Po co zgadywać? Wszystko jest już napisane. Napisałem, że liczy się wszystko (w tym staż cywilny), widzę, że nie wszyscy w to wierzą (pewnie bez czytania odniesień do ustawy o kas). Wystarczy przeczytać art.10 projektu, gdzie są odniesienia do konkretnych zapisòw ustawy o kas mówiących o sposobie liczenia.
Pr!e zytaj i sam wyciągnij wnioski.
moim zdaniem się mylisz
cyt z uzasadnienia ustawy:
Za podstawę wyliczenia wysługi lat przyjęto analogicznie jak w przypadku świadczenia motywacyjnego okresy służby w: Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służbie Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej, Służbie Celno-Skarbowej
i Służbie Więziennej oraz okresy traktowane jako równorzędne ze służbą w ww. formacjach wymienione w art. 13 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.
Na przykładzie projektowanego art. 120d ust. 3 ustawy o Policji, do świadczenia stosuje się przepisy art. 120a ust. 2.
Zauważyć należy, że okresy służby, które będą wliczane do stażu służby warunkującego otrzymanie świadczenia za długoletnią służbę, nie będą tożsame z okresami służby zaliczanymi do wysługi lat uwzględnianej przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego.
jednak art 240ust 3
3. Do okresów służby uprawniających do dodatku, o którym mowa w ust. 1, wlicza się poprzednie zakończone okresy służby lub zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
swiadczyłby, że Ty masz rację, więc zwątpiłem.