• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki dla służb mundurowych po 15 latach służby.

Przyjęliśmy mechanizmy, które zachęcą funkcjonariuszy do pozostawania w służbie. Projektem ustawy w tej sprawie pilnie zajął się rząd, przed nami prace w Sejmie - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Projekt przewiduje nowe dodatki motywacyjne dla mundurowych po 15 latach służby.
 
dzięki temu rozwiązaniu policzony będzie staż w administracji celnej sprzed 1999 r., a także staż byłego szczególnego nadzoru podatkowego, dla tych których przeniesiono do izb celnych w 2003 r. wraz z ich zadaniami.
Wszystko ok, ale będą osoby które przeszły z US do munduru i też będą mieć od razu fula lub świeżaki że stażem z cywila. Nie do końca mi się to podoba, chociaż zyskam 1,5% od razu więcej. Zapewniam Cię że takie rozwiązanie nie było troską o byłych celników przed 99 rokiem oraz szczególny nadzór.
 
Ostatnia edycja:
Wszystko ok, ale będą osoby które przeszły z US do munduru i też będą mieć od razu fula lub świeżaki że stażem z cywila. Nie do końca mi się to podoba, chociaż zyskam 1,5% od razu więcej. Zapewniam Cię że takie rozwiązanie nie było troską o byłych celników przed 99 rokiem oraz szczególny nadzór.
Najważniejsze, żeby osiągnąć cel, na tym się skupiajmy.
 
Przekonałeś mnie. Koledzy i koleżanki z UKS mają 10 dni dodatkowego urlopu po 5 latach noszenia munduru. To teraz też trzeba tak policzyć żeby Ci co są w mundurze od 2017 roku mieli dodatki za wieloletnią służbę w wysokości 15% ...a że dla mnie to też będzie od razu 15 a nie logicznie podchodząc 8 to się zgadzam :)
 
@duzylolek, każda służba ma swoją ustawę. Każdą z tych ustaw trzeba zmienić. Zasady liczenia stażu służby mogą się różnić. Nie można odnosić części uzasadnienia dotyczącego policjantów do naszej sytuacji.
Uzasadnienie jest dokumentem roboczym, nie mającym mocy prawnej, jest ważne głównie w okresie trwania procesu legislacyjnego.
Po podpisaniu przez Prezydenta zostaje tylko sam tekst ustawy. Po to są też komisję, żeby projekt mógł być jeszcze przeredagowany. Nie jest to pewnie ostateczna wersja.
Niestety, ale nie można wykluczyć przeredagowania projektu w kierunku zgodnym z uzasadnieniem. Praktyka z "ostatnich" lat wskazuje na wyższość uzasadnień nad treścią. :poop:
 
A ja mam inne proste pytanie.
Czy ktoś z naszego środowiska wybiera się na obrady komisji procedującej tą ustawę? Czy strona społeczna złoży wniosek o objęcie nas również dodatkiem motywacyjnym (1500 po 25 latach i 2500 o 28.5)? Czy są rozmowy ze SKAS dotyczące poparcia takiej inicjatywy?
Wyszły 3 pytania, ale sprawa jest ważna, jeśli teraz nas pominą to później będzie to już bardzo trudne. Na dzisiaj dotyczy to pewnie kilkuset osób w skali kraju ale w przyszłym roku może to być dużo większa grupa (minie 25 lat od 1999r). Dodatek ten, lub jego brak, może być ważną przesłanką pomocną w podjęciu decyzji o dłuższym pozostaniu w służbie
 
A ja mam inne proste pytanie.
Czy ktoś z naszego środowiska wybiera się na obrady komisji procedującej tą ustawę? Czy strona społeczna złoży wniosek o objęcie nas również dodatkiem motywacyjnym (1500 po 25 latach i 2500 o 28.5)? Czy są rozmowy ze SKAS dotyczące poparcia takiej inicjatywy?
Wyszły 3 pytania, ale sprawa jest ważna, jeśli teraz nas pominą to później będzie to już bardzo trudne. Na dzisiaj dotyczy to pewnie kilkuset osób w skali kraju ale w przyszłym roku może to być dużo większa grupa (minie 25 lat od 1999r). Dodatek ten, lub jego brak, może być ważną przesłanką pomocną w podjęciu decyzji o dłuższym pozostaniu w służbie
Nic nie zrobią, bo ci u góry będą uważać to za dyskryminację kuli u naszej nogi, czyli cywili (którzy już jęczą na projekt dodatkowego stażowego) Sami w życiu nic nie wywalczyli, podwyżki maja tylko dzięki mundurówce - jedynie potrafili raz na 15 minut wyłączyć komputery.
 
A ja mam inne proste pytanie.
Czy ktoś z naszego środowiska wybiera się na obrady komisji procedującej tą ustawę? Czy strona społeczna złoży wniosek o objęcie nas również dodatkiem motywacyjnym (1500 po 25 latach i 2500 o 28.5)? Czy są rozmowy ze SKAS dotyczące poparcia takiej inicjatywy?
Wyszły 3 pytania, ale sprawa jest ważna, jeśli teraz nas pominą to później będzie to już bardzo trudne. Na dzisiaj dotyczy to pewnie kilkuset osób w skali kraju ale w przyszłym roku może to być dużo większa grupa (minie 25 lat od 1999r). Dodatek ten, lub jego brak, może być ważną przesłanką pomocną w podjęciu decyzji o dłuższym pozostaniu w służbie
 
Nic nie zrobią, bo ci u góry będą uważać to za dyskryminację kuli u naszej nogi, czyli cywili (którzy już jęczą na projekt dodatkowego stażowego) Sami w życiu nic nie wywalczyli, podwyżki maja tylko dzięki mundurówce - jedynie potrafili raz na 15 minut wyłączyć komputery.
Kuli mówisz... A nie pomyślałaś, że w normalnym systemie wynagradza się sprawiedliwie i rzetelnie za umiejętności, wkład pracy, zaangażowanie i wiedzę? Nie za walkę i siłowe rozwiązania - jak górnicy rzucający śrubami i petardami...
 
"Zgoda buduje, niezgoda rujnuje."

Apeluję, nie atakujmy się. Podsycają to liderzy niektórych ZZ w skarbowości, ale naprawdę nie jest to dobry kierunek. Ci przewodniczący to robią, bo nie mają pomysłu i programu żadnego dla pracowników. Wyłącznie populizm przeciwko, w kontrze, nic sensownego, nic więcej. To jest chwytliwe i niektórzy pracownicy dają się na to nabierać, ale to jest oczywiście droga donikąd dla pracowników.

Wszystko natomiast można pogodzić.

FSCS powinni mieć ustawę o SCS, a pracownicy status urzędnika KAS, który pozwoli na wprowadzenie pewnych uprawnień dla pracowników.
 
Powinny być jakieś działania podjęte... chyba juz tylko my i Straż Marszałkowska jako jedyne służby pozostały bez tego dodatku...
No nie wiem. Może będę trochę za ostrożny, ale najpierw trzeba zagwarantować "normalność" służby.
Wywalczenie dodatków przy "zamrożeniu" w widełkach raczej nie przyniesie spodziewanych korzyści. To będzie woda na młyn dla "plecaków i swojaków"...poczekamy, zobaczymy. Pozdrawiam. 🥃
 
Back
Do góry