• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżek nie będzie do 10.04.

nie mamy pańskiego płaszcza.
i co nam pan zrobi?
oj, madzia.
właśnie przebiłaś antydokonania.
wszystkich poprzedników na tym stołku.

funkcjonariusze, wszyscy razem:

[video]
 
Prawdopodobnie chodzi o całe porozumienie zmieniające, aby nie finansować połowy wzrostu kwoty bazowej z modernizacji, a tylko jedną szóstą, przez co więcej kasy zostanie na faktyczną podwyżkę.
Pytanie tylko, czy nie zostanie to zaakceptowane za późno.
 
Dlaczego piszesz że możemy się pożegnać? Po raz kolejny nie wpuścili nas drzwiami to trzeba wejść oknem. Ja nie zamierzam tak łatwo się poddawać. Czekamy na szybkie przyjęcie tej zmiany i naciskam na mg A jak to nie pomoże to będziemy leczyć skolatane nerwu na l4
 
Nie chce się wierzyć że o to chodzi...
Punkt 2 porozumienia z 29 stycznia o tym mówi:
2. Dla zapewnienia finansowania podwyżek, o których mowa w ust. 1, w roku 2020 jest planowane przesunięcie przez Radę Ministrów środków z wydatków majątkowych, ujętych w Programie Modernizacji KAS w priorytetach ll - V na wydatki na wynagrodzenia/uposażenia.

Porozumienie nie zostało jeszcze uwzględnione, stąd kwota 729zł na funkcjonariusza jeszcze nie obowiązuje (jest niższa o 2% podwyżki wynikającej ze wzrostu kwoty bazowej).

Jeśli podwyżki byłby teraz wypłacone, byłyby mniejsze.
Pytanie tylko, czy lepszy nie byłby już teraz wróbel w garści...
 
Nie siejcie defetyzmu, spokojnie. Teksty w stylu "podwyżek nie będzie" też nie mają w tej chwili sensu. Podwyżki będą, bo takie było z Państwem porozumienie. Podwyżki będą bo w MON-ie i MSWiA nawet ich braku nie biorą pod uwagę.
Brakuj mi tylko zakończenia pisma w stylu "Jest to dla mnie priorytet." "Spokojnie, zdrowia życzę."

A tak to jest taki zlew. ZZ kolejny raz angażuje cały MF, żeby móc udzielić odpowiedzi.
 
Pytanie, które się nasuwa... kiedy ten wniosek został złożony i co zawiera pod pojęciem ..."zmiany w innych priorytetach...."
Czy gdzieś można podejrzeć chcociażby etap procedowania tego kwitu?
 
Prawdopodobnie chodzi o całe porozumienie zmieniające, aby nie finansować połowy wzrostu kwoty bazowej z modernizacji, a tylko jedną szóstą, przez co więcej kasy zostanie na faktyczną podwyżkę.
Pytanie tylko, czy nie zostanie to zaakceptowane za późno.

ABSOLUTNIE PRZECIWNIE !!!

Przedostatni akapit pisma wyraźnie wyjaśnia, iż mimo "odroczenia" ruszenia pieniędzy na modernizację - zgodnie z uzgodnieniami z Komitetem Protestacyjnym (!!) - "działa się", by móc ruszyć część tej kasy, aby w połowie uzupełnić podwyżkę budżetową!

Oznacza to dokładnie tyle, że na własne życzenie (Komitetu Protestacyjnego) modernizację zawieszono do czasu, który rząd może kiedyś znajdzie, by się nad nią "pochylić", natomiast właśnie w tej chwili zaczęto myśleć o podwyżce budżetowej, która (być może) zostanie uruchomiona w lipcu, o ile uda się wymyślić (i będzie na to czas) - jak z "zawieszonej" (coraz bardziej wirtualnej) kasy, odrąbać połowę do "podwyżek budżetowych".

Swoją drogą, ciężko zastanawia mnie - jeżeli połowę naszych podwyżek budżetowych miałaby sfinansować "modernizacja", to gdzie podzieje się ta część zatwierdzonego już budżetu, którą zastąpi owa "modernizacja" (?!) ...
 
ABSOLUTNIE PRZECIWNIE !!!

Przedostatni akapit pisma wyraźnie wyjaśnia, iż mimo "odroczenia" ruszenia pieniędzy na modernizację - zgodnie z uzgodnieniami z Komitetem Protestacyjnym (!!) - "działa się", by móc ruszyć część tej kasy, aby w połowie uzupełnić podwyżkę budżetową!

Oznacza to dokładnie tyle, że na własne życzenie (Komitetu Protestacyjnego) modernizację zawieszono do czasu, który rząd może kiedyś znajdzie, by się nad nią "pochylić", natomiast właśnie w tej chwili zaczęto myśleć o podwyżce budżetowej, która (być może) zostanie uruchomiona w lipcu, o ile uda się wymyślić (i będzie na to czas) - jak z "zawieszonej" (coraz bardziej wirtualnej) kasy, odrąbać połowę do "podwyżek budżetowych".

Swoją drogą, ciężko zastanawia mnie - jeżeli połowę naszych podwyżek budżetowych miałaby sfinansować "modernizacja", to gdzie podzieje się ta część zatwierdzonego już budżetu, którą zastąpi owa "modernizacja" (?!) ...
Z tego co wiem, cała akcja protestacyjna zaczęła się właśnie dlatego, że zostało ogłoszone, że 3% z podwyżek budżetowych będzie finansowane z ustawy modernizacyjnej. Potem MF zaproponowało 1.5%, a końcowo skończyło się na 1%, które być może zostanie "oddane" w 2021.
Te aktualne 3% to pierwotne ustalenia MF sprzed negocjacji, ponieważ takowe nie zostały jeszcze przyjęte przez KPRM.

Nie jestem jednak na tyle w tym doinformowany, aby dać sobie głowe uciąc, że mówię 100% prawdę, ale wszystko na to wskazuje, również tekst samego opublikowanego porozumienia.
 
Czyli po raz kolejny mozna podziękować komitetowi protestacyjnemu. Szczególne podziękowania dla związków celniczych, które się pod tym podpisały. Teraz dostaniemy polowe 6% zamiast z budżetu to z modernizacyjnej A resztę może kiedyś. Super. Gratulacje .
 
@Dragnor - w piśmie czytamy:

"W chwili obecnej zostały podjęte działania zmierzające do uruchomienia środków finansowych
z rezerwy celowej budżetu państwa, w części dotyczącej finansowania 3% dopełnienia do 6%
wzrostu kwoty bazowej w 2020 r".


Czyli ZOSTAŁY PODJĘTE działania sprzeczne z "porozumieniem" !! Jeżeli dojdą do skutku, rząd nie będzie miał się czym zająć w kwestii zmiany zapisów modernizacji i możliwe, że o to chodzi!

Natomiast w akapicie wcześniejszym czytamy:


"(...) został złożony wniosek o zmianę zapisów Uchwały Modernizacyjnej KAS (...)
Uruchomienie środków z (...) Uchwały Modernizacyjnej jest wobec powyższego odroczone (...)".


Wiem, że czytać "między wierszami" nie jest łatwo, ale trzeba to robić ...

ps
Ja też mogę się mylić!
 
@cat
Ale jaki byłby wtedy sens wspominania o uzgodnieniach z Komitetem Protestacyjnym, skoro MF realizuje aktualnie założenia sprzed jego powstania?

Fakt faktem, że ten komunikat szefowej KAS można interpretować niestety na wiele sposobów.
Ja je rozumuję w taki sposób, że po podpisaniu ustawy budżetowej, zostałoby zastosowane przesunięcie, umożliwiające finansowanie tych 2 dodatkowych punktów procentowych wzrostu kwoty bazowej z budżetu, a nie ustawy modernizacyjnej.
Niestety na te działania mają czas do końca czerwca.

Myślę, że z czasem okaże się co miała na myśli.
 
@catAle jaki byłby wtedy sens wspominania o uzgodnieniach z Komitetem Protestacyjnym, skoro MF realizuje aktualnie założenia sprzed jego powstania? ...

To już napisałem:

>>"odroczenie" ruszenia pieniędzy na modernizację - zgodnie z uzgodnieniami z Komitetem Protestacyjnym<< ...

Czyli: "sami chcieliście, ale nie zdążyliśmy" ...
 
To już napisałem:

>>"odroczenie" ruszenia pieniędzy na modernizację - zgodnie z uzgodnieniami z Komitetem Protestacyjnym<< ...

Czyli: "sami chcieliście, ale nie zdążyliśmy" ...
No ale to raczej oczekiwanie w związku z przesunięciami na nasza korzyść. Czyli czekają na przesunięcia, aby móc dać nam mniej uciętą podwyżkę modernizacyjną niż wynika to z aktualnie przyjętego budżetu.
Nie wiem, dużo drążyć można znaczenie tego. Nie uważam, żeby związki podpisały się pod porozumieniem mającym na celu opóźnienie wypłaty. Przynajmniej nic o tym nie pisze w porozumieniu poza tym, że w 3 miesiące od podpisania ustawy budżetowej mamy dostać odpowiednie kwoty.

Będąc czarnowidzem, powiedziałbym, ze przez te dodatkowe oczekiwanie nie dostaniemy niestety nic.
No ale czasem lekki optymizm wskazany, więc miejmy nadzieje, ze otrzymamy obiecane podwyżki w kwotach uwzględnionych w porozumieniu.
 
@cat Żeby było jasne, nie uważam, że powinniśmy czekać grzecznie te 3 miesiące z nadzieją, że "będzie dobrze", a naciskać na jak najszybsze wdrożenie tego porozumienia i wypłatę podwyżek, gdyż po 10 kwietnia zaczną się coraz większe zgrzyty.
 
Back
Do góry