• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Odejść czy ryzykować?

Witajcie

Do mnie i do wielu osób funkcyjnych w Związku wpływa dużo pytań odnośnie potencjalnych zmian prawa w odniesieniu do emerytur, które mogą być na naszą niekorzyść.

Odpowiadamy w zał. pliku pt. "Zaufanie do Państwa".

(...) Niestety nie mamy żadnych gwarancji, że Państwo nie zadziała z zaskoczenia w przyszłości i nie wprowadzi tego o czym się mówi, czyli:

1. uwzględniania do wyliczenia wysokości emerytury wyłącznie uposażenia zasadniczego

2. zmniejszenie odpraw do trzech miesięcy.

Żadne dementi MF, nie ma z uwagi na ww. zachowanie Rządu znaczenia. Mało kto już bowiem daje wiarę zapewnieniom decydentów. (...)"

Czytaj całość w załączonym pliku.

Z up. Zarządu Głównego

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • Zaufanie do Państwa.docx
    17,5 KB · Wyświetleń: 3 242
  • RPO J.Kochanowski-zaufanie do Państwa.pdf
    155,6 KB · Wyświetleń: 1 356
Fakt, nie doczytałem. Pomysł jak najbardziej zacny i wart podjęcia próby jego wdrożenia. Musiałby jednak zostać zrealizowny w ciagu najblizszych miesięcy, w przeciwnym wypadku, tak jak napisałem pozostają tylko odpowiednie decyzje wyborcze
 
Mam takie pytanie. Czy fakt pobierania emerytury mundurowej ma wpływ na emeryturę z ZUS? Czy liczy się tylko kapitał początkowy i lata do 15 września 1999r. Jakie są wasze doświadczenia? Proszę o info.
 
Już NUCS jeżdżą po swoim obszarze i namawiają do nieodchodzenia na emkę, proponując jakieś nędzne srebrniki. Niektórzy pewnie się skuszą a póżniej mogą tego żałować np. w 2024r.
Niektóre złożone potencjalnym emerytom przez DIAS I NUCS obietnice, już w tej chwili (31.10.2022) nie zostaly dotrzymane. Jeżeli teraz ohydnie kłamią to co będzie po wyborach?
 
Ostatnia edycja:
Witam
Mam pytanie do kiedy można składać podanie o zwolnienie ze służby z dniem 24.02.2023? Miałem to uczynić wczoraj, ale po rozmowie z KO na temat zachęcenia mnie do pozostania umówił mnie jutro na rozmowę z Naczelnikiem. Czytając posty mam obawy czy nie obieca gruszek na wierzbie. Stażu mam niewiele (19 lat) ale zawsze można znaleźć nowe zajecie.
 
Witam
Mam pytanie do kiedy można składać podanie o zwolnienie ze służby z dniem 24.02.2023? Miałem to uczynić wczoraj, ale po rozmowie z KO na temat zachęcenia mnie do pozostania umówił mnie jutro na rozmowę z Naczelnikiem. Czytając posty mam obawy czy nie obieca gruszek na wierzbie. Stażu mam niewiele (19 lat) ale zawsze można znaleźć nowe zajecie.
Jeśli dobrze przemyślałeś decyzję i jesteś pewien, że chcesz odejść to nie zwlekaj ze złożeniem podania bo DIAS może nie wyrobić się z wydaniem i dostarczeniem Ci decyzji o zwolnieniu ze służby I możesz niezdążyć z odejściem w lutym.
Rozmawiać możesz przecież nawet po złożeniu kwitów, oczywiście jeśli ktoś uzna, że warto próbować Cię zatrzymać.
Sytuacja jest na tą chwilę tak nieklarowna (inflacja, modernizacja, waloryzacja itp.), że nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci kiedy bardziej opłaca się odejść i może się okazać, że lepiej na tym wyjdą Ci co poczekają do marca. Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.
Przelicz sobie różne warianty, pamiętając o ryzyku niedotrzymania słowa przez przedstawicieli MF.
Decyzja o emeryturze powinna być podjęta na chłodno z kalkulatorem w ręce i bez kierowania się emocjami.
Jeśli jednak nie jesteś w 100% przekonany, że jesteś gotowy na idejście, to przed złożeniem podania 10 razy przemyśl sprawę. To jest bardzo ważna życiowa decyzja.
 
Boję się tylko tego że w 2024 będzie bardzo dużo odejść (tych niezdecydowanych teraz a posiadających juz max % czyli 25 lat sluzby). W ramach oszczędności mogą zmniejszyć odprawę i sposób naliczania od ostatnich gołych bez dodatków poborów. Dlatego poważnie myślę o odejściu w 2023
 
Boję się tylko tego że w 2024 będzie bardzo dużo odejść (tych niezdecydowanych teraz a posiadających juz max % czyli 25 lat sluzby). W ramach oszczędności mogą zmniejszyć odprawę i sposób naliczania od ostatnich gołych bez dodatków poborów. Dlatego poważnie myślę o odejściu w 2023
Gdyby chcieli mieć oszczędności o jakich piszesz to zrobiliby to teraz, czyż nie ?
Kolejna rzecz, odejść na 25% czyli art.15aa i doliczenie stażu poza służbą. Wielu kolegów takie rozwiązanie nie bawi, ponieważ nie dostaną nic z ZUS-u, a przecież nie zakończą aktywności zawodowej. A co jeśli MF zgodzi się na dodatki stażowe ? Wielu może się przekonać do pozostania.

Twoja decyzja kolego. Życie nie kończy się na SCS.
 
Na wypowiedzenie jest maksymalnie 3 miesiące czasu + czas na wydanie decyzji. Dlatego niektórzy złożyli dokumenty w październiku, a niektórzy czekają do połowy listopada, aby odejść w lutym i załapać się na waloryzację w marcu.
 
Na wypowiedzenie jest maksymalnie 3 miesiące czasu + czas na wydanie decyzji. Dlatego niektórzy złożyli dokumenty w październiku, a niektórzy czekają do połowy listopada, aby odejść w lutym i załapać się na waloryzację w marcu.
Czy na złożenie podania w polowie listopada nie jest za późno aby odejść ze służby np z dniem 24.02.2023?
 
Moi znajomi w ubiegłych latach składali wnioski pod koniec listopada i odchodzili w lutym.Nie słyszałem o żadnych problemach, ale czy tak było wszędzie?
 
Moi znajomi w ubiegłych latach składali wnioski pod koniec listopada i odchodzili w lutym.Nie słyszałem o żadnych problemach, ale czy tak było wszędzie?
Nie chcę "krakać" ale znając podejście DIAS do wytycznych to będą działać w interesie funkcjonariuszy pozostających w służbie na 1 marca...i dołożą starań aby odejść przed tym dniem było statystycznie niewiele, resztę niech zainteresowani rozważą we własnym zakresie:sleep:
 
Po pierwszej fali złożenia wniosków o odejście na emkę, okazuje się którzy koledzy i koleżanki je złożyli.
I po rozmyślaniach i wyliczeniach kolejni się nad tym zastanawiają.

Jeśli nie będzie podwyżek w przyszłym roku to będzie kolejna fala wniosków. Tym razem bez wnikania w szczegóły którego konkretnie dnia złożyć, bo to co mówią na górze to jednym uchem wpada, a drugim wylatuje.
 
Back
Do góry