygodności SKAS i szczerości MF w stosunku do KAS. Spokojnych i radosnych Świąt.
 
Jesteś poza służbą. Rozumiem, że Tobie nie zależy. Nam zależy na modernizacji, dlatego na tym etapie tylko pytamy. Jeżeli wspólnie uznany, że jest nieuzasadniona zwłoka, przestaniemy pytać i będziemy działać.
Skoro już Pan pisze o mnie wskazując, że jestem poza służbą to może by dopisać, że nie w własnej winy.
Rozumiem, że skoro jestem poza służbą to co mi do Pańskich działań.
 
Skoro już Pan pisze o mnie wskazując, że jestem poza służbą to może by dopisać, że nie w własnej winy.
Rozumiem, że skoro jestem poza służbą to co mi do Pańskich działań.
Jesteśmy poza burtą i nie liczymy się dla związków jako funkcjonariusze.Chociaż wielu z nas wykonuje te same zadnia, co przed ucywilnieniem .
Niektórzy zapomnieli jak to jest poza służbą nie z własnej woli.
 
Jesteśmy poza burtą i nie liczymy się dla związków jako funkcjonariusze.Chociaż wielu z nas wykonuje te same zadnia, co przed ucywilnieniem .
Niektórzy zapomnieli jak to jest poza służbą nie z własnej woli.
Nie. Byłem przekonany, że @wolny to emeryt z wyboru, nie ucywilniony i nie wygaszony. Nie wiedziałem, że chce wrócić. @wolny przepraszam i życzę powrotu do służby.
 
Back
Do góry