• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czy Senat RP podtrzyma swoje stanowisko - art.41?

Pan Kazimierz Kleina

Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych


Szanowny Panie Przewodniczący!

Zwracam się z uprzejmą prośbą o podtrzymanie stanowiska Senatu poprzedniej kadencji i wykreślenie art.19 ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej.
na rok 2024 – DRUK NR 39.
Uzasadnienie Senatu RP w załączonym piśmie.


Do wiadomości:
Senatorowie RP

Z Poważaniem:
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy106-23-do Komisji Senatu.pdf
    232,8 KB · Wyświetleń: 330
  • 861uch.pdf
    394,2 KB · Wyświetleń: 208
Nie pytam czy miał szansę.
Pytam, dlaczego nie uczestniczył bądź nie dopilnował uczestnictwa.

Panie Sławomirze, proszę o wskazanie osoby winnej zaniedbania?

@SlawomirSiwy please.
Dajcie Sławkowi spokój, skończyła się od zeszłego roku wielka kumulacja emerytalna i tak już będzie.
Mamy bardzo dobre emerytury w porównaniu do ZUS-owskich i nie ma co tylko narzekać i szukać winnych. Myślisz że rządzący będą dawać 30% zachętę do odejścia na emeryturę? Zachętą będzie pozostanie w służbie i podwyżki od marca żeby zniechęcić do masowych odejść. PIS już tak zadecydował i teraz przejęła piłeczkę KO.
Chcesz mieć większą pensję to nie idź na emeryturę, a jak podjąłeś decyzję to już nie kalkuluj tylko ciesz się z wolności i żyj szczęśliwie.Emeryturę będziesz miał zwaloryzowaną co roku a w służbie nie wiadomo co będzie za rok.
 
Dajcie Sławkowi spokój, skończyła się od zeszłego roku wielka kumulacja emerytalna i tak już będzie.
Mamy bardzo dobre emerytury w porównaniu do ZUS-owskich i nie ma co tylko narzekać i szukać winnych. Myślisz że rządzący będą dawać 30% zachętę do odejścia na emeryturę? Zachętą będzie pozostanie w służbie i podwyżki od marca żeby zniechęcić do masowych odejść. PIS już tak zadecydował i teraz przejęła piłeczkę KO.
Chcesz mieć większą pensję to nie idź na emeryturę, a jak podjąłeś decyzję to już nie kalkuluj tylko ciesz się z wolności i żyj szczęśliwie.Emeryturę będziesz miał zwaloryzowaną co roku a w służbie nie wiadomo co będzie za rok.

Takie teksty do swojej Mamusi, Szanownej z całym szacunkiem, może się zawstydzi.

Kandydował w wyborach, przyjął funkcję, to niech teraz nie szuka pomagierow.

Pisemko pozostawię bez komentarza.

Zarząd miał obowiązek stanąć w sprawie w interesie nas wszystkich, przyszłych emerytów też. Chodzi o zasady.

Nie ma świętych krów i tematów tabu, to prawo demokracji.

Dlaczego nikt od nas nie pojawił się na komisji w Senacie, przecież to proste pytanie.

Czyżby polityka weszła na salony ZZ Celnicy PL?
 
ZZ Celnicy PL, jako jedyny związek w Polsce podjął działania w tej sprawie.
Zarówno w sprawie art.41, jak i teraz w sprawie art.19.
Działania, które będziemy nadal kontynuować. Zapewne wciąż tylko my, jak w większości spraw i realnych działań.

Wczoraj dostarczyliśmy pismo każdemu Senatorowi i Komisji oraz poinformowaliśmy Federację SM o terminie Komisji.
Nie mam wpływu na to i nie wiem dlaczego Kol. z innych służb nie uczestniczyli. Info o godzinie posiedzenia przekazałem.
Nie zawsze mamy możliwość być wszędzie i wszystko ogarnąć.
 
Dodam jeszcze.

Mamy uwłaszczenie się na dużych emkach wszystkich z mnożnikami płacowymi powyżej 1.3 . Z wysługa od 70% w górę. Policzcie sobie i porównajcie do emek 2023 czy 2024. To nie ma wstrzemięźliwości finansowej czy umiaru.

Żadna z tych osób nie zapłaciła ani złotówki składki członkowskiej do tego.

I co, w tej sytuacji mamy się cieszyć pisemkiem wystosowanym w sprawie, które pewnie rozbawiło adresata.

Gdzie siła forum, gdzie zachętą i wsparcie do akcji oddolnej w tej sprawie?

Jeszcze do tego funkcjonariuszy emerytów związek umowami cywilnymi przymusił do płacenia składek przez 5 lat za pomoc przy pozwach.

A samemu związkowcy dup nie ruszyli na komisję . Wstyd i hańba.
 
To, że mamy emki mundurowe i że są one tak korzystne dla ogółu funkcjonariuszy, to faktycznie nasza wina. Tak to jest, gdy coś załatwiamy dla środowiska, że korzystają z tego także ci co walczyli z nami i negowali nasze działania w sprawie emerytur.
Tak to już jest.
Trzeba nauczyć się z tym żyć.
Wybacz im. Ja to zrobiłem już dawno.
Zobaczysz wtedy świat w innych kolorach.
 
Rok temu pisałem, że jeśli taki numer (art41) zrobią raz to jest zagrożenie, że tak zostanie.
Nie cieszę się, że miałem rację.
W tym roku i tak nie jest źle, bo pozostający w służbie nie muszą się martwić, że w nagrodę mogą mieć niższą emeryturę w przyszłości.
Warto wypracować mechanizm gwarantujący funkcjonariuszom, że dłuższą służba = wyższa emerytura.
Jeśli wzrost KB miałby na stałe obowiązywać od marca, to trzeba zagwarantować prawnie, że wzrost KB (od marca) będzie wyższy lub przynajmniej równy waloryza ji emerytur.
Jeśli za 2 czy 3 lata inflacja spadnie nie będzie to miało już aż takiego znaczęnia i może skończą się art 42 czy 19
 
Rok temu pisałem, że jeśli taki numer (art41) zrobią raz to jest zagrożenie, że tak zostanie.
Nie cieszę się, że miałem rację.
W tym roku i tak nie jest źle, bo pozostający w służbie nie muszą się martwić, że w nagrodę mogą mieć niższą emeryturę w przyszłości.
Warto wypracować mechanizm gwarantujący funkcjonariuszom, że dłuższą służba = wyższa emerytura.
Jeśli wzrost KB miałby na stałe obowiązywać od marca, to trzeba zagwarantować prawnie, że wzrost KB (od marca) będzie wyższy lub przynajmniej równy waloryza ji emerytur.
Jeśli za 2 czy 3 lata inflacja spadnie nie będzie to miało już aż takiego znaczęnia i może skończą się art 42 czy 19

Wydaje się, że potrzebna puenta.
Jednakowoż w zdaniu drugim napisze, żeby każdy sam sobie ją dopowiedział.

Kończąc, znów polityka zdecydowała.
Poprzednia władza przegrała znów.
Oczywiście ciemne strony oraz brak publicznej krytyki i publicznych mechanizmów kontroli.
Ale też nie można stać w rozkroku. Dawać i nie dawać jednocześnie. Nie tylko w sprawie 41.
Pod presją podwyżka dla budżetówki z inflacji ledwo wystękali.
Później jak dzieci zostali wylicytowani.

Masz rację PJS.
 
Obawiam się, że jeśli chodzi o art. 41 to jedynym sensownym krokiem wydaje się być zbadanie ustawy okołobudżetowej pod kontem zgodności z konstytucją. Pytanie kto ma złożyć taki wniosek i kto go będzie rozpatrywał. Ostatnie dni nie napawają optymizmem jeśli chodzi o trzymanie się polityków konstytucji, ale chyba warto próbować. Jeśli to nie poskutkuje pozostaje trybunał UE. Oby tylko nie odpuszczono tego jak naszych wypłat trzynastek w kolejnym roku podatkowym. Chciałbym też zwrócić uwagę wszystkich, że o ile ustawa budżetowa wywołuje skutki prawne na kolejny rok, to zapisy z ustawy okołobudżetowej wywołują niekorzystne skutki prawne dla wąskiej grupy ludzi nie tylko na kolejny rok ale do końca ich życia tym samym wpływają na jego jakość i komfort do ostatniego tchnienia. Czy to jest zgodne z konstytucją?!!! Proszę nie odpuszczajmy tego tak jak wspomnianej trzynastki, nawet gdyby nasz trybunał uznał ją za zgodną z konstytucją (tu nie można być niczego pewnym. Pewne jest tylko to, że art. 41 to jawna dyskryminacja i daleko idące skutki!
 
Obawiam się, że jeśli chodzi o art. 41 to jedynym sensownym krokiem wydaje się być zbadanie ustawy okołobudżetowej pod kontem zgodności z konstytucją. Pytanie kto ma złożyć taki wniosek i kto go będzie rozpatrywał. Ostatnie dni nie napawają optymizmem jeśli chodzi o trzymanie się polityków konstytucji, ale chyba warto próbować. Jeśli to nie poskutkuje pozostaje trybunał UE. Oby tylko nie odpuszczono tego jak naszych wypłat trzynastek w kolejnym roku podatkowym. Chciałbym też zwrócić uwagę wszystkich, że o ile ustawa budżetowa wywołuje skutki prawne na kolejny rok, to zapisy z ustawy okołobudżetowej wywołują niekorzystne skutki prawne dla wąskiej grupy ludzi nie tylko na kolejny rok ale do końca ich życia tym samym wpływają na jego jakość i komfort do ostatniego tchnienia. Czy to jest zgodne z konstytucją?!!! Proszę nie odpuszczajmy tego tak jak wspomnianej trzynastki, nawet gdyby nasz trybunał uznał ją za zgodną z konstytucją (tu nie można być niczego pewnym. Pewne jest tylko to, że art. 41 to jawna dyskryminacja i daleko idące skutki!

Bardzo dziękuję Koledze.
Zabrakło mi tego głosu ze strony związkowej.
Mieli szansę do chwili Twojego wpisu.

Najwyraźniej niektórzy działacze pyszni swoim kombatanctwem czy długoletnim sprawowaniem funkcji związkowych zachwycili się nowa kwota bazową w perspektywie swoich emek.
W mojej ocenie chodzi tu
o złamanie zasady zwykłej uczciwości w traktowaniu funkcjonariuszy przez władze, w imię partykularnych i doraźnych korzyści.
Za chwilę zrobią to samo, bo wyroki europejskie to przecież bezkarna perspektywa.
Więc można bezkarnie łamać kręgosłupy.

Całkowicie pomijam osobistą korzyść w zwiększeniu kwoty bazowej. Ja że swoim zwiększeniem wysługi do 80% dam sobie radę.
Innych oszukanych przez wszystkich mi szkoda.
 
Dodam jeszcze, że cała służbę bezkarnie nas oszukiwano pod różnymi płaszczyznami. Nawet system nie odpuścił w chwili przejścia na emkę.

Do tego Siwy mi pisze, że mogę wybaczyć. To dopiero heca 😀.
 
Tele echo odpuść w końcu. Byłeś oszołomem jesteś oszołomem i będziesz oszołomem. Beznadziejnym typem na forum który tylko jątrzy. Jesteś pieniaczem bez rozumu który umie tylko czytać i pisać ale nie jest w stanie MYŚLEĆ. Śledzę twoje głupiomądre wpisy od wielu lat. Twoje wpisy przynoszą wstyd Służbie i funkcjonariuszom. Od kiedy wróciłeś na forum wstrzymywałem sięi przed napisaniem powyższego ale nie wytrzymałem. Więcej się do ciebie nie odniosę i na twoje głupie wpisy nie odpiszę. Obłąkani są przy tobie oazą rozsądku. Jeżeli ciebie obraziłem to przepraszam. Jeżeli zrozumiałeś co napisałem to bardzo mnie zaskoczyłeś. Bez ciebie na forum było normalnie. Czołem !!!
 
Ostatnia edycja:
Tele echo odpuść w końcu. Byłeś oszołomem jesteś oszołomem i będziesz oszołomem. Beznadziejnym typem na forum który tylko jątrzy. Jesteś pieniaczem bez rozumu który umie tylko czytać i pisać ale nie jest w stanie MYŚLEĆ. Wstrzymywałem się kilka dni przed napisaniem powyższego ale nie wytrzymałem. Więcej się do ciebie nie odniosę i na twoje głupie wpisy nie odpiszę. Obłąkani są przy tobie oazą rozsądku. Jeżeli ciebie obraziłem to przepraszam. Jeżeli zrozumiałeś co napisałem to bardzo mnie zaskoczyłeś. Czołem !!!

Uprzejmie dziękuję za komplementy 😁.
Za rzeczowe odniesienie się do sprawy także.

Pomyślności i dobrych decyzji z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2024 Roku.
 
Miałem już przed świętami nie zabierać głosu w dyskusji, ale poniekąd mój wpis jak widzę wywołał niepotrzebną interpersonalną wymianę zdań między forumowiczami. Z jednej strony jest mi miło, że moje przemyślenia podzielają osoby z forum z drugiej strony nie chciałbym aby mój wpis był potraktowany jako atak na kogokolwiek. Chciałbym jedynie rozniecić dyskusję na temat praktycznego i skutecznego rozwiązania problemu art. 41. Zachęcam! Wszystkie ręce na pokład! Tym bardziej, że jak niesie wieść z ostatniej chwili ustawa okołobudżetowa została zawetowana przez prezydenta. Może jeszcze nie wszystko stracone na etapie legislacyjnym. Ale to wymaga podjęcia jakichś zintensyfikowanych działań. W końcu to Prezydent Duda o ile pamiętam składał nasz projekt obywatelski, więc może są jakieś dojścia do kancelarii Prezydenta aby upomnieć się o godny byt dla małej grupy funkcjonariuszy, którzy swoje już odsłużyli i dla tych którzy chcą odejść w styczniu i lutym 2024 r. Kończąc życzę wszystkim zdrowych i wesołych świąt, tym którzy z moim wpisem się nie utożsamiają również!!!
 
Miałem już przed świętami nie zabierać głosu w dyskusji, ale poniekąd mój wpis jak widzę wywołał niepotrzebną interpersonalną wymianę zdań między forumowiczami. Z jednej strony jest mi miło, że moje przemyślenia podzielają osoby z forum z drugiej strony nie chciałbym aby mój wpis był potraktowany jako atak na kogokolwiek. Chciałbym jedynie rozniecić dyskusję na temat praktycznego i skutecznego rozwiązania problemu art. 41. Zachęcam! Wszystkie ręce na pokład! Tym bardziej, że jak niesie wieść z ostatniej chwili ustawa okołobudżetowa została zawetowana przez prezydenta. Może jeszcze nie wszystko stracone na etapie legislacyjnym. Ale to wymaga podjęcia jakichś zintensyfikowanych działań. W końcu to Prezydent Duda o ile pamiętam składał nasz projekt obywatelski, więc może są jakieś dojścia do kancelarii Prezydenta aby upomnieć się o godny byt dla małej grupy funkcjonariuszy, którzy swoje już odsłużyli i dla tych którzy chcą odejść w styczniu i lutym 2024 r. Kończąc życzę wszystkim zdrowych i wesołych świąt, tym którzy z moim wpisem się nie utożsamiają również!!!

Brawo Ty. Dziękuję też bardzo.

Związki i nie tylko do tablicy 🙂. Funkcjonariusze wszystkich Służb łączcie się.Trzeba się ruszyć w imię zasad.

Najpierw propozycja powszechnej akcji e-mail. Później oszukani emeryci, może tak pikieta?
 
Ostatnia edycja:
Jest szansa na datę styczniową, tylko ogromna prośba do Związku o dopytywanie, może być w ogólnokrajowych mediach, wszystkich. Argument z Senatem jest idealny.
 
Back
Do góry