• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KOMUNIKAT ZUS-odwołanie

Publikujemy komunikat dot. składek pobranych od nagrody rocznej z 2017r. wypłaconej w 2018r. awierający odwołanie od decyzji ZUS oraz tryb postępowania winnych sytuacjach

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy93-20-KOMUNIKAT ZUS.2.doc
    93 KB · Wyświetleń: 1 564
  • Odwołanie 13tka ZUS wzór.doc
    32 KB · Wyświetleń: 1 638
  • wyrok III AUa 84.19_składki nagroda roczna.pdf
    1,1 MB · Wyświetleń: 897
  • ZUS_właściwy płatnik.pdf
    1,5 MB · Wyświetleń: 1 290

MrMagister

Ładne, prawnicze rozwinięcie, co jednak nic nie zmienia ...
Chciałem jedynie wykazać dla mniej zorientowanych, że nie ma sensu się przejmować i zniechęcać bzdurami, które wypisują DIAS i ZUS, tylko robić swoje, bo w istocie z prawnego punktu widzenia nie mają żadnego atutu w ręku. Inna rzecz, jak należy to rozegrać, żeby poszło jak najsprawniej, bo wiadomo, że to będzie gehenna - takie ciągłe przebijanie piłeczki - i bez sądu się nie obędzie.
 
Chciałem jedynie wykazać dla mniej zorientowanych, że nie ma sensu się przejmować i zniechęcać bzdurami, które wypisują DIAS i ZUS, tylko robić swoje, bo w istocie z prawnego punktu widzenia nie mają żadnego atutu w ręku. Inna rzecz, jak należy to rozegrać, żeby poszło jak najsprawniej, bo wiadomo, że to będzie gehenna - takie ciągłe przebijanie piłeczki - i bez sądu się nie obędzie.
Ileż to razy w związku ze służbą każdy z nas był w Sądzie - ja bynajmniej znam wszystkie Sądy w promieniu ok 100km od miejsca zamieszkania a i dalsze również - bez żadnych oporów odwiedzę Wydział Pracy bo Wydziały Karne już mi się trochę nudzą :)
 
Ostatnia edycja:
Ileż to razy w związku ze służbą każdy z nas był w Sądzie - ja bynajmniej znam wszystkie Sądy w promieniu ok 100km od miejsca zamieszkania a i dalsze również - bez żadnych oporów odwiedzę Wydział Pracy by Wydziały Karne już mi się trochę nudzą :)
Co prawda byłem w sądzie tylko 2 razy, ale za to z wynikiem 2:0 dla mnie :) i życzę wygranych wszystkim, warto walczyć!
 
Zastanawiam się tylko dlaczego sąd cywilny Wydział Pracy, a nie sąd administracyjny? Ktoś mnie oświeci, przecież składki to na mój gust niepodatkowe należności budżetowe, orzeczenie ws. należnych bądź nienależnych składek powinno następować w formie decyzji administracyjnej, którą należy skarżyć w procedurze sądowoadministracyjnej.
 
Panie Magister ja ciągle obserwuję rozważania. Zaraz dojdę do wniosku , że wyrok sędziów w Szczecinie jest nieważny w tym kraju.
Może Ci Sędziowie nie należą do jedynej słusznej partii PiS ?
Czy o co chodzi. ? .
 
I jeszcze zapomniałeś o .....interpretacjach.
Nie, nie zapomniałem ale musiałbym jeszcze napisać o radosnej twórczości naszych kadr i radców prawnych będących na etatach IAS. Pamiętam jak pewna kadrowa w IAS walczyła zaciekle wraz z izbowym rp w sądach przeciwko fc w sprawie gruszy. Efekt tej walki każdy zna. Tu będzie podobnie ale niestety bez sądu się nie obędzie. Jak już waadza w IASach dojdzie do wniosku, że z tyłu zawsze..... to sytuacja się odmieni.
 
Na moje pismo o zwrot nienależnie pobranych składek ZUS odpowiada w zakończeniu, że jeżeli nie zgadzam się ze stanowiskiem ZUS-u to mogę się zwrócić o wydanie decyzji w przedmiotowej sprawie od której będzie mi dopiero przysługiwało odwołanie do sądu.
Wcześniej w piśmie podają, że wyrok SA w Szczecinie dotyczy jednostkowej, indywidualnej sprawy i nie jest wiążący w innych sprawach.
Czyli muszę popełnić kolejne pismo o wydanie decyzji.
 
Na moje pismo o zwrot nienależnie pobranych składek ZUS odpowiada w zakończeniu, że jeżeli nie zgadzam się ze stanowiskiem ZUS-u to mogę się zwrócić o wydanie decyzji w przedmiotowej sprawie od której będzie mi dopiero przysługiwało odwołanie do sądu.
Wcześniej w piśmie podają, że wyrok SA w Szczecinie dotyczy jednostkowej, indywidualnej sprawy i nie jest wiążący w innych sprawach.
Czyli muszę popełnić kolejne pismo o wydanie decyzji.
A czy pytałeś ZUS, czy możesz zapytać co w kwestii nienależnie pobranych składek....
Dostałeś taką odpowiedź, bo pewnie RADCA PRAWNY jest na pracy zdalnej....i zanim przygotowano
"odpowiedź" nie zdążył przeczytać "zapytania" pracownika,
co zrobić z twoim "zapytaniem???" czy może "wnioskiem????"
W celu przyspieszenia "załatwiania spraw" proponuję !!!!
WYSYŁAĆ wnioski bezpośrednio do PREZESA ZUS, może dostrzeże problem ???
 
Na moje pismo o zwrot nienależnie pobranych składek ZUS odpowiada w zakończeniu, że jeżeli nie zgadzam się ze stanowiskiem ZUS-u to mogę się zwrócić o wydanie decyzji w przedmiotowej sprawie od której będzie mi dopiero przysługiwało odwołanie do sądu.
Wcześniej w piśmie podają, że wyrok SA w Szczecinie dotyczy jednostkowej, indywidualnej sprawy i nie jest wiążący w innych sprawach.
Czyli muszę popełnić kolejne pismo o wydanie decyzji.
Jak już pisałem wcześniej - Wniosek US-14 (Wniosek o wydanie decyzji z zakresu ubezpieczeń i składek). Można złożyć zdalnie trzeba tylko założyć konto na PUE ZUS.
 
Witam właśnie dzisiaj dostałam odpowiedż z ZUS w sprawie zwrotu składek naliczonych od nagrody rocznej I TAK CYTUJę: "Ubezpieczonemu możemy zwrócić nadpłatę jedynie w przypadku, gdy płatnik nie istnieje i nie ma również następcy prawnego.Ponieważ podmiot, któy Panią zatrudnia istnieje-prawidłowa droga postępowania jest następująca:
-powinna Pani wystapić do pracodawcy o dokonanie rozliczenia nienależnie naliczonych i pobranych składek,-pracodawca powinien skorygować dokumenty składane do Zakładu i wystąpić o zwrot nadpłaty,-niezależnie od powyższego-to pracodawca powinien Pani zwrócić nienależnie naliczone i pobrane składki.
Moje pytanie teraz pismo o zwrot do właściwego DIAS?
 
Kaszubka, napisz do DIAS o zwrot nienależnie odprowadzonych składek w związku z otrzymanym pismem Zus. DIAS prawdopodobnie nie skieruje już Cie do ZUSu tylko powinien dokonać korekty i zwrotu.
Dodaj dla Diasa , że dodatkowo na okoliczność nienależnie pobranych skladek ubezp. Społecznego w 2018r. zapadł wyrok Sądu .
Nas wszystkich oszukują , robią z nas debili, a tak naprawde to oni są poje........ ni . Zajechali nam 10mln złotych i myśleli że się udało .
 
Back
Do góry