• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki dla służb mundurowych po 15 latach służby.

Przyjęliśmy mechanizmy, które zachęcą funkcjonariuszy do pozostawania w służbie. Projektem ustawy w tej sprawie pilnie zajął się rząd, przed nami prace w Sejmie - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Projekt przewiduje nowe dodatki motywacyjne dla mundurowych po 15 latach służby.
 
działania są podejmowane. Mam propozycję, piszcie jak w Waszych Izbach wygląda sytuacja kadrowa po odejściach ludzi na emki gdzie brakuje ludzi, gdzie z powodu braków są zakłócenia w kontrolach, gdzie są ludzie ściągani do łatania dziur. Jak jest na granicy?
 
Dzień dobrym nie wiem jak inne ZZ, ale ZZ CELNICY PL od soboty w tym temacie na pełnych obrotach i na telefonie z posłami. Nie jest Pan naszym członkiem :)?/ szkoda, bo wpisy zawsze na wysokim poziomie/przez system sorga poszły komunikaty. Dobrej nocy
 
Dzień dobrym nie wiem jak inne ZZ, ale ZZ CELNICY PL od soboty w tym temacie na pełnych obrotach i na telefonie z posłami. Nie jest Pan naszym członkiem :)?/ szkoda, bo wpisy zawsze na wysokim poziomie/przez system sorga poszły komunikaty. Dobrej nocy
O taką informację właśnie mi chodziło.
Sorga pewnie usprawni komunikację wewnątrzzwiązkową, ale zbyt duża hermetyczność jest też zagrożeniem. Może sprawić, że potencjalni nowi członkowie nie wstąpią do związku bo nie dowiedzą się o żadnych działaniach. W dzisiejszych czasach trzeba się jakoś zareklamować.
A wystarczy na publicznym forum lub izbowych zakładkach związkowych napisać, że organizacja zajęła się sprawą a szczegóły zostaną opublikowane w systemie SORGA, do którego dostęp mają członkowie. Może ktoś z czystej ciekawości za 15 zł. miesięcznie "wykupi subskrypcję" na dostęp do tych wiadomości.
Również życzę Pani Dobrej Nocy.
 
Policzą wszystko z prostej przyczyny, ustawa jest tak napisana żeby dodatki otrzymali wszyscy, nie tylko byli celnicy. Były UKS i cywile mają maksymalnie 6 lat służby i jeszcze by musieli czekać 9 lat. To nie jest tak że nas byłych celników nagle pokochali, tylko niektóre grupy zadbały o swoje interesy. Czy jest to sprawiedliwe ? Coś tam zyskamy wcześniej dzięki temu rozwiązaniu, więc nie chcąc być psem ogrodnika, niech mają.
Jestem ciekaw tylko czy zmieni się nastawienie MF w kwestii dopisania Nas do dodatków za 25 / 28,5 lat służby bo już tylko my zostaliśmy na lodzie.
Były UKS jest nie tylko 6 lat. Są ludzie, którzy przeszli w 2004 r. A w 2010 zostali umundurowani. Przeszli razem z zadaniami, które w obecnej SCS mogą wykonywać tylko funkcjonariusze. Wcześniej te zadania były nazywane szczególnym nadzorem podatkowym i były w UKS. Ci ludzie tracą już na tym, że lata do emerytury liczą im się od 2010:r. A przecież cały czas robili to, co teraz może robić tylko funkcjonariusz SCS. Dlaczego przynajmniej do tego dodatku nie mają im się te lata wliczać?
 
Były UKS jest nie tylko 6 lat. Są ludzie, którzy przeszli w 2004 r. A w 2010 zostali umundurowani. Przeszli razem z zadaniami, które w obecnej SCS mogą wykonywać tylko funkcjonariusze. Wcześniej te zadania były nazywane szczególnym nadzorem podatkowym i były w UKS. Ci ludzie tracą już na tym, że lata do emerytury liczą im się od 2010:r. A przecież cały czas robili to, co teraz może robić tylko funkcjonariusz SCS. Dlaczego przynajmniej do tego dodatku nie mają im się te lata wliczać?
Bo wtedy trzeba zaliczyć funkom również lata służby przed 99r. a tu jest niezrozumiały opór MF
 
@bcywil, przez analogię należy zaliczyć np. mi, pracę w administracji celnej w tzw. dziale operacyjnym, potem wzp. Moja praca/służba niczym nie różniła się przed i po 15.09.1999. Ten sam zakres obowiązków, to samo zwalczanie przestępczości granicznej celnej i dewizowej, i wszystkich innych związanych z ruchem towarowym z zagranicą, a także np. zwalczanie przestępczości narkotykowej, długa lista...
 
Ostatnia edycja:
@bcywil, przez analogię należy zaliczyć np. mi, pracę w administracji celnej w tzw. dziale operacyjnym, potem wzp. Moja praca/służba niczym nie różniła się przed i po 15.09.1999. Ten sam zakres obowiązków, to samo zwalczanie przestępczości granicznej celnej i dewizowej, i wszystkich innych związanych z ruchem towarowym z zagranicą, a także np. zwalczanie przestępczości narkotykowej, długa lista...
Oczywiście. Też tak uważam. Ten podział do i po 1999 jest od czapy.
 
Z dzisiejszej komisji senackiej
Ot, leniwiec.

Zawartość :
U C H WA Ł A
S E N A T U R Z E C Z Y P O S P O L I T E J P O L S K I E J
z dnia
w sprawie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem świadczenia
za długoletnią służbę
Senat, po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm na posiedzeniu w dniu 26 stycznia 2023 r.
ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem świadczenia za długoletnią
służbę, przyjmuje tę ustawę bez poprawek.
 
Witam. Czy ktoś z Państwa potrafi udzielić mi odpowiedzi na pytanie

czy dodatek ten będzie przysługiwał funkcjonariusz ucywilionym , którzy obecnie są już ponownie w mundurze? . Mogę podać siebie za przyklad. Pracuje od sierpnia 2007. W czerwcu 2017 zostałam ucywilniona (niecałe 10lat w mundurze). Do 30.11 .2020 byłam w cywilu, od 1.12.2020 wróciłam do służby. W sumie w tym roku w sierpniu minie mi 16lat w instytucji ( poza mundurem 3,5 roku). Czy dostanę ten dodatek? I jak liczony?
 
Witam. Czy ktoś z Państwa potrafi udzielić mi odpowiedzi na pytanie

czy dodatek ten będzie przysługiwał funkcjonariusz ucywilionym , którzy obecnie są już ponownie w mundurze? . Mogę podać siebie za przyklad. Pracuje od sierpnia 2007. W czerwcu 2017 zostałam ucywilniona (niecałe 10lat w mundurze). Do 30.11 .2020 byłam w cywilu, od 1.12.2020 wróciłam do służby. W sumie w tym roku w sierpniu minie mi 16lat w instytucji ( poza mundurem 3,5 roku). Czy dostanę ten dodatek? I jak liczony?
Dostaniesz 5 procent a od sierpnia 6.
 
Back
Do góry