• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KOMUNIKAT PO SPOTKANIU W MF 22.01.21r.

KOMUNIKAT

po spotkaniu z przedstawicielami Ministerstwa Finansów w dniu 22.01.2021r.




Spotkanie, które miało miejsce w dniu 22.01.21r. w godz. od 10:00 do 12:25 odbyło się bez udziału Pani Minister Magdaleny Rzeczkowskiej.

Była to wideokonferencja w ramach Zespołu ds. kontaktów ze związkami zawodowymi.

Na spotkaniu nie udało się rozwiązać, a w większości nawet poruszyć, najbardziej palących tematów, o których resort jest informowany od dawna.

Wobec powyższego ZZ CELNICY PL wdroży procedurę referendum protestacyjnego.

Prosimy całe środowisko zawodowe o przygotowania. W najbliższych dniach przedstawimy informację w ww. zakresie i wdrożymy ankietę protestacyjną.



Pozdrawiam

Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 
Ostatnia edycja:
Hehe, zachęta, niektórzy rodzice zachęcają dziecko do nauki powtarzając, że jest debilem. To mniej więcej podobny sposób.
Jest kwestią dyskusyjną czy w naszym kraju (służbie) jest więcej tych osób, którym można
"wjechać na ambicję" skłaniając tym do działania czy też obśmiewanych przez otoczenie
szkolne i domowe, potrzebujących "głaskania" - sztucznego dowodzenia ich wartości ...
 
Jest kwestią dyskusyjną czy w naszym kraju (służbie) jest więcej tych osób, którym można
"wjechać na ambicję" skłaniając tym do działania czy też obśmiewanych przez otoczenie
szkolne i domowe, potrzebujących "głaskania" - sztucznego dowodzenia ich wartości ...
Nikt tu nie potrzebuje głaskania. Tak jak nikt tu nie potrzebuje zrzędzenia. Nie wiem co ma na celu biadolenie, że i tak się nie uda. Każdy kto cokolwiek osiagnal wierzył w powodzenie. Chcesz to usiądź na środku chodnika i płacz jacy to jesteśmy biedni, ale wątpię, że ci to pomoże.
 
Nie wiem jaka będzie forma protestu. Jeżeli chodzi o strajk włoski, to w moim wieku i stanie zdrowia jest to nawet wskazane jako forma rehabilitacji :). Jeżeli mówimy o L4 to od świąt do połowy stycznia dbałem o zdrowie, lecz w tym wieku jak podleczysz jedną przypadłość to zaraz się pojawia coś innego. Kręgosłup wszak szwankuje, ale w tych okolicznościach będę elastyczny jak guma i się dopasuję :)
 
już widzę, że niektórzy chcieliby sie pokłócić, pamietajmy żeby propozycje były konstruktywne. Ja uważam, że koniecznie trzeba wykorzystac potencjał "młodych", dać im powód do przyłączenia sie do akcji. Różne są opinie, ja widzę, ze to są świetni ludzie. Moim zdaniem zagrożeniem są lokalni działacze. Jest Sławek z ogromnym autorytetem ale w terenie to już jest różnie. Raczej blado.
 
Nikt tu nie potrzebuje głaskania. Tak jak nikt tu nie potrzebuje zrzędzenia. Nie wiem co ma na celu biadolenie, że i tak się nie uda. Każdy kto cokolwiek osiagnal wierzył w powodzenie. Chcesz to usiądź na środku chodnika i płacz jacy to jesteśmy biedni, ale wątpię, że ci to pomoże.
Odnośnie siedzenia na środku chodnika i płaczu, to akurat bardzo źle trafiłaś ale rozumiem
- masz prawo nie znać historii tego Forum. Co do tego, czego ktoś tutaj nie potrzebuje, to
jednak znacząco się mylisz. Są tu zarówno potrzebujący "pogłaskania", by wykazać swoją
chęć działania, czego jesteś - mimo swych deklaracji - doskonałym przykładem; jak i tacy,
którzy potrzebują "zrzędzenia" innych, by zrobić coś - wykazując swą wyższość nad nimi ...
 
Po przeczytaniu wpisów w tym temacie nasuwa mi się usilnie jedna myśl, należy pomóc Sławkowi zorganizować protest w dobie COVID, co niezmierne utrudnia jemu jaki nam pracę nad tym tematem.

Osobiście uważam że należy przestać już ciągać temat wyłączania komputerów i dać odetchnąć skarbowcom (sam nim byłem przez ostatnie 3 lata). Posunięcie Sławka jest słuszne z tą ankietą, nie możemy wyjść na ulicę, nie możemy pojechać na protest do W-wy, ale możemy rozpropagować ankietę tak by Sławek mógł pokazać w MF-ie ( zobaczcie tyle ludzi chce protestować). Funkcjonariuszom nie wolno strajkować tak jak górnikom, więc wymyślmy oprócz strajku włoskiego i L-4, inne formy protestu z uwzględnieniem obostrzeń pandemii, POMÓŻMY SŁAWKOWI to zorganizować, to przecież będzie również w naszym interesie.

Czekam na pomysły :unsure:
1.
Sławek może by tak na piśmie, oficjalnie z uwagi na brak jakiejkolwiek reakcji ze strony MF-u w sprawie art. 15 a, zwrócić się do tych wszystkich związków SG, SW. Policji, SP o solidarność z funkcjonariuszami SCS-u i pomoc, by nas znów nie pominięto w tych pracach. :unsure:
 
Ostatnia edycja:
Może to MY funkcjonariusze, napiszemy list otwarty do tych związków o solidarność a zwiazek Celnicy. pl będzie asygnował ten list????? (piszę te pomysły ponieważ ja nie mogę prowadzić strajku włoskiego czy pójść na L-4) żona mi jako emerytowi nie pozwala :););););););)!!!!!!!!!!!!
 
Jakoś w tym wątku, bardzo ważnym obecnie, jakoś bardziej widoczni są starzy funkcjonariusze, a młodych coś mniej. A może mi się tylko wydaje? znak czasu?
Tak powinno być, starzy funkcjonariusze powinni być inspiracją dla młodych. ;) :)

PS.
Uważam że po przeprowadzeniu ankiety powinniśmy wejść w spór zbiorowy z pracodawcą i jako związek rozpocząć jakikolwiek protest, powinniśmy zacząć od tzw. miękkiego protestu i systematycznie go nasilać.
 
Może to MY funkcjonariusze, napiszemy list otwarty do tych związków o solidarność a zwiazek Celnicy. pl będzie asygnował ten list????? (piszę te pomysły ponieważ ja nie mogę prowadzić strajku włoskiego czy pójść na L-4) żona mi jako emerytowi nie pozwala :););););););)!!!!!!!!!!!!
Z całym szacunkiem, pisma z prośbami o wsparcie to już były....posiedzenia, narady, protest od 28 grudnia...niestety sprzyjających wiatrów brak:unsure:
 
Back
Do góry