• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KŚ ds VAT i AKCYZY przesłucha Przewodniczącego ZZ Celnicy PL

17.07. godz. 12.00- środa, przed Komisją Śledczą ds VAT i akcyzy będzie zeznawał Sławomir Siwy Przewodniczący ZZ Celnicy PL. Trzymajcie kciuki, bym potrafił czytelnie oraz w sposób zrozumiały dla wszystkich przekazać to co miało miejsce. Niektóre informacje od Was szokują nawet mnie, mimo iż dużo wiem. Gdyby ktoś chciał jeszcze coś przekazać to bardzo proszę - mail, sms lub messenger. Jako środowisko zawodowe nigdy nie mieliśmy takiej okazji i pewnie szybko ponownie mieć nie będziemy.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • wezwanie KŚ.pdf
    852,7 KB · Wyświetleń: 711
W TVP podsumowywali Sławka, że został przywrócony do pracy, po tym jak nie otrzymał propozycji, ale dlaczego nie podkreślili, że to za PiS został wygaszony, że to Pan MB osobiście optował za tym!
 
Ostatnie komentarze z centralnych kręgów Pisowkich....Gość nawet przerósł nasze oczekiwania co do komisji. Gadał jak katarynka atakując ciągle PO. Tak się podniecił i zapamiętał w tym ataku, że aż niestety wypadł niezbyt niewiarygodnie , tak jakbyśmy mu coś obiecali za te zeznania. Pewnie liczy na przywrócenie do służby i spory awans A PO już podnosi , ze wyrzucił go ze służby zarówno Kapica jak i ....Marian Banaś za Pisu.
Aj boli...
 
Drogi gutku. Ja o faktach a ty snujesz jakieś wizje. Wierz mi , że nic mnie nie boli.... Czuję się świetnie i mam dzisiaj doskonały humor. Chyba mylisz mnie z kimś innym.....
 
Drogi gutku. Ja o faktach a ty snujesz jakieś wizje. Wierz mi , że nic mnie nie boli.... Czuję się świetnie i mam dzisiaj doskonały humor. Chyba mylisz mnie z kimś innym.....
:cool: jeśli to są fakty, to mamy do czynienia z klasycznym przypadkiem schizofrenii medialnej.
zapisz się do dobrego doktora i weź leki.
później możesz zacząć pisać. wtedy zobaczy się toto i oceni.
 
Szkoda, że część Posłów nie zdecydowała się na zadawanie pytań. Jestem nieco zawiedziony z tego powodu ☺. Mam nadzieję, że w miarę syntetycznie udało mi się przekazać opinii publicznej głos środowiska zawodowego KAS na temat rozwoju szarej strefy w Polsce. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie mnie i związku zawodowego. Musimy działać dalej i wspólnie dążyć do uporządkowania tego systemu, tak aby już nigdy nie były możliwe wskazane nadużycia władzy i te patologie już nigdy się nie powtórzyły. Proszę o Wasze wsparcie.
 
Szkoda, że część Posłów nie zdecydowała się na zadawanie pytań. Jestem nieco zawiedziony z tego powodu ☺. Mam nadzieję, że w miarę syntetycznie udało mi się przekazać opinii publicznej głos środowiska zawodowego KAS na temat rozwoju szarej strefy w Polsce. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie mnie i związku zawodowego. Musimy działać dalej i wspólnie dążyć do uporządkowania tego systemu, tak aby już nigdy nie były możliwe wskazane nadużycia władzy i te patologie już nigdy się nie powtórzyły. Proszę o Wasze wsparcie.

Sławku, zabiłeś im tzw. ćwieka, oni już myśleli że po twoim przesłuchaniu będą kończyć komisję i spokojnie napiszą raport a po twoim przesłuchaniu pewnie żałują że nie przesłuchali ciebie na początku.
No bo jak tu kończyć, skoro tyle nowych wątków i faktów do sprawdzenia.
Nie zadawali pytań bo do dziś pewnie jeszcze w są w szoku. 😁
 
Warszawiak1,Obrzydliwe pisiorskie komentarze zachowaj dla siebie. Ani się nie podniecił ani zapamiętał w ataku. Spokojnie i merytorycznie mówił jak było. Prawda przerasta niektórych, szczególnie manipulatorów którzy chcą ją wykorzystać do walki politycznej. My jesteśmy i byliśmy apolityczni. Może przyjdzie czas na komisję w sprawie KAS.
 
Fajnie będzie podyskutować za niecały rok, przejdę na emkę i nie będę już musiał być apolityczny 😃
A tak póki jeszcze jestem apolityczny, to tylko dodam, że każda telewizja manipuluje.
A my jesteśmy cienkimi bolkami, że Sławek nie jest dziś celnikiem.
 
Miałem duże opory by odezwać się w tym temacie, bo nie chciałem podgrzewać emocji ...
Nie będę oceniał wystąpienia Pana Przewodniczącego. Nie słuchałem wystąpienia, czytałem tylko komentarze prasowe i te tutaj zamieszczone a to nie daje mi prawa do wygłoszenia swojej oceny. Jak każdy z nas, od lat obserwuję działania Pana Przewodniczącego i jestem przekonany, że obiektywnie przekazał swoją wiedzę na temat działań i zaniechań dot. nieprawidłowości w VAT.
Chcę napisać o czymś innym, o tolerancji i wolności wypowiedzi na naszym forum i zastanowić się jaki skutek może przynieść wystąpienie Pana Przewodniczącego przed KŚ.
Uczciwie powiem, że nie spodobały mi się komentarze odnoszące się do wpisów Warszawiaka1. Po pierwsze każdy może mieć swoje zdanie i możemy z nim polemizować ale nie powinniśmy obrażać piszącego tylko dlatego, że ma inne zdanie. Po drugie Warszawiak1 nawet nie dokonał oceny, przekazał jedynie informacje jakie do niego dotarły a ja jestem skłonny uwierzyć, iż takimi racjami mogą kierować się członkowie komisji. Przecież każdy z nas zdaje sobie sprawę, że komisja vatowska to medialne show, które rządzący zdecydowanie chcą wykorzystać dla celów politycznych. Dlaczego więc część z nas oburza przekazana przez Warszawiaka1 informacja, że dla osiągnięcia celów politycznych będą chcieli wykorzystać przesłuchanie Pana Przewodniczącego ? Przecież już pierwsze relacje i komentarze rządowych mediów to potwierdzają. Chyba zgodzimy się, że to nie komisja śledcza, powołana dla wykazania jaka to poprzednia władza była be a prokuratura powinna prowadzić śledztwo mające doprowadzić do rzetelnego wyjaśnienia, kto stworzył warunki dla powstania luki vatowskiej i doprowadzić do wniesienia aktów oskarżenia w stosunku do winnych.
Czy to oznacza, że Pan Przewodniczący powinien na przesłuchaniu "zasłonić się" niepamięcią? Nie, zrobił to co powinien zrobić. Ale zróbmy taki szybki bilans zysków i strat wynikających z tego zdarzenia.
Najpierw ewentualne plusy.
Przywrócą Pana Przewodniczącego do służby ? Chciałbym się mylić ale nie sądzę by tak miało się stać. Przecież to byłby kłopot dla tej władzy, bo jest pewne, że w przyszłości, kiedy przyjdzie oceniać aktualną władzę, Pan Przewodniczący będzie bezkompromisowo mówił o błędach i zaniechaniach tej władzy.
Po tym przesłuchaniu, władza dojdzie do przekonania, że warto słuchać naszych sugestii dot. przeprowadzanych zmian, bo przekonali się, że dostrzegamy błędy i wiemy jak je naprawić ? Nie sądzę, bo przecież wiemy jak nas słuchano, gdy ostrzegaliśmy, że likwidacja sprawnej i nowoczesnej Służby Celnej nie jest dobrym rozwiązaniem.
Minusy - nie zyskaliśmy "sprzymierzeńców" wśród ludzi poprzedniej władzy. Choć moim zdaniem, nie powinno to co powiedział Pan Przewodniczący, być odebrane jako koniunkturalny atak na byłą władzę, bo przecież te same sygnały płynęły i płyną z naszego środowiska, niezależnie od tego kto rządzi. Taka postawa powinna być oceniona pozytywnie. Ale w rzeczywistości to tak niestety nie działa.
Aktualnej władzy przekazaliśmy sygnał, że nasze środowisko nie zawaha się w przyszłości by mówić o błędach i zaniechaniach. Też nie zyska to nam sprzymierzeńców u rządzących.
Podsumowując - moralnie zachowaliśmy się nieskazitelnie, pragmatycznie podążamy śladami Don Kichota.
 
Jedna wielka hipokryzja wychodzi ze strony obecnej ekipy rządzącej po prostu, smutne. Sławku, a jaki jest Twój obecny status zawodowy?
Dzięki Waszemu wsparciu, po zwolnieniu, zostałem zatrudniony w ZZ CELNICY PL. Notabene tak samo jak w okreOsie 2013-2015, gdy zwolnił mnie Jacek Kapica. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają związek.
 
In spe. Głosząc prawdę nie powinniśmy, jako ludzie starający się w życiu być ludźmi sprawiedliwymi, kalkulować i robić rach zysków i strat. Skoro już jednak tego dokonaleś, to odniosę się. Po tych zeznaniach, wierzę w to, jest szansa, że obecny i niestety wieloletni nasz status jako środowiska, walki z wiatrakami, zmieni się. Sądzę, że jest na to szansa by to uległo zmianie, właśnie dzięki tym zeznaniom. Posłuchaj ich przede wszystkim i nie wyciągaj wniosków na podst przekazów medialnych, które, co oczywiste były i zawsze będą wykorzystywane dla doraźnych celów polityków, na co wpływu nigdy nie mieliśmy i nigdy mieć nie będziemy.
 
Miałem duże opory by odezwać się w tym temacie, bo nie chciałem podgrzewać emocji ...
Nie będę oceniał wystąpienia Pana Przewodniczącego. Nie słuchałem wystąpienia, czytałem tylko komentarze prasowe i te tutaj zamieszczone a to nie daje mi prawa do wygłoszenia swojej oceny. Jak każdy z nas, od lat obserwuję działania Pana Przewodniczącego i jestem przekonany, że obiektywnie przekazał swoją wiedzę na temat działań i zaniechań dot. nieprawidłowości w VAT.
Chcę napisać o czymś innym, o tolerancji i wolności wypowiedzi na naszym forum i zastanowić się jaki skutek może przynieść wystąpienie Pana Przewodniczącego przed KŚ.
Uczciwie powiem, że nie spodobały mi się komentarze odnoszące się do wpisów Warszawiaka1. Po pierwsze każdy może mieć swoje zdanie i możemy z nim polemizować ale nie powinniśmy obrażać piszącego tylko dlatego, że ma inne zdanie. Po drugie Warszawiak1 nawet nie dokonał oceny, przekazał jedynie informacje jakie do niego dotarły a ja jestem skłonny uwierzyć, iż takimi racjami mogą kierować się członkowie komisji. Przecież każdy z nas zdaje sobie sprawę, że komisja vatowska to medialne show, które rządzący zdecydowanie chcą wykorzystać dla celów politycznych. Dlaczego więc część z nas oburza przekazana przez Warszawiaka1 informacja, że dla osiągnięcia celów politycznych będą chcieli wykorzystać przesłuchanie Pana Przewodniczącego ? Przecież już pierwsze relacje i komentarze rządowych mediów to potwierdzają. Chyba zgodzimy się, że to nie komisja śledcza, powołana dla wykazania jaka to poprzednia władza była be a prokuratura powinna prowadzić śledztwo mające doprowadzić do rzetelnego wyjaśnienia, kto stworzył warunki dla powstania luki vatowskiej i doprowadzić do wniesienia aktów oskarżenia w stosunku do winnych.
Czy to oznacza, że Pan Przewodniczący powinien na przesłuchaniu "zasłonić się" niepamięcią? Nie, zrobił to co powinien zrobić. Ale zróbmy taki szybki bilans zysków i strat wynikających z tego zdarzenia.
Najpierw ewentualne plusy.
Przywrócą Pana Przewodniczącego do służby ? Chciałbym się mylić ale nie sądzę by tak miało się stać. Przecież to byłby kłopot dla tej władzy, bo jest pewne, że w przyszłości, kiedy przyjdzie oceniać aktualną władzę, Pan Przewodniczący będzie bezkompromisowo mówił o błędach i zaniechaniach tej władzy.
Po tym przesłuchaniu, władza dojdzie do przekonania, że warto słuchać naszych sugestii dot. przeprowadzanych zmian, bo przekonali się, że dostrzegamy błędy i wiemy jak je naprawić ? Nie sądzę, bo przecież wiemy jak nas słuchano, gdy ostrzegaliśmy, że likwidacja sprawnej i nowoczesnej Służby Celnej nie jest dobrym rozwiązaniem.
Minusy - nie zyskaliśmy "sprzymierzeńców" wśród ludzi poprzedniej władzy. Choć moim zdaniem, nie powinno to co powiedział Pan Przewodniczący, być odebrane jako koniunkturalny atak na byłą władzę, bo przecież te same sygnały płynęły i płyną z naszego środowiska, niezależnie od tego kto rządzi. Taka postawa powinna być oceniona pozytywnie. Ale w rzeczywistości to tak niestety nie działa.
Aktualnej władzy przekazaliśmy sygnał, że nasze środowisko nie zawaha się w przyszłości by mówić o błędach i zaniechaniach. Też nie zyska to nam sprzymierzeńców u rządzących.
Podsumowując - moralnie zachowaliśmy się nieskazitelnie, pragmatycznie podążamy śladami Don Kichota.
ad vocem rzeknę krótko i soczyście: spier.....j :D .
 
Uczciwie powiem, że nie spodobały mi się komentarze odnoszące się do wpisów Warszawiaka1. Po pierwsze każdy może mieć swoje zdanie i możemy z nim polemizować ale nie powinniśmy obrażać piszącego tylko dlatego, że ma inne zdanie.

Miałem już zamilknąć, ale ten fragment Twojej wypowiedzi nie potrafię zostawić bez komentarza. Wydaje mi się, że osoba, którą wziąłeś w obronę w swojej wypowiedzi, po prostu ironizuje sobie z zaistniałem sytuacji. Ja tę wypowiedź czytam wprost tak - Przewodniczący podlizuje się do PiS-u tak bardzo, że pewnie liczy na powrót do służby. "Warszawiak1", po prostu kpi sobie z tego co widział na przesłuchaniu, myślę, że wręcz się ze Sławka naśmiewa. Uważa pewnie, że Sławek powinien powiedzieć jak większość - nie wiem, nie pamiętam.
Warszawiak1 ma prawo mieć takie zdanie, ale pochwalać nie ma czego.
 
Komisja skończyła przesłuchania. Dzisiaj przesłuchano ostatniego świadka. Posłowie to wiedzieli wcześniej. Teraz rozumiem dlaczego niektórzy nie skorzystali z szansy zadawania pytań.☺
 
Back
Do góry