• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja MF na temat podwyżek w 2020r.

Publikujemy informację MF na temat podwyżek w 2020r.
Wg obowiązującego stanu prawnego, kwota bazowa rośnie o 6%, więc nie można jej dopełnić do 6%. To byłoby nielogiczne.
Trudno zrozumieć język urzędowy(czasem bywa niestety mało logiczny), ale jeśli jest jednak mowa w tym piśmie o 9% podwyżce(a tylko takie rozumienie jest słuszne, oczywiście jeśli odnosimy to do obowiązującego stanu prawnego, czyli 6% wzrostu kwoty bazowej), to jest to tyle o ile wnioskowaliśmy na spotkaniu 14.05. jako do wypłacenia bezpośrednio, bez ingerencji KPRM, na podstawie decyzji samego MF.
O pozostałą część z Uchwały modernizacyjnej trzeba zwrócić się do KPRM i tam o tę pozostałą część byśmy powalczyli.
 

Attachments

  • odpowiedż na pismo ZZ Celnicy PL-57.2020.pdf.pdf
    221,6 KB · Wyświetleń: 2 730
Dzień dobry. Jestem pracownikiem Kas poza korpusem cywilnym. Proszę mnie poprawić bo chyba źle zrozumiałam - mieliśmy otrzymać na razie 3% kwoty bazowej i z tego co kojarzę to była to kwota około 274. Na konto dostałam przed chwilą przelew wysokości 67zl. Naprawdę o to było tyle szumu? :(
OK. zerknij na przelew, jaki miesiąc, pewnie wyrównanie do maja....
PEŁNA kwota powinna być x2 miesięcznie (bez modernizacji)....
czekaj na następne przelewy i porównaj kwoty,,,, n o, ale jak u wszystkich, szału nie ma,,,,
WG KP to szczególny i wywalczony?, gdzie i kiedy ta walka tego nie wie nikt,
chociaż wróbelki ćwierkają, że KP, mocno krwawi🤫🤫🤫
 
1591127582947.png
 
Nie nie, na przelewie jest wyraźnie "wyrównanie wynagrodzenia za 01/2020", niemniej jednak tutaj muszę sprostowac bo w tym rozgoryczeniu nie zauważyłam że przelew przyszedł dwa razy za styczeń a nie styczeń i luty jak miało być zgodnie z harmonogramem w moim Ias, jednak tak czy siak kwota 130 a 274 to spory rozrzut i nie ukrywam swojego rozczarowania. A napisałam o tym tutaj ponieważ pracuje w UCS.
 
Nie nie, na przelewie jest wyraźnie "wyrównanie wynagrodzenia za 01/2020", niemniej jednak tutaj muszę sprostowac bo w tym rozgoryczeniu nie zauważyłam że przelew przyszedł dwa razy za styczeń a nie styczeń i luty jak miało być zgodnie z harmonogramem w moim Ias, jednak tak czy siak kwota 130 a 274 to spory rozrzut i nie ukrywam swojego rozczarowania. A napisałam o tym tutaj ponieważ pracuje w UCS.
Sprawdź sobie, czy to 130 zł jest bliższe 3% czy 6% dotychczasowej wypłaty ( jakieś niewielkie różnice
zawsze są możliwe). Na razie, może to być tylko połowa obiecanych 6%, bo dyrektorzy w każdej Izbie
wypłacają inaczej - po 3%, po 6%, a inni jeszcze nic nie wypłacali ...
 
Szanowni Państwo,
Pracownicy i Funkcjonariusze KAS
w nawiązaniu do poprzednich przekazanych Państwu komunikatów uprzejmie informuję, że
w roku 2020 pracownicy i funkcjonariusze otrzymają następujące podwyżki:
I. Dla wszystkich pracowników i funkcjonariuszy KAS podwyżki wynikające
z 6% wzrostu kwoty bazowej.
Przeciętna kwota 6 % wzrostu kwoty bazowej na etat wynosi:
• dla członków korpusu służby cywilnej - 357 zł,
• dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej - 335 zł,
• dla pracowników spoza korpusu służby cywilnej - 274 zł.
Aktualnie jednostki organizacyjne KAS dokonują ww. wypłat, termin wypłat planowany jest
do 10 czerwca br.
II. Podwyżka na modernizację systemu wynagrodzeń i uposażeń w wysokości 3%.
Przeciętna kwota podwyżek na modernizację systemu wynagrodzeń i uposażeń w wysokości
3% na etat wynosi:
• dla członków korpusu służby cywilnej - 179 zł,
• dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej – 169 zł,
• dla pracowników spoza korpusu służby cywilnej – 129 zł.
Wypłata tej części podwyżek nastąpi w terminie do 15 lipca br., nie później niż do 31 lipca
2020 r.
Środki finansowe na modernizację systemów wynagrodzeń i uposażeń w wysokości 3%
powinny być przeznaczone na celowe, zindywidualizowane podwyżki:
• dla pracowników i funkcjonariuszy wykazujących się największymi kompetencjami
i zaangażowaniem, przy zapewnieniu odpowiedniego poziomu wynagrodzeń i uposażeń
dla osób nowo przyjmowanych do pracy lub służby na stanowiskach wymagających
wyższych kompetencji zawodowych;
• na poprawę systemów wynagrodzeń i uposażeń w celu eliminacji czynników
nieuzasadnionej nierówności płacowej, które negatywnie wpływają na zaangażowanie
w realizację zadań zawodowych.


Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Magdalena Rzeczkowska

No i kłamca i oszust pozostanie kłamcą i oszustem!!!
Oszukali nas wszystkich i cały ten pożal się Boże Komitet...
Zrobili jak chcieli. Zrobili z całego KAS szmaciarzy... Nic nie znaczącą dla nich grupę wyrobników.
No i co teraz? Nadal będziemy chować głowy w piasek czy w końcu ruszymy ten cały gnój zwany MF?
Nie możemy tego tak zostawić, miarka się przebrała.
 
Ciężko to skomentować bez używania słów, ktore się cisnal się na usta.

Powiem tyle - kobieta zmienną jest

Nie akceptujmy jednak tej zmiennosci w stosunku do naszej szefowej bo to jest perfidne z jej strony. Jakos w policji dostali wszyscy
 
Skromna władza......

Biznes Radio Zet: Jacek Sasin o obniżce pensji w rządzie: jesteśmy skromną władzą.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Spoko inspektor napisal, że rozmawiał z Szefową i mu wyjaśniła, że to co napisała oznacza coś innego. Także spoko dalej pracujmy jak małe mróweczki za miseczke ryżu . W koncu jak szefową mówi to mówi 🙈🙈🙈🙄🙄🙄🙈🙈🙈🙈🙈🙄🙄🙄🙄
 
Back
Do góry