• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czy Senat RP podtrzyma swoje stanowisko - art.41?

Pan Kazimierz Kleina

Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych


Szanowny Panie Przewodniczący!

Zwracam się z uprzejmą prośbą o podtrzymanie stanowiska Senatu poprzedniej kadencji i wykreślenie art.19 ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej.
na rok 2024 – DRUK NR 39.
Uzasadnienie Senatu RP w załączonym piśmie.


Do wiadomości:
Senatorowie RP

Z Poważaniem:
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy106-23-do Komisji Senatu.pdf
    232,8 KB · Wyświetleń: 325
  • 861uch.pdf
    394,2 KB · Wyświetleń: 204
Pan Kazimierz Kleina

Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych


Szanowny Panie Przewodniczący!

Zwracam się z uprzejmą prośbą o podtrzymanie stanowiska Senatu poprzedniej kadencji i wykreślenie art.19 ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej.
na rok 2024 – DRUK NR 39.
Uzasadnienie Senatu RP w załączonym piśmie.


Do wiadomości:
Senatorowie RP

Z Poważaniem:
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Panie Przewodniczący,
bardzo dziękuję za podjęcie tego tematu i szybką reakcję/inicjatywę.
Mam nadzieję, że Senat podtrzyma swoje wcześniejsze stanowisko.
 
@heisenberg przedstawił na tym forum kilka dni temu projekt pisma do senatora Grodzkiego.
Ja takie pismo jw. także wysłałem oraz do wiadomości kilku ważnych posłów z ekipy rządowej.
Ok. Tylko może tak odrobina koordynacji.
Kilka adresów email, to bardzo ważne.
Z resztą można sobie poradzić.

W mojej ocenie jak najwięcej argumentów osobistych ze wskazaniem na stanowisko Senatu w sprawie 41.
 
Ok. Tylko może tak odrobina koordynacji.
Kilka adresów email, to bardzo ważne.
Z resztą można sobie poradzić.

W mojej ocenie jak najwięcej argumentów osobistych ze wskazaniem na stanowisko Senatu w sprawie 41.
Swoich argumentów osobistych nie wstawiałem, aczkolwiek jak najbardziej mogłem. Tu chodzi o czyste czytanie przepisów prawa, konstytucji i nie różnicowania grupy społecznej na tych do końca lutego i tych od 1. Marca.
 
Swoich argumentów osobistych nie wstawiałem, aczkolwiek jak najbardziej mogłem. Tu chodzi o czyste czytanie przepisów prawa, konstytucji i nie różnicowania grupy społecznej na tych do końca lutego i tych od 1. Marca.
Myślisz się.
Co do wadliwości prawa wystarczy, że wskażesz stanowisko Senatu poprzedniej kadencji .
Należy podnieść fakt wieloletniej służby i swobodę w decyzji o odejściu w odniesieniu do wieloletniej tradycji w przejściach na emki funkcjonariuszy , problemy zdrowotne czy inne ważne przesłanki.
Także to, że w tak ważnych kwestiach jak emki państwo ma obowiązek działać w sposób przewidywalny i transparentny, a nie zachowywac się jak złodziej rabujący co się da.

Długie elaboraty męczą czytającego.
 
Myślisz się.
Co do wadliwości prawa wystarczy, że wskażesz stanowisko Senatu poprzedniej kadencji .
Należy podnieść fakt wieloletniej służby i swobodę w decyzji o odejściu w odniesieniu do wieloletniej tradycji w przejściach na emki funkcjonariuszy , problemy zdrowotne czy inne ważne przesłanki.
Także to, że w tak ważnych kwestiach jak emki państwo ma obowiązek działać w sposób przewidywalny i transparentny, a nie zachowywac się jak złodziej rabujący co się da.

Długie elaboraty męczą czytającego.
Jeżeli to takie proste, to wysil się tak jak @heisenberg, wstaw wzór pisma, skoordynuj wysyłkę. Wiśta wio, łatwo powiedzieć; cytując klasyka!
 
Szanowna Pani / Szanowny Panie

W związku z próbą wprowadzenia do obrotu prawnego art. 19 ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej 2024 uprzejmie proszę o zastosowanie w tej sprawie stanowiska Senatu poprzedniej kadencji.

Funkcjonariusze składający w 2023 roku wnioski o zwolnienie ze służby w 2024 roku generalnie zostali zaskoczeni przez ustawodawcę, podobnie jak rok wczesniej pod rządami PIS (ta sprawa jest przedmiotem tysięcy nie rozstrzygniętych jeszcze sporów sądowych).

Taki sposób procedowania godzi wprost w zapisy Konstytucji RP, interes publiczny oraz interes poszczególnych szeregowych w ogromnej większości funkcjonariuszy .

Czy po wielu latach nienagannej służby, której kontynuacja często była niemożliwa z powodów zdrowotnych, nie możemy liczyć na uczciwe potraktowanie przez Państwo, któremu wiernie służyliśmy, niezależnie kto sprawował polityczną władzę w Polsce?

Czy będziemy musieli uznać, iż na początku sprawowania władzy przez Państwa Koalicję, dojdzie do kolejnego uwłaszczenia się przez niektórych na dobru publicznym, jakim są godziwe emerytury mundurowe, stanowiące rekompensatę za liczne służbowe obostrzenia?

Mam nadzieję, że podejmiecie Państwo konkretne i realnie skuteczne działania w tej bulwersującej sprawie, a uzyskany wynik będzie kamieniem założycielskim Państwa rządów w dobrym tego słowa znaczeniu.

Z powazaniem

PS.

Dawajcie adresy e-mail na ten wątek, rozsyłajcie komu się da do wysłania.

Jedziemy z koksem 🙂.
 
Ostatnia edycja:
Szanowna Pani / Szanowny Panie

W związku z próbą wprowadzenia do obrotu prawnego art. 19 ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej 2024 uprzejmie proszę o zastosowanie w tej sprawie stanowiska Senatu poprzedniej kadencji.

Funkcjonariusze składający w 2023 roku wnioski o zwolnienie ze służby w 2024 roku generalnie zostali zaskoczeni przez ustawodawcę, podobnie jak rok wczesniej pod rządami PIS (ta sprawa jest przedmiotem tysięcy nie rozstrzygniętych jeszcze sporów sądowych).

Taki sposób procedowania godzi wprost w zapisy Konstytucji RP, interes publiczny oraz interes poszczególnych szeregowych w ogromnej większości funkcjonariuszy .

Czy po wielu latach nienagannej służby, której kontynuacja często była niemożliwa z powodów zdrowotnych, nie możemy liczyć na uczciwe potraktowanie przez Państwo, któremu wiernie służyliśmy, niezależnie kto sprawował polityczną władzę w Polsce?

Czy będziemy musieli uznać, iż na początku sprawowania władzy przez Państwa Koalicję, dojdzie do kolejnego uwłaszczenia się przez niektórych na dobru publicznym, jakim są godziwe emerytury mundurowe, stanowiące rekompensatę za liczne służbowe obostrzenia?

Mam nadzieję, że podejmiecie Państwo konkretne i realnie skuteczne działania w tej bulwersującej sprawie, a uzyskany wynik będzie kamieniem założycielskim Państwa rządów w dobrym tego słowa znaczeniu.

Z powazaniem

PS.

Dawajcie adresy e-mail na ten wątek, rozsyłajcie komu się da do wysłania.

Jedziemy z koksem 🙂.
Wysłane do członków komisji senackiej
 
No to po komisji: https://av8.senat.pl/11KBFP31
Biuro legislacyjne powtórzyło swoje zastrzeżenia sprzed roku dot. art. 19 (41), jednak komisja zarekomendowała przyjęcie ustawy bez poprawek.
W zeszłym roku ta sama większość widziało to zupełnie inaczej, ciekawe tworzenie prawa?
Myślę, że chyba zabrakło na komisji dodatkowego i wyraźnego głosu/przedstawiciela od nas, czy z innej zainteresowanej służby.
Szkoda bo można było zatrzymać to wybiórcze i niesprawiedliwe stosowanie prawa wobec m.in. naszej grupy zawodowej.
Skoro stało się to ponownie (rok za rokiem), to będzie to już zasada, która raczej zostanie utrzymana w przyszłości.
 
Serio myślisz że walcząc w osamotnieniu bez wsparcia innych służb nasz związek miał jakiekolwiek szanse to załatwić, a ilu nas jest w stosunku do pozostałych służb góra 2%.
 
No i zapewne nie bez znaczenia jest też kontekst polityczny, żeby nie dać uciekającym masowo na emerytury milusińskim poprzedniej władzy, co niestety odbija się na normalnych funkcjonariuszach
 
Serio myślisz że walcząc w osamotnieniu bez wsparcia innych służb nasz związek miał jakiekolwiek szanse to załatwić, a ilu nas jest w stosunku do pozostałych służb góra 2%.
Nie pytam czy miał szansę.
Pytam, dlaczego nie uczestniczył bądź nie dopilnował uczestnictwa.

Panie Sławomirze, proszę o wskazanie osoby winnej zaniedbania?

@SlawomirSiwy please.
 
Back
Do góry