• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki dla służb mundurowych po 15 latach służby.

Przyjęliśmy mechanizmy, które zachęcą funkcjonariuszy do pozostawania w służbie. Projektem ustawy w tej sprawie pilnie zajął się rząd, przed nami prace w Sejmie - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Projekt przewiduje nowe dodatki motywacyjne dla mundurowych po 15 latach służby.
 
ale otworzyło by roszczenie (a własciiwe dodatjowo by je uzasadniło) do uznania służby zgodnie z ustawa o sc z roku 1999 i 2009. Co więcej pozostałe służby zaraz by zaatakowały uznanie pracy cywilnej. Zatem moim zdaniem sprawa jest przegrana bo ta barbapapa sama już się pogubiła.
Chyba nie ma co patrzeć, co inni powiedzą, tylko dążyć do zniesienia niesprawiedliwych przepisów.
 
Chyba nie ma co patrzeć, co inni powiedzą, tylko dążyć do zniesienia niesprawiedliwych przepisów.
nie my patrzymy kazdy patrzy w cudzą miskę i stra się przypiąc. rodzi to dodatkwoe koszty nie wsma rządowi. oczywiście rowne traktowanie powinno prowadzić do rozszerzena wszytkich roszczeń na wszystkie aspekty tak by nie pozostało wolne miejsce. będize kosztować nie powiem ale po tem nie będize juz miejsca na nerówności
 
nie my patrzymy kazdy patrzy w cudzą miskę i stra się przypiąc. rodzi to dodatkwoe koszty nie wsma rządowi. oczywiście rowne traktowanie powinno prowadzić do rozszerzena wszytkich roszczeń na wszystkie aspekty tak by nie pozostało wolne miejsce. będize kosztować nie powiem ale po tem nie będize juz miejsca na nerówności
Takich zawirowań jak u nas nie było chyba w innych służbach. Czy policjantowi raz mówi się, że może patrolować w mundurze a raz jako cywil? Czy te same czynności ustawowe robią w np. Służbie Więziennej raz mundurowi a raz cywile? A u nas tak było. Robili z nami co chcieli, a my jesteśmy stratni, choć uczciwie wykonywaliśmy zadania. Dlatego trzeba to artykułować, gdy inni, jak piszesz, będą pchać się do miski.
 
To co było pisane do tej pory to były komunikaty bez znaczenia. Zdecyduje treść rozporządzenia czy tam ustawy. Druga rzecz, że dopóki nie będzie wpływu na ROR, to nie wierzę i nic nie mam. Taka specyfika służby. Dużo się mówi, jeszcze więcej obiecuję a życie weryfikuje.
 
Wiem. Zrobiłem ile mogłem na szczeblu rządowym, aby weszły także świadczenia motywacyjne, w szczególności, że wprowadzają w tej ustawie także dla innych służb, które nie są nimi objęte dotąd. Argumentowaliśmy, że w SCS także są funkcjonariusze, którzy mają już 25 lat samej służby licząc np. służbę wojskową.
Interweniowałem u Pani Minister Rzeczkowskiej, u SKAS i w MSWiA u Pana Ministra Wąsika.
Nie udało się na szczeblu rządowym.
Teraz projekt trafia do Sejmu i tam będziemy działać.
Przygotuję apel ZG.
Załączam przykładowe działania. Było tego więcej. Tematu nie zamykamy.
Dzień dobry Panie Sławku,
To jak to się ma do komunikatu SKAS, w którym pisze, że "do ustalenia okresu służby, od którego naliczane będą świadczenia będą miały zastosowanie przepisy ust.3i 4 art.240 ustawy o KAS. Będą to dokładnie takie same zasady, jak przy ustalaniu daty od której przysługuje dodatek stażowy"
Znowu nas szefostwo wystawia ...
1673588606505527384500813195915.jpg
 
W tej służbie komunikaty nie mają żadnego znaczenia. Co więcej nawet pozornie przyzwoitą ustawę mogą spieprzyć na etapie stosowania. Podstawy prawne dotyczą na dole ... im wyżej tym mniej obowiązują. Ilość spraw w sądzie to wstyd dla naszych przełożonych, tylko, że ono się jakoś nie chcą wstydzić:)
 
Wiem. Zrobiłem ile mogłem na szczeblu rządowym, aby weszły także świadczenia motywacyjne, w szczególności, że wprowadzają w tej ustawie także dla innych służb, które nie są nimi objęte dotąd. Argumentowaliśmy, że w SCS także są funkcjonariusze, którzy mają już 25 lat samej służby licząc np. służbę wojskową.
Interweniowałem u Pani Minister Rzeczkowskiej, u SKAS i w MSWiA u Pana Ministra Wąsika.
Nie udało się na szczeblu rządowym.
Teraz projekt trafia do Sejmu i tam będziemy działać.
Przygotuję apel ZG.
Załączam przykładowe działania. Było tego więcej. Tematu nie zamykamy.
może jeszcze w sejmie sie uda
 
Dadzą za 2-3 lata jak pozbędą się tych o których piszecie. specjalnie nie dają aby odeszli…

swoja drogą naprawde tego nie dostrzegacie? Ilu z kierownikowi naczelników na służbę w wojsku czy innej formacji przed 99 i się kwalifikuje już teraz na 1500+? Uważam, ze zaden, a szeregowych fc znajdzie się trochę, co już kwalifikują się na 1500+. I jak to tak moze być ze byle jaki fc będzie brał kasę a wierchuszka nie? Nie do przełknięcia. Także najwcześniej na koniec 2024 będą starcze dodatki, wtedy jak wierchuszka się zakwalifikuje to zacznieim zależeć. Do tego czasu wprowadzaj utrwala linie, zeby do tego stażu zaliczyć okres równorzędny dla świeżo umundurowanych.

ktos jeszcze tak to widzi, czy tylko ja?
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry Panie Sławku,
To jak to się ma do komunikatu SKAS, w którym pisze, że "do ustalenia okresu służby, od którego naliczane będą świadczenia będą miały zastosowanie przepisy ust.3i 4 art.240 ustawy o KAS. Będą to dokładnie takie same zasady, jak przy ustalaniu daty od której przysługuje dodatek stażowy"
Znowu nas szefostwo wystawia ... Pokaż załącznik: 10123
Dzień dobry. Nie wiem. Nie widziałem projektu ustawy wciąż.
 
Gratuluję.Jestem pracownikiem us od 2010 r. /dlaczego to ważne? Bo siedzę w środku instytucji i znam ją przed reformą i po reformie. Po reformie jest o niebo lepiej, tak nigdy nie było. Wcześniej nikt nie słyszał o jakieś modernizacji, było cicho i spokojnie, a wszyscy z zazdrością patrzyli na UKS. O celnikach nikt nie mówił, to był inny świat.Po reformie czuje się ruch w interesie, a przygasłe wcześniej związki skarbowe muszą walczyć z Celnikami pl o „życie”. A jak walczą? Na skarbowcach stawiają tylko diagnozę, plują jadem i nienawidza wszystkich/mam wrażenie, że mają kompleks celnika, na Nie ignoruj KAS tylko hasła do boju i wyczekiwanie co zrobią celnicy. Żadnych działań.Tylko na tej stronie czytam o złożonych wnioskach, propozycjach zmian przepisów, zespołach, rozprawach w sądach. Te komunikaty mają treść.
Czasami dyskusja ma niski poziom, ale forum pozwala na ostrą krytykę/ a spróbujcie na fb alternatywy coś napisać krytycznego / to niemożliwe/na skarbowcach krytyka też niemożliwa - bo od razu figa.
Podsumowanie: skarbowcy/ zbierają dane/ośmieszają, Alternatywa – krzyczy/zbiera deklaracje. Celnicy konstruktywnie/działają/co daje efekty jak widać/ Brawo również za to forum/wolne forum.
 
Informacyjnie z forum zz Policji


Powołując się na treść przyjętego dzień wcześniej przez Radę Ministrów projektu ustawy poinformował, że od dnia 1 marca 2023 r. dodatek ten wzrośnie o 5% dla policjantów, którzy osiągną 15 lat służby i będzie rósł o 1% przez kolejne 10 lat, aż do osiągniecia 15% po 25 latach służby. Każdy policjant, który pozostanie w służbie będzie pobierał ten dodatek łącznie ze świadczeniem motywacyjnym przysługującym po 25 i 28,5 latach służby. Co istotne, zwiększony dodatek będzie miał wpływ na podstawę obliczenia emerytury po osiągnieciu 32 lat wysługi, na którą złożą się zarówno lata służby, jak i lata pracy w tzw. cywilu.


ciekawe jak to będzie u nas skoro mamy z 10 lat. No, chyba, że wcale nie będzie.
 
Informacyjnie z forum zz Policji


Powołując się na treść przyjętego dzień wcześniej przez Radę Ministrów projektu ustawy poinformował, że od dnia 1 marca 2023 r. dodatek ten wzrośnie o 5% dla policjantów, którzy osiągną 15 lat służby i będzie rósł o 1% przez kolejne 10 lat, aż do osiągniecia 15% po 25 latach służby. Każdy policjant, który pozostanie w służbie będzie pobierał ten dodatek łącznie ze świadczeniem motywacyjnym przysługującym po 25 i 28,5 latach służby. Co istotne, zwiększony dodatek będzie miał wpływ na podstawę obliczenia emerytury po osiągnieciu 32 lat wysługi, na którą złożą się zarówno lata służby, jak i lata pracy w tzw. cywilu.


ciekawe jak to będzie u nas skoro mamy z 10 lat. No, chyba, że wcale nie będzie.
Wyobrażacie sobie żeby nasz ZZ brał udział w naradzie kadry kierowniczej?To co mi się podoba w Policji ,że tam każdej stronie zależy na rozwoju formacji i pomimo różnic idą z różnymi rozwiązaniami do przodu.
 
Back
Do góry