• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wejście ZZ Celnicy PL do Komitetu Protestacyjnego

Nysa, dnia 15.10.21r.


KOMITET PROTESTACYJNY

Związków Zawodowych

działających w KAS



Odpowiadając na pismo z dnia 12.10.2021 rok, ZZ Celnicy PL informuje, że jest gotowy do ogłoszenia akcji protestacyjnej w KAS i podjęcia działań protestacyjnych, które mamy nadzieję wspólnie uzgodnimy i wdrożymy, ale proponujemy podjęcie takich działań po spotkaniu z Ministrem Finansów w zależności od wyniku rozmów.

Wchodząc do Komitetu lojalnie informujemy, że na zaplanowanej pikiecie dnia 23.10.2021 roku, ze względu na krótki czas i brak możliwości przygotowania przez nas przejazdów logistycznie, będzie jedynie reprezentacja naszego związku.

Proponujemy także rozważenie, czy wobec zaproponowanego terminu spotkania z Ministrem Finansów – 25 października - nie jest zasadne przesunięcie terminu pikiety.

Oczywiście w tej sprawie podporządkujemy się decyzji większości Komitetu Protestacyjnego.

Już jako członek Komitetu prosimy także o ponowne rozważenie rozszerzenia składu Komitetu o wszystkie chętne do działania związki zawodowe działające w KAS, niezależnie od tego czy są reprezentatywne czy nie.

Tutaj chodzi o jedność działania i to jest najważniejsze.

Wyrażamy także nasze negatywne stanowisko do zapraszania innych branż do protestu KAS i propagowanie jakichkolwiek haseł o charakterze politycznym.

Przesyłamy logo, podpis w jpg i podajemy dane do kontaktu slawomir.siwy@celnicy.pl



Z poważaniem:

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy63-21-do Komitetu Protestacyjnego.doc
    83,5 KB · Wyświetleń: 280
  • 24-przyjęcie Celnicy.pdf
    660,4 KB · Wyświetleń: 276
O świadomość w tej materii niektórych nie podejrzewam
ale krecią robotę wykonałeś za MF - divide et impera - brawo TY .

Niech MF nadal wybiera związki ZZ tych, które im są po drodze (np. Solidarność) bo reszta nie może się dogadać ze sobą w sprawach zasadniczych .

Przypomnę a nie powinienem bo w tej kwestii wiedza zasadnicza to podstawa ;
art. 7 ust 1 Ustawy o związkach zawodowych " W zakresie praw i interesów zbiorowych związki zawodowe reprezentują wszystkie osoby[..] niezależnie od ich przynależności związkowej . "


Zdecydowanie nie podoba mi się takie podejście . Kłusownictwo wystarczająco irytuje mnie w sejmie RP .
Co innego byłoby stwierdzić , może przekonam cię do swoich racji .

Forum to ludzie nie samoistny byt . Nie obrażaj nas wszystkich . @veni vidi nie reprezentuje na tym forum nikogo , poza sobą .


@dawid321 masz chyba jakieś zwarcie w obwodach , sprawdź to koniecznie .

Tak ja i inni funkcjonariusze protestowaliśmy razem z cywilami . Nie wszystkim cywilom było w smak powstanie KAS . Niektórych Banaś omotał i przebierali się za owady , pszczoły itp. :] Żal mi ich teraz jak i siebie samego patrząc czego doczekałem się w ruinach instytucji i jej obecnego bytu .
Ale zasadniczo do cywili nic nie mam i Ty tego nie zmienisz .

Inną kwestią jest dążenie i dbanie o interesy formacji mundurowej w KAS . Nie musimy ciągle sygnalizować , że mamy własne potrzeby jako mundurowi i doświadczamy dyskryminacji w stosunku do większości formacji mundurowych w naszym kraju . Też dla przypomnienia wskazuję art.1 ust.3 Ustawy o KAS
W ramach KAS wyodrębnia się Służbę Celno-Skarbową,
będącą jednolitą i umundurowaną formacją, którą tworzą funkcjonariusze . Już jesteśmy wyodrębnieni jako funkcjonariusze , wyodrębnieni od cywili i nie musimy już o to walczyć . Możemy mieć własne cele ale też nie musimy ulegać ciągłej narracji , że cywil to wróg -i niektórzy najwyższy czas , powinni już z tej wojny wrócić do domu .
Zgrabnie napisane, ale nie uwiedziesz funkcjonariuszy Służby Celnej tym wpisem. My na wszystkim tracimy w tym mezaliansie z cywilami.
 
Zgrabnie napisane, ale nie uwiedziesz funkcjonariuszy Służby Celnej tym wpisem. My na wszystkim tracimy w tym mezaliansie z cywilami.
Staraj się pisać wtedy , kiedy masz coś istotnego do przekazania, najlepiej konkretnie i na temat . Sformułowania "my na wszystkim tracimy" obnażają jedynie jakieś braki , a "wstawka" nie jest na poziomie .

Jestem przekonany , że jako funkcjonariusz mam dłuższy staż (chyba o wiele lat) , doświadczenie niż Ty , więc do kogo apele o podziały .

Fakt , że mamy swoje potrzeby tzw. branżowe jako funkcjonariusze z natury nie przekreśla sojuszu z innymi . Jak byś się czuł , gdyby Policjant (celowo pisze gdybyś nie zrozumiał w licz.poj.) wskazał , że nie po drodze mu z nami , bo i po co . Co on zyska , nic .

Otóż można zyskać = SIŁA W JEDNOŚCI , A JA OSOBIŚCIE ROZUMIEM PRZEZ TO W ILOŚCI I JAKOŚCI działań .
Tu l'as eu :)
 
Staraj się pisać wtedy , kiedy masz coś istotnego do przekazania, najlepiej konkretnie i na temat . Sformułowania "my na wszystkim tracimy" obnażają jedynie jakieś braki , a "wstawka" nie jest na poziomie .

Jestem przekonany , że jako funkcjonariusz mam dłuższy staż (chyba o wiele lat) , doświadczenie niż Ty , więc do kogo apele o podziały .

Fakt , że mamy swoje potrzeby tzw. branżowe jako funkcjonariusze z natury nie przekreśla sojuszu z innymi . Jak byś się czuł , gdyby Policjant (celowo pisze gdybyś nie zrozumiał w licz.poj.) wskazał , że nie po drodze mu z nami , bo i po co . Co on zyska , nic .

Otóż można zyskać = SIŁA W JEDNOŚCI , A JA OSOBIŚCIE ROZUMIEM PRZEZ TO W ILOŚCI I JAKOŚCI działań .
Tu l'as eu :)
Jestem przekonany , że jako funkcjonariusz mam dłuższy staż (chyba o wiele lat) , doświadczenie niż Ty , więc do kogo apele o podziały. Pewnie nie dłuższy niż mój.
 
Back
Do góry