• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja o spotkaniu w MF 05.06.

W dniu 05.06.2020r. odbyło się spotkanie z kierownictwem KAS.

Omówiono zgłaszane przez związek postulaty oraz inne zagadnienia.

Odnośnie podwyżek uzyskaliśmy zapewnienie Szefa KAS, że 3% z Uchwały modernizacyjnej jest niezagrożone bez względu na sytuację gospodarczą i ewentualną nowelizację budżetu.
W najbliższych dniach, najpóźniej do 15.06. MF złoży wniosek o uruchomienie ww. środków z rezerwy celowej.
Powyższe nastąpi po złożeniu przez DIAS stosownego zapotrzebowania na poszczególne paragrafy płacowe.
Związek wystąpił o uruchomienie całej puli z Uchwały modernizacyjnej w ww. terminach.
MF w odpowiedzi wskazało, że dalsza wypłata środków z Uchwały modernizacyjnej zależy od decyzji Rady Ministrów.
Stosowne projekty rozporządzeń wpisano w wykaz prac legislacyjnych Rady Ministrów, co zostało opublikowane przed naszym spotkaniem w BIP KPRM.

W sprawie dodatków motywacyjnych po 28,5 i 25 latach służby(z uwzględnieniem lat pracy w administracji celnej) Szef KAS zapewniła o swojej determinacji i już podjętych i zaawansowanych działaniach w tej sprawie.

Informacja na temat pozostałych tematów, poruszonych na spotkaniu, zostanie przekazana w notatce ze spotkania.
 
Tą bajkę o "zależności przesunięcia środków z modernizacji na podwyżkę od decyzji Rady Ministrów" słyszeliśmy już X razy:mad: Jakoś bez problemów przesunęli 3% na waloryzację kwoty bazowej i 3% w lipcu bądź na św. Dygdy, już sam nie wiem kiedy

Złej baletnicy przeszkadza.......
 
Zapewniają, zapewniają, pół roku minęło a kasy jak nie było tak nie ma
O nie przepraszam, właśnie dotarły ochłapy na konto
 
Ostatnia edycja:
Caly czas gadanie o 3%. Kurcze wytlumaczcie mi czy my mówimy o tych 386 zl czy o 3% z czego? Jesli mnie pamięć nie myli to mielismy się starać aby każdy z modernizacji dostal równa kwotę bo już przy 6%z budżetu młodzi dostali bardzo malo. Z drugiej strony ponoc w połowie izb ustala się kryteria. Jeśli to ku się za to wezmie to młodzi znow dostaną tyle co kot naplakal
 
Caly czas gadanie o 3%. Kurcze wytlumaczcie mi czy my mówimy o tych 386 zl czy o 3% z czego? Jesli mnie pamięć nie myli to mielismy się starać aby każdy z modernizacji dostal równa kwotę bo już przy 6%z budżetu młodzi dostali bardzo malo. Z drugiej strony ponoc w połowie izb ustala się kryteria. Jeśli to ku się za to wezmie to młodzi znow dostaną tyle co kot naplakal
Chodzi o to żeby wyruchać mlodych
 
https://wyborcza.pl/7,75398,2600261...-sluzb-mundurowych.html?disableRedirects=true

trochę nie rozumiem, tu niby się MF zgadza, rozumie - natomiast w mediach uzasadnienie:

"Ministerstwo Finansów sprzeciwiło się premiom 2500 zł dla policji. - Ich wysokość może spowodować wrażenie nadmiernego uprzywilejowania tych służb w stosunku do innych pracowników sfery budżetowej, np. nauczycieli czy pielęgniarek lub ratowników medycznych - uznał resort finansów"
 
Wstępna informacja bardzo lakoniczna . Myślę , że trzeba poczekać na notatkę .
Zwłaszcza w odniesieniu do podsumowania informacji Pani Szefa KAS pismem z 3 czerwca .
Sądzę , że do tego trzeba by było też się odnieść z uwagi sugestie w ostatnich kilku słowach tej informacji , która sygnalizuje , że nie wszyscy dostaną w lipcu nawet te 3% .
Poza tym mam odczucie , że nie tupneliśmy zbyt mocno . Jakiś na razie niedosyt ....
 
wg pisma każdy dostał przeciętnie 337zł brutto i uznaniowo ma dostać 169zł co daje 500zł brutto....... problem w tym że przeciętne 337zł brutto dla wielu zamieniło się w 150-200zł a druga część jest uznaniowa..... więc co mnie interesuje 3+3+3% skoro wszystko jest PRZECIĘTNIE i UZNANIOWO!!!!
 
Oby to nie było ściąganie aż będzie po wyborach. Potem to już z górki, zrobią co zechcą. Potem też będziemy zmęczeni czekaniem i będzie po zawodach....
Nie rozumiem, uważasz że po wyborach nie będzie można protestować ? Oczywiście siła przebicia będzie słabsza ... ale zawsze można, wystarczy chcieć.
 
Back
Do góry