• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Współpraca ZZ w KAS - ZAPROSZENIE

Związki Zawodowe

działające w Krajowej Administracji Skarbowej

wszystkie

Pracownicy KAS i Funkcjonariusze SCS


Koleżanki i Koledzy!


Związek Zawodowy Celnicy PL oczekuje od Ministra Finansów równego traktowania w stosunku do innych formacji mundurowych.



Tak samo działaliśmy w 2018 roku i to doprowadziło do przyjęcia przez Rząd RP Uchwały modernizacyjnej dla KAS i wszyscy otrzymali podwyżki na poziomie innych formacji.

Wczorajsze spotkanie z Szefem KAS nie przyniosło oczekiwanego przez nas rozwiązania, ale poinformowano, że sprawa jest w toku i będzie spotkanie z Ministrem Finansów.

Uważamy, że wszystkie Związki Zawodowe w KAS powinny uzgodnić wspólne postulaty i jak jedna zaciśnięta pięść walczyć do końca o ich realizację.


Zapraszamy wszystkich do współpracy!

Proponujemy spotkanie wszystkich ZZ w dniu 07.10.2021 roku o godz. 12.00 w siedzibie Forum ZZ ul. Jana III Sobieskiego 102A/U7

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w terminie do 05.10.21r. na adres
celnicy.pl@gmail.com

Jeden ZZ organizuje pikietę w dniu 8.10.2021r. My nie będziemy w niej uczestniczyć, gdyż nie wydaje nam się zasadny postulat walki o podwyżkę dla kilkuset tysięcy pracowników administracji publicznej. Otrzymujemy głosy, że postulat większych podwyżek dla kilkuset tysięcy pracowników administracji państwowej może wręcz zaszkodzić osiągnięciu celu modernizacji dla KAS i wyższych podwyżek w KAS w 2022 roku. Nie sposób pogodzić też przedstawiania różnych postulatów w jednym proteście, bo media to tym bardziej zniekształcą, tym bardziej, że centrala tego ZZ zapowiada udział i zaprasza do pikiety wszystkich pracowników budżetówki. Niemniej solidaryzujemy się z wszystkimi uczestnikami.

KAS powinien walczyć o swoją modernizację. My powinniśmy protestować w sprawie równego traktowania, tak jak robiliśmy to w 2018 roku, co skończyło się przyjęciem Uchwały modernizacyjnej dla KAS. Nie powinniśmy do naszego protestu zapraszać całej budżetówki, ze swoimi postulatami, bo to może zaszkodzić rozmowom w wywalczeniu modernizacji dla KAS i podwyżek w KAS na poziomie innych formacji.

Natomiast wywalczenie wyrównania zamrożonych kwot z Uchwały modernizacyjnej dla KAS i kolejna modernizacja dla KAS i podwyżki takie jak w innych formacjach, jest postulatem realnym do osiągnięcia(nie wyobrażamy wręcz sobie, by ten postulat nie został zrealizowany, to dla nas niedopuszczalne, bo to oznacza dyskryminację).

Dlatego nasz Związek proponuje przeprowadzenie odrębnych demonstracji w tym temacie. Powinniśmy też wdrożyć inne formy protestu, które mamy nadzieję uzgodnimy finalnie razem i wspólnie przeprowadzimy.


Z Pozdrowieniem:
Przewodniczący ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy60-21-współpraca ZZ.pdf
    236,9 KB · Wyświetleń: 310
@Agata Jagodzińs
Pani Agato.

Podesłał mi ktoś właśnie filmik, który pobrał ze strony Pani centrali, w którym mówi Pani wprost, że stawiacie postulat wzrostu kwoty bazowej o 20% w Służbie Cywilnej. To oznacza, że walczycie o wzrost o 20% dla kilkuset tysięcy pracowników budżetówki.
Pani centrala także mówi na plakatach na stronie, że jest to pikieta budżetówki(wyżej wklejone są dwa przykładowe tego rodzaju plakaty) i zapraszacie na pikietę całej sfery budżetowej pod MF.

Pani teraz wyżej pisze, że nie walczycie o 20% podwyżki dla całej budżetówki, a tylko dla KAS, pisząc o wszczęciu sporu z Szefem KAS.
Po pierwsze musi Pani wiedzieć, że nie ma wszczęcia sporu z Szefem KAS, a z pracodawcami, a zatem Pani ZZ wciąż formalnie nie wszczął sporów zbiorowych - vide ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
Po drugie, w tej sytuacji, tj. odmiennego przedstawiania przez Panią tej samej sprawy w kwestii podwyżek, pracownicy nie wiedzą, która Pani Agata jest prawdziwa.

To mnie bardzo martwi, ale zaproszenie innych branż niewątpliwie nie pomaga w wywalczeniu modernizacji przyszłej i podwyżki większej w 2022 roku dla KAS. W 2018 roku udało się, ale nie było zapraszania innych branż i dzięki temu zainteresowania ich tym jakie dają podwyżki w KAS. Podnosiliśmy dyskryminację funkcjonariuszy i dzięki temu cały KAS dostał podwyżki w 2019-2020.

Smuci mnie też Pani deklaracja powyżej o swobodzie wypowiedzi lidera centrali. Przecież zarząd Pani ZZ będzie na protestach, co zapowiada przewodniczący Pani ZZ. A to daje nam gwarancję, że na potencjalnym wspólnym proteście w przyszłości wszystkich ZZ, centrala będzie głosić hasła stricto polityczne, a to zniechęca część pracowników. Ja też osobiście nie chciałbym uczestniczyć w takim proteście.

Cieszę się z zainteresowania statusem urzędnika KAS. Mam nadzieję porozmawiamy o tym niebawem. Wspólnie wszystkie ZZ mogą w tym zakresie dużo zrobić, a tym samym odmienić zdecydowanie na lepsze status prawny i finansowy pracowników w KAS.

Ps. Mam też pytanie od członków naszego ZZ, które do mnie wpływają.
Czy wobec faktu, że Pani swobodnie pisze na naszej stronie, dopuści Pani taką samą swobodę dla naszego ZZ na Pani grupie na facebooku i pozwoli na wklejanie tam różnych stanowisk naszego ZZ, tak jak Pani wkleja swoje pisma na naszej stronie?

Z nadzieją na przyszłą współpracę
Pozdrawiam serdecznie
 
Link do tego filmu - 43:50 min mowa o postulacie płacowym w Służbie Cywilnej i przykładowy plakat z hasłami dotykającymi sfery polityki, żeby nie być gołosłownym.
1633180293159.png
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem, że każdy chce jak najwięcej lecz wątpię, że ktoś by dostał 20% podwyżki.. Funkcjonariusze mają troszkę łatwiej bo jesteśmy dyskryminowani. Służba więzienia dostała podwyżki ale tylko sama służba nie całe ministerstwo sprawiedliwości.
NIEKONIECZNIE, wybrańcy - ulubieńcy mogą dostać nawet więcej, informacja dotyczy 4,4% dla całości, jak
będzie czas pokaże. P.s. Gdzie zniknęła reszta "podwyżki" 2020 i 2021 :unsure:.
 
NIEKONIECZNIE, wybrańcy - ulubieńcy mogą dostać nawet więcej, informacja dotyczy 4,4% dla całości, jak
będzie czas pokaże. P.s. Gdzie zniknęła reszta "podwyżki" 2020 i 2021 :unsure:.

Panie Sławomirze zdumiona jestem Pana wpisem.

Czy ja też powinnam zacytować niektóre wypowiedzi Doroty Gardias i przypisać je Panu? Lub martwić się co Dorota Gardias powie na proteście organizowanym przez Pana?
Proszę już zatem do tego tematu nie wracać.

Odniosę się do dwóch rzeczy:
1. Doskonale znam ustawę o sporach zbiorowych i dysponuje opiniami prawnymi z których wynika, że spór mogę wszcząć z szefem KAS jeśli uchwała modernizacyjna jest niezrealizowana.

2. Co do FB.
Czy członkowie nie zauważyli że są tam publikowane pisma celnicy.pl i pisma innych związków? Do grupy zaprosiłam też Pana, ale nie przyjął Pan mojego zaproszenia.
Pan natomiast zablokował mnie na grupie "Krajowa Administracja Skarbowa - ta prawdziwa oddolna" - dlaczego?

Zachowuje się Pan w tej chwili w taki sposób, by zdeprecjonować mnie, mój ZZ i moje działania a to nie wróży dobrze co do ewentualnej przyszłej współpracy.
Ja się w stosunku do Pana i do Pana ZZ tak nie zachowuje.
 
Uchwała była podpisana ale nie zrealizowana. Jeśli była to przeciętna a to znaczy ze nie każdy super skorzystał. Każdy czyta info i tu i tam i widzi jak środowisko nie może się dogadać a to najlepsze info dla tych którzy stwierdza że po co in dać skoro nie unia się dogadać. Gdzie dwóch się bije ( o słowa ) tam trzeci korzysta nie dając nic godnego pracownikom KAS 😔😔
 
Pani Agato. Też jestem zaskoczony Pani odpowiedzią.

Ja wyrażam troskę o sprawę podwyżek w KAS. Proszę nie odbierać tego jako atak.
Pani przedstawia kwestie płacowe w taki sposób, że walczycie o podwyżki dla całej Służby Cywilnej i naprawdę liczyłem na konstruktywne odniesienie się, bo to jest najważniejsze dla wszystkich w KAS, aby uzyskać podwyżki na wyższym poziomie i gwarancję kolejnej modernizacji.
Angażowanie innych branż budżetówki do protestu oraz stawianie postulatu o wzrost kwoty bazowej dla całej Służby Cywilnej nie pomaga w tym. W moim przekonaniu to wręcz szkodzi uzyskaniu tego celu.

Nigdy nie otrzymałem zaproszenia do Pani grupy. Wysłała Pani jedynie zaproszenie do grona znajomych, co teraz dopiero sprawdziłem, ale to nie jest zaproszenie do grupy, więc nie wiem dlaczego Pani wprowadza w błąd osoby, które przeczytają Pani post.
Proszę o przesłanie na priv linka do tej grupy. Skorzystam na pewno.

Pani została usunięta z grupy na FB jak była jeszcze Pani w Solidarności. Ktoś do mnie zadzwonił i mi zasygnalizował Pani obecność na grupie, a jak wiemy, to był czas, gdy Solidarność próbowała ogłosić sukces podwyżki na poziomie wzrostu kwoty bazowej czyli 6% i nie było nam wtedy po drodze, bo nasz ZZ absolutnie tego nie akceptował.

Co do sporu zbiorowego, to opinia prawna jest błędna, o czym Pani przekona się zapewne niebawem. Tego proszę nie odbierać jako atak, a dobrą radę. Szkoda po prostu czasu, gdybyśmy mieli w przyszłości podjąć razem protest zgodnie z zaproszeniem - wszystkie ZZ mam nadzieję.

Forum ZZ nie będzie uczestniczyć w naszym proteście dot. KAS. Poza tym Forum ZZ jest chyba jedyną centralą apolityczną, ale to nie ma znaczenia z powodu jw., bo na protest w KAS nie zamierzam nikogo z centrali zapraszać. Nie chciałbym natomiast uczestniczyć w proteście, gdzie będą hasła polityczne Pani centrali, od czego Pani nie chce się odciąć.
 
Pani Agato. Też jestem zaskoczony Pani odpowiedzią.

Ja wyrażam troskę o sprawę podwyżek w KAS. Proszę nie odbierać tego jako atak.
Pani przedstawia kwestie płacowe w taki sposób, że walczycie o podwyżki dla całej Służby Cywilnej i naprawdę liczyłem na konstruktywne odniesienie się, bo to jest najważniejsze dla wszystkich w KAS, aby uzyskać podwyżki na wyższym poziomie i gwarancję kolejnej modernizacji.
Angażowanie innych branż budżetówki do protestu oraz stawianie postulatu o wzrost kwoty bazowej dla całej Służby Cywilnej nie pomaga w tym. W moim przekonaniu to wręcz szkodzi uzyskaniu tego celu.

Nigdy nie otrzymałem zaproszenia do Pani grupy. Wysłała Pani jedynie zaproszenie do grona znajomych, co teraz dopiero sprawdziłem, ale to nie jest zaproszenie do grupy, więc nie wiem dlaczego Pani wprowadza w błąd osoby, które przeczytają Pani post.
Proszę o przesłanie na priv linka do tej grupy. Skorzystam na pewno.

Pani została usunięta z grupy na FB jak była jeszcze Pani w Solidarności. Ktoś do mnie zadzwonił i mi zasygnalizował Pani obecność na grupie, a jak wiemy, to był czas, gdy Solidarność próbowała ogłosić sukces podwyżki na poziomie wzrostu kwoty bazowej czyli 6% i nie było nam wtedy po drodze, bo nasz ZZ absolutnie tego nie akceptował.

Co do sporu zbiorowego, to opinia prawna jest błędna, o czym Pani przekona się zapewne niebawem. Tego proszę nie odbierać jako atak, a dobrą radę. Szkoda po prostu czasu, gdybyśmy mieli w przyszłości podjąć razem protest zgodnie z zaproszeniem - wszystkie ZZ mam nadzieję.

Forum ZZ nie będzie uczestniczyć w naszym proteście dot. KAS. Poza tym Forum ZZ jest chyba jedyną centralą apolityczną, ale to nie ma znaczenia z powodu jw., bo na protest w KAS nie zamierzam nikogo z centrali zapraszać. Nie chciałbym natomiast uczestniczyć w proteście, gdzie będą hasła polityczne Pani centrali, od czego Pani nie chce się odciąć.
Dyskusji na temat mojej organizacji już na tym forum podnosić nie będę. Powiedziałam wszystko co miałam, ale Pan tego zrozumieć nie chce.

O błędnym sporze zadecyduje sąd.

Ale odniosę się co do FB.
Dwa razy był Pan zapraszany do mojej grupy FB przez swoich znajomych, jednak nigdy do niej nie wszedł. Widziałam to z poziomu administratora.
Wciąż pan nie zaakceptował mojego zaproszenia do grona znajomych, choć już Pan je zobaczył 🤔

Z Pana grupy byłam usunięta tylko dlatego że byłam w Solidarności???
Nie wiem jak to skomentować.

Pozostaje w nadziei na przyszłą, dobra współpracę.
 
Nie tylko dlatego, że była Pani w Solidarności. Ten ZZ i Pani jak była w Solidarności atakowała mnie wtedy jak negowaliśmy głoszenie sukcesu na 6% przez Was. Proszę zerknąć na tamten czas na swojej grupie, co Pani osobiście o mnie pisała. Zapomnijmy o tym jednak, ale proszę zrozumieć, że wtedy nie widziałem uzasadnienia, by to akceptować, stąd usunięcie w tamtym czasie.
Kończąc już, proszę o wysłanie zaproszenia. Skorzystam. Wcześniejszych, jeśli rzeczywiście były, nie widziałem.
 
Nie tylko dlatego, że była Pani w Solidarności. Ten ZZ i Pani jak była w Solidarności atakowała mnie wtedy jak negowaliśmy głoszenie sukcesu na 6% przez Was. Proszę zerknąć na tamten czas na swojej grupie, co Pani osobiście o mnie pisała. Zapomnijmy o tym jednak, ale proszę zrozumieć, że wtedy nie widziałem uzasadnienia, by to akceptować, stąd usunięcie w tamtym czasie.
Kończąc już, proszę o wysłanie zaproszenia. Skorzystam. Wcześniejszych, jeśli rzeczywiście były, nie widziałem.
Tylko znajomy może zaprosić Pana do mojej grupy FB, bo jest niewidoczna dlatego musi Pan przyjąć moje zaproszenie do znajomych lub poprosić jakiegoś Pana znajomego, który jest w mojej grupie, o zaproszenie do niej.
Proszę też o usunięcie blokady mojej osoby na Pana grupie 😁.
 
Panie Sławomirze zdumiona jestem Pana wpisem.

Czy ja też powinnam zacytować niektóre wypowiedzi Doroty Gardias i przypisać je Panu? Lub martwić się co Dorota Gardias powie na proteście organizowanym przez Pana?
Proszę już zatem do tego tematu nie wracać.

Odniosę się do dwóch rzeczy:
1. Doskonale znam ustawę o sporach zbiorowych i dysponuje opiniami prawnymi z których wynika, że spór mogę wszcząć z szefem KAS jeśli uchwała modernizacyjna jest niezrealizowana.

2. Co do FB.
Czy członkowie nie zauważyli że są tam publikowane pisma celnicy.pl i pisma innych związków? Do grupy zaprosiłam też Pana, ale nie przyjął Pan mojego zaproszenia.
Pan natomiast zablokował mnie na grupie "Krajowa Administracja Skarbowa - ta prawdziwa oddolna" - dlaczego?

Zachowuje się Pan w tej chwili w taki sposób, by zdeprecjonować mnie, mój ZZ i moje działania a to nie wróży dobrze co do ewentualnej przyszłej współpracy.
Ja się w stosunku do Pana i do Pana ZZ tak nie zachowuje.
Mnie zaproś na FB i pozwól publikować posty. Moim zdaniem dużo mówisz, a jeszcze nic nie zrobiłaś dla KAS. Na stronie Waszego ZZ uprawia się ordynarnie politykę. Chcecie to ją sobie róbcie, ale nie mieszajcie nas w to. Nigdzie nie możesz zagrzać miejsca ani w OPZZ, ani w Solidarności, a to oznacza, albo brak konsekwencji, albo powierzchowne działanie. Od początku nie ufam Twoim słowom. Stanęliśmy na tym , że pojawisz się 7 października na spotkaniu i tam przestawisz Siebie i postulaty. Tutaj już nie musisz się lansować. Chcesz porozmawiać z naszym Przewodniczącym, to do Niego zadzwoń, ale nie rób na Naszym forum cyrku. Uważam, że to może być prowokacja. I tego będę się trzymać. Jak okaże się inaczej , tutaj na tym forum przeproszę. Już wszystkich poinformowałaś o proteście, który organizujesz 8 października i wystarczy. Wszyscy wiedzą, nasz ZZ Tobie odpowiedział. i NA TYM KONIEC. Wróć na swojego FB. Jak ktoś będzie chciał zobaczyć co masz do powiedzenia, to tam zerknie.
 
Dyskusji na temat mojej organizacji już na tym forum podnosić nie będę. Powiedziałam wszystko co miałam, ale Pan tego zrozumieć nie chce.

O błędnym sporze zadecyduje sąd.

Ale odniosę się co do FB.
Dwa razy był Pan zapraszany do mojej grupy FB przez swoich znajomych, jednak nigdy do niej nie wszedł. Widziałam to z poziomu administratora.
Wciąż pan nie zaakceptował mojego zaproszenia do grona znajomych, choć już Pan je zobaczył 🤔

Z Pana grupy byłam usunięta tylko dlatego że byłam w Solidarności???
Nie wiem jak to skomentować.

Pozostaje w nadziei na przyszłą, dobra współpracę.
Nie wiesz, również tego jak elegancko się oddalić
 
Mnie zaproś na FB i pozwól publikować posty. Moim zdaniem dużo mówisz, a jeszcze nic nie zrobiłaś dla KAS. Na stronie Waszego ZZ uprawia się ordynarnie politykę. Chcecie to ją sobie róbcie, ale nie mieszajcie nas w to. Nigdzie nie możesz zagrzać miejsca ani w OPZZ, ani w Solidarności, a to oznacza, albo brak konsekwencji, albo powierzchowne działanie. Od początku nie ufam Twoim słowom. Stanęliśmy na tym , że pojawisz się 7 października na spotkaniu i tam przestawisz Siebie i postulaty. Tutaj już nie musisz się lansować. Chcesz porozmawiać z naszym Przewodniczącym, to do Niego zadzwoń, ale nie rób na Naszym forum cyrku. Uważam, że to może być prowokacja. I tego będę się trzymać. Jak okaże się inaczej , tutaj na tym forum przeproszę. Już wszystkich poinformowałaś o proteście, który organizujesz 8 października i wystarczy. Wszyscy wiedzą, nasz ZZ Tobie odpowiedział. i NA TYM KONIEC. Wróć na swojego FB. Jak ktoś będzie chciał zobaczyć co masz do powiedzenia, to tam zerknie.
Daj szansę, spróbuj nie deprymować Pani Agaty. Pan Sławek jak to mówią „ nie jest w ciemię bity” i na pewno nie zaszkodzi SC. Czas pokaże czy koleżanka ma dobre intencje. Ja ufam że z tego może wyjsc coś dobrego dla nas wszystkich. Tylko dajmy czasowi czas. Pozdrawiam
 
Mnie zaproś na FB i pozwól publikować posty. Moim zdaniem dużo mówisz, a jeszcze nic nie zrobiłaś dla KAS. Na stronie Waszego ZZ uprawia się ordynarnie politykę. Chcecie to ją sobie róbcie, ale nie mieszajcie nas w to. Nigdzie nie możesz zagrzać miejsca ani w OPZZ, ani w Solidarności, a to oznacza, albo brak konsekwencji, albo powierzchowne działanie. Od początku nie ufam Twoim słowom. Stanęliśmy na tym , że pojawisz się 7 października na spotkaniu i tam przestawisz Siebie i postulaty. Tutaj już nie musisz się lansować. Chcesz porozmawiać z naszym Przewodniczącym, to do Niego zadzwoń, ale nie rób na Naszym forum cyrku. Uważam, że to może być prowokacja. I tego będę się trzymać. Jak okaże się inaczej , tutaj na tym forum przeproszę. Już wszystkich poinformowałaś o proteście, który organizujesz 8 października i wystarczy. Wszyscy wiedzą, nasz ZZ Tobie odpowiedział. i NA TYM KONIEC. Wróć na swojego FB. Jak ktoś będzie chciał zobaczyć co masz do powiedzenia, to tam zerknie.
Wiesz żeby robić cyrk to by musiały by być małpy więc wiesz uważaj o co kogo posądzasz bo nieświadomie możesz sobie i nam dokuczyć. Natomiast każdy rozsądny wie co zrobił Pan Siwy i co zrobiła oraz robi Agata natomiast nie wiem co ty zrobiłeś jeszcze po za obrażaniem. Daj im pogadać wyjaśnić pewne sprawy to może z tej mąki jeszcze będzie chleb.
 
Mnie zaproś na FB i pozwól publikować posty. Moim zdaniem dużo mówisz, a jeszcze nic nie zrobiłaś dla KAS. Na stronie Waszego ZZ uprawia się ordynarnie politykę. Chcecie to ją sobie róbcie, ale nie mieszajcie nas w to. Nigdzie nie możesz zagrzać miejsca ani w OPZZ, ani w Solidarności, a to oznacza, albo brak konsekwencji, albo powierzchowne działanie. Od początku nie ufam Twoim słowom. Stanęliśmy na tym , że pojawisz się 7 października na spotkaniu i tam przestawisz Siebie i postulaty. Tutaj już nie musisz się lansować. Chcesz porozmawiać z naszym Przewodniczącym, to do Niego zadzwoń, ale nie rób na Naszym forum cyrku. Uważam, że to może być prowokacja. I tego będę się trzymać. Jak okaże się inaczej , tutaj na tym forum przeproszę. Już wszystkich poinformowałaś o proteście, który organizujesz 8 października i wystarczy. Wszyscy wiedzą, nasz ZZ Tobie odpowiedział. i NA TYM KONIEC. Wróć na swojego FB. Jak ktoś będzie chciał zobaczyć co masz do powiedzenia, to tam zerknie.
Nie wtrącaj się do moich rozmów na tym forum z Panem Przewodniczacym
 
Ostatnia edycja:
Nie wtrącaj się do moich rozmów na tym forum z Panem Przewodniczacym
Przepraszam Pani Agato, ale to forum, to nie jest tylko nasz Przewodniczący.
To forum to wszyscy użytkownicy.
Niektórzy koledzy mają sporo temperamentu, to fakt, ale to nie znaczy by intencjonalnie ograniczać wymianę zdań. Przynajmniej do pewnego poziomu opinii...

A w kwestii meritum mam pytanie: czy może Pani nam powiedzieć jaki odzew Pani uzyskała od Przewodniczącego R.S.K. Pracowników Skarbowych NSZZ 'Solidarność' w KAS, Pana Ludwińskiego?
Zastanawiam się również, czy jeżeli jest tak, że odzew od celników w sprawie Protestu Całej Budżetówki jest niewielki, to może odzew na inicjatywę protestu ze strony pracownków cywilnych w KAS jest duży albo wyraźny.
Ja mam po prostu takie wrażenie, że Sławek jest przez Panią wyciągany do tablicy, a to może nie jest nasza tablica ani nasza klasa.

Bardzo proszę o kilka zdań komentarza co do poparcia Protestu Budżetówki wsród pracowników KAS.

Atenciosamente KillBill.
 
Pani Agato o co Tobie chodzi? Masz swój związek w swojej grupie zawodowej i masz swoje FB. My celnicy mamy swój związek i nie ma takiej potrzeby żebyś traciła na nas czas i swoją energię. Nikt od Ciebie nie wymaga żebyś zajmowała się naszą grupą zawodową. Podwyżki to nie wszystko. Mamy swoje sprawy, które ani Ciebie, ani nikogo z Twojej grupy zawodowej nie interesują i nie dotyczą np, emki, 15a, L- 4 100%, służba przed 1999 rokiem. To nawet nie jest poważne żebyś zajmowała się tymi tematami. To fakt, niezbyt mądrzy ludzie stworzyli ten beznadziejny kas i wsadzili nas do tego czegoś ale to nie jest powód żebyśmy wzajemnie wchodzili sobie w drogę. Pani Agato zajmij się swoimi ludźmi i swoim FB a z nami daj sobie spokój. Tyle razy już była mowa na ten temat i wiele osób już Ci dawało to do zrozumienia. Czy tak ciężko to zrozumieć.
 
I to jest bardzo śmieszne :D .... 2 ZZ które jeszcze do spotkania nie przystąpiły a już sobie zarzucają kto kogo nie zaprosił na Facebook ..... sorry śmieszne to i dziecinne ..... A co będzie jak wszystkie ZZ się zbiorą .... przecież to będzie jak w przedszkolu ..... Proszę Pana a on mi zabrał długopis ... a on mi zabrał kartkę papieru .... I teraz jest chyba najlepszy czas żeby odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest związek zawodowy .... Patrząc na wpisy to nie zdziwię się jak by to Szefowa Kas czytała z kubkiem popcornu ... bo to zaczyna być lepsze jak melodramat a idzie w kierunku Komedii.
 
To prawda, Ważne pytania pozostały bez odpowiedzi, a zrobił się kabaret z FB.
Przeniosłem niepotrzebnie pytanie członków o tą kwestię na forum publiczne, gdyż powinienem przewidzieć, że tak będzie. 🙂
 
Back
Do góry