• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Współpraca ZZ w KAS - ZAPROSZENIE

Związki Zawodowe

działające w Krajowej Administracji Skarbowej

wszystkie

Pracownicy KAS i Funkcjonariusze SCS


Koleżanki i Koledzy!


Związek Zawodowy Celnicy PL oczekuje od Ministra Finansów równego traktowania w stosunku do innych formacji mundurowych.



Tak samo działaliśmy w 2018 roku i to doprowadziło do przyjęcia przez Rząd RP Uchwały modernizacyjnej dla KAS i wszyscy otrzymali podwyżki na poziomie innych formacji.

Wczorajsze spotkanie z Szefem KAS nie przyniosło oczekiwanego przez nas rozwiązania, ale poinformowano, że sprawa jest w toku i będzie spotkanie z Ministrem Finansów.

Uważamy, że wszystkie Związki Zawodowe w KAS powinny uzgodnić wspólne postulaty i jak jedna zaciśnięta pięść walczyć do końca o ich realizację.


Zapraszamy wszystkich do współpracy!

Proponujemy spotkanie wszystkich ZZ w dniu 07.10.2021 roku o godz. 12.00 w siedzibie Forum ZZ ul. Jana III Sobieskiego 102A/U7

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w terminie do 05.10.21r. na adres
celnicy.pl@gmail.com

Jeden ZZ organizuje pikietę w dniu 8.10.2021r. My nie będziemy w niej uczestniczyć, gdyż nie wydaje nam się zasadny postulat walki o podwyżkę dla kilkuset tysięcy pracowników administracji publicznej. Otrzymujemy głosy, że postulat większych podwyżek dla kilkuset tysięcy pracowników administracji państwowej może wręcz zaszkodzić osiągnięciu celu modernizacji dla KAS i wyższych podwyżek w KAS w 2022 roku. Nie sposób pogodzić też przedstawiania różnych postulatów w jednym proteście, bo media to tym bardziej zniekształcą, tym bardziej, że centrala tego ZZ zapowiada udział i zaprasza do pikiety wszystkich pracowników budżetówki. Niemniej solidaryzujemy się z wszystkimi uczestnikami.

KAS powinien walczyć o swoją modernizację. My powinniśmy protestować w sprawie równego traktowania, tak jak robiliśmy to w 2018 roku, co skończyło się przyjęciem Uchwały modernizacyjnej dla KAS. Nie powinniśmy do naszego protestu zapraszać całej budżetówki, ze swoimi postulatami, bo to może zaszkodzić rozmowom w wywalczeniu modernizacji dla KAS i podwyżek w KAS na poziomie innych formacji.

Natomiast wywalczenie wyrównania zamrożonych kwot z Uchwały modernizacyjnej dla KAS i kolejna modernizacja dla KAS i podwyżki takie jak w innych formacjach, jest postulatem realnym do osiągnięcia(nie wyobrażamy wręcz sobie, by ten postulat nie został zrealizowany, to dla nas niedopuszczalne, bo to oznacza dyskryminację).

Dlatego nasz Związek proponuje przeprowadzenie odrębnych demonstracji w tym temacie. Powinniśmy też wdrożyć inne formy protestu, które mamy nadzieję uzgodnimy finalnie razem i wspólnie przeprowadzimy.


Z Pozdrowieniem:
Przewodniczący ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy60-21-współpraca ZZ.pdf
    236,9 KB · Wyświetleń: 310
I to jest bardzo śmieszne :D .... 2 ZZ które jeszcze do spotkania nie przystąpiły a już sobie zarzucają kto kogo nie zaprosił na Facebook ..... sorry śmieszne to i dziecinne ..... A co będzie jak wszystkie ZZ się zbiorą .... przecież to będzie jak w przedszkolu ..... Proszę Pana a on mi zabrał długopis ... a on mi zabrał kartkę papieru .... I teraz jest chyba najlepszy czas żeby odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest związek zawodowy .... Patrząc na wpisy to nie zdziwię się jak by to Szefowa Kas czytała z kubkiem popcornu ... bo to zaczyna być lepsze jak melodramat a idzie w kierunku Komedii.
I to jest bardzo śmieszne :D .... 2 ZZ które jeszcze do spotkania nie przystąpiły a już sobie zarzucają kto kogo nie zaprosił na Facebook ..... sorry śmieszne to i dziecinne ..... A co będzie jak wszystkie ZZ się zbiorą .... przecież to będzie jak w przedszkolu ..... Proszę Pana a on mi zabrał długopis ... a on mi zabrał kartkę papieru .... I teraz jest chyba najlepszy czas żeby odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest związek zawodowy .... Patrząc na wpisy to nie zdziwię się jak by to Szefowa Kas czytała z kubkiem popcornu ... bo to zaczyna być lepsze jak melodramat a idzie w kierunku Komedii.
Ci co pójdą przynajmniej zobaczą czy będzie jeść popcorn czy może się schowa więc wiesz my przynajmniej zobaczymy walcząc o twe 20 procent gdy będziesz z nas drwił.
 
A czy ja napisałem gdzieś że nie będę wspomagał ZZ w walce o nasze wypłaty ?? Nie ... Więc nie pisz że drwię z kogoś .... bo gdy dojdzie do akcji to zdziwisz się ile osób biorących w niej udział przyjedzie a wcale nie należą do żadnego ZZ.
Oł yeah jak bardzo chcę się zdziwić tego 8.10. Bo naprawdę potrzebna jest wiara w ludzi że warto poświęcać swój prywatny czas na kasową „trzódkę”
 
Wydaje się, że Agata ma dużo energii i chęci do działania, to dobrze.
Mój niepokój wzbudza tylko upolityczniona centrala jej związku.
Uważam, że w związku z zakazem publicznego manifestowania poglądów politycznych przez funkcjonariuszy i SC, udział w manifestacji jest dopuszczalny, tylko pod warunkiem, że nie wezmą w niej udziału przedstawiciele centrali, lub zapewnią, że nie będą wygłaszać stricte politycznych haseł. Nie możemy naszym mundurem firmować politycznych przepychanek.
Hasła i postulaty mogą być tylko i wyłącznie propracownicze. To powinien być bezwzględny warunek naszego udziału.
 
Wydaje się, że Agata ma dużo energii i chęci do działania, to dobrze.
Mój niepokój wzbudza tylko upolityczniona centrala jej związku.
Uważam, że w związku z zakazem publicznego manifestowania poglądów politycznych przez funkcjonariuszy i SC, udział w manifestacji jest dopuszczalny, tylko pod warunkiem, że nie wezmą w niej udziału przedstawiciele centrali, lub zapewnią, że nie będą wygłaszać stricte politycznych haseł. Nie możemy naszym mundurem firmować politycznych przepychanek.
Hasła i postulaty mogą być tylko i wyłącznie propracownicze. To powinien być bezwzględny warunek naszego udziału.
Takim to sposobem sami sobie rozszerzamy ustawowe zakazy i obowiązki a potem pracodawca nic już nie musi robić bo sami się własnego cienia boimy. Co mi zaszkodzi inna osoba nie będąca urzędnikiem która rzuci hasła polityczne nic mi nie zaszkodzi bo oprócz radcowskich interpretacji jest jeszcze sąd.
 
Takim to sposobem sami sobie rozszerzamy ustawowe zakazy i obowiązki a potem pracodawca nic już nie musi robić bo sami się własnego cienia boimy. Co mi zaszkodzi inna osoba nie będąca urzędnikiem która rzuci hasła polityczne nic mi nie zaszkodzi bo oprócz radcowskich interpretacji jest jeszcze sąd.
CÓŻ, wychodzi na to, że NIE MOŻEMY strajkować, protestować... ale najgorszym środkiem wyrazu niezadowolenia jest manifestacja:unsure:...W razie sukcesu ojców będzie jak przy Jankielu, w przypadku jego braku "odwet" MF rzuci na kolana najtwardszych ;) (resztę następstw pominę) :sleep:
 
Możemy, a w obecnej sytuacji nawet powinniśmy protestować, ale sami lub ze starannie dobranym towarzystwem.
Nie jest obojętne z kim wychodzimy na ulicę. Podam skrajny przykład: czy gdyby w manifestacji mieli wziąć udział neonaziści, to czy powinniśmy z nimi iść ramię w ramię?
Zaznaczam, że wierzę w dobre intencje Agaty, wyraziłem tylko swoje wątpliwości co do apolityczniści centrali jej związku.
Spotkanie powinno wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Cywile wmieszają się w tłum, ale jadąc do Warszawy w mundurach, musimy mieć pewność, że manifestacja na charakter branżowy i z kapelusza nie wyskoczą postulaty inne niż dotyczące warunków naszej oracy/służby
 
Ostatnia edycja:
CÓŻ, wychodzi na to, że NIE MOŻEMY strajkować, protestować... ale najgorszym środkiem wyrazu niezadowolenia jest manifestacja:unsure:...W razie sukcesu ojców będzie jak przy Jankielu, w przypadku jego braku "odwet" MF rzuci na kolana najtwardszych ;) (resztę następstw pominę) :sleep:
Zakazany jest protest który zakłóci normalne funkcjonowanie urzędu czy branie urlopów z puli 26 dni jest zakłócaniem funkcjonowania urzędu ponadto teraz przy tej centralizacji to w ogóle nie widzę zagrożeń. Pozdrawiam
 
Możemy, a w obecnej sytuacji nawet powinniśmy protestować, ale sami lub ze starannie dobranym towarzystwem.
Nie jest obojętne z kim wychodzimy na ulicę. Podam skrajny przykład: czy gdyby w manifestacji mieli wziąć udział neonaziści, to czy powinniśmy z nimi iść ramię w ramię?
Zaznaczam, że wierzę w dobre intencje Agaty, wyraziłem tylko swoje wątpliwości co do apolityczniści centrali jej związku.
Spotkanie powinno wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Cywile wmieszają się w tłum, ale jadąc do Warszawy w mundurach, musimy mieć pewność, że manifestacja na charakter branżowy i z kapelusza nie wyskoczą postulaty inne niż dotyczące warunków naszej oracy/służby
Gdzie lewicująca centrala a neonaziści co to za porównania natomiast zgadzam się że mundur trzeba szanować 😉
 
To prawda, Ważne pytania pozostały bez odpowiedzi, a zrobił się kabaret z FB.
Przeniosłem niepotrzebnie pytanie członków o tą kwestię na forum publiczne, gdyż powinienem przewidzieć, że tak będzie. 🙂
Panie Sławku działajmy jak zawsze. Albo skarbowcy i inne ZZ przyłączą się do nas, albo nadal będą malować tylko swoje obrazki i biadolić. Nam wystarczy powiedzieć raz. Prawda jest taka, że tylko ZZ CELNICY PL może właściwie to zorganizować.
 
Panie Sławku działajmy jak zawsze. Albo skarbowcy i inne ZZ przyłączą się do nas, albo nadal będą malować tylko swoje obrazki i biadolić. Nam wystarczy powiedzieć raz. Prawda jest taka, że tylko ZZ CELNICY PL może właściwie to zorganizować.
Ja się chętnie przyłączę ale muszę mieć do czego. Urlopu kupa. Zdrowie się sypie. Ale jakoś cholera poza Panią Agatą i nauczycielami nie ma z kim iść. Mówisz ze wystarczy powiedzieć raz. Kiedy chcecie to „ raz” powiedzieć? Za tydzień? Miesiąc? Po ptokach?
 
Ja się chętnie przyłączę ale muszę mieć do czego. Urlopu kupa. Zdrowie się sypie. Ale jakoś cholera poza Panią Agatą i nauczycielami nie ma z kim iść. Mówisz ze wystarczy powiedzieć raz. Kiedy chcecie to „ raz” powiedzieć? Za tydzień? Miesiąc? Po ptokach?
To idź z Agatą. Idziesz na piechotę w piątek? Protest sam się rodzi , jak przychodzi czas , na wariata to można iść do kina.
 
Back
Do góry