• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Cd. blokady środków w KAS

Publikujemy informację o przekazaniu pisma adresowanego do Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego w sprawie częściowej blokady środków w KAS do Ministra Finansów oraz pismo z MF stanowiące odpowiedź na naszą wcześniejszą korespondencję w tej sprawie.
 

Attachments

  • 213.18.1.2020(10).docx
    134,3 KB · Wyświetleń: 1 793
  • MFFIPR do S. Siwy odpowiedź, wezwanie i przedłużenie 1789.2020.pdf
    221,8 KB · Wyświetleń: 2 432
  • celnicy112-20-pismo ws. cofniętych środków MF.doc
    88 KB · Wyświetleń: 1 347
  • celnicy114-20-pismo Premier ws. cofniętych środków (2).docx
    58,8 KB · Wyświetleń: 1 402
Może zamiast samych pism, których nie wyśle ok.70%, spróbujmy znowu czy to na granicach, czy US zrobić "przerwę kawową" ++20minut? Pisma mogą stłamsić, ale wyzerowanie wszystkich słupków odpraw w KAS może dadzą do myślenia, że jest nas więcej niż im się wydaje i że potrafimy wspólnie działać ramię w ramię?
20 minut to znowu będzie straszenie "opiniami prawnymi" ze strony SKAS. Pomocna może być tygodniowa
"grypa żołądkowa" lub "depresja gangstera":cool:
 
Jeśli to były wycieczki pod moim adresem, to niestety pudło, bo drugi tydzień dbam o zdrowie. Poza tym ta myśl, to trochę taka z podręcznika dla akwizytorów, albo średnio rozgarniętych managierów. Co ciekawe właśnie po wejściu w życie KAS usłyszałem ją po raz pierwszy :D jakiś celniczy zbiór złotych myśli dla myślących inaczej ? ;)
Zazwyczaj wystarczy uderzyć w stół...
 
Na wrózbitów się nie nadajecie, przyszło pismo ws podziału środków na nagrody i kierownicy komórek do których to trafiło dzielili jak zawsze popierając to wnioskami imiennymi. Tyle wiem na 100%
Pisma nie widziałem kwot nie znam i najistotniejsze dla mnie - nie otrzymałem tej nagrody.
 
Ostatnia edycja:
Na wrózbitów się nie nadajecie, przyszło pismo ws podziału środków na nagrody i kierownicy komórek do których to trafiło dzielili jak zawsze popierając to wnioskami imiennymi. Tyle wiem na 100%
Pisma nie widziałem kwot nie znam i najistotniejsze dla mnie - nie otrzymałem tej nagrody.
Możesz napisać kiedy to miało miejsce, tj. czy to dotyczy grudnia?
 
Możesz napisać kiedy to miało miejsce, tj. czy to dotyczy grudnia?
U mnie tzn. dla jednostek podległych UCS w piątek było dzielenie.


@piracius tak było i będzie ale nie długo....

2020-12-16.gif
 
Ostatnia edycja:
Myślę, że sama chęć brania udziału przy dzieleniu nie jest wystarczająca. Mimo szczerych chęci można się nie dopchać.
Masz rację, dlatego jestem pozbawiony chęci brania udziału w dzieleniu.
Czasem lepiej się nie rozczarować(y), uczestniczę z wolnego wyboru w akcji szanowania zdrowia.
 
Ostatnia edycja:
Ciekawe, czy Szefowa (przyszła Pani Generał) rekomendowała "oszczędności", czy to była
"samowolka" DIAS...o "przezorności" KU to parę razy się wypowiadałem....z marnym poparciem na forum:sleep:

Nie wiem jak inni ale ja osobiście mam dość twojego paplania dla paplania w większości wątków...

Więc skoro w tym paplaniu niewiele jest konkretów, a potok jest tak bystry, nie dziw się marnemu odzewowi

Co za dużo to niezdrowo

Mądremu dość dwa słowie

Mowa jest srebrem a milczenie złotem

Ten kto wie dużo, nie mówi o tym, kto wie mało, gadulstwem zasłania niewiedzę

Itp. ...
 
Nie wiem jak inni ale ja osobiście mam dość twojego paplania dla paplania w większości wątków...

Więc skoro w tym paplaniu niewiele jest konkretów, a potok jest tak bystry, nie dziw się marnemu odzewowi

Co za dużo to niezdrowo

Mądremu dość dwa słowie

Mowa jest srebrem a milczenie złotem

Ten kto wie dużo, nie mówi o tym, kto wie mało, gadulstwem zasłania niewiedzę

Itp. ...
Przecież odpowiadam głównie z niewiedzy, i proszę o konkrety adwersarzy. Twoje posty raczej nie pomagają.
No i przyganiała graca gracy...mądrość sowią zostaw dla Siebie..Pozdrawiam.
Z ciekawości oczywiście zapytam...dbasz o zdrowie ??? Czy wspierasz "działania" MF w pocie czoła:unsure:
p.s. Pisałem przecież, że się nie obrażę na konkretne zarzuty i o "braku konieczności czytania też" (y)
 
Piracius, bolo1999 bardzo grzecznie zwrócił ci uwagę na fakt, żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać wątku nic nie wnoszącymi wpisami. Na liczbę około 50 wpisów w tym wątku prawie 20% to twoje. Wiem, mogę nie czytać, ale przez takie nic nie wnoszące wpisy trudno się przebijać żeby znaleźć coś konkretnego. Wynurzenia typu "ciekawe co by było" i tym podobne nic nie wnoszą. Po prostu uszanuj czyjeś prośby, pomyśl zanim coś napiszesz. każdemu się zdarza napisać coś nie w temacie, bez sensu, ale nie w takiej ilości .Piszesz o "braku konieczności czytania też" Pomyśl o "braku konieczności pisania" :)
 
Back
Do góry