• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja o spotkaniu w MF 05.06.

W dniu 05.06.2020r. odbyło się spotkanie z kierownictwem KAS.

Omówiono zgłaszane przez związek postulaty oraz inne zagadnienia.

Odnośnie podwyżek uzyskaliśmy zapewnienie Szefa KAS, że 3% z Uchwały modernizacyjnej jest niezagrożone bez względu na sytuację gospodarczą i ewentualną nowelizację budżetu.
W najbliższych dniach, najpóźniej do 15.06. MF złoży wniosek o uruchomienie ww. środków z rezerwy celowej.
Powyższe nastąpi po złożeniu przez DIAS stosownego zapotrzebowania na poszczególne paragrafy płacowe.
Związek wystąpił o uruchomienie całej puli z Uchwały modernizacyjnej w ww. terminach.
MF w odpowiedzi wskazało, że dalsza wypłata środków z Uchwały modernizacyjnej zależy od decyzji Rady Ministrów.
Stosowne projekty rozporządzeń wpisano w wykaz prac legislacyjnych Rady Ministrów, co zostało opublikowane przed naszym spotkaniem w BIP KPRM.

W sprawie dodatków motywacyjnych po 28,5 i 25 latach służby(z uwzględnieniem lat pracy w administracji celnej) Szef KAS zapewniła o swojej determinacji i już podjętych i zaawansowanych działaniach w tej sprawie.

Informacja na temat pozostałych tematów, poruszonych na spotkaniu, zostanie przekazana w notatce ze spotkania.
 
Nawet po wyborach, jeśli jako KAS tupniemy, to będzie trzeba się z nami liczyć, więc bez paniki, do końca roku wiele jeszcze zrobić można.
Zgadzam się. Myślę, że Min.Fin. ma świadomość, że jesteśmy siłą i możemy narobić rabanu jak się wkurzymy w sytuacji niewywiązania się z obietnic finansowych i nie respektowania zapisów zawartych w przepisach.
 
"Der" wszystko można, ale sam zauważyłeś, że siła przebicia będzie mniejsze. Dużo zależy też od wyników wyborów. Poza tym im dłużej siedzimy w tzw. gotowości tym mniejszy zapał do działania. I na to liczą.
 
Moim skromnym zdaniem istnieje szansa wywalczenia czegoś dla siebie do 28 czerwca, potem to możemy pokiwać sobie palcem w bucie. Takim oczekiwaniem na łaskę pańską w ostatnich dwudziestu paru latach przesraliśmy wszystko. Niestety rządzący liczą się tylko z silnymi. Nie wiem na co czekamy. Nikt za nas głowy nie podniesie i za nas nie zawalczy.
 
Moim skromnym zdaniem istnieje szansa wywalczenia czegoś dla siebie do 28 czerwca, potem to możemy pokiwać sobie palcem w bucie. Takim oczekiwaniem na łaskę pańską w ostatnich dwudziestu paru latach przesraliśmy wszystko. Niestety rządzący liczą się tylko z silnymi. Nie wiem na co czekamy. Nikt za nas głowy nie podniesie i za nas nie zawalczy.
Tak tez się mowi u nas na granicy. A te zawieszenie i czekanie na JUŻ nie robi nic do brego w naszych szeregach.
 
Tak tez się mowi u nas na granicy. A te zawieszenie i czekanie na JUŻ nie robi nic do brego w naszych szeregach.

A co się mówi na zamkniętych przejściach?

Gdzie są i co robią ludzie z tych przejść?

Żeby coś zatrzymać, to coś musi najpierw hulać

Jeśli hula 1/4 przejść z połową obsługi to jakie skas ma rezerwy kadrowe do wsparcia tych działających przejść?

Urlopy też dopiero się zaczną na większą skalę...
 
Bolo rozumiem Twoje obawy, obyś nie miał racji. Ale też wiem, że czas ucieka , na nasze działanie. Ale z doświadczenia 30 lat Służby byłam tyle razy oszukany, okłamany, że chyba a raczej na pewno zgorzkniałem. Myślę teraz o młodszych funkcjonariuszach i nie chciałbym aby oni musieli przeżyć to wszystko. Moja rada, albo postawmy się władzy teraz, albo szukajcie nowej pracy. Nie warto czekać na coś co nigdy nie nastąpi.
 
Wy lepiej tupcie żeby każdy dostał coanajmniej obiecane 500 zł, bo to jest klucz. Inaczej młodzi funkcjonariusze mogą tyle nie dostać.
Młodzi dostaną pewnie koło 100 zł brutto z modernizacji ( jeśli z pierwszych 3% srednia(oczywiście zawyzona) to 170zl, z drugiej cześć nie dostaną nic, no raczej nikt ich nie zaliczy do grupy tych z największymi kwalifikacjami.
 
Młodzi dostaną pewnie koło 100 zł brutto z modernizacji ( jeśli z pierwszych 3% srednia(oczywiście zawyzona) to 170zl, z drugiej cześć nie dostaną nic, no raczej nikt ich nie zaliczy do grupy tych z największymi kwalifikacjami.
O ile dobrze zrozumiałem, to już te pierwsze 3% ma być dla "wybitnych", ale niekoniecznie
z największymi kwalifikacjami. Chyba, że mowa o innych "kwalifikacjach" ...
 
wg pisma każdy dostał przeciętnie 337zł brutto i uznaniowo ma dostać 169zł co daje 500zł brutto....... problem w tym że przeciętne 337zł brutto dla wielu zamieniło się w 150-200zł a druga część jest uznaniowa..... więc co mnie interesuje 3+3+3% skoro wszystko jest PRZECIĘTNIE i UZNANIOWO!!!!
ktoś policzył, że te kwoty są dla Mnożnika 2,6 (cywile). U mnie w US nikt nie ma 2,6 więc te kwoty to bzdura. Równie dobrze mogli napisać, że średnio na etat 2tys,a że wszyscy dostali 200 zł to szczegół
 
O ile dobrze zrozumiałem, to już te pierwsze 3% ma być dla "wybitnych", ale niekoniecznie
z największymi kwalifikacjami. Chyba, że mowa o innych "kwalifikacjach" ...
Ok, niech będzie dla wybitnych. Nic to nie zmienia. Młodzi nie zostaną uznani za wybitnych. Pewnie cześć starszych też nie. Wybitni będą ci, którzy zawsze przy każdej okazji są "wybitni".
 
https://wyborcza.pl/7,75398,2600261...-sluzb-mundurowych.html?disableRedirects=true

trochę nie rozumiem, tu niby się MF zgadza, rozumie - natomiast w mediach uzasadnienie:

"Ministerstwo Finansów sprzeciwiło się premiom 2500 zł dla policji. - Ich wysokość może spowodować wrażenie nadmiernego uprzywilejowania tych służb w stosunku do innych pracowników sfery budżetowej, np. nauczycieli czy pielęgniarek lub ratowników medycznych - uznał resort finansów"
Nauczyciele hehe, 3 godziny pracy dziennie, 3 miesiące wakacji. Urlop dla ratowania zdrowia. Dajmy im jeszcze po 2, 5 tys bo biedni tacy nieuprzywilejowani.
 
Back
Do góry