• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka ze spotkania z Szefem KAS

Panie Sławku, warto by poruszyć temat szkolenia - prawdziwy kilkumiesięczny kurs, po którym wychodzi się jak w Straży Granicznej np. ze starszym aplikantem lub z kapralem.

Awanse co rok, dwa, trzy to przy 25 letniej karierze konieczność. Jak młodzi czytają że po 15 latach ktoś ma trzy belki, to ich to odraża.

Szef KAS mówi o średniej podwyżce 1300 zł dla SCS - młodzi nie dostali z tego nawet połowy. Obecna podwyżka wyglądała tak, że niektórzy więcej dostali z samego 6% niż młodzi dostaną włączając brakujące 3,9%. W Policji każdy dostał praktycznie tyle samo, u nas robi się wszystko na opak.

1) Szkolenie z prawdziwego zdarzenia (szkółka, śpb, broń, musztra)
2) Kariera - szybkie awanse
3) Równe podwyżki
4) Wartościowanie stanowisk - nie osób a całych działów i referatów. Nie może być tak, że dwóch ludzi robiących to samo ma zupełnie inne stanowiska. Ich pensja powinna się różnić jedynie wysługą lat. Wyjątkiem jest sytuacja gdy kolega robi bardziej rzeczy wymagające rzeczy, wtedy należy mu się stanowisko wyższe i lepsze uposażenie.
 
Min. Wąsik wyraźnie powiedział Służba Celna nie została ujęta tak jak inne służby mundurowe do dodatków przedemerytalnych ponieważ min od finansów za późno zgłosił Służbę Celną. Z tego i nie tylko z tego jasno wynika, że min. finansów działa na szkodę Służby Celnej i funkcjonariuszy celnych i to nie od dzisiaj. Jesteśmy tak podłe traktowani przez to ministerstwo od czasu jak nas do niego włączono, a włączenie Służby Celnej do tego dziadowskiego kasu tylko potwierdza to co napisałem wyżej. Nie wierzę w ani jedno słowo tej kobiety, wystarczy tylko porównać to co powiedziała z tym co powiedział nin Wąsik.
 
Szkoda, że nie poruszono tematu dyskryminacji płacowej funkow ze stażem do 10 lat oraz patologii w kryteriach podzialu podwyzki modernizacyjnej . To czekam na kolejną już podwyżkę. Ciekawa jestem jakie teraz kryterium zastosuja i czy chociaż z ostatniej dojdzie 100 zl do wypłaty...

To jest aż przykre bo wykonując takie same obowiazki nie dość, że zarabiamy dużo mniej to teraz jeszcze podwyzki i niektorzy dostają 250 zl na rękę wszystkiego A niektórzy nawet 3 razy tyle
 
@Lama Rozmawialiśmy o ścieżce kariery i możliwościach, ale mimo iż o to wnioskuję od dość dawna to wciąż tylko wstępnie i dlatego nie ma o tym w notatce. Zauważam u Ciebie krytykanctwo i atak na oślep, a to źle i nie służy sprawie.
Ps. Czekam na Twojego maila z propozycjami dot. ścieżki kariery, motywacji, zachęt do pozostania w organizacji, itd. Konstruktywnie Kolego.
 
Przepraszam, ale ostatnio mam taki nastrój.
Ta służba w żaden sposób się nie rozwija. Nikt nie patrzy w przyszłość. Już teraz są takie braki kadrowe, że w żaden sposób nikt nie jest w stanie tego uratować. Nie mam pretensji do ZZ Celnicy, ale do MF.
Jak można ratować służbę licząc tylko na weteranów? Parodia.

A wskazywanie tak jak koledzy piszą, gdzie leży problem to nie krytykanctwo Panie @slawomir.siwy Podpisuję się pod ich zdaniem obiema rękami.

Pani SKAS kolejny raz udowadnia po co tam jest. Jak nie ma na Nas czasu, to niech wyznaczy wiceministra, który będzie tylko od rozwoju SCS. A i tak mam wrażenie, że tej Pani długo nie będziemy oglądać. Nie sprawdziła się na żadnym polu.

Służę pomocą.
 
Ostatnia edycja:
Szkoda, że nie poruszono tematu dyskryminacji płacowej funkow ze stażem do 10 lat oraz patologii w kryteriach podzialu podwyzki modernizacyjnej . To czekam na kolejną już podwyżkę. Ciekawa jestem jakie teraz kryterium zastosuja i czy chociaż z ostatniej dojdzie 100 zl do wypłaty...

To jest aż przykre bo wykonując takie same obowiazki nie dość, że zarabiamy dużo mniej to teraz jeszcze podwyzki i niektorzy dostają 250 zl na rękę wszystkiego A niektórzy nawet 3 razy tyle

To co powiesz na 29 zł netto podwyżki 3%? obowiązki, obciązenie pracą, odpowiedzialność - kogo to obchodzi.
Licznik każdego dnia mi się zmniejsza - zostało bardzo niewiele - i tylko to mnie trzyma.....
 
Min. Wąsik wyraźnie powiedział Służba Celna nie została ujęta tak jak inne służby mundurowe do dodatków przedemerytalnych ponieważ min od finansów za późno zgłosił Służbę Celną. Z tego i nie tylko z tego jasno wynika, że min. finansów działa na szkodę Służby Celnej i funkcjonariuszy celnych i to nie od dzisiaj. Jesteśmy tak podłe traktowani przez to ministerstwo od czasu jak nas do niego włączono, a włączenie Służby Celnej do tego dziadowskiego kasu tylko potwierdza to co napisałem wyżej. Nie wierzę w ani jedno słowo tej kobiety, wystarczy tylko porównać to co powiedziała z tym co powiedział nin Wąsik.
A ja uważam, że Szef KAS powiedziała szczerze.
Gdyby Rząd chciał, to uwzględniłby nas na każdym etapie legislacji.
Ps. To już są moje słowa: Ktoś w rządzie nas bardzo nie lubi, ale co najgorsze, tę swoją nienawiść przekłada nad dobro Polski. Szkoda, że cała RM to kupuje.
 
Właśnie dlatego nie rozumiem czemu tracimy tyle energii o jakiś zasilek motywacyjny, z którego być może nikt nie skorzysta A tu odchodzą takie patologie i nie jest to glowny temat.

U nas osoby doświadczone z gwiazdkami głównie wykonują tylko podstawowe czynności A role eksperckie, zastępców kierownikow wykonują funki właśnie do 10 lat.

Dlaczego podwyzki są super tajne, czy nie mozna przedstawic ile w kazdej izbie średnio na stanowisko dostali funkcjonariusze.

Pytania mozna mnożyć. Ja rozumiem, że warto zawalczyc o dodatki motywacyjne pod względem wizerunkowym dla naszej sluzby ale praktycznie podchodzac do sprawy to są one nam totalnie zbędne. Obserwuje co się dzieje, kto może ten ucieka z tego tonącego statku.
 
A ja uważam, że Szef KAS powiedziała szczerze.
Gdyby Rząd chciał, to uwzględniłby nas na każdym etapie legislacji.
Ps. To już są moje słowa: Ktoś w rządzie nas bardzo nie lubi, ale co najgorsze, tę swoją nienawiść przekłada nad dobro Polski. Szkoda, że cała RM to kupuje.
Sławek kiedy otworzą Ci się oczy? Ty nie wiesz kto nas nienawidzi czy udajesz? Proste pytanie i prosta odpowiedz. Nienawidzi nas ministerstwo finansów. Działają nonstop na naszą szkodę. Nawet w tak podstawowej sprawie jak współczynnik do naszej średniej, do tej pory jest nie załatwiony. W tamtym roku zrobili to na dwa tygodnie przed końcem roku. Na naczelników tych śmiesznych ucs przeważnie są powoływani ludzie przypadkowi wywodzący się ze skarbowosci. Nienawiedzi nas cały aparat skarbowy do którego nie pasujemy i robią wszystko żeby nas niszczyć, swoim postępowaniem niszczą w nas chęć do rzetelnej służby. I ta ich propaganda od której nic się już nie chce. Szef kas jest szczera, daj spokój. Aż trudno uwierzyć, że Ty w to wierzysz
 
Min. Wąsik wyraźnie powiedział Służba Celna nie została ujęta tak jak inne służby mundurowe do dodatków przedemerytalnych ponieważ min od finansów za późno zgłosił Służbę Celną. Z tego i nie tylko z tego jasno wynika, że min. finansów działa na szkodę Służby Celnej i funkcjonariuszy celnych i to nie od dzisiaj. Jesteśmy tak podłe traktowani przez to ministerstwo od czasu jak nas do niego włączono, a włączenie Służby Celnej do tego dziadowskiego kasu tylko potwierdza to co napisałem wyżej. Nie wierzę w ani jedno słowo tej kobiety, wystarczy tylko porównać to co powiedziała z tym co powiedział nin Wąsik.
Stefan, Jak zgłaszali Służbę Celną to nie ma się co dziwić że nie uwzględnili wniosku. Podobnie by było w przypadku UOP, BOR i innych, których już nie ma.
 
czegoś tu nie rozumiem. ZZ traci czas na dodatki motywacyjne dla tzw kadry kierowniczej lub osoby zza biurek bo wątpię że ktoś z OC granicznych dociągnie nerwowo i zdrowotnie do 28,5 roku służby.

Pod dywan natomiast zamiatane jest sformułowanie "przeciętne" wynagrodzenie i "przeciętna kwota podwyżki". Skoro podawane są te dane to powinno byc obok podany średni wiek f-szy w służbie u Nas SCS z 50lat w w innych formacjach koło 40. Co z tego że przeciętnie dostaniemy 720 brutto skoro zawyżają osoby z dużymi stanowiskami i mnożnikami bo fala odejść na emki z ZER dopiero nabiera tempa. Osoby na ciepłych posadkach dostały podwyżki 500zł a granica i młodzi po 200zł. W MSWiA podwyżki ze względu na staż młodzi/starzy mieściły się w zakresie 420-500 brutto a u nas jedni 200 a inni 500
 
Ale to wszystko jest zaplanowane, skarbówka chce przejąć tą służbę bo wiedzą że jest ich za dużo i będą tam duże cięcia etatów ...

Dlatego młodym dają gówniane pensje i gówniane podwyżki, nabory dłużą się w nieskończoność i na poszczególnych etapach odpada dużo osób podczas gdy ludzie ze skarbówki przychodzą i dostają: służbę stałą, stopień rachmistrza i stanowisko eksperckie - i to wszystko bez konkursów, bez testów, bez egzaminów, często bez odpowiednich badań lekarskich w mswia.
 
Ale to wszystko jest zaplanowane, skarbówka chce przejąć tą służbę bo wiedzą że jest ich za dużo i będą tam duże cięcia etatów ...

Dlatego młodym dają gówniane pensje i gówniane podwyżki, nabory dłużą się w nieskończoność i na poszczególnych etapach odpada dużo osób podczas gdy ludzie ze skarbówki przychodzą i dostają: służbę stałą, stopień rachmistrza i stanowisko eksperckie - i to wszystko bez konkursów, bez testów, bez egzaminów, często bez odpowiednich badań lekarskich w mswia.
I cyk awansik o dwa stopnie. Takie są dzisiaj standardy.
 
Koledzy wyżej wskazują na niezwykle ważne rzeczy dla SCS. Dla jej rozwoju.
Ale tych tematów się nie porusza. Po raz X to samo na tych spotkaniach.
Nie ma to jak napisać po spotkaniu: "trzeba było poruszyć to i to...". A jak Przewodniczący prosi o ewentualne tematy przed spotkaniem to nikt nie pisze. Tylko po spotkaniu mądrale się odzywają...
 
Back
Do góry