• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KŚ ds VAT i AKCYZY przesłucha Przewodniczącego ZZ Celnicy PL

17.07. godz. 12.00- środa, przed Komisją Śledczą ds VAT i akcyzy będzie zeznawał Sławomir Siwy Przewodniczący ZZ Celnicy PL. Trzymajcie kciuki, bym potrafił czytelnie oraz w sposób zrozumiały dla wszystkich przekazać to co miało miejsce. Niektóre informacje od Was szokują nawet mnie, mimo iż dużo wiem. Gdyby ktoś chciał jeszcze coś przekazać to bardzo proszę - mail, sms lub messenger. Jako środowisko zawodowe nigdy nie mieliśmy takiej okazji i pewnie szybko ponownie mieć nie będziemy.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • wezwanie KŚ.pdf
    852,7 KB · Wyświetleń: 711
In spe. Głosząc prawdę nie powinniśmy, jako ludzie starający się w życiu być ludźmi sprawiedliwymi, kalkulować i robić rach zysków i strat. ... Posłuchaj ich przede wszystkim i nie wyciągaj wniosków na podst przekazów medialnych, które, co oczywiste były i zawsze będą wykorzystywane dla doraźnych celów polityków, na co wpływu nigdy nie mieliśmy i nigdy mieć nie będziemy.
Panie Przewodniczący w zupełności zgadzam się z Panem, dlatego napisałem, że zrobił Pan to co powinien Pan zrobić.
Moje wnioski dotyczyły właśnie tego "medialnego wykorzystania" na które nie mamy wpływu. Do ich wyciągnięcia nie było niezbędne wysłuchanie Pana wystąpienia. Jak zaznaczyłem, nie oceniałem go ale jestem przekonany, że nie powiedział Pan niczego do czego nie był Pan przekonany i na co nie miał Pan dowodów.
pozdrawiam
 
ad vocem rzeknę krótko i soczyście: spier.....j :D .
dziękuję Ci za rzeczywiście ad vocem odpowiedź i cieszę się, że podzielasz moje zdanie o potrzebie większej tolerancji na forum i pozytywnie odpowiadasz na apel o nieobrażanie ludzi, którzy mają odmienne od naszego zdanie.
Zapraszam - jeżeli masz ochotę - na wymianę poglądów na priva, Myślę, że nie wszystkich nasza dyskusja zainteresuje, więc nie uważam za celowe kontynuować jej na forum. Pozdrawiam
 
dziękuję Ci za rzeczywiście ad vocem odpowiedź i cieszę się, że podzielasz moje zdanie o potrzebie większej tolerancji na forum i pozytywnie odpowiadasz na apel o nieobrażanie ludzi, którzy mają odmienne od naszego zdanie.
Zapraszam - jeżeli masz ochotę - na wymianę poglądów na priva, Myślę, że nie wszystkich nasza dyskusja zainteresuje, więc nie uważam za celowe kontynuować jej na forum. Pozdrawiam
to się porobiło z tą tolerancją :). tylko prawdy coraz mniej. nie pozdrawiam.
 
Miałem duże opory by odezwać się w tym temacie, bo nie chciałem podgrzewać emocji ...
Nie będę oceniał wystąpienia Pana Przewodniczącego. Nie słuchałem wystąpienia, czytałem tylko komentarze prasowe i te tutaj zamieszczone a to nie daje mi prawa do wygłoszenia swojej oceny. Jak każdy z nas, od lat obserwuję działania Pana Przewodniczącego i jestem przekonany, że obiektywnie przekazał swoją wiedzę na temat działań i zaniechań dot. nieprawidłowości w VAT.
Chcę napisać o czymś innym, o tolerancji i wolności wypowiedzi na naszym forum i zastanowić się jaki skutek może przynieść wystąpienie Pana Przewodniczącego przed KŚ.
Uczciwie powiem, że nie spodobały mi się komentarze odnoszące się do wpisów Warszawiaka1. Po pierwsze każdy może mieć swoje zdanie i możemy z nim polemizować ale nie powinniśmy obrażać piszącego tylko dlatego, że ma inne zdanie. Po drugie Warszawiak1 nawet nie dokonał oceny, przekazał jedynie informacje jakie do niego dotarły a ja jestem skłonny uwierzyć, iż takimi racjami mogą kierować się członkowie komisji. Przecież każdy z nas zdaje sobie sprawę, że komisja vatowska to medialne show, które rządzący zdecydowanie chcą wykorzystać dla celów politycznych. Dlaczego więc część z nas oburza przekazana przez Warszawiaka1 informacja, że dla osiągnięcia celów politycznych będą chcieli wykorzystać przesłuchanie Pana Przewodniczącego ? Przecież już pierwsze relacje i komentarze rządowych mediów to potwierdzają. Chyba zgodzimy się, że to nie komisja śledcza, powołana dla wykazania jaka to poprzednia władza była be a prokuratura powinna prowadzić śledztwo mające doprowadzić do rzetelnego wyjaśnienia, kto stworzył warunki dla powstania luki vatowskiej i doprowadzić do wniesienia aktów oskarżenia w stosunku do winnych.
Czy to oznacza, że Pan Przewodniczący powinien na przesłuchaniu "zasłonić się" niepamięcią? Nie, zrobił to co powinien zrobić. Ale zróbmy taki szybki bilans zysków i strat wynikających z tego zdarzenia.
Najpierw ewentualne plusy.
Przywrócą Pana Przewodniczącego do służby ? Chciałbym się mylić ale nie sądzę by tak miało się stać. Przecież to byłby kłopot dla tej władzy, bo jest pewne, że w przyszłości, kiedy przyjdzie oceniać aktualną władzę, Pan Przewodniczący będzie bezkompromisowo mówił o błędach i zaniechaniach tej władzy.
Po tym przesłuchaniu, władza dojdzie do przekonania, że warto słuchać naszych sugestii dot. przeprowadzanych zmian, bo przekonali się, że dostrzegamy błędy i wiemy jak je naprawić ? Nie sądzę, bo przecież wiemy jak nas słuchano, gdy ostrzegaliśmy, że likwidacja sprawnej i nowoczesnej Służby Celnej nie jest dobrym rozwiązaniem.
Minusy - nie zyskaliśmy "sprzymierzeńców" wśród ludzi poprzedniej władzy. Choć moim zdaniem, nie powinno to co powiedział Pan Przewodniczący, być odebrane jako koniunkturalny atak na byłą władzę, bo przecież te same sygnały płynęły i płyną z naszego środowiska, niezależnie od tego kto rządzi. Taka postawa powinna być oceniona pozytywnie. Ale w rzeczywistości to tak niestety nie działa.
Aktualnej władzy przekazaliśmy sygnał, że nasze środowisko nie zawaha się w przyszłości by mówić o błędach i zaniechaniach. Też nie zyska to nam sprzymierzeńców u rządzących.
Podsumowując - moralnie zachowaliśmy się nieskazitelnie, pragmatycznie podążamy śladami Don Kichota.
Wysłuchałem wstąpienia Pana Przewodniczącego, podobnie jak ty nie podejmuję sie jego oceny. Boję sie jednak że niektórzy politycy wykorzystają to wystąpienie do wzmocnienia tezy o konieczności dokonania wielkiej reformy jaka mamy czyli likwidacji Sc i powołaniu KAS. Wszyscy wiemy, że w przeważającej większości ludzie słyszą to co chcą usłyszeć. co od ad vocem tele -miele -echo- to nic innego się po nim nie spodziewałem
 
Wysłuchałem wstąpienia Pana Przewodniczącego, podobnie jak ty nie podejmuję sie jego oceny. Boję sie jednak że niektórzy politycy wykorzystają to wystąpienie do wzmocnienia tezy o konieczności dokonania wielkiej reformy jaka mamy czyli likwidacji Sc i powołaniu KAS. Wszyscy wiemy, że w przeważającej większości ludzie słyszą to co chcą usłyszeć. co od ad vocem tele -miele -echo- to nic innego się po nim nie spodziewałem

mielenie jęzorami. nie podejmuję się oceny, nie takie wykorzystanie, jak trzeba ... . a gdzie zwykły szacunek dla człowieka, który wyszedł w imieniu nas normalnych funkcjonariuszy i publicznie nazwał rzeczy, jak się miały? gdzie szacunek dla faktów?

że nie podjemą wątków? to może za jakiś czas znów ktoś wyjdzie i publicznie powie, że doszło do zaniechań i szkody dla interesu publicznego.

normalnie myślących lipcowo pozdrawiam.

precz z komuną.
 
Wysłuchałem wstąpienia Pana Przewodniczącego, podobnie jak ty nie podejmuję sie jego oceny. Boję sie jednak że niektórzy politycy wykorzystają to wystąpienie do wzmocnienia tezy o konieczności dokonania wielkiej reformy jaka mamy czyli likwidacji Sc i powołaniu KAS. Wszyscy wiemy, że w przeważającej większości ludzie słyszą to co chcą usłyszeć. co od ad vocem tele -miele -echo- to nic innego się po nim nie spodziewałem
Wybory były dwa. Nie pamiętam, ale tak nie potrafię, albo mówić prawdę. Nie mamy wpływu jak to zostanie wykorzystane, natomiast gdyby tak wykorzystano jak piszesz, będziemy interweniować, bo mówiłem wyraźnie, że SC mogła wcześniej zatrzymać te paliwa, ale pozwolono nam dopiero po sierpniu 2016.
 
Wcale nie jestem szczęśliwy ,że miałem rację. Stało się dokładnie to co pisałem. Zakąszono, przeżuto.... i wypluto z obrzydzeniem zeznania Przewodniczącego.. Sławek został wykorzystany przez PIS medialnie przez jeden dzień. Potem zapadła cisza . To taka sytuacja, jak gdy ktoś w salonie pełnym gości puści bąka. Śmierdzi , ale wszyscy udają , że nie czują. Brak faktów, dowodów, postępowań sądowych, ale za to mocne medialnie wystąpienie. W sensie prawnym, dowodowym zero, w aspekcie mass-mediów jak najbardziej do wykorzystania. Sławek pewnie na tym wygrał, Pis mu zapewne wynagrodzi to niespodziewane wsparcie. Funkcjonariusze z cła niestety przegrali, bo posłowie opozycji już mówią ludziom w ważnych sprawach... idźcie do swojego pana Siwego z problemami bo to propagandzista Pisu....
 
z jednym się zgodzę. ktoś tu znów puszcza bąka. do tego po raz kolejny.
może tak gospodarz w końcu mu powie, że to nieobyczajne zachowanie uchodzi jedynie wśród fornali?
 
z jednym się zgodzę. ktoś tu znów puszcza bąka. do tego po raz kolejny.
może tak gospodarz w końcu mu powie, że to nieobyczajne zachowanie uchodzi jedynie wśród fornali?

@tele echo ...


Bywało, że wzajemne nasze poglądy różniły się znacznie, lecz uczciwie muszę
przyznać, iż jako aktywnego, długotrwale systematycznego użytkownika Forum,
w pewnym sensie mam Cię za jego współgospodarza, posiadającego przywilej
zdecydowanego zwrócenia uwagi osobom, nieobytym w panujących tu, choć
nie zawsze pisanych zasadach.

Gospodarzowi całości, chyba z oczywistych powodów nie wypada pouczać swego
gościa publicznie o niestosownym "puszczaniu bąków", więc na to nie możesz
liczyć!

Moim zdaniem - niestety - w tym wypadku nie możesz także liczyć na skuteczne
"dotarcie" Twoich uwag do "wzmacniacza smrodu", wręcz święcie przekonanego,
iż "posiadanie racji" o istniejącej atmosferze jest najistotniejsze, a co więcej -
- że wystarczająco usprawiedliwia jego własne wypuszczanie "cichaczy" w celu
... objawienia prawdy prostaczkom ...
 
@tele echo ...

Bywało, że wzajemne nasze poglądy różniły się znacznie, lecz uczciwie muszę
przyznać, iż jako aktywnego, długotrwale systematycznego użytkownika Forum,
w pewnym sensie mam Cię za jego współgospodarza, posiadającego przywilej
zdecydowanego zwrócenia uwagi osobom, nieobytym w panujących tu, choć
nie zawsze pisanych zasadach.

Gospodarzowi całości, chyba z oczywistych powodów nie wypada pouczać swego
gościa publicznie o niestosownym "puszczaniu bąków", więc na to nie możesz
liczyć!

Moim zdaniem - niestety - w tym wypadku nie możesz także liczyć na skuteczne
"dotarcie" Twoich uwag do "wzmacniacza smrodu", wręcz święcie przekonanego,
iż "posiadanie racji" o istniejącej atmosferze jest najistotniejsze, a co więcej -
- że wystarczająco usprawiedliwia jego własne wypuszczanie "cichaczy" w celu
... objawienia prawdy prostaczkom ...
zatem, dupo cóżeś narobiła? sądzisz, że to wystarczy :)?
 
Oj Warszawiak, Warszawiak. Widzę, że masz wieści z różnych kręgów politycznych. A co tam mówią na lewicy i u Kukiza czy w PSL? To oczywiscie pyt retoryczne, bo wiadomo, że po prostu zmyślasz. Powtarzam raz jeszcze Tobie i wszystkim, którzy nie chcą słyszeć prawdy. Nie potrafiłem zachować się nieprzyzwoicie i oszukiwać zasłaniając się niepamięcią, bo do tego sprowadzają się Twoje uwagi. Daj już spokój chłopie.
 
Żadna władza nas nie rozpieszcza, ale to nie powód, by schodzić do poziomu tych ludzi.
Nie jestem Sławkiem i nie wiem jakie są jego kontakty z politykami, ale jeżeli Sławka pozycja poprawi się po tym, że mówił prawdę, to już jestem szczęśliwy!
Jeżeli jednak nic mu to nie da, to pies im mordę lizał!
 
Jeszcze jedno kończąc już wymianę zdań z Warszawiakiem. Mam info także z kręgów politycznych różnych po moich zeznaniach i różni się ono diametralnie od tego co pisze Warszawiak, stąd wiem, że zmyśla, by upolitycznić właśnie zeznania. To jednak nie jest ważne co sądzą politycy, choć zaznaczam, mam wiedzę, że oceniają sytuację i całą sprawę zupełnie inaczej niż przedstawia to Warszawiak. Dla nas ważne jest co myślą Polacy, wszyscy Rodacy, którzy potrafią wyłączyć myślenie polityczne i uruchomić logiczne. Takich Polaków głosy bardzo licznie do mnie docierają i są bardzo przychylne. Tak samo głos środowiska poza pojedynczymi negatywnymi krytycznymi, które wiadomo, że zawsze będą, wszak wrogów mam wielu, którzy nawet projekt obywatelski przy zbiórce podpisów krytykowali. Dla nich zawsze wszystko co robię jest złe. Pozdrawiam wszystkich uczciwych i praworządnych. Stanowimy miażdżącą większość środowiska, jego ogół, dlatego zwyciężymy.
 
Ostatnia edycja:
Ale ci ego urosło Sławku. Uwaźasz , że tylko Ty masz monopol na kontakty z politykami. Wierz mi, że wielu celników ma dobre znajomości w różnych środowiskach, tylko się z nimi nie ujawniają publicznie, bo wiadomo...apolityczność. Piszę to co wiem. Nie wartościuję twojego wystąpienia, zrobiłeś jak chciałeś; natomiast okresliłeś się wprost politycznie. No i ciekawe, że tak Mariana B. wychwalałeś pod niebiosa a teza o tym , że on taki porządny i uczciwy a tylko ci ....źli urzędnicy wprowadzali go w błąd wywołuje dosłownie śmiech na sali.
 
Nie tylko ja, a także ja, a nie tylko Ty. Nie manipuluj. .Jeszcze raz. Poglądy partii politycznych nie są ważne, bo te są podporządkowane celom politycznym, więc nie są nigdy obiektywne. Znam je także i są inne niż te co tutaj narzucić próbujesz. Istotny jest pogląd Obywateli i środowiska, a to jest jednoznaczne, poza pojedynczymi osobami i częścią kadry. Co do MB to mówiłem przecież także o tym, że jest kontynuacja części kwestii i na pewno, to nie ulega dyskusji, łatwiej wprowadzać Go w błąd niż min. JK(znajomość tematu). Politycy opozycji mieli okazję pociągnąć ten temat i szerzej wejść w lata wcześniejsze czy 2016-2017, ale uciekli. I jeszcze raz w kwestii wciąż podejmowanej przez Ciebie próby upolitycznienia mojego wystąpienia. Pomyśl, jest korespondencja od 2009, a ja ją znam. Nie potrafię kłamać, że jej nie pamiętam. Mówienie tego, co jest podnoszone przez nas od 10 lat w pismach, nie jest polityką. Każdy to rozumie.
 
Sławek, doceniam to co w ostatnich latach zrobiłeś dla naszego środowiska, za to szacun. Ale każdy popełnia błędy. ty także. Przesłuchania przed polityczną komisją ZAWSZE będą polityczne a szczególnie gdy są tak jak twoje jednostronne i atakujące tylko jedną stronę. Nie jesteś 20-latkiem, masz doświadczenie życiowe, powinieneś zdawać sobie sprawę, że ładujesz się w politykę i to po stronie aktualnej władzy. Może to dobre dla Ciebie ( rozumiem) ale dla środowiska celników już niekoniecznie. I tyle w temacie....
 
Sławek, doceniam to co w ostatnich latach zrobiłeś dla naszego środowiska, za to szacun. Ale każdy popełnia błędy. ty także. Przesłuchania przed polityczną komisją ZAWSZE będą polityczne a szczególnie gdy są tak jak twoje jednostronne i atakujące tylko jedną stronę. Nie jesteś 20-latkiem, masz doświadczenie życiowe, powinieneś zdawać sobie sprawę, że ładujesz się w politykę i to po stronie aktualnej władzy. Może to dobre dla Ciebie ( rozumiem) ale dla środowiska celników już niekoniecznie. I tyle w temacie....
puszczanie kolejnych bąków na salonie.
bardzo dobre wystąpienie dla wszystkich funkcjonariuszy.
wg mnie wielowymiarowo pokazało ogółowi społeczeństwa patologie ostatnich lat.

oskarżanie kolegi Sławomira o prywatę! - nie ma słów w języku ludzi kulturalnych, które dostatecznie obelżywie ....

[video]
 
:) kadro kierownicza byłej Służby Celnej, jak było?

[video]

widzicie, jak to hula na yt? waszych wyczynów i kiwek nikt już nie zamiecie pod dywan.

i będzie hulać jeszcze bardziej.

precz z komuną i jej cichymi wspólnikami.
 
Ostatnia edycja:
Ok, juz naprawdę kończąc przypominam, że to ABW poprosilo o nasze pisma, a przed Komisję zostałem wezwany. Przekazałem to co w korespondencji, a ta dot., niestety dla niektórych, rządów JK. To natomiast, że prawda na temat tego jak to wszystko funkcjonuje wyszła na światło dzienne to tylko dobrze dla ogółu środowiska i takie też otrzymuję głosy. Mówiłem wyraźnie, że wiele nieprawidłowości trwa nadal. Politycy nie wykorzystali okazji do zadawania pytań.
 
Warszawiak za bardzo się zaczadził swoimi własnymi bąkami, to fakt. Mnie natomiast brakowało wyraźnego podkreślenia że mimo upływu lat wiele z tych patologii i nieprawidłowości funkcjonuje nadal, czyli przez prawie 4 lata od zmiany władzy i ponad 2 lata od wejścia cudownego leku na całe zło zwanego KAS.
 
Back
Do góry