• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja o spotkaniu w MF 05.06.

W dniu 05.06.2020r. odbyło się spotkanie z kierownictwem KAS.

Omówiono zgłaszane przez związek postulaty oraz inne zagadnienia.

Odnośnie podwyżek uzyskaliśmy zapewnienie Szefa KAS, że 3% z Uchwały modernizacyjnej jest niezagrożone bez względu na sytuację gospodarczą i ewentualną nowelizację budżetu.
W najbliższych dniach, najpóźniej do 15.06. MF złoży wniosek o uruchomienie ww. środków z rezerwy celowej.
Powyższe nastąpi po złożeniu przez DIAS stosownego zapotrzebowania na poszczególne paragrafy płacowe.
Związek wystąpił o uruchomienie całej puli z Uchwały modernizacyjnej w ww. terminach.
MF w odpowiedzi wskazało, że dalsza wypłata środków z Uchwały modernizacyjnej zależy od decyzji Rady Ministrów.
Stosowne projekty rozporządzeń wpisano w wykaz prac legislacyjnych Rady Ministrów, co zostało opublikowane przed naszym spotkaniem w BIP KPRM.

W sprawie dodatków motywacyjnych po 28,5 i 25 latach służby(z uwzględnieniem lat pracy w administracji celnej) Szef KAS zapewniła o swojej determinacji i już podjętych i zaawansowanych działaniach w tej sprawie.

Informacja na temat pozostałych tematów, poruszonych na spotkaniu, zostanie przekazana w notatce ze spotkania.
 
Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz bladego pojęcia.
To mnie uświadom. Ze muszą przygotować lekcje w domu? Też bym chciała siedzieć w US 3 godziny a nawet następne 5 przygotowywać się w domu, w czasie, który mi pasuje, w spokoju, bez stresu, bez szefa nad głową. 3 miesiące wakacji (albo i więcej) to fakt niezaprzeczalny, tak jak i urlop dla ratowania zdrowia. A już nauczyciel w-f to po prostu raj. A nie sorry. Przecież on prowadzi teraz lekcje zdalne 😂
 
To mnie uświadom. Ze muszą przygotować lekcje w domu? Też bym chciała siedzieć w US 3 godziny a nawet następne 5 przygotowywać się w domu, w czasie, który mi pasuje, w spokoju, bez stresu, bez szefa nad głową. 3 miesiące wakacji (albo i więcej) to fakt niezaprzeczalny, tak jak i urlop dla ratowania zdrowia. A już nauczyciel w-f to po prostu raj. A nie sorry. Przecież on prowadzi teraz lekcje zdalne 😂
to trzeba było nauczycielem zostać i korzystać z wakacji, ferii, urlopów zdrowotnych i trzygodzinnej pracy a nie siedzieć w skarbówce i jęczeć
 
a jakieś propozycje jak liczyć te 25 lat służby? bo jak od września 1999 to MF śmiało może się zgadzać :)

ups.. doczytałem... z uwzględnieniem pracy w administracji... nie było posta... :)
 
Ostatnia edycja:
Dowiemy się coś więcej o spotkaniu 05.06. w MF-ie?Jak do tej pory to nie dowiedzieliśmy się nic nowego.Jeśli w ogóle coś nowego się pojawiło
A czego chciałbyś się dowiedzieć ? Wszystko co konkretne zostało już przekazane. Nie bądźmy nadgorliwi. Wydaje się, że MF i SKAS zrozumiał że to nie przelewki i że nie odpuścimy.
 
To mnie uświadom. Ze muszą przygotować lekcje w domu? Też bym chciała siedzieć w US 3 godziny a nawet następne 5 przygotowywać się w domu, w czasie, który mi pasuje, w spokoju, bez stresu, bez szefa nad głową. 3 miesiące wakacji (albo i więcej) to fakt niezaprzeczalny, tak jak i urlop dla ratowania zdrowia. A już nauczyciel w-f to po prostu raj. A nie sorry. Przecież on prowadzi teraz lekcje zdalne 😂
Cóż, ja przy znajomych tez nie narzekam na pracę🙂 A prawda jest taka, że oglądam każda złotowkę kilka razy. Mam możliwość dorobienia w wocie i gdyby nie to na pewno zmienilbym pracę. Zatem sam fakt nienarzekania nie świadczy o arkadii.

Mówienie publicznie o tym, ze nauczyciel pracuje 3 godziny w pracy, jest tak samo rzetelne , jak mowienie ze policjant pracuje 4 godziny. Bo jak w pierwszych czterech godzinach zlałapie nawalonego bandziora to juz go nie ma na mieście-musi obrobić papiery. To co, pracuje tylko pól dniowki, bo schodzi z rejonu? Poza tym nauczyciel ma co robic przez 8 a czasem wiecej godzin w pracy. Po prostu jego obowiazki to nie tylko nauczanie cudzych bachorów, tak jak obowiazkiem policjanta nie jest jedynie łażenie z pałką po parku. Jakie trzy miesiace wakacji? Jakbyś miała w rodzinie nauczycieli to byś wiedziała, że nauczyciele pracują w wakacje. Nawet dzieci nie maja trzech miesięcy wakacji... Urlop dla poratowania zdrowia wystepuje w różnych zawodach. Ale jeśli mimo wszystko uważasz, że nauczyciele maja kokosy w zamian za nic, to co tutaj robisz? Nikt na siłę nie trzyma. Możesz uczyć cudze dzieci przez "cztery godziny"🤣 Spokojnie, jeśli masz inny kierunek wyksztalcenia możesz pójść na studia pedagogiczne i realizować się jako nauczyciel😉 Na tym ten temat zakończmy, bo nie ma kompletnie nic wspólnego z tematem tego wątku. Totalny oft. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę milego dnia.🙂
 
Ostatnia edycja:
@Duch masz dzieci bachory? chyba że nie jesteś rodzicem ale w takim razie nie powinieneś się wypowiadać na temat.
1591605757313.jpeg
 
@Duch masz dzieci bachory? chyba że nie jesteś rodzicem ale w takim razie nie powinieneś się wypowiadać na temat.
Pokaż załącznik: 7373
Wstrząsnął Twój wpis mną okrutnie. 😉 Przyczepiłeś się jednego określenia, pominąwszy całość wypowiedzi. Nie mam, nie lubię, nie chcę mieć. Nie ma takiego obowiązku. Nie wypowiadam się w kwestii wychowania, tylko pracy nauczyciela, bo mam o niej większe pojęcie niż osoba która mnie wywołała do tablicy.

Odpisuję z grzeczności, jednocześnie przypominam że inny jest temat tego wątku. Pozdrawiam.
 
Uwagi do notatki odesłane do MF dzisiaj, a zatem może być jutro. Najważniejsze napisałem bezpośrednio po spotkaniu.
@Celina Na dzień dzisiejszy są wpisane projekty do wykazu prac RM dzięki tym działaniom jakie środowisko podjęło, więc nie trzeba armat wyciągać, bo to temat delikatny w dobie pandemii i może zaszkodzić.
Zobaczymy jak RM postąpi. Tak samo dodatki motywacyjne.
 
Uwagi do notatki odesłane do MF dzisiaj, a zatem może być jutro. Najważniejsze napisałem bezpośrednio po spotkaniu.
@Celina Na dzień dzisiejszy są wpisane projekty do wykazu prac RM dzięki tym działaniom jakie środowisko podjęło, więc nie trzeba armat wyciągać, bo to temat delikatny w dobie pandemii i może zaszkodzić.
Zobaczymy jak RM postąpi. Tak samo dodatki motywacyjne.
zegar cyka, ciekawe, czy RM ma koncepcję, DECYZJA co dalej do 15.06.2020,
ale jakoś podejrzanie cicho o propozycjach wyrównanio/podwyżek,
za to głośno o wirusie i wyborach, krzywa zachorowań jakoś nie chce się wyprostować,
MY też mamy głowy nisko pochylone....uniżenie czy poniżenie sam już nie wiem, starość😷
ALE wypłata 👎przed głosowaniem, potem chyba L4, żyć trzeba....
 
W dniu 05.06.2020r. odbyło się spotkanie z kierownictwem KAS.

Omówiono zgłaszane przez związek postulaty oraz inne zagadnienia.

Odnośnie podwyżek uzyskaliśmy zapewnienie Szefa KAS, że 3% z Uchwały modernizacyjnej jest niezagrożone bez względu na sytuację gospodarczą i ewentualną nowelizację budżetu.
W najbliższych dniach, najpóźniej do 15.06. MF złoży wniosek o uruchomienie ww. środków z rezerwy celowej.
Powyższe nastąpi po złożeniu przez DIAS stosownego zapotrzebowania na poszczególne paragrafy płacowe.
Związek wystąpił o uruchomienie całej puli z Uchwały modernizacyjnej w ww. terminach.
MF w odpowiedzi wskazało, że dalsza wypłata środków z Uchwały modernizacyjnej zależy od decyzji Rady Ministrów.
Stosowne projekty rozporządzeń wpisano w wykaz prac legislacyjnych Rady Ministrów, co zostało opublikowane przed naszym spotkaniem w BIP KPRM.

W sprawie dodatków motywacyjnych po 28,5 i 25 latach służby(z uwzględnieniem lat pracy w administracji celnej) Szef KAS zapewniła o swojej determinacji i już podjętych i zaawansowanych działaniach w tej sprawie.

Informacja na temat pozostałych tematów, poruszonych na spotkaniu, zostanie przekazana w notatce ze spotkania.
Jak długo jescze bedziemy czekali na "zapowiedzianą" notatke?
 
Back
Do góry