• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Cd. blokady środków w KAS

Publikujemy informację o przekazaniu pisma adresowanego do Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego w sprawie częściowej blokady środków w KAS do Ministra Finansów oraz pismo z MF stanowiące odpowiedź na naszą wcześniejszą korespondencję w tej sprawie.
 

Attachments

  • 213.18.1.2020(10).docx
    134,3 KB · Wyświetleń: 1 793
  • MFFIPR do S. Siwy odpowiedź, wezwanie i przedłużenie 1789.2020.pdf
    221,8 KB · Wyświetleń: 2 432
  • celnicy112-20-pismo ws. cofniętych środków MF.doc
    88 KB · Wyświetleń: 1 347
  • celnicy114-20-pismo Premier ws. cofniętych środków (2).docx
    58,8 KB · Wyświetleń: 1 402
Poszły dodatki specjalne (wnioskowane przez przełożonego) ze środków z modernizacyjnej bo wszystkie inne "zapasy" DIAS oddał do dysponenta (MF). Jakie to były kwoty nie wiem bo nie dostałem ale na pewno umiejętnie zostały zawężone progi aby otrzymali je ci co powinni (wg klucza). Wypłata poszła cieszmy się że jeszcze tego nie ograniczyli (sarkazm gdyby ktoś nie wyczuł).

1608060154237.jpeg
 
490 na rękę za miesiąc i to już było prawdopodobnie płacone od września tego nie wiem a na pewno w październiku niektórzy dostali. Tytuł przelewu dodatek z uchwały modernizacyjnej. I jakiś klucz był komu dać a komu nie dać tzn dla przyjaciół króliczka.
 
Naprawdę, poza forum nie widzę rzekomej Waszej determinacji. Nie ma Was w ZZ, nie słychać w słuzbie w realu, forum to trochę za mało. Pozdrawiam i zachęcam szczerze do aktywności w rzeczywistości. To od Was przecież zależy jaka to będzie służba w przyszłości. Pokażcie się, bierzcie sprawy we własne ręce.
Twój przedstawiciel w moim regionie na pytanie dlaczego nic nie robimy odpowiada "nie wiem", a na pytanie kiedy coś z tym zrobimy, dla odmiany mówi, że "nie wie". To obraz działania ZZ celnicy.pl w moim regionie. Oczywiście pisma docierają, zastanawiam się kiedy dotrze do Was, że prowadzicie korespondencję z ludźmi, którzy wielokrotnie złamali dane słowo. Apelujcie by do Was wstępować tylko pytanie: po co? By móc przeczytać kolejne pismo, o tym jak jesteście oburzeni? Gdyby tak postąpiono z górnikami, to już w Warszawie byłby smród palonych opon. Już protestujące kobiety mają większe jaja. Przykre, ale prawdziwe. Ja osobiście dbam o zdrowie i polecam wszystkim, by w tym trudnym czasie pandemii, szczególnie o nie zadbać.
Nas nie ma? A jakie działania podejmujecie? Obśmialiście akcję z ryżem, ale nie proponujecie nic sensownego...
 
Naprawdę, poza forum nie widzę rzekomej Waszej determinacji. Nie ma Was w ZZ, nie słychać w słuzbie w realu, forum to trochę za mało. Pozdrawiam i zachęcam szczerze do aktywności w rzeczywistości. To od Was przecież zależy jaka to będzie służba w przyszłości. Pokażcie się, bierzcie sprawy we własne ręce.
Ot, całe remedium. Dobrze, że Pan nie karze żebym do Sejmu startował.
Bez odbioru.
 
Od kiedy pamiętam, a zatrudniałem się w 2010 roku było źle, kumoterstwo, kolesiostwo, niejednolitość naborów, dlatego niedługo zacznie się maksymalne klejenie kadr aby ktokolwiek mógł przyjść na te śmieszne działania SCS. Jako już były funkcjonariusz tego czegoś mogę tylko Wam młodym napisać, że lepiej odejść teraz niż czekać na zmiany które na pewno nie nadejdą, a jeśli coś się zmieni to nie na Waszą korzyść albowiem przewodnim tematem są emerytury, a nie Wasza przyszłość. Nie można ukrywać, że obecnie nikt o zdrowych zmysłach do tej służby nie powinien przyjść, chyba że nie nadaję się już nigdzie, to idealnie tutaj pasuje. Osobiście uważam, że pisanie listów jest dobre w sytuacji gdy ktoś chce współpracować, a nie ignorować.
 
Jeszcze jakiś czas temu zastanawiałem się czy wstąpić do tego związku zawodowego. Ale ostatnie działania, a raczej ich brak i to ciągłe wysyłanie pustych pism, skutecznie mnie zniechęciły. Żeby nie było-to samo uważam o ZZ na skarbowcach.
 
Może zamiast samych pism, których nie wyśle ok.70%, spróbujmy znowu czy to na granicach, czy US zrobić "przerwę kawową" ++20minut? Pisma mogą stłamsić, ale wyzerowanie wszystkich słupków odpraw w KAS może dadzą do myślenia, że jest nas więcej niż im się wydaje i że potrafimy wspólnie działać ramię w ramię?
 
Naprawdę, poza forum nie widzę rzekomej Waszej determinacji. Nie ma Was w ZZ, nie słychać w słuzbie w realu, forum to trochę za mało. Pozdrawiam i zachęcam szczerze do aktywności w rzeczywistości. To od Was przecież zależy jaka to będzie służba w przyszłości. Pokażcie się, bierzcie sprawy we własne ręce.
Panie Sławomirze, z całym szacunkiem, ale z tej wypowiedzi odczytuję taki przekaz: "Słuchajcie młodzi, jak chcecie coś zrobić, to sami się zorganizujcie i zróbcie jakąś akcję".
Zgadzam się z tym, co Pan napisał, że to właśnie młodzi powinni działać, ale to Pan jest przewodniczącym! To Pan jest wodzem, który powinien dać sygnał do działania również - a może przede wszystkim - dla młodych. Jak napisano wcześniej, jest spora rzesza młodych osób, która widząc, co się dzieje, jest skłonna walczyć, tylko potrzebuje sygnału i kogoś, kto powie jak to najlepiej zrobić. I nie mam na myśli pisania pism, czy wyłączania komputerów, tylko faktycznego działania.
Trudno też nie odnieść wrażenia, że w ostatnim czasie głównym tematem, na którym skupia się uwaga Związku, jest temat emerytur. Bezdyskusyjnie jest to istotna kwestia i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, jednak sam Pan napisał w innym wątku, że Związek zajmuje się różnymi tematami z takim samym zaangażowaniem, a odnoszę wrażenie (i prawdopodobnie nie tylko ja), że temat zablokowania środków został uznany za fakt dokonany i postanowiono z nim nic nie robić - no, może poza pisaniem pism...
 
Pismo najłatwiej napisać, a jak nie pomoże to napiszemy kolejne. Potem pismo do pisma pisma itd. Można nawet sobie szablon zrobić, taki swego rodzaju papier firmowy żeby za każdym razem nie musieć pisać jak bardzo jest się obużonym. O ile skarbowcy.pl zawsze uważałem za miękiszonów, o tyle chociaż teraz widzę większe zaangażowanie niż celnicy.pl do których należę. Przykre ale grudniowa składka będzie ostatnią. Szkoda kasy i szkoda strzępić ryja. Czas pakować kredki.
 
Naprawdę, poza forum nie widzę rzekomej Waszej determinacji. Nie ma Was w ZZ, nie słychać w słuzbie w realu, forum to trochę za mało. Pozdrawiam i zachęcam szczerze do aktywności w rzeczywistości. To od Was przecież zależy jaka to będzie służba w przyszłości. Pokażcie się, bierzcie sprawy we własne ręce.
Ale w czym ta aktywność miała by się przejawiać? Czy w ostatnim roku był jakiś protest o którym nie wiem? Jakieś marsze przed MF? Jakieś wspólne oddawanie krwi, L4, strajk włoski? Akcje w stylu celna grypa czy "minimalne mandaty" (bo pouczeń nam nie wolno stosować). Bo nie przypominam sobie...
 
Panie Sławomirze, z całym szacunkiem, ale z tej wypowiedzi odczytuję taki przekaz: "Słuchajcie młodzi, jak chcecie coś zrobić, to sami się zorganizujcie i zróbcie jakąś akcję".
Zgadzam się z tym, co Pan napisał, że to właśnie młodzi powinni działać, ale to Pan jest przewodniczącym! To Pan jest wodzem, który powinien dać sygnał do działania również - a może przede wszystkim - dla młodych. Jak napisano wcześniej, jest spora rzesza młodych osób, która widząc, co się dzieje, jest skłonna walczyć, tylko potrzebuje sygnału i kogoś, kto powie jak to najlepiej zrobić. I nie mam na myśli pisania pism, czy wyłączania komputerów, tylko faktycznego działania.
Trudno też nie odnieść wrażenia, że w ostatnim czasie głównym tematem, na którym skupia się uwaga Związku, jest temat emerytur. Bezdyskusyjnie jest to istotna kwestia i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, jednak sam Pan napisał w innym wątku, że Związek zajmuje się różnymi tematami z takim samym zaangażowaniem, a odnoszę wrażenie (i prawdopodobnie nie tylko ja), że temat zablokowania środków został uznany za fakt dokonany i postanowiono z nim nic nie robić - no, może poza pisaniem pism...
Chodzi o tych młodych, którym wg starych nic się nie należy? Jasne, tak najlepiej, młodzi nie strajkują a starzy spija śmietankę. Jakie to typowe w tym srodowisku
 
Droga Młodzieży KAS.
Dziękuję za odpowiedzi. Niestety nie jestem członkiem Waszych grup na portalach społecznościowych, więc poza incydentalnymi zgłoszeniami od Was, nie mam wiedzy o rzekomym kompleksowym wrzeniu w Waszych szeregach. Raczej słyszę, że co z tego, że my staniemy, jak młodzi tego nie zrobią i będą klikać. Wybaczcie, zapewne Wy tutaj piszący tak byście się nie zachowali, ale piszę co słyszę na temat ogółu.

Ps. Piszecie: "Nas nie ma? A jakie działania podejmujecie?" To bardzo krótkowzroczna ocena. Otóż ZZ Celnicy PL zrobił bardzo dużo dla całego środowiska zawodowego i zapewne się zdziwicie, ale bez działań protestacyjnych. Przeciwnie, największe, potężne i masowe protesty nie zdziałały tego, co udało się osiągnąć innym działaniem, w tym, i co Was pewnie zmartwi, także pismami. Były to także różne inne niekonwencjonalne działania, ale nie protest. Żeby nie było, że protest jest zły, jest bardzo istotny, jest bdb i bardzo wazny i potrzebny, ale trzeba wiedzieć kiedy po niego sięgnąć, kiedy użyć armat. Nie pouczajcie mnie w tym zakresie, bo to trochę śmiesznie wygląda. Protesty organizowane u nas zawsze były nieudane(nie licząc roku 98, ale to był zupełnie inny czas), a tylko te oddolne, następnie wspierane przez nasz ZZ, zawsze były potężne. Nigdy jednak, nawet po tych protestach oddolnych, władza, nie spełniła swoich obietnic, czy innych gwarancji, nawet danych w formie Porozumienia. Nawet styczeń 2008, kiedy wszystko stało przez kilka tygodni, nie włączył nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego, a dopiero inne inicjatywy, w tym wiele pism i działań opartych na pismach.
Proszę zatem, nie pouczajcie, jeśli nie macie wiedzy jak to wszystko działa i jak najlepiej dojść do celu.
Kwestii dodatków motywacyjnych nie zostawiamy, w ogóle wszelkich dyskryminacji, jakie władza nam ostatnio zaserwowała, nigdy nie porzucimy i będziemy dążyć do ich zniwelowania.
Oczywiście, że najlepiej, gdybyśmy walnęli raz a dobrze wszyscy pięścią w stół i wszystko, by stanęło na raz, ale wybaczcie, m.in. Wasza postawa, gdzie jak piszecie, jesteście jedynie na jakichś portalach, jest sporą przeszkodą. Jak sami zauważacie, jest Was już bardzo dużo, a mimo tego Was nie widać. Coś tutaj nie gra. Przeciwnie, słyszę od wielu doświadczonych funkcjonariuszy, że po co protestować, jak młodzież będzie bezwiednie klikać. Proszę się nie obrażajcie, ale tak słyszę. Naszą wspólną rolą teraz jest, by zmienić ten tok myślenia. Czy ścieżka obrana przez niektórych z Was, ataku na związek, jest słuszna, oceńcie sami.

Dlatego proszę raz jeszcze pokażcie się, że jesteście. Można to zrobić na różne sposoby. Nic prostszego. Stać Was choć na to?
ZZ Celnicy PL, mimo iż zgłoszenia od Was są nieliczne i nie wspieracie Związku, walczy o Was. Wasze sprawy były już zgłaszane na Komisjach sejmowych i w spotkaniach w MF. Na podstawie Waszych zgłoszeń(szkoda, że niewielu), będziemy kontynuować walkę o poprawę warunków służby i pracy dla Was.
Liczę na Wasze wsparcie. Pokażcie, że jesteście, zacznijmy od tego.
 
W tym momencie tak wielu funkcjonariuszy odchodzi na eMki, że w działach zostaje 1 osoba! albo kilka i robią na gwałt nabory i przeniesienia zapchajdziure. To są prawdziwe informacje! Nikt nie próbuje ich zatrzymać, nikt nie wierzy w podwyżkę 'motywacyjną' po 25 latach służby, nikt o to nie walczy - a inne formacje mundurowe dostały. Inne mają 1-2 związki zawodowe, my mamy w izbie ponad 10...
x 17, to daje +- 170. Jak oceniam po próbach "uzgodnień" to raczej więcej niż 170o_O
(w tym przynajmniej 1\3 swojaków) i wszystkie (o dziwo) dbają o interesy pracowników :oops:
 
Back
Do góry