• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wejście ZZ Celnicy PL do Komitetu Protestacyjnego

Nysa, dnia 15.10.21r.


KOMITET PROTESTACYJNY

Związków Zawodowych

działających w KAS



Odpowiadając na pismo z dnia 12.10.2021 rok, ZZ Celnicy PL informuje, że jest gotowy do ogłoszenia akcji protestacyjnej w KAS i podjęcia działań protestacyjnych, które mamy nadzieję wspólnie uzgodnimy i wdrożymy, ale proponujemy podjęcie takich działań po spotkaniu z Ministrem Finansów w zależności od wyniku rozmów.

Wchodząc do Komitetu lojalnie informujemy, że na zaplanowanej pikiecie dnia 23.10.2021 roku, ze względu na krótki czas i brak możliwości przygotowania przez nas przejazdów logistycznie, będzie jedynie reprezentacja naszego związku.

Proponujemy także rozważenie, czy wobec zaproponowanego terminu spotkania z Ministrem Finansów – 25 października - nie jest zasadne przesunięcie terminu pikiety.

Oczywiście w tej sprawie podporządkujemy się decyzji większości Komitetu Protestacyjnego.

Już jako członek Komitetu prosimy także o ponowne rozważenie rozszerzenia składu Komitetu o wszystkie chętne do działania związki zawodowe działające w KAS, niezależnie od tego czy są reprezentatywne czy nie.

Tutaj chodzi o jedność działania i to jest najważniejsze.

Wyrażamy także nasze negatywne stanowisko do zapraszania innych branż do protestu KAS i propagowanie jakichkolwiek haseł o charakterze politycznym.

Przesyłamy logo, podpis w jpg i podajemy dane do kontaktu slawomir.siwy@celnicy.pl



Z poważaniem:

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy63-21-do Komitetu Protestacyjnego.doc
    83,5 KB · Wyświetleń: 281
  • 24-przyjęcie Celnicy.pdf
    660,4 KB · Wyświetleń: 276
Sławek ma plan b, to jest pewne ze komitet znowu odwali maniane jak 2+2=4.

slawek przystapil do komitetu bo tak trzeba by wytłuc wytłukom argument o braku współpracy.

slawek wszedł do komitetu z doświadczeniem, wiedza i przygotowaniem merytorycznym i praktycznym. Już sam fakt o nieprzyjęciu jakichś związków do komitetu świadczy tragicznie o komitecie. Na bank zostaniemy sprzedani przez uległościowcow ale wtedy będzie ten moment kiedy Sławek odpali plan b. My wtedy musimy zrobić co nalezy bez oglądania się na komitet itp. drugi raz Sławek by nie przystępował do debili bez planu na nich.

tak ja to widzę i wyczytuje między wierszami… teraz pora na spokój, najlepiej wyciszyć się i uspokoić na L4. watpie w wielu ludzi na granicy ale mam nadzieje. Ja dziś nie stawie się na sluzbe, jutro dostanę L4 na skołatane nerwy i strasznie bolace plecy… na początek 2 tygodnie.
Z jednej strony masz racje z drugiej doszło do zimnej wyrachowanej kalkulacji wybrano stare i to co znane zabrakło wyczucia aby pójść w nowe i mieć wpływ na to co powstanie. Bo wszyscy tak jakos dziwnie zapominają że to dopiero początek drogi.
 
ZG ZZ Celnicy PL postanowił podjąć próbę zjednoczenia wszystkich ZZ działających w KAS, gdyż to wydaje się jest konkretna presja na MF, konkretny argument - ZJEDNOCZENIE WSZYSTKICH ZZ w walce o podwyżki i stawianie takich samych postulatów.
Od tego zaczęliśmy zaproszenie wszystkich ZZ, aby ZZ uzgodniły wreszcie postulaty płacowe i zaczęły wspólnie działać organizując skoordynowany i jendolity w skali kraju protest!
Odmowa wejścia do KP od razu kasuje te starania. Stąd decyzja ZG o wstąpieniu.
Wejście do KP daje szansę wciąż na powyższe, wszak upomnieliśmy się o wszystkie ZZ, już jako członek KP. Nie mamy wpływu na animozje pomiędzy ZZ skarbowości, ale próbujemy.
Próbować też będziemy wciąż, aby ZZ uzgodniły wreszcie wspólne postulaty płacowe, bo tego nadal nie ma. To jest szokujące, ale nie mamy wciąż jednolitych postulatów płacowych przed spotkaniem z Ministrem Finansów.
Z mojego punktu widzenia to jest po prostu jest po prostu wstyd!
Zobaczymy jak będzie w KP i co przyniesie przyszłość. Mamy plan B.
Bez Alternatywy żadnego porządnego protestu w urzędach nie zrobicie. To powinniście wiedzieć. Popełniliście błąd strategiczny.
Tłumaczenie jak powyższe powinno nastąpić w rozmowie telefonicznej kilka dni wcześniej.

A teraz proszę pomóżcie mi odzyskać wzrok Jarka.

 
Ostatnia edycja:
Kończąc już temat spotkania 7.10 bardzo proszę o pomoc dla naszego Kolegi - funkcjonariusza z Oddziału Celnego w Wałbrzychu - Jarka Bączka, którego los doświadczył w ostatnim czasie okrutnie.

poszło na wsparcie kolegi! Powrotu do zdrowia!
Nie dlatego, że kiedyś byłem w tej Izbie i do Wałbrzycha było mi blisko, nie dla jakiejkolwiek przynależności związkowej - Celnicy.pl. Dlatego, że jesteśmy wspólnotą i teraz podczas wszystkich akcji protestacyjnych też powinniśmy być wspólnotą wbrew podziałom!
 
Ostatnia edycja:
Bez Alternatywy żadnego porządnego protestu w urzędach nie zrobicie. To powinniście wiedzieć. Popełniliście błąd strategiczny.
Tłumaczenie jak powyższe powinno nastąpić w rozmowie telefonicznej kilka dni wcześniej.
Szkoda, że się nie dogadałaś z pozostałymi ZZ. Czy nie przeceniasz jednak siły swojego młodego i niezbyt licznego związku o którym w wielu urzędach nikt nawet nie słyszał?
 
Panie Przewodniczący niech Pan nie realizuje planów B,C,D. Nie jest możliwe pogodzenie wszystkich związków zawodowych w KAS. Stara się Pan być w sprawach związkowych apolityczny i to jest właściwy wybór. Niech Pan raczej porozmawia ze skutecznymi Przewodniczącymi Związków zawodowych Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej. U nich nie widzę polityki, a widzę skuteczne działania które nieraz pomogły funkcjonariuszom Służby Celnej, Służby Celno- Skarbowej bardziej niż … Związek Zawodowy Celnicy.pl.
 
Ostatnia edycja:
Panie Przewodniczący niech Pan nie realizuje planów B,C,D. Nie jest możliwe pogodzenie wszystkich związków zawodowych w KAS. Stara się Pan być w sprawach związkowych apolityczny i to jest właściwy wybór. Nie pogodzi Pan prawicowej Solidarności z lewicową Alternatywą. Niech Pan raczej porozmawia ze skutecznymi Przewodniczącymi Związków zawodowych Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej. U nich nie widzę polityki, a widzę skuteczne działania które nieraz pomogły funkcjonariuszom Służby Celnej, Służby Celno- Skarbowej bardziej niż … Związek Zawodowy Celnicy.pl.
To funkcjonariusze oddolnie spowodowali ostatnio w Policji, że MSWiA zaproponowało podwyżki wszystkim podległym formacjom.
 
Bez Alternatywy żadnego porządnego protestu w urzędach nie zrobicie. To powinniście wiedzieć. Popełniliście błąd strategiczny.
Tłumaczenie jak powyższe powinno nastąpić w rozmowie telefonicznej kilka dni wcześniej.
Wybacz ale jest taki przesyt Ciebie ze aż wzdryga... To jak kasowałas posty na fb które były krytyczne wobec Twojej osoby czy nie po Twojej myśli. A na celników robiłaś najazdy ze ho ho... zawiść i zazdrość biła na km.
no i teraz powstajesz jak Feniks z popiołów i raptem tiu tiu. Posłuchaj czasem innych charyzmę masz super ale trochę brakuje Ci pokory.
 
Wybacz ale jest taki przesyt Ciebie ze aż wzdryga... To jak kasowałas posty na fb które były krytyczne wobec Twojej osoby czy nie po Twojej myśli. A na celników robiłaś najazdy ze ho ho... zawiść i zazdrość biła na km.
no i teraz powstajesz jak Feniks z popiołów i raptem tiu tiu. Posłuchaj czasem innych charyzmę masz super ale trochę brakuje Ci pokory.
Proszę o wpłatę na Jarka.
 
Jakoś p. A. Jagodzińska nie wiem czemu ale nie wierze w Twoje szczere intencje. Jak dla mnie to perfidnie wykorzystujesz czyjeś nieszczęście, żeby osiągnąć swój cel. To, że trzeba pomóc naszemu koledze jest oczywiste. To co robisz jest po prostu obrzydliwe
 
Jakoś p. A. Jagodzińska nie wiem czemu ale nie wierze w Twoje szczere intencje. Jak dla mnie to perfidnie wykorzystujesz czyjeś nieszczęście, żeby osiągnąć swój cel. To, że trzeba pomóc naszemu koledze jest oczywiste. To co robisz jest po prostu obrzydliwe
To co Tu teraz napisałeś jest obrzydliwe.

Jestem w stałym kontakcie z fundacją, organizuje licytację dla Jarka i robię wszystko by jak najwięcej osób mu pomogło.
Jakbyś mnie znał to byś wiedział że oprócz działalności związkowej aktywnie angażuje się w działalność charytatywną i robię to z potrzeby serca.
A jeśli już zaangażuje się w pomoc dla kogoś konkretnego to będę to "cisnęła" na maxa.
 
słowa.jpg
 
Jakoś p. A. Jagodzińska nie wiem czemu ale nie wierze w Twoje szczere intencje. Jak dla mnie to perfidnie wykorzystujesz czyjeś nieszczęście, żeby osiągnąć swój cel. To, że trzeba pomóc naszemu koledze jest oczywiste. To co robisz jest po prostu obrzydliwe
Nie ma w przebogatym polskim słowniku wulgaryzmów adekwatnego określenia na Twój wpis. Ten wpis jest po prostu dowodem całkowitej małostkowości oraz złośliwości. Agata zawsze wspierała fundacje skarbowości patrz akcje dla Ninki. Możesz jej nienawidzieć możesz gardzić sweterkami, ale to sobie wyświadczyłeś okropne świadectwo. Mówiąc szczerze to na wymioty mi się zbiera po Twym paszkwilu. Właśnie wczoraj omawialiśmy jak tą akcje wzmocnić bo odzew jest zaskakująco mały. Wpisów Agaty na ten temat jest mnóstwo od paru dni. Sformatuj sobie łeb bo naprawdę odpaliłeś na maksa. Proszę mnie zbanować i wyrzucić z tego forum po czymś takim mam dość.
 
Back
Do góry