• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wejście ZZ Celnicy PL do Komitetu Protestacyjnego

Nysa, dnia 15.10.21r.


KOMITET PROTESTACYJNY

Związków Zawodowych

działających w KAS



Odpowiadając na pismo z dnia 12.10.2021 rok, ZZ Celnicy PL informuje, że jest gotowy do ogłoszenia akcji protestacyjnej w KAS i podjęcia działań protestacyjnych, które mamy nadzieję wspólnie uzgodnimy i wdrożymy, ale proponujemy podjęcie takich działań po spotkaniu z Ministrem Finansów w zależności od wyniku rozmów.

Wchodząc do Komitetu lojalnie informujemy, że na zaplanowanej pikiecie dnia 23.10.2021 roku, ze względu na krótki czas i brak możliwości przygotowania przez nas przejazdów logistycznie, będzie jedynie reprezentacja naszego związku.

Proponujemy także rozważenie, czy wobec zaproponowanego terminu spotkania z Ministrem Finansów – 25 października - nie jest zasadne przesunięcie terminu pikiety.

Oczywiście w tej sprawie podporządkujemy się decyzji większości Komitetu Protestacyjnego.

Już jako członek Komitetu prosimy także o ponowne rozważenie rozszerzenia składu Komitetu o wszystkie chętne do działania związki zawodowe działające w KAS, niezależnie od tego czy są reprezentatywne czy nie.

Tutaj chodzi o jedność działania i to jest najważniejsze.

Wyrażamy także nasze negatywne stanowisko do zapraszania innych branż do protestu KAS i propagowanie jakichkolwiek haseł o charakterze politycznym.

Przesyłamy logo, podpis w jpg i podajemy dane do kontaktu slawomir.siwy@celnicy.pl



Z poważaniem:

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy63-21-do Komitetu Protestacyjnego.doc
    83,5 KB · Wyświetleń: 276
  • 24-przyjęcie Celnicy.pdf
    660,4 KB · Wyświetleń: 272
Poziom i kto tu pisze o poziomie. Poczytajmy sobie archiwalne wpisy, a teraz zróbmy zdjęcie sygnatariuszy komitetu jak wszystko okey to okey, ale coniektórzy maja tutaj krótką pamięć. Prawda jest ramą tolerowania? Niewygodna prawda? Dajcie bana i pływajcie sami w swojej rzeczywistości.
Veritas filia temporis filia est. Prawda jest córką czasu. Z czasem wszystko wyjdzie na jaw.
 
@Agata Jagodzińs to, że do KP nie zostałaś przyjęta, nie było dla mnie zaskoczeniem. Ale teraz zamiast kłócić się kto co komu obiecał, zacznijcie walczyć o pracowników i funkcjonariuszy. Nie ma już za wiele czasu. Wasza kłótnia nie przybliży Nas do jakiegokolwiek sukcesu. Spowoduje jedynie, że zostaniemy z niczym, i przyszły rok zrobi z Nas wszystkich jeszcze większych dziadów.
 
@Agata Jagodzińs to, że do KP nie zostałaś przyjęta, nie było dla mnie zaskoczeniem. Ale teraz zamiast kłócić się kto co komu obiecał, zacznijcie walczyć o pracowników i funkcjonariuszy. Nie ma już za wiele czasu. Wasza kłótnia nie przybliży Nas do jakiegokolwiek sukcesu. Spowoduje jedynie, że zostaniemy z niczym, i przyszły rok zrobi z Nas wszystkich jeszcze większych dziadów.
Walczmy wspólnie z ludźmi na których nie można liczyć wowwwww co za apel pardon Agata już walczy a inne zarządy politykę uprawiają uppssss i jeszcze oddzielnych spotkań się domagają te apele to kierujcie do tych zarządów z komitetu a nie do Agaty bo to nie ten adres.
 
@Agata Jagodzińs to, że do KP nie zostałaś przyjęta, nie było dla mnie zaskoczeniem. Ale teraz zamiast kłócić się kto co komu obiecał, zacznijcie walczyć o pracowników i funkcjonariuszy. Nie ma już za wiele czasu. Wasza kłótnia nie przybliży Nas do jakiegokolwiek sukcesu. Spowoduje jedynie, że zostaniemy z niczym, i przyszły rok zrobi z Nas wszystkich jeszcze większych dziadów.

Dla mnie też nie było zaskoczeniem, że w Komitecie mnie nie chcieli.

Dla mnie zaskoczeniem było, że ktoś kto mnie zaprasza na spotkanie, ktoś komu nigdy nie wyrządziłam żadnej krzywdy, ktoś z kim dopiero zaczynam współpracę obiecuje mi coś, po czym łamie dane słowo, nawet nie próbując się wytłumaczyć, nie odpisując na mejle.

Uwierzyłam w tę obietnicę, bo zawsze tę osobę ceniłam za to co robi, bo nosi mundur który do czegoś zobowiązuje, bo wcześniej otwarcie mówiłam o chęci współpracy.

Uważam, że Komitet jest niezdolny do skutecznego działania, co już wielokrotnie pokazał, a nawet Wy tutaj nazywaliście go uległościowym.

Jestem przekonana, że osoba której uwierzyłam dokonała złego wyboru. Więcej wywalczyłaby z Alternatywą niż z Komitetem. To tylko kwestia czasu kiedy się tam pokłócą.

Zatem to że Komitet mnie nie przyjął to mnie cieszy, bo tylko hamował by moje działania.
Ale zdrada kogoś kogo ceniłam jednak nie jest mi obojętna.

Życie toczy się dalej. Ja działam dla ludzi i będę nadal.
 
Sławek ma plan b, to jest pewne ze komitet znowu odwali maniane jak 2+2=4.

slawek przystapil do komitetu bo tak trzeba by wytłuc wytłukom argument o braku współpracy.

slawek wszedł do komitetu z doświadczeniem, wiedza i przygotowaniem merytorycznym i praktycznym. Już sam fakt o nieprzyjęciu jakichś związków do komitetu świadczy tragicznie o komitecie. Na bank zostaniemy sprzedani przez uległościowcow ale wtedy będzie ten moment kiedy Sławek odpali plan b. My wtedy musimy zrobić co nalezy bez oglądania się na komitet itp. drugi raz Sławek by nie przystępował do debili bez planu na nich.

tak ja to widzę i wyczytuje między wierszami… teraz pora na spokój, najlepiej wyciszyć się i uspokoić na L4. watpie w wielu ludzi na granicy ale mam nadzieje. Ja dziś nie stawie się na sluzbe, jutro dostanę L4 na skołatane nerwy i strasznie bolace plecy… na początek 2 tygodnie.
 
ZG ZZ Celnicy PL postanowił podjąć próbę zjednoczenia wszystkich ZZ działających w KAS, gdyż to wydaje się jest konkretna presja na MF, konkretny argument - ZJEDNOCZENIE WSZYSTKICH ZZ w walce o podwyżki i stawianie takich samych postulatów.
Od tego zaczęliśmy zaproszenie wszystkich ZZ, aby ZZ uzgodniły wreszcie postulaty płacowe i zaczęły wspólnie działać organizując skoordynowany i jendolity w skali kraju protest!
Odmowa wejścia do KP od razu kasuje te starania. Stąd decyzja ZG o wstąpieniu.
Wejście do KP daje szansę wciąż na powyższe, wszak upomnieliśmy się o wszystkie ZZ, już jako członek KP. Nie mamy wpływu na animozje pomiędzy ZZ skarbowości, ale próbujemy.
Próbować też będziemy wciąż, aby ZZ uzgodniły wreszcie wspólne postulaty płacowe, bo tego nadal nie ma. To jest szokujące, ale nie mamy wciąż jednolitych postulatów płacowych przed spotkaniem z Ministrem Finansów.
Z mojego punktu widzenia to jest po prostu jest po prostu wstyd!
Zobaczymy jak będzie w KP i co przyniesie przyszłość. Mamy plan B.
 
Back
Do góry