• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżek nie będzie do 10.04.

Kwintesencja działania KAS
1586265142418.png
 
Zgadzam się trzeba dążyć do szybkiej wypłaty podwyżki, ale nie jest to dobry moment, żeby straszyc protestami, innymi, niż np. oflagowanie i informowanie o gorszym traktowaniu.
Na początku szefowania MRz., pojawiały się głosy krytyki, broniłem jej uważając, że trzeba dać dziewczynie szansę na pokazanie jej postawy i wizji.
Teraz chyba już pokazała, że ma za nic swoich funkcjonariuszy i pracowników.
Gratuluję Pani Magdo, straciła Pani przynajmniej jedą osobę (mnie) która nie skreślała Pani szefowania na samym starcie.
Proszę przemyśleć swoje kolejne decyzje i pisma przed opublikowaniem.

Co wynika z takiego pisma:
"złożono wniosek...." - kto złożył?
"nie jest mi wiadomo, żeby podwyżki były zagrożone" - a kto ma wiedzieć?
itp itd
 
zwolnienie na telefon.
to jedyna racjonalna odpowiedź.
łajdactwo i tyle.
myślą tylko o sobie.
kariery i polityczna dyspozycyjność.
kończymy z tymi przydasiami.
to jest do zrobienia.
 
Cudowne hasełko:

"Recesja w Polsce w tym roku jest prawdopodobna"

Kuźwa, nie trzeba być ekonomistą by wiedzieć, że jest więcej, niż PEWNA !!
I jeszcze to:


"za dwa lub trzy miesiące trzeba będzie zmienić budżet"

Znaczy się - WSZYSTKIE nie zrealizowane do tego czasu wydatki z budżetu, będzie można
przemianować na drugą, piątą, dziesiątą "tarczę antykryzysową".

Niech ktoś spróbuje zgadnąć, kogo decydenci (już) wybrali na króliki doświadczalne ...
 
To będzie pretekst, aby zredukować budżetowkę w sektorach, gdzie jest do bólu rozbudowana i niepotrzebna. Mają okazję zmodernizować ją w tych miejscach, gdzie wprowadzili różne e- rozwiązania.

Myślicie, że będą robić redukcję na granicach, dochodzeniówkach, działach kontroli podatkowej? Już to widzę.
Jak nie teraz, to nigdy tego nie zrobią.
 
Pamiętacie zwrot kasy z izb na inwestycje? To teraz będzie kolejny, kwartalne będą trzymać jak stanie konieczność wypłaty minimum podwyżek z budżetu i będzie zrzutka. Teraz najważniejsze aby kopertowe szaleństwo wyszło "na nasze".
 
Wojsko dziś juz ma wypłacone wiadomość z pierwszej ręki. Słuchajcie wedlug mnie trzeba kontynuować dialog z szefowa a w międzyczasie robić akcje z oflagowaniem i dbaniem o zdrowie. Mamy bardzo malo czasu. Trzeba ją pytać o konkrety .
 
Pisałem w innym poście, ale powtórzę ... Sławek dobrze wiedział - pisząc pismo o wypłatę podwyżek do 10-04-2020, że w sytuacji epidemii i kryzysu, odwleczenie wypłaty podwyżek może się równać z ich brakiem !
 
Myślę, że ostatnie zdanie pisma jest bardziej niż znamienne.

W kontekście proponowanego art. 15zzzzzo i dalszych w projekcie tarczy antykryzysowej 2.0 nie należy mieć złudzeń.
Do tego dochodzi jeszcze najgorszy z możliwych "opiekunów" czyli MF.
Inne formacje mają - jak zawsze - dużo więcej szczęścia.

Pisałem o możliwych reperkusjach COVID19 jakiś czas temu, może nie będzie najgorzej - ale dla funkcjonariuszy, którzy korzystają z tego, że można ich traktować jako "mięso armatnie".
W tym przypadku status funkcjonariusza się w KAS przydaje.
 
Back
Do góry