• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Odejść czy ryzykować?

Witajcie

Do mnie i do wielu osób funkcyjnych w Związku wpływa dużo pytań odnośnie potencjalnych zmian prawa w odniesieniu do emerytur, które mogą być na naszą niekorzyść.

Odpowiadamy w zał. pliku pt. "Zaufanie do Państwa".

(...) Niestety nie mamy żadnych gwarancji, że Państwo nie zadziała z zaskoczenia w przyszłości i nie wprowadzi tego o czym się mówi, czyli:

1. uwzględniania do wyliczenia wysokości emerytury wyłącznie uposażenia zasadniczego

2. zmniejszenie odpraw do trzech miesięcy.

Żadne dementi MF, nie ma z uwagi na ww. zachowanie Rządu znaczenia. Mało kto już bowiem daje wiarę zapewnieniom decydentów. (...)"

Czytaj całość w załączonym pliku.

Z up. Zarządu Głównego

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • Zaufanie do Państwa.docx
    17,5 KB · Wyświetleń: 3 243
  • RPO J.Kochanowski-zaufanie do Państwa.pdf
    155,6 KB · Wyświetleń: 1 357
Nie siejmy paniki. Związek powinien zająć się pomocą i wsparciem tych, którzy odchodzą w lutym 2023 i nie mogą skorzystać ze wzrostu kwoty bazowej i waloryzacji. To nadaje się do Sądu. Jest odebraniem praw nabytych i zgadzam się: poderwaniem zaufania obywateli do Państwa. Związek ma spore doświadczenie w tym zakresie. Co się natomiast wydarzy w 2024 roku to zupełnie inna sprawa. Sytuacja Państwa może być trudna w związku z trwającą wojną. Jeżeli tak będzie to wyrzeczenia czekają wszystkich. A emerytów w szczególności.
 
Ostatnia edycja:
Już NUCS jeżdżą po swoim obszarze i namawiają do nieodchodzenia na emkę, proponując jakieś nędzne srebrniki. Niektórzy pewnie się skuszą a póżniej mogą tego żałować np. w 2024r.
 
Witajcie

Do mnie i do wielu osób funkcyjnych w Związku wpływa dużo pytań odnośnie potencjalnych zmian prawa w odniesieniu do emerytur, które mogą być na naszą niekorzyść.

Odpowiadamy w zał. pliku pt. "Zaufanie do Państwa".

(...) Niestety nie mamy żadnych gwarancji, że Państwo nie zadziała z zaskoczenia w przyszłości i nie wprowadzi tego o czym się mówi, czyli:

1. uwzględniania do wyliczenia wysokości emerytury wyłącznie uposażenia zasadniczego

2. zmniejszenie odpraw do trzech miesięcy.

Żadne dementi MF, nie ma z uwagi na ww. zachowanie Rządu znaczenia. Mało kto już bowiem daje wiarę zapewnieniom decydentów. (...)"

Czytaj całość w załączonym pliku.

Z up. Zarządu Głównego

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
Sławek chciał bym żeby to nie była prawda ale mam nadzieję że masz dobre dowody bo moim zdaniem przy takim komunikacie w takim momencie bez solidnego dowodu jesteś na ścieżce i kursie do ponownego zwolnienia dla dobra służby. Bo właśnie popchnąłeś masę osób do złożenia wniosku o emeryturę. Niezależnie od ich wcześniejszych kalkulacji.
 
Sam jestem w takiej sytuacji,że bardzo się zastanawiam nad odejściem.Właściwie to ostatni moment, żeby się załapać na marcową rewaloryzację. Kwotę bazową już odpuściłem,ale to działanie z jej rewaloryzacją dopiero od 1.03 coraz bardziej utwierdza mnie w tym żeby całym tym bałaganem walnąć.Również im nie wierzę jak psom.
 
Nie siejmy paniki. Związek powinien zająć się pomocą i wsparciem tych, którzy odchodzą w lutym 2023 i nie mogą skorzystać ze wzrostu kwoty bazowej i waloryzacji. To nadaje się do Sądu. Jest odebraniem praw nabytych i zgadzam się: poderwaniem zaufania obywateli do Państwa. Związek ma spore doświadczenie w tym zakresie. Co się natomiast wydarzy w 2024 roku to zupełnie inna sprawa. Sytuacja Państwa może być trudna w związku z trwającą wojną. Jeżeli tak będzie to wyrzeczenia czekają wszystkich. A emerytów w szczególności.
Wyrzeczenia emerytów ??? Jak zwaloryzują emki w 2023 0 14%, a może i więcej, to o jakich mowa wyrzeczeniach ? No i jaka "gwarancja" że my nie przerwiemy wyrzeczeń...ŻADNA, ups !?
 
Już NUCS jeżdżą po swoim obszarze i namawiają do nieodchodzenia na emkę, proponując jakieś nędzne srebrniki. Niektórzy pewnie się skuszą a póżniej mogą tego żałować np. w 2024r.
do tej pory uważałem takie newsy za nie potwierdzone plotki niewarte uwagi. Jednakże sprawę zmienia opublikowanie tego Przez Sławka i ZZ które stawiają na szali swój zasłużony autorytet. To zmienia bardzo wiele. Nadal jest to plotka ale już z dużym prawdopodobieństwem realności.
 
Już NUCS jeżdżą po swoim obszarze i namawiają do nieodchodzenia na emkę, proponując jakieś nędzne srebrniki. Niektórzy pewnie się skuszą a póżniej mogą tego żałować np. w 2024r.
Fakt, podróżują bez sensu nie mając nic do zaproponowania. Ludzie są rozgoryczeni brakiem awansów przez lata i teraz jak złożyli wnioski o emkę, to mają je wycofać "z miłości" do NUCS.
Aaaaa nie, obiecują jakąś mityczną kasę "brexitową" w tym i przyszłym roku. Oby to nie był środkowy palec.
 
Sam jestem w takiej sytuacji,że bardzo się zastanawiam nad odejściem.Właściwie to ostatni moment, żeby się załapać na marcową rewaloryzację. Kwotę bazową już odpuściłem,ale to działanie z jej rewaloryzacją dopiero od 1.03 coraz bardziej utwierdza mnie w tym żeby całym tym bałaganem walnąć.Również im nie wierzę jak psom.
To szybko sie decyduj. Ja im nie ufam nic a nic dlatego odchodzę bez względu na wszystko. Skoro tak drastyczne ruchy przed wyborami maja odwagę zrobic to sobie odpowiedz co zrobią po wyborach.
 
Sławek chciał bym żeby to nie była prawda ale mam nadzieję że masz dobre dowody bo moim zdaniem przy takim komunikacie w takim momencie bez solidnego dowodu jesteś na ścieżce i kursie do ponownego zwolnienia dla dobra służby. Bo właśnie popchnąłeś masę osób do złożenia wniosku o emeryturę. Niezależnie od ich wcześniejszych kalkulacji.
Spokojnie. Sławek tym wpisem Ameryki nie odkrył. Ten nierząd tylko patrzy co nam odebrać i jak widać zmienia zasady w trakcie gry. Jakie to dla nich typowe 😡
 
Nie siejmy paniki. Związek powinien zająć się pomocą i wsparciem tych, którzy odchodzą w lutym 2023 i nie mogą skorzystać ze wzrostu kwoty bazowej i waloryzacji. To nadaje się do Sądu. Jest odebraniem praw nabytych i zgadzam się: poderwaniem zaufania obywateli do Państwa. Związek ma spore doświadczenie w tym zakresie. Co się natomiast wydarzy w 2024 roku to zupełnie inna sprawa. Sytuacja Państwa może być trudna w związku z trwającą wojną. Jeżeli tak będzie to wyrzeczenia czekają wszystkich. A emerytów w szczególności.
Pisałem już, że reakcją na art.38 będą pozwy. Nigdy nie zawodzimy w takich sytuacjach.
Co do sytuacji po wyborach to Związek w interesie środowiska musi informować o tym co wie i co udało się ustalić w związku z lawiną pytań. Powtarzam raz jeszcze, co sam zresztą napisałeś - po wyborach może wydarzyć się wszystko w emkach i to jest truizm. Czy to nastąpi dopiero od stycznia 2024 r.? Tego niestety zagwarantować nie można.
 
Back
Do góry