Współpraca ZZ w KAS - ZAPROSZENIE

Związki Zawodowe

działające w Krajowej Administracji Skarbowej

wszystkie

Pracownicy KAS i Funkcjonariusze SCS


Koleżanki i Koledzy!


Związek Zawodowy Celnicy PL oczekuje od Ministra Finansów równego traktowania w stosunku do innych formacji mundurowych.Tak samo działaliśmy w 2018 roku i to doprowadziło do przyjęcia przez Rząd RP Uchwały modernizacyjnej dla KAS i wszyscy otrzymali podwyżki na poziomie innych formacji.

Wczorajsze spotkanie z Szefem KAS nie przyniosło oczekiwanego przez nas rozwiązania, ale poinformowano, że sprawa jest w toku i będzie spotkanie z Ministrem Finansów.

Uważamy, że wszystkie Związki Zawodowe w KAS powinny uzgodnić wspólne postulaty i jak jedna zaciśnięta pięść walczyć do końca o ich realizację.


Zapraszamy wszystkich do współpracy!

Proponujemy spotkanie wszystkich ZZ w dniu 07.10.2021 roku o godz. 12.00 w siedzibie Forum ZZ ul. Jana III Sobieskiego 102A/U7

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w terminie do 05.10.21r. na adres
celnicy.pl@gmail.com

Jeden ZZ organizuje pikietę w dniu 8.10.2021r. My nie będziemy w niej uczestniczyć, gdyż nie wydaje nam się zasadny postulat walki o podwyżkę dla kilkuset tysięcy pracowników administracji publicznej. Otrzymujemy głosy, że postulat większych podwyżek dla kilkuset tysięcy pracowników administracji państwowej może wręcz zaszkodzić osiągnięciu celu modernizacji dla KAS i wyższych podwyżek w KAS w 2022 roku. Nie sposób pogodzić też przedstawiania różnych postulatów w jednym proteście, bo media to tym bardziej zniekształcą, tym bardziej, że centrala tego ZZ zapowiada udział i zaprasza do pikiety wszystkich pracowników budżetówki. Niemniej solidaryzujemy się z wszystkimi uczestnikami.

KAS powinien walczyć o swoją modernizację. My powinniśmy protestować w sprawie równego traktowania, tak jak robiliśmy to w 2018 roku, co skończyło się przyjęciem Uchwały modernizacyjnej dla KAS. Nie powinniśmy do naszego protestu zapraszać całej budżetówki, ze swoimi postulatami, bo to może zaszkodzić rozmowom w wywalczeniu modernizacji dla KAS i podwyżek w KAS na poziomie innych formacji.

Natomiast wywalczenie wyrównania zamrożonych kwot z Uchwały modernizacyjnej dla KAS i kolejna modernizacja dla KAS i podwyżki takie jak w innych formacjach, jest postulatem realnym do osiągnięcia(nie wyobrażamy wręcz sobie, by ten postulat nie został zrealizowany, to dla nas niedopuszczalne, bo to oznacza dyskryminację).

Dlatego nasz Związek proponuje przeprowadzenie odrębnych demonstracji w tym temacie. Powinniśmy też wdrożyć inne formy protestu, które mamy nadzieję uzgodnimy finalnie razem i wspólnie przeprowadzimy.


Z Pozdrowieniem:
Przewodniczący ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy60-21-współpraca ZZ.pdf
    236,9 KB · Wyświetleń: 130
No to KAS to wszyscy czy tylko nieliczni ??? Czy KAS to tylko służba mundurowa czy być może KAS to tylko służba cywilna ? Co da zebranie się wszystkich związków??? Kolejne dni uciekają zanim się spotkają 7 października ... zanim coś, ktoś .... to WSZYSCY OBUDZIMY SIĘ z Ręką w nocniku - Zresztą już ją tam mamy - bo wszyscy inni mają podpisane porozumienia. tylko w tym całym KAS-ie nie ma jednolitości działania związków. Panie Sławku i Pan myśli że wszyscy się zjawią i osiągniecie to co sobie zakładacie ??? Bo ja nawet wróżką być nie muszę żeby wiedzieć że te spotkanie nic nie wniesie jedynie strata czasu ..... Ale z drugiej strony poczekam i zobaczę "Efekty" tegoż spotkania.
 
Nigdzie nie było postulatu o podwyżki dla całej administracji państwowej, eh...
"Solidaryzujemy się, ale udziału nie weźmiemy...."
Przykre
1633084180950.png
 
Do góry