• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

24.11.21 g.12:00 DEMONSTRACJA W WARSZAWIE

1636042169019.png

24.11.21 r. godz. 12:00 Warszawa pod gmachem MF ul. Świętokrzyska 12 z przemarszem pod Sejm i KPRM.
Rozpoczynamy akcję zgłoszeń na pikietę!
Już sama liczba chętnych może załatwić temat, a na pewno kolosalnie wzmocnić naszą pozycję negocjacyjną do rozmów zaplanowanych na 15.11.
Zapisy, także zgłoszenia samej liczby osób, które wezmą udział z Waszej komórki organizacyjnej bez podawania danych, już są możliwe u Przewodniczących ZOI. Szczegóły w załączniku.
 

Attachments

  • celnicy67-1-21-pikieta.doc
    87 KB · Wyświetleń: 443
No nareszcie. Czuje się nerwowe ruchy w mojej granicznej izbie. To co? na pikietę wszyscy ruszamy - urlop na żądanie, wolne za nadgodziny itd, i hajda po to co się nam należy. Jeszcze nie zapomnieliśmy reformy, a tut nowy strzał SKAS pomiędzy oczy. Nie widać szacunku do nas. Pracownicy , a Wy pokażcie, że to wszystko co tutaj wypisywano o waszej bojaźni to już przeszłość. Do zobaczenia w Warszawie.
 
Ja osobiście liczę na dużą ilość młodych funkcjonariuszy - bo to do nich należy przyszłość tej formacji. I będzie widać czy jest im tak dobrze i zarabiają na tyle godnie żeby nie jechać czy jednak zarabiają o wiele gorzej niż Pani Grażynka ze sklepu, która bez urazy ale nie ma takiej odpowiedzialnej służby/pracy jak My. Do Zobaczenia w Stolicy !!
 
"Młodzi" i "średni" stażem walczą o ścieżkę kariery zawodowej - transparentną i rzeczywistą. Musimy to przeforsować wreszcie. Stawiamy tą kwestię na pierwszym miejscu zaraz po podwyżkach i modernizacji na przyszłe lata.
"Młodzi" i "średni" stażem walczą o normalność do czego pierwszym krokiem jest utworzenie KG SCS.
"Starsi" stażem walczą m.in. o wzrost wielokrotności kwoty bazowej, czyli o wyższą emeryturę.
Wielu emerytów już także deklaruje przyjazd z radością, gdyż chcą przypomnieć sobie te wspaniałe chwile z pikiet jakie miały miejsce w przeszłości i chcą stanąć razem z funkcjonariuszami w służbie.
 
Część pracowników także zrozumiała już, że trwanie w KSC jest dla nich szkodliwe, gdyż blokuje możliwości zdecydowanej poprawy statusu materialnego i prawnego. Chodzi o utworzenie statusu urzędnika KAS. Zapraszamy.
Zapraszamy także inne ZZ, ale bez flag związkowych.
Flag ZZ Celnicy PL także nie będzie. Jedynie barwy narodowe.
 
Proponuje aby wszyscy jak najszybciej w sykapie wypełnili wniosek o urlop na zadanie na 24.11. Nie musimy go dostać, nie musimy nawet chcieć jechac jak go dostaniemy, przełożony może odrzucić ale ślad w systemie zostanie i będzie pokazywać, ze niemal wszyscy chcą na pikietę. to jest prawdziwa i incjatywa oddolna, która zaczyna się ode mnie :) zachęcam pozostałych :) kierownicy będą meldować wyżej, ze cala komórka złożyła wnioski na zadanie, naczelniki do dias, a ci do mf. Będą pełne pory bo nawet jak każą odrzucić te wnioski to będą mieli w tyle głowy, ze jak nie dostali wolnego to większość z tych co złożyli wnioski pójdzie na L4, czy co innego wykombinuje. Podchwyccie to a wygramy jeszcze przed 15.11, jak powiedzą sprawdzam to pojedziemy na pikietę :)
 
Proponuje aby wszyscy jak najszybciej w sykapie wypełnili wniosek o urlop na zadanie na 24.11. Nie musimy go dostać, nie musimy nawet chcieć jechac jak go dostaniemy, przełożony może odrzucić ale ślad w systemie zostanie i będzie pokazywać, ze niemal wszyscy chcą na pikietę. to jest prawdziwa i incjatywa oddolna, która zaczyna się ode mnie :) zachęcam pozostałych :) kierownicy będą meldować wyżej, ze cala komórka złożyła wnioski na zadanie, naczelniki do dias, a ci do mf. Będą pełne pory bo nawet jak każą odrzucić te wnioski to będą mieli w tyle głowy, ze jak nie dostali wolnego to większość z tych co złożyli wnioski pójdzie na L4, czy co innego wykombinuje. Podchwyccie to a wygramy jeszcze przed 15.11, jak powiedzą sprawdzam to pojedziemy na pikietę :)
By wzmocnić morale proponuję by wszyscy którzy złoża w sykapie pochwalili się tutaj na forum. MF będzie miał info z sykapa ale my lokalnie jyz nie. Im więcej będzie tutaj głosów o złożeniu wniosku tym bardziej będzie to motywowało pozostałych którzy czuli by się w tej sytuacji niepewnie i osamotnieni. Start poniedziałek no chyba że ktoś na służbę jeszcze dzisiaj lub w weekend. SUPER POMYSL
 
Proponuje aby wszyscy jak najszybciej w sykapie wypełnili wniosek o urlop na zadanie na 24.11. Nie musimy go dostać, nie musimy nawet chcieć jechac jak go dostaniemy, przełożony może odrzucić ale ślad w systemie zostanie i będzie pokazywać, ze niemal wszyscy chcą na pikietę. to jest prawdziwa i incjatywa oddolna, która zaczyna się ode mnie :) zachęcam pozostałych :) kierownicy będą meldować wyżej, ze cala komórka złożyła wnioski na zadanie, naczelniki do dias, a ci do mf. Będą pełne pory bo nawet jak każą odrzucić te wnioski to będą mieli w tyle głowy, ze jak nie dostali wolnego to większość z tych co złożyli wnioski pójdzie na L4, czy co innego wykombinuje. Podchwyccie to a wygramy jeszcze przed 15.11, jak powiedzą sprawdzam to pojedziemy na pikietę :)
pomysł super!!!
ale ja nie dam rady, jestem na chorobowym :(
 
Back
Do góry