• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Cd. blokady środków w KAS

Publikujemy informację o przekazaniu pisma adresowanego do Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego w sprawie częściowej blokady środków w KAS do Ministra Finansów oraz pismo z MF stanowiące odpowiedź na naszą wcześniejszą korespondencję w tej sprawie.
 

Attachments

  • 213.18.1.2020(10).docx
    134,3 KB · Wyświetleń: 1 785
  • MFFIPR do S. Siwy odpowiedź, wezwanie i przedłużenie 1789.2020.pdf
    221,8 KB · Wyświetleń: 2 426
  • celnicy112-20-pismo ws. cofniętych środków MF.doc
    88 KB · Wyświetleń: 1 341
  • celnicy114-20-pismo Premier ws. cofniętych środków (2).docx
    58,8 KB · Wyświetleń: 1 397
Tak, piszmy pisma, więcej pism, a jak to nie pomoże to napiszemy jeszcze kilka. Jedni ślą ryż, drudzy pisma. A robota kręci się aż miło. Mróweczki zapi......... I czekają czy łaskawy pan zrzuci że stołu jakieś okruszki.
Zgadzam się z Teofilem. I zanim wszyscy zaczną pisać, że pojawił się nowy na forum i już się wymądrza - owszem, jestem nowy na forum, ale nie w Służbie...
Jakiś czas temu wstąpiłem do Związku, bo widziałem jak Przewodniczący walczy w każdej sprawie. Jednak obserwując ostatnie wydarzenia i - przede wszystkim - reakcje, na to co się dzieje wokół nas i nas dotyka, doszedłem do wniosku, że nie ma komu walczyć. Pisaniem pism i cichym proszeniem nic nie osiągniemy. Jak to ktoś już wcześniej napisał na forum - już parę miesięcy temu MF testował naszą reakcję na ich kolejne, co raz to bardziej bezczelne pomysły. A My, poza pisaniem, pisaniem i pisaniem (z którego nic nie wyniknęło), nie osiągnęliśmy absolutnie nic, a dodatkowo utwierdziliśmy MF, że nie mają się czego obawiać, bo zamiast walki i wojowników, mamy masę miękiszonów, którzy zamiast działać wolą "wylewać żale" na forum albo okazywać swoją frustrację śmiesznymi obrazkami albo cytatami.
I żeby nie było - moim celem nie jest obrażanie kogokolwiek. Chcę tylko przekazać opinię osoby, która - pewnie jak wiele innych osób - nie udzielała się dotąd na forum, tylko obserwowała i frustrowała się brakiem reakcji, gdy trzeba było działać...
 
Zgadzam się z Teofilem. I zanim wszyscy zaczną pisać, że pojawił się nowy na forum i już się wymądrza - owszem, jestem nowy na forum, ale nie w Służbie...
Jakiś czas temu wstąpiłem do Związku, bo widziałem jak Przewodniczący walczy w każdej sprawie. Jednak obserwując ostatnie wydarzenia i - przede wszystkim - reakcje, na to co się dzieje wokół nas i nas dotyka, doszedłem do wniosku, że nie ma komu walczyć. Pisaniem pism i cichym proszeniem nic nie osiągniemy. Jak to ktoś już wcześniej napisał na forum - już parę miesięcy temu MF testował naszą reakcję na ich kolejne, co raz to bardziej bezczelne pomysły. A My, poza pisaniem, pisaniem i pisaniem (z którego nic nie wyniknęło), nie osiągnęliśmy absolutnie nic, a dodatkowo utwierdziliśmy MF, że nie mają się czego obawiać, bo zamiast walki i wojowników, mamy masę miękiszonów, którzy zamiast działać wolą "wylewać żale" na forum albo okazywać swoją frustrację śmiesznymi obrazkami albo cytatami.
I żeby nie było - moim celem nie jest obrażanie kogokolwiek. Chcę tylko przekazać opinię osoby, która - pewnie jak wiele innych osób - nie udzielała się dotąd na forum, tylko obserwowała i frustrowała się brakiem reakcji, gdy trzeba było działać...
Jestem już na emeryturze mundurowej ,ale niestety zgadzam się z tym co napisał "haku". Pisanie idiotycznych pism nic nie da , a na konkretny protest to niestety brakuje sił i "starej gwardii". Brałem udział we wszystkich znaczących protestach o których było głośno w mediach -1998 , 2008, 2016.Niestety ale ludzie którzy wtedy je organizowali i brali w nich czynny udział powoli się wykruszają / mam na myśli emki mundurowe i zusowskie / , a wśród młodych zapał do protestów jest znikomy- wolą czekać aż manna sama spadnie im z nieba.Ale to już nie mój problem.
Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych emerytów.
 
Zgadzam się z Teofilem. I zanim wszyscy zaczną pisać, że pojawił się nowy na forum i już się wymądrza - owszem, jestem nowy na forum, ale nie w Służbie...
Jakiś czas temu wstąpiłem do Związku, bo widziałem jak Przewodniczący walczy w każdej sprawie. Jednak obserwując ostatnie wydarzenia i - przede wszystkim - reakcje, na to co się dzieje wokół nas i nas dotyka, doszedłem do wniosku, że nie ma komu walczyć. Pisaniem pism i cichym proszeniem nic nie osiągniemy. Jak to ktoś już wcześniej napisał na forum - już parę miesięcy temu MF testował naszą reakcję na ich kolejne, co raz to bardziej bezczelne pomysły. A My, poza pisaniem, pisaniem i pisaniem (z którego nic nie wyniknęło), nie osiągnęliśmy absolutnie nic, a dodatkowo utwierdziliśmy MF, że nie mają się czego obawiać, bo zamiast walki i wojowników, mamy masę miękiszonów, którzy zamiast działać wolą "wylewać żale" na forum albo okazywać swoją frustrację śmiesznymi obrazkami albo cytatami.
I żeby nie było - moim celem nie jest obrażanie kogokolwiek. Chcę tylko przekazać opinię osoby, która - pewnie jak wiele innych osób - nie udzielała się dotąd na forum, tylko obserwowała i frustrowała się brakiem reakcji, gdy trzeba było działać...
To jest nas Dwóch. Też się zgadzam z Teofilem ;) to po pierwsze, po wtóre czytając Twojego posta miałem wrażenie, że sam napisałem z drugiego konta :D A tak na poważnie, chyba trzeba przestać opłacać składki, bo poza delikatnie mówiąc wkurzeniem, nic z tych pism nie wynika. Za dwa miesiące składek to już można dobrą książkę kupić :D
 
Nie zgadzam się. Młodzi chcą protestować, ale potrzebują wsparcia i jasnego sygnału. W niektórych izbach młodzi to 5% załogi, reszta to starzy celnicy i "wzmocnienia" z UKS i US.
No to wreszcie młodzi zacznijcie działać , bo jak tak dalej będą z wami postępować to wkrótce możecie się nazywać "Administracja Celno-Skarbowa" , a nie "Służba Celno-Skarbowa". A wiecie czym to dalej pachnie!!!!
 
Jestem już na emeryturze mundurowej ,ale niestety zgadzam się z tym co napisał "haku". Pisanie idiotycznych pism nic nie da , a na konkretny protest to niestety brakuje sił i "starej gwardii". Brałem udział we wszystkich znaczących protestach o których było głośno w mediach -1998 , 2008, 2016.Niestety ale ludzie którzy wtedy je organizowali i brali w nich czynny udział powoli się wykruszają / mam na myśli emki mundurowe i zusowskie / , a wśród młodych zapał do protestów jest znikomy- wolą czekać aż manna sama spadnie im z nieba.Ale to już nie mój problem.
Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych emerytów.
Nie zapominaj dzięki komu masz emeryturę .
 
Nie zapominaj dzięki komu masz emeryturę .
Nie , nie zapomniałem dzięki komu mam emeryturę: tylko dzięki determinacji Sławka i Związku Celnicy.pl w którym aktywnie działałem.Nie namawiam nikogo do rezygnacji z członkostwa w związku ale uważam że w obecnej sytuacji nie czas na pisanie kolejnych pism tylko trzeba podjąć radykalne działania- jeżeli chcecie mieć lepszą przyszłość i status równy z pozostałymi służbami.
 
To ile jeszcze mamy upodleń znieść, żeby w końcu coś zaczęło się dziać?? Jak tak ostatnio obserwuję to forum to rzeczywiście tylko pisma są słane. Inne służby jakoś nie tracą przez ten Covid jak my. Jak długo jeszcze będziemy dać się bić. Gdzie jest ten związek do którego się zapisałem i wiązałem z nim nadzieje
 
Nie zgadzam się. Młodzi chcą protestować, ale potrzebują wsparcia i jasnego sygnału. W niektórych izbach młodzi to 5% załogi, reszta to starzy celnicy i "wzmocnienia" z UKS i US.
Naprawdę, poza forum nie widzę rzekomej Waszej determinacji. Nie ma Was w ZZ, nie słychać w słuzbie w realu, forum to trochę za mało. Pozdrawiam i zachęcam szczerze do aktywności w rzeczywistości. To od Was przecież zależy jaka to będzie służba w przyszłości. Pokażcie się, bierzcie sprawy we własne ręce.
 
Back
Do góry