• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KOMUNIKAT PO SPOTKANIU W MF 22.01.21r.

KOMUNIKAT

po spotkaniu z przedstawicielami Ministerstwa Finansów w dniu 22.01.2021r.




Spotkanie, które miało miejsce w dniu 22.01.21r. w godz. od 10:00 do 12:25 odbyło się bez udziału Pani Minister Magdaleny Rzeczkowskiej.

Była to wideokonferencja w ramach Zespołu ds. kontaktów ze związkami zawodowymi.

Na spotkaniu nie udało się rozwiązać, a w większości nawet poruszyć, najbardziej palących tematów, o których resort jest informowany od dawna.

Wobec powyższego ZZ CELNICY PL wdroży procedurę referendum protestacyjnego.

Prosimy całe środowisko zawodowe o przygotowania. W najbliższych dniach przedstawimy informację w ww. zakresie i wdrożymy ankietę protestacyjną.



Pozdrawiam

Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 
Ostatnia edycja:
Skarbowcy.pl to nie pracownicy us, a przybudówka pisu. Tak należy ich traktować bez względu na to co w danej chwili mówią. Ale proszę nie uogólniajcie, bo pracownicy też mają dość. A fakt wyłączenia kompa na 15 minut przez consjmniej 70% pokazuje, że są zdeterminowani do udziału w proteście. Te słynne 15 minut, traktujcie proszę jak referendum protestacyjne, a nie protest.
 
Jestem i czuje się Celnikiem od 30 lat. Nigdy nie ufałem Skarbowcom, ale mamy jednego przeciwnika (wroga). Musimy połączyć siły i nie obrażać jedni drugich. Ani my ani oni nie chcieli łączenia, musimy wspólnie żyć i dogadywać się w trudnych sprawach. Wiem też, że tylko ogólny protest jest w stanie wstrząsnąć MF i Rządem. Bez tego nie wywalczymy nic. Pozdrawiam wszystkich z nadzieją na opamiętanie się wszystkich i wspólną walkę o nasze być albo nie być.
 
Właśnie, po co wzajemne złośliwości i obrażania?. Ja jestem celnikiem od kilkunastu lat i przypominam sobie ,że cztery lata temu była szansa przejść do US i jakoś nie ruszyliśmy tam na wyścigi. Wręcz przeciwnie. A czemu? Skoro tam jest tak dobrze. Lepiej trzymajmy się razem, a nie skaczmy sobie do oczu nie wiadomo po co. Pozdrawiam i cywili i funkcjonariuszy😄
 
A widzi Pan @slawomir.siwy jakieś poruszenie na skarbowcach? Hmmm
Powysyłali ryż i cisza....
Nie ma co na nich patrzeć i zachęcać. Tak jak ktoś już pisał, u Nas będzie walka i poświęcenie, a u nich podpisywanie porozumień i psioczenie na Pana jaki jest niezgodny i niewdzięczny.
Pozdrawiam!

Edit. Nie mam nic do pracowników KAS.
 
Ostatnia edycja:
A widzi Pan @slawomir.siwy jakieś poruszenie na skarbowcach? Hmmm
Powysyłali ryż i cisza....
Nie ma co na nich patrzeć i zachęcać. Tak jak ktoś już pisał, u Nas będzie walka i poświęcenie, a u nich podpisywanie porozumień i psioczenie na Pana jaki jest niezgodny i niewdzięczny.
Pozdrawiam!

Edit. Nie mam nic do pracowników KAS.
10021 członków grupy na Facebooku, 72 polubienia postu o ankiecie, 5 komentarzy. Czy ja wiem czy będzie walka i poświęcenie, oby, ale na razie wygląda to na słabe zainteresowanie tematem. Tu na forum też może z 10 osób się udziela. Gdzie reszta?
 
10021 członków grupy na Facebooku, 72 polubienia postu o ankiecie, 5 komentarzy. Czy ja wiem czy będzie walka i poświęcenie, oby, ale na razie wygląda to na słabe zainteresowanie tematem. Tu na forum też może z 10 osób się udziela. Gdzie reszta?
Troche wiecej optymizmu! Temat dot. Referendum Protestacyjne w KAS ruszyl wczoraj rano. Nie wszyscy jeszcze wiedza o tym fakcie. Nasza rola jest doinformowac kolezanki I kolegow ze toczy sie dyskusja na tym forum o Protescie KAS.
 
Ośmielam się przypomnieć:

- w KAS nie wszyscy cywile, to "Solidarność" (tym bardziej "Skarbowcy.pl"),
a także nie wszyscy funkcjonariusze, to "Celnicy.pl" ...
 
A widzi Pan @slawomir.siwy jakieś poruszenie na skarbowcach? Hmmm
Powysyłali ryż i cisza....
Nie ma co na nich patrzeć i zachęcać. Tak jak ktoś już pisał, u Nas będzie walka i poświęcenie, a u nich podpisywanie porozumień i psioczenie na Pana jaki jest niezgodny i niewdzięczny.
Pozdrawiam!

Edit. Nie mam nic do pracowników KAS.
Ile razy mam pisać to samo? Zrozum, że skarbowcy.pl to przybudówka pis. Jeśli solidarność popiera pis, to oni automatycznie też. I wszystkie ich wypociny, to po prostu pozory. MF i solidarność pokazują jak pod wzajemną presją szukają porozumienia, a tymczasem wszystko jest z góry dogadane. Taką świadomość mają pracownicy US i nie identyfikują się z nimi. I tu jest moment gdy celnicy.pl mogą wejść z butami i nieźle namieszać. Trzeba tyko przekonać pracowników US-ów aby zaufali celnicy.pl. Jeśli dalej sami będziecie dzielić, szydzić, wyśmiewać i dyskredytować to jak mają się do Was przyłączyć? Sam jestem z US i wiem jakie panują tu nastroje. Gdzie lokalni działacze celnicy.pl, którzy wyszliby do pracowników US i ich zaprosili do współpracy? Chcecie protestu? Super. Dlaczego pismo o nim nie jest dystrybuowane do wszystkich pracowników w KAS, tylko do członków? Ja ze swojej strony na pewno przekażę wszystkim znajomym, ale czemu nie wysłać po prostu do wszystkich? To najprostsza forma. Skarbowcy.pl to forum, które podlega ciągłej cenzurze. Szybciutko mnie stamtąd usunęli, za krytykę ich działań. Dlatego tam jest jak jest.
 
10021 członków grupy na Facebooku, 72 polubienia postu o ankiecie, 5 komentarzy. Czy ja wiem czy będzie walka i poświęcenie, oby, ale na razie wygląda to na słabe zainteresowanie tematem. Tu na forum też może z 10 osób się udziela. Gdzie reszta?
@Mrówka jak kolega @Rey wcześniej napisał to dopiero początek, wcześniej wspominałem z @Zuziacoll że należy poprawić komunikację i tu jest nasza rola by pomóc Sławkowi rozpropagować tę ankietę.
Osobiście uważam że zbyt wcześnie na ocenianie przedsięwzięcia, a retoryka typu "na pewno się nie uda"
czy "skarbowcy nie będą protestować" jest nie na miejscu.
W każdej grupie zawodowej zawsze znajdą się tacy którzy nie będą protestować (mają prawo do własnego zdania i poglądów) a my mamy zachęcić do protestu tych którzy jeszcze się nie zdecydowali. :unsure:

PS. Czekam niecierpliwie by móc przekazać link do ankiety wszystkim swoim kolegom którzy jeszcze pracują i tym którzy odeszli już na emki (y):whistle:
 
Ostatnia edycja:
@Mrówka jak kolega @Rey wcześniej napisał to dopiero początek, wcześniej wspominałem z @Zuziacoll że należy poprawić komunikację i tu jest nasza rola by pomóc Sławkowi rozpropagować tę ankietę.
Osobiście uważam że zbyt wcześnie na ocenianie przedsięwzięcia, a retoryka typu "na pewno się nie uda"
czy "skarbowcy nie będą protestować" jest nie na miejscu.
W każdej grupie zawodowej zawsze znajdą się tacy którzy nie będą protestować (mają prawo do własnego zdania i poglądów) a my mamy zachęcić do protestu tych którzy jeszcze się nie zdecydowali. :unsure:

PS. Czekam niecierpliwie by móc przekazać link do ankiety wszystkim swoim kolegom którzy jeszcze pracują i tym którzy odeszli już na emki (y):whistle:
Zgadzam się, tylko po co teksty, że na forum skarbowców cisza. Na forum celników też cisza no i co? Tu tłumaczenie, że informacja pojawiła się wczoraj więc Celnicy mogą jeszcze o niej nie wiedzieć, ale skarbowcy już powinni wiedzieć tydzień wcześniej, bo jak nie to zaraz się ich obsmaruje.
 
... Nawet waszemu przewodniczącemu się najwyraźniej odechciało.
Żeby kogoś krytykować to trzeba samemu coś robić, a nie tylko pisać, że w 1886 to ja robiłem to czy tamto, jak większość tutaj.
10021 członków grupy na Facebooku, 72 polubienia postu o ankiecie, 5 komentarzy. Czy ja wiem czy będzie walka i poświęcenie, oby, ale na razie wygląda to na słabe zainteresowanie tematem. Tu na forum też może z 10 osób się udziela. Gdzie reszta?
😵🤕
Reszta jest milczeniem ...
 
@Teofil "Gdzie lokalni działacze celnicy.pl, którzy wyszliby do pracowników US i ich zaprosili do współpracy?"
Nie tędy droga. Każdy sam musi dojrzeć do tego. Na to przychodzi po prostu czas. Byłem w kilku US i z konkretną informacją i zapraszałem do współpracy, do działania we własnym zakresie. Bez efektów. Spokojnie trzeba robić swoje.
To nie jest zarzut wobec skarbowców, bo tak samo przez lata bywałem w wielu Urzędach Celnych i nic. Wiem po prostu jak to działa.
ZZ Celnicy PL przez wiele początkowych lat liczył zaledwie kilkuset członków. Po prostu robiliśmy swoje i przyszedł po prostu odpowiedni czas i ludzie zrozumieli pewne sprawy, zobaczyli efekty, docenili to i się zdeklarowali. Dalej będziemy robić swoje.
Co do ankiety. Na razie nawet się nie ukazała.
Spokojnie. Ankieta potrwa do 14.02. Na pewno dowie się o niej 3/4 jak nie cały KAS. To wiemy z liczby odwiedzin naszej strony i wtedy przyjdzie czas na wnioski. Sam jestem ciekaw. Oczywiście bardzo ważne jest zaangażowanie każdego, by ankietę rozpropagować, rozmawiać o tym, informować.

Ps. Dajcie już też spokój z innymi portalami. Również nie tędy droga. :) POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:
Ile razy mam pisać to samo? Zrozum, że skarbowcy.pl to przybudówka pis. Jeśli solidarność popiera pis, to oni automatycznie też. I wszystkie ich wypociny, to po prostu pozory. MF i solidarność pokazują jak pod wzajemną presją szukają porozumienia, a tymczasem wszystko jest z góry dogadane. Taką świadomość mają pracownicy US i nie identyfikują się z nimi. I tu jest moment gdy celnicy.pl mogą wejść z butami i nieźle namieszać. Trzeba tyko przekonać pracowników US-ów aby zaufali celnicy.pl. Jeśli dalej sami będziecie dzielić, szydzić, wyśmiewać i dyskredytować to jak mają się do Was przyłączyć? Sam jestem z US i wiem jakie panują tu nastroje. Gdzie lokalni działacze celnicy.pl, którzy wyszliby do pracowników US i ich zaprosili do współpracy? Chcecie protestu? Super. Dlaczego pismo o nim nie jest dystrybuowane do wszystkich pracowników w KAS, tylko do członków? Ja ze swojej strony na pewno przekażę wszystkim znajomym, ale czemu nie wysłać po prostu do wszystkich? To najprostsza forma. Skarbowcy.pl to forum, które podlega ciągłej cenzurze. Szybciutko mnie stamtąd usunęli, za krytykę ich działań. Dlatego tam jest jak jest.
Po owocach ich poznamy. Zobaczymy jak to poparcie dla prostestu będzie wyglądać.
 
Przecież to nie może się udać. Chcemy dążyć do wydzielenia Służby Celnej ze struktur KASu, a US ma nam w tym pomóc. Walczymy o to aby stać się służbą z prawdziwego zdarzenia, nie chcemy odstawać od innych służb, chcemy równego traktowania względem innych służb, wnioskujemy o utworzenie "Komendy Głównej". Przecież to nam funkcjonariuszom na tym zależy, nie starajmy się w to wciągać skarbowców bo zupełnie nie jest to nam potrzebne. Zmobilizujmy się jako SŁUŻBA.
 
Back
Do góry