• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka ze spotkania z Ministrem Finansów Panem Tadeuszem Kościńskim

Publikujemy notatkę ze spotkania z Panem Ministrem Tadeuszem Kościńskim oraz cele środowiska zawodowego KAS z prośbą o udostępnienie każdemu pracownikowi KAS i funkcjonariuszowi SCS.

Proszę wszystkich o wsparcie i działanie w kierunku osiągnięcia celów!

POTRAKTUJMY TO PROSZĘ JAKO NASZE WSPÓLNE WYZWANIE!
Skierujmy całą Naszą uwagę na to zadanie, przekraczajmy ograniczenia, podejmujmy nowe wyzwania, np. zjednoczmy się jednoznacznie wokół tych celów i rozmawiajmy o tym w pracy/służbie, dzielmy się z Koleżankami i Kolegami tym co każdy z Nas robi w tej sprawie.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy102-19-komunikat cele.pdf
    215,5 KB · Wyświetleń: 2 351
  • NOTATKA-SPOTKANIE Z MINISTREM FINANSÓW.pdf
    1,4 MB · Wyświetleń: 5 180
Ostatnia edycja:
Uznaniowość w wysokości podwyżek w połączeniu z dużą autonomią DIASów w tym zakresie nie posunie nas do przodu w niwelowaniu różnic na tych samych stanowiskach czy naprawianiu wartościowania. Z drugiej strony w izbach wewnętrznych i granicznych jest całkiem inna struktura zatrudnienia, zarówno jesli chodzi o stanowiska jak i wiek, dlatego dyrektorzy mogą to uwzględniać w swoich pomysłach podziału.
Gdyby np hipotetycznie odgórnie uznano, ze podwyżki dostają mł. specjalisci (przykład abstrakcyjny) to w mojej izbie nikt nie dostałby podwyżki bo nie ma ani jednego młodszego specjalisty.

Z kolei każdemu po równo, może wydawać się też niesprawiedliwe, bo "kominiarze" dostaną tyle samo co najgorzej uposażeni. Podział po równo nie zniweluje różnic kwotowych, ale procentowo te różnice się zmniejszą.

MF zaproponował średnio po 700 zł. Innym pomysłem może być np każdemu po 500 zł., a resztę przeznaczyć na niwelowanie różnic. Ten sposób wydawałby się najsprawiedliwszy, jednak słabym ogniwmem w tym sposobie mogą być osoby dokonujące tych dodatkowych podziałów. Moga one nie dawać gwarancji, że będzie to uczciwe niwelowanie różnic, tylko pompowanie kasy w "swojaków".

Ważne jest, żeby w całym kraju zrobić to w miarę jednolicie
 
Po to jest tworzony JPK w różnych wariantach aby za kilka lat sprawą zajęły się BOTY... Podobnie będzie z odprawami celnymi. 3 lub 4 centralne CUDA a resztę załatwią BOTY. Nasz czas powoli się kończy. Pozostaną granice, rewizje, dozory , realizacje i kontrole rynku. Twój czas tak jak i nasz już się kończy, mimo że do emki jeszcze daleko.
Wiem o tym, o emce jeszcze nie myślę, choć to tylko 6 lat.
 
Back
Do góry