• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

To nie Bareja, to dzieje się naprawdę.

Piszę z urlopu, bo mamy do czynienia z nietypową akcją w IAS Opole, o czym powinna wiedzieć cała Polska.

Dzwonią do mnie ludzie, że część kadry kierowniczej rozpoczęła zmasowaną agitację zapisywania do swoich ZZ.
To nie jest fake news, to dzieje się naprawdę w IAS Opole. To jest nierówne traktowanie ZZ, a co za tym idzie to jest łamanie prawa. Np. jeden z kierowników poinformował swoich podwładnych, że tę "delikatną sprawę", by zapisywać się do jednego z ZZ, przedstawia na prośbę Naczelnika Urzędu(sic!). A zatem mamy informacje z US, że kierownicy robią spotkania z podwładnymi i namawiają, aby zapisywać się do jednego z ZZ. To nie Bareja, to dzieje się naprawdę. Straszą przy tym Związkiem Zawodowym Celnicy PL mówiąc nieprawdziwe rzeczy na temat naszego stanowiska dot. zasad podziału podwyżek, jak również pojawiają się ze strony kadry kierowniczej groźby przekazywane podwładnym, że podwyżek nie będzie wcale, bo nasz związek nie przystąpił do porozumienia DIAS i innych ZZ.
Nasze stanowisko jest jasne i DIAS powinien rozdysponować podwyżki zgodnie z obowiązującym prawem - ustawa o ZZ jasno to precyzuje. Nie ma żadnego zagrożenia, aby podwyżek nie było, zakładając brak złej woli pracodawcy oczywiście.

ZZ Celnicy PL nie zaakceptował propozycji podziału DIAS i innych ZZ, gdyż to jest po prostu niegodziwe, aby zaproponować podział, w którym funkcjonariusze z 25 letnim doświadczeniem i ogromnymi zasługami dla Skarbu Państwa oraz pracownicy z doświadczeniem i długim stażem zostali pozbawieni podwyżki albo otrzymali 5zł, a kadra kierownicza 500zł.

Niegodziwe jest także pozbawianie podwyżek setek pracowników z krótkim stażem, referentów i księgowych, którym pracodawca nie przedstawił jednocześnie żadnej ścieżki kariery zawodowej, także tym na umowie na czas nieokreślony.
Doświadczona kadra musi zarabiać więcej i to jest nasze stanowisko jako ZZ podnoszone w IAS Opole przed DIAS już w 2017r., ale nie można zaniedbań samego pracodawcy przecież(to pracodawca do tego doprowadził swoimi wcześniejszymi działaniami), niwelować tak brutalnie jednym pociągnięciem. To ma być proces kilkuletni, aby spełnić postulaty Uchwały modernizacyjnej dot. konkurencyjności KAS i ZZ Celnicy PL taką ścieżkę zaproponował. Poza tym propozycja DIAS nic tutaj nie naprawia, a to z uwagi na wspomniane wartościowanie, które zostało błędnie przeprowadzone(gro doświadczonych funkcjonariuszy i pracowników jest pozbawianych podwyżek lub otrzymuje kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych).
Niegodziwe jest także odnoszenie podwyżek do wartościowania, które zarówno w SC jak i KSC zostało źle przeprowadzone.

W mojej i wielu funkcjonariuszy i pracowników ocenie, którzy mnie alarmują o sytuacji, to jest uwłaszczenie.

Niegodziwe jest także, by pozbawiać podwyżek albo proponować kilka czy kilkanaście złotych ponad połowie kadry IAS Opole.
To skrajnie demotywujące i nieodpowiedzialne.

Szersze uzasadnienie ZZ Celnicy PL w załączonych stanowiskach.

Jako środowisko zawodowe musimy jednoznacznie i zdecydowanie przeciwstawić się temu co ma miejsce.
Apeluję o wsparcie. Potrzebujemy go, by móc wspólnie bronić Naszych, jako środowiska praw. Prawo nam to gwarantuje, gdy będziemy mieli bezdyskusyjny status organizacji reprezentatywnej, nawet gdy inne ZZ także taki status zyskają. Nie sugerujcie się nieprawdziwymi informacjami, które aktualnie na niespotykaną dotąd skalę są kolportowane przez część kadry kierowniczej.

ZZ Celnicy PL liczy na dzień dzisiejszy około 200 członków w IAS. Pozostałe 4 ZZ, po kilkanaście i kilkadziesiąt osób. W tym wg mojej oceny co najmniej 3 ZZ reprezentują kierownicy, a 1 jest pod kontrolą osoby z wyższej kadry kierowniczej. Tak to niestety w Opolu wygląda. Nie mamy tutaj łatwo.
Jest tylko jedna możliwość, aby odpowiedzieć na tę pozaprawną akcję agitacyjną, wykorzystującą struktury podległości służbowej.
Zapisujmy się do ZZ Celnicy PL, tak abyśmy bezdyskusyjnie byli największą reprezentatywną organizacją związkową w IAS Opole.
Wówczas prawnie będziemy mieli zagwarantowane uwzględnianie Waszego głosu.
Obiecuję nieustępliwą walkę o wszystkich nierówno traktowanych, krzywdzonych i pomijanych w awansach i nagrodach, tak jak czynimy to obecnie przy tym podziale podwyżek i w prowadzonych z pracodawcą sporach.
Jeżeli ktoś nie chce wysyłać upoważnienia do finansów, istnieje możliwość zadeklarowania członkostwa bez pośrednictwa Wydziału Finansowego - opcja samodzielne potrącanie składki. Wówczas pracodawca nie jest informowany o tym, że jesteś członkiem. Załączam deklarację, której skan podpisany wystarczy wysłać e-mailem. Można także listem zwykłym. Opcje do wyboru.
Proszę takżę całą Polskę o wsparcie ZZ Celnicy PL.

RAZEM ZWYCIĘŻYMY!

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy75-1-20-stanowisko.pdf
    263,5 KB · Wyświetleń: 908
  • celnicy75-2-20-do DIAS OPO stanowisko.pdf
    147 KB · Wyświetleń: 687
  • deklaracja_IAS_elektroniczna_RODO.doc
    41,5 KB · Wyświetleń: 610
Interesy są robione na podwórku, czyli w naszych IAS tzw. zagarnianie do siebie jak najwięcej, patola odnośnie stanowisk i kasy części kadry kierowniczej _KROJENIE JAK NAJWIĘKSZEGO KAWAŁKA TORTU DLA SWOICH i SIEBIE ( premie kwartalne dla DIAS 13000 zł a kontra 200zł dla szeregowego)
Tego się nie da obronić , uzasadnić -dlaczego tak kosmiczne mają premie , oni już na wstępie zarabiają duże pieniądze inne stawki , widełki możliwość awansu co rok .

Przecież lokalnie w wielu IAS na stanowiskach kierowniczych nic się nie zmieniło od kilkunastu lat te same gęby , w MF też spadochroniarze od kilkunastu lat te same gęby , lokalne ZZ nauczone podpisywać co im dyrektor da na stół -te same gęby .

Sławek aby była jasność , jest garstka oficerów porządnych ale oni mają w zarządzaniu , dzieleniu i porozumieniach z ZZ żeby ich nie obrazić -średnie znaczenie . Klucz jest jak w IAS Kato , czyli mierny ale wierny . Nie ugryzie ręki swojego Pana .
 
W moim urzędzie wszyscy kierownicy kurczowo trzymają się stołków. Większość jest skoncentrowana na lizaniu tyłka Naczelnikowi i unikaniu roboty. A niektóre kobiety -kierowniczki, przechodziły samą siebie, żeby utrzymać te stołki kierownicze. To jest istny cyrk jak się patrzy na ich zachowanie.

Mój "kerownik" czmychnął na dłuższy urlop nabierając wody (chyba) w usta. Nie ma powodów aby za nim tęsknić czy zazdrości takiego przełożonego. Nic nie wiadomo czy coś ustalał w kwestii podwyżki czy nagród, on dostanie z górką jak zawsze a plebs...nie ważne.

Normalka.
Każdy na swoim stanowisku trzyma się swojego stołka jak może.

Takie życie.
Niestety.
 
To, że coś jest powszechne, nie oznacza że jest normalne...

Takie podejście to typowy tok rozumowania, prawilnych i jedynie słusznych z hasłem "tera k***a my". Opisana przeze mnie persona jest typowym tego przykładem. Dorwał się do koryta kiedy nadarzyła się okazja i ssie ile się da w oderwaniu od rzeczywistości.
Na szczęście widzę już zakręt za którym jest crossroads i na pewno nie pojadę w tym samym kierunku.

1594570075044.gif
 
Takie podejście to typowy tok rozumowania, prawilnych i jedynie słusznych z hasłem "tera k***a my". Opisana przeze mnie persona jest typowym tego przykładem. Dorwał się do koryta kiedy nadarzyła się okazja i ssie ile się da w oderwaniu od rzeczywistości.
A typowy tok rozumowania, lewilnych i jedynie słusznych to hasło "A Teraz K***a MY"?

Gdybyś Ty się dorwał do koryta gdyby nadarzyła się okazja to też byś ssał ile by się dało.

Dlaczego te Budki i Nitrasy tak chcą z powrotem dorwać się do koryta?
Żeby polepszyć Tobie i mnie? Nie! Bo już raz zasmakowali władzy i kasy.

Zauważ że nawet tacy bohaterowie Sierpnia, ludzie z takim zyciorysem jak Pinior, Frasyniuk, Banaś itp. skundlili się po latach. Co robi stanowisko i pieniądze z człowieka?!
 
Ostatnia edycja:
Nie

To nie jest normalka...

To, że coś jest powszechne, nie oznacza że jest normalne...
Zgadzam się. Nigdy nie uznam za normalny stan sytuacji w urzędzie, że na stołki pchają się ludzie niekompetentni i do tego leniwi. Wierzę, że nastanie czas naczelników, lub ci którzy obecnie są przejrzą na oczy, i
będą mieć zapotrzebowanie na kompetentną kadrę kierowniczą a kierownicy będą mieć "jaja" żeby dbać także o nasz interes/docenienie finansowe.
 
A typowy tok rozumowania, lewilnych i jedynie słusznych to hasło "A teraz K***a MY"?

Gdybyś Ty się dorwał do koryta gdyby nadarzyła się okazja to też byś ssał ile by się dało.

Dlaczego te Budki i Nitrasy tak chcą z powrotem dorwać się do koryta?
Żeby polepszyć Tobie i mnie? Nie! Bo już raz zasmakowali władzy i kasy.

Zauważ że nawet tacy bohaterowie Sierpnia, ludzie z takim zyciorysem jak Pinior, Frasyniuk, Banaś itp. skundlili się po latach. Co robi stanowisko i pieniądze z człowieka?!


Nie oceniaj innych swoją miarą...

Ja nie będę "ssał" bo nie mam ambicji, zamiaru, "dorwać się do koryta"

Nie chcę i nie będę kierował innymi...

Nie pożądam stanowisk, apanaży, "koryta"

Nie skusiłem się na takie czy inne funkcje, nawet tu na forum

Dobrze mi bez tego

Samopoczucie ok, w lustro patrzysz normalnie, ludziom w oczy też

Nie każdy może szczerze to powiedzieć...
 
Stan kadry kierowniczej w SC był krytykowany przez ogół środowiska już za czasów Jacka K. KAS pogorszył tylko sytuację w tej materii w SCS z wiadomych względów. Odnoszę się tutaj do całej SCS. Wątek jest jednak o Opolu, gdzie uważam, że w SCS w sferze mundurowej jest nieliczne tylko grono kadry kierowniczej, które nie jest w mojej ocenie godne statusu oficera. Większość jest w porządku.
Podkreślam jednak i na to proszę zwróćmy uwagę, że skoordynowana agitacja do jednego ZZ prowadzona przez część kadry kierowniczej, dotyczy US.
Mam informację z US jedynie. Z SCS nie miałem dotąd sygnałów na ten temat. Zobaczymy co przyniesie poniedziałek i kolejne dni.
 
A typowy tok rozumowania, lewilnych i jedynie słusznych to hasło "A teraz K***a MY"?

Gdybyś Ty się dorwał do koryta gdyby nadarzyła się okazja to też byś ssał ile by się dało.
Krzywdząco uogólniasz. Ja np. byłem kierownikiem i zrezygnowałem.
Miałem też kilka propozycji stanowisk wyższych i podziękowałem.
Ważniejsze były dla mnie sprawy środowiska, których nie mógłbym doprowadzić do końca po objęciu stanowiska z takim skutkiem jak to zostało zrobione.
Najpierw cele środowiska, sprawy do załatwienia, warunki i ścieżka ich realizacji, potem ewentualne stanowiska.
 
Niestety potwierdzam, że cyrk w Opolu dotyczący akcji przeciwko Celnicy.pl miał miejsce. Chodzenie przedstawiciela związków po pokojach z paniką w oczach, rozdawanie deklaracji, namawianie ludzi do szybkiego zapisywania się bo cyt. "Siwy działa przeciwko nam" ....
 
To się DZIEJE!
W związku z tym jakie działania podjęto, oprócz samego stwierdzenia i ponarzekania na fakt zaistnienia niemoralnego postępowania? Czy można się spodziewać, że jedyną reakcją będzie - dotychczasowym zwyczajem - wysłanie gdzieś, jakiegoś oficjalnego pisma, czyli ograniczenie się do ulubionej czynności "mądrego" pisania na Berdyczów?
 
IAS w Opolu nie bierze pod uwage, że w innych formacjach wszyscy dostają podwyżki nie tylko kierownicy.. różnica zarobków na starcie w KAS a innych formacjach jest już bardzo duża nie wspominając o braku możliwisci awansu chociaż na stopniu (awans na stanowisku- co to takiego?).
Młodych brak a starsi odchodzą na zasłużoną emeryturę.. Co będzie za 5 lat?
 
Na Opolskim Intranecie pojawiła się odpowiedź DIAS na temat zawarty w tym wątku.
Sprawy pracownicze->Związki Zawodowe-> "Odpowiedź Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu na email ZZ Celnicy PL"
 
Ostatnia edycja:
Załączam dla zainteresowanych pismo DIAS i odpowiedź
 

Attachments

  • Odpowiedź na e-mail z 10.07.2020 ZZ Celnicy PL - Podwyżki .pdf
    565,5 KB · Wyświetleń: 630
  • celnicy75-5-20-do DIAS OPO odpowiedź.docx
    57,7 KB · Wyświetleń: 482
Funkcjonariusz na stanowisku młodszy specjalista z nowym mnożnikiem 1.668 otrzyma wynagrodzenie zasadnicze około 3010 zł brutto przy minimalnej krajowej 2600 zł... KPINA
 
Back
Do góry