To nie Bareja, to dzieje się naprawdę.

Piszę z urlopu, bo mamy do czynienia z nietypową akcją w IAS Opole, o czym powinna wiedzieć cała Polska.

Dzwonią do mnie ludzie, że część kadry kierowniczej rozpoczęła zmasowaną agitację zapisywania do swoich ZZ.
To nie jest fake news, to dzieje się naprawdę w IAS Opole. To jest nierówne traktowanie ZZ, a co za tym idzie to jest łamanie prawa. Np. jeden z kierowników poinformował swoich podwładnych, że tę "delikatną sprawę", by zapisywać się do jednego z ZZ, przedstawia na prośbę Naczelnika Urzędu(sic!). A zatem mamy informacje z US, że kierownicy robią spotkania z podwładnymi i namawiają, aby zapisywać się do jednego z ZZ. To nie Bareja, to dzieje się naprawdę. Straszą przy tym Związkiem Zawodowym Celnicy PL mówiąc nieprawdziwe rzeczy na temat naszego stanowiska dot. zasad podziału podwyżek, jak również pojawiają się ze strony kadry kierowniczej groźby przekazywane podwładnym, że podwyżek nie będzie wcale, bo nasz związek nie przystąpił do porozumienia DIAS i innych ZZ.
Nasze stanowisko jest jasne i DIAS powinien rozdysponować podwyżki zgodnie z obowiązującym prawem - ustawa o ZZ jasno to precyzuje. Nie ma żadnego zagrożenia, aby podwyżek nie było, zakładając brak złej woli pracodawcy oczywiście.

ZZ Celnicy PL nie zaakceptował propozycji podziału DIAS i innych ZZ, gdyż to jest po prostu niegodziwe, aby zaproponować podział, w którym funkcjonariusze z 25 letnim doświadczeniem i ogromnymi zasługami dla Skarbu Państwa oraz pracownicy z doświadczeniem i długim stażem zostali pozbawieni podwyżki albo otrzymali 5zł, a kadra kierownicza 500zł.

Niegodziwe jest także pozbawianie podwyżek setek pracowników z krótkim stażem, referentów i księgowych, którym pracodawca nie przedstawił jednocześnie żadnej ścieżki kariery zawodowej, także tym na umowie na czas nieokreślony.
Doświadczona kadra musi zarabiać więcej i to jest nasze stanowisko jako ZZ podnoszone w IAS Opole przed DIAS już w 2017r., ale nie można zaniedbań samego pracodawcy przecież(to pracodawca do tego doprowadził swoimi wcześniejszymi działaniami), niwelować tak brutalnie jednym pociągnięciem. To ma być proces kilkuletni, aby spełnić postulaty Uchwały modernizacyjnej dot. konkurencyjności KAS i ZZ Celnicy PL taką ścieżkę zaproponował. Poza tym propozycja DIAS nic tutaj nie naprawia, a to z uwagi na wspomniane wartościowanie, które zostało błędnie przeprowadzone(gro doświadczonych funkcjonariuszy i pracowników jest pozbawianych podwyżek lub otrzymuje kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych).
Niegodziwe jest także odnoszenie podwyżek do wartościowania, które zarówno w SC jak i KSC zostało źle przeprowadzone.

W mojej i wielu funkcjonariuszy i pracowników ocenie, którzy mnie alarmują o sytuacji, to jest uwłaszczenie.

Niegodziwe jest także, by pozbawiać podwyżek albo proponować kilka czy kilkanaście złotych ponad połowie kadry IAS Opole.
To skrajnie demotywujące i nieodpowiedzialne.

Szersze uzasadnienie ZZ Celnicy PL w załączonych stanowiskach.

Jako środowisko zawodowe musimy jednoznacznie i zdecydowanie przeciwstawić się temu co ma miejsce.
Apeluję o wsparcie. Potrzebujemy go, by móc wspólnie bronić Naszych, jako środowiska praw. Prawo nam to gwarantuje, gdy będziemy mieli bezdyskusyjny status organizacji reprezentatywnej, nawet gdy inne ZZ także taki status zyskają. Nie sugerujcie się nieprawdziwymi informacjami, które aktualnie na niespotykaną dotąd skalę są kolportowane przez część kadry kierowniczej.

ZZ Celnicy PL liczy na dzień dzisiejszy około 200 członków w IAS. Pozostałe 4 ZZ, po kilkanaście i kilkadziesiąt osób. W tym wg mojej oceny co najmniej 3 ZZ reprezentują kierownicy, a 1 jest pod kontrolą osoby z wyższej kadry kierowniczej. Tak to niestety w Opolu wygląda. Nie mamy tutaj łatwo.
Jest tylko jedna możliwość, aby odpowiedzieć na tę pozaprawną akcję agitacyjną, wykorzystującą struktury podległości służbowej.
Zapisujmy się do ZZ Celnicy PL, tak abyśmy bezdyskusyjnie byli największą reprezentatywną organizacją związkową w IAS Opole.
Wówczas prawnie będziemy mieli zagwarantowane uwzględnianie Waszego głosu.
Obiecuję nieustępliwą walkę o wszystkich nierówno traktowanych, krzywdzonych i pomijanych w awansach i nagrodach, tak jak czynimy to obecnie przy tym podziale podwyżek i w prowadzonych z pracodawcą sporach.
Jeżeli ktoś nie chce wysyłać upoważnienia do finansów, istnieje możliwość zadeklarowania członkostwa bez pośrednictwa Wydziału Finansowego - opcja samodzielne potrącanie składki. Wówczas pracodawca nie jest informowany o tym, że jesteś członkiem. Załączam deklarację, której skan podpisany wystarczy wysłać e-mailem. Można także listem zwykłym. Opcje do wyboru.
Proszę takżę całą Polskę o wsparcie ZZ Celnicy PL.

RAZEM ZWYCIĘŻYMY!

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy75-1-20-stanowisko.pdf
    263,5 KB · Wyświetleń: 360
  • celnicy75-2-20-do DIAS OPO stanowisko.pdf
    147 KB · Wyświetleń: 266
  • deklaracja_IAS_elektroniczna_RODO.doc
    41,5 KB · Wyświetleń: 208
Odnośnie tematu, Opole jak zawsze cyrki. Mam nadzieję, ze końcowo dojdą związki i DIAS do jakiegoś kompromisu słusznego, bo przyznam, że pieniądz na koncie już by sie przydał, jakikolwiek by on nie był (oby jak największy).
 
@ola Usunąłem Twój wpis, bo jest nie na temat. Jeżeli chodzi o reklamy google, to nie mamy na nie wpływu. Ty masz, bo te reklamy wyświetlają się także, a może przede wszystkim, na podstawie preferencji użytkownika komputera - ciasteczka. Jeżeli szukasz w wyszukiwarce np. młotka, to wyświetlą ci się reklamy o takiej tematyce. Tak to działa. Każdy wpis, który jest w innym temacie będzie usuwany.
 
"Bylibyśmy chyba jedyną IAS w Polsce, gdzie tak niegodziwie potraktowano by tę grupę pracowników, stąd liczne także głosy doświadczonej kadry US i IAS Opole(mamy świadomość, że nie wszyscy tak uważają), aby nie pomijać zupełnie referentów i księgowych. My proponujemy podwyżkę dla referentów w wysokości ½ średniej przypadającej na etat. "

Czy dobrze rozumiem powyższy zapis, że jeśli księgowy otrzymał np 230zł ze wzrostu kwoty bazowej, to wyrównane zostanie mu to tylko do połowy czyli około 260zł czyli otrzyma 30zł z modernizacji?
 
"Bylibyśmy chyba jedyną IAS w Polsce, gdzie tak niegodziwie potraktowano by tę grupę pracowników, stąd liczne także głosy doświadczonej kadry US i IAS Opole(mamy świadomość, że nie wszyscy tak uważają), aby nie pomijać zupełnie referentów i księgowych. My proponujemy podwyżkę dla referentów w wysokości ½ średniej przypadającej na etat. "

Czy dobrze rozumiem powyższy zapis, że jeśli księgowy otrzymał np 230zł ze wzrostu kwoty bazowej, to wyrównane zostanie mu to tylko do połowy czyli około 260zł czyli otrzyma 30zł z modernizacji?
Skąd taki pomysł ?!
 
Pismo sugeruje, że propozycją ZZ Celnicy kwota z modernizacji będzie dopełnieniem kwoty z podwyzki bazowej do wartości przeciętnej na etat, a w cytowanym przeze mnie zdaniu pisze, że na księgowego i referenta będzie połowa.

I to było pytanie czy dobrze to rozumiem, a jeśli nie to jak to należy rozumieć.
 
To jest kompromis, na który zgodzili się przedstawiciele referentów z IAS Opole, gdyż DIAS proponował wraz z innymi ZZ, aby zupełnie pozbawić tę grupę pracowników podwyżek. Do uzgodnienia było jak finalnie to przeprowadzić z tą połową. Można po prostu każdemu referentowi przyznać połowę średniej albo można w taki sposób, że to co wyjdzie z dopełnienia dzielimy przez 2 dla referentów i pozostałą część dodajemy w równej proporcji wszystkim pozostałym otrzymującym podwyżkę.
Schemat taki jak w innych formacjach, z tą różnicą dla referentów, młodszych specjalistów i księgowych, którzy zgodzili się w IAS Opole na ten kompromis.
Drugie odstępstwo od ww. dopełnienia to średnia dla kadry kierowniczej pomnożona przez ilość etatów kadry i tylko tyle i DIAS dzieli wg uznania kadrę kierowniczą. Nie ingerujemy w podział dla kadry kierowniczej.
Ps. @Dragnor Piszesz o kompromisie. Podpowiedz mi proszę jak dojść do kompromisu z zz kadry kierowniczej, które chcą 500zł dla kierowników, dając innym z doświadczeniem wieloletnim 0zł, parę, naście czy kilkadziesiąt złotych?
Chętnie skorzystam na przyszłość, bo teraz nie było woli i już podpisali porozumienie z DIAS. W ogóle nie słuchali naszej propozycji, nie chcieli o tym dyskutować. My także przedstawiliśmy swoje stanowisko i DIAS może wg przepisów wypłacać podwyżki.
 
Tak się kończy wieczne pobłażanie i bezczynność, ten rok przegraliśmy i nie widać na horyzoncie lepszych perspektyw, dlatego słychać w tle tylko dwa słowa ,,obiegówka" i ,,emka". Odchodzą już nie tylko roczniki 60+, 70+ ale nawet 80 i pod 90. To oznacza, że skala patologii jaka jest w tym tworze przez 3 lata stała się nie do wytrzymania nawet dla tych którzy przeżyli poprzednich pacanów.
 
Osobiście na jednym i drugim wariancie zyskałbym podobnie i oba warianty zarówno proponowane przez DIAS jak i ZZ Celnicy by mnie satysfakcjonowały, jednak obiektywnie faktycznie pomysł podziału jak w policji byłby chyba dużo lepiej przyjęty przez ogół pracowników i celników.

Problem w tym, że z tego co widać ciężko przyjąć propozycję, która najbardziej uderzałaby w grono osób decyzyjnych i kierowniczych, szczególnie po zamieszaniu z podwyżkami w 2019 roku, gdzie nowi pracownicy otrzymali większe niż starzy.

Niemniej jednak słabo ze strony DIAS, że zignorowała stanowisko największego ZZ działającego w Opolu.
 
Tak się kończy wieczne pobłażanie i bezczynność, ten rok przegraliśmy i nie widać na horyzoncie lepszych perspektyw, dlatego słychać w tle tylko dwa słowa ,,obiegówka" i ,,emka". Odchodzą już nie tylko roczniki 60+, 70+ ale nawet 80 i pod 90. To oznacza, że skala patologii jaka jest w tym tworze przez 3 lata stała się nie do wytrzymania nawet dla tych którzy przeżyli poprzednich pacanów.

Sławek nie damy się . Jeżeli podzielą podwyżki nie uwzględniając nakładu pracy to się kierownicy mocno zdziwią .

Nie wyobrażam sobie , że na dzień dzisiejszy kierownicy zgarną (jak zwykle wcześniej) największą kasę . I tak jest ich za dużo (czasami widoczne były sztuczne tworzenie stanowisk kierowniczych) , w większości nic nie robiących tylko w stołek pierdz.... .

Opanowali w każdym miejscu dodatki co mocno demotywuje . Na OC i w WZP mają dodatki kontrolerskie . Co oni kontrolują niech ktoś się wreszcie zdecyduje czy mają mieć w tym momencie dodatek funkcyjny i
5 innych dodatków .
Kontrolerski dodatek dla kadry kierowniczej jest pełną fikcją , puste zapisy i wyciąganie tłustych rąk po kasę .


Teraz mają mieć największą kasę . to niech każdy da im możliwość zapierdzielania na tą kasę . Zobaczymy jakimi się popiszą wynikami a my w ich stylu będziemy siedzieć w klimatyzowanych biurach na leżakach .

Proponuję bezowocnie spędzać czas Służby do momentu aż będzie sytuacja klarowna
i będzie jak w innych Służbach - po równo podział kasy !!!


To prawda -To nie Bareja, to dzieje się naprawdę.
 
.........................
Kontrolerski dodatek dla kadry kierowniczej jest pełną fikcją , puste zapisy i wyciąganie tłustych rąk po kasę .
.................

Zgodnie z przepisami dodatek kontrolerski przysługuje również za sprawowanie nadzoru nad czynnościami.
Średnia kadra kierownicza nie zarabia wg mnie dużo (uważam wręcz, że za mało) i żeby było jasne nie jestem kierownikiem. Powinno to być naprawione, ale nie tak jak proponuje DIAS w Opolu, kosztem zabrania pieniędzy innym, to jest zwykłe złodziejstwo. Pieniędzy dla kadry niech szukają gdzie indziej.
Kierownicy referatów zarabiają często tyle samo co mł.ekspert SCS. Znam wiele przypadków odmowy przyjęcia stanowiska kierowniczego, bo dyrekcja proponuje zwykle tylko dodatek kierowniczy, najczęściej najniższy (350zł brutto).
Gdyby zabrać kierownikom dodatek kontrolerski, to np mł. ekspert zostając na granicy kierownikiem zmiany mógłby finansowo stracić. Wiem, ze wśród kierowników są mendy i szuje, ale są też przyzwoite jednostki. Przecież to logiczne, że kadra powinna zarabiać więcej od podwładnych
 
Mówisz Kierownicy na granicy mogą Zarabiać mniej niż eksperci na pasach?
mialem niedawno propozycje przejścia z pasów do biura na granicy... kogoś hyba nieźle pogięło takie propozycje składać... jeden z ekspertów z biura powiedział ile ma na picie za i ubiegły rok... mam niższe stanowisko ale z dodatkami wyciągam sporo więcej, a i wyniki się zdarzają. Jakbym się zgodził to jakieś 5 setek miesięcznie by odeszło... i kilka tysi z pitu by przepadło... u mnie eksperci na pasach niemal wszyscy przekraczaja na picie 2 próg podatkowy...

pit prawdę ci powie...
 
W moim urzędzie wszyscy kierownicy kurczowo trzymają się stołków. Większość jest skoncentrowana na lizaniu tyłka Naczelnikowi i unikaniu roboty. A niektóre kobiety -kierowniczki, przechodziły samą siebie, żeby utrzymać te stołki kierownicze. To jest istny cyrk jak się patrzy na ich zachowanie.
 
Piszę z urlopu, bo mamy do czynienia z nietypową akcją w IAS Opole, o czym powinna wiedzieć cała Polska.

Dzwonią do mnie ludzie, że część kadry kierowniczej rozpoczęła zmasowaną agitację zapisywania do swoich ZZ.
To nie jest fake news, to dzieje się naprawdę w IAS Opole. To jest nierówne traktowanie ZZ, a co za tym idzie to jest łamanie prawa. Np. jeden z kierowników poinformował swoich podwładnych, że tę "delikatną sprawę", by zapisywać się do jednego z ZZ, przedstawia na prośbę Naczelnika Urzędu(sic!). A zatem mamy informacje z US, że kierownicy robią spotkania z podwładnymi i namawiają, aby zapisywać się do jednego z ZZ. To nie Bareja, to dzieje się naprawdę. Straszą przy tym Związkiem Zawodowym Celnicy PL mówiąc nieprawdziwe rzeczy na temat naszego stanowiska dot. zasad podziału podwyżek, jak również pojawiają się ze strony kadry kierowniczej groźby przekazywane podwładnym, że podwyżek nie będzie wcale, bo nasz związek nie przystąpił do porozumienia DIAS i innych ZZ.
Nasze stanowisko jest jasne i DIAS powinien rozdysponować podwyżki zgodnie z obowiązującym prawem - ustawa o ZZ jasno to precyzuje. Nie ma żadnego zagrożenia, aby podwyżek nie było, zakładając brak złej woli pracodawcy oczywiście.

ZZ Celnicy PL nie zaakceptował propozycji podziału DIAS i innych ZZ, gdyż to jest po prostu niegodziwe, aby zaproponować podział, w którym funkcjonariusze z 25 letnim doświadczeniem i ogromnymi zasługami dla Skarbu Państwa oraz pracownicy z doświadczeniem i długim stażem zostali pozbawieni podwyżki albo otrzymali 5zł, a kadra kierownicza 500zł.

Niegodziwe jest także pozbawianie podwyżek setek pracowników z krótkim stażem, referentów i księgowych, którym pracodawca nie przedstawił jednocześnie żadnej ścieżki kariery zawodowej, także tym na umowie na czas nieokreślony.
Doświadczona kadra musi zarabiać więcej i to jest nasze stanowisko jako ZZ podnoszone w IAS Opole przed DIAS już w 2017r., ale nie można zaniedbań samego pracodawcy przecież(to pracodawca do tego doprowadził swoimi wcześniejszymi działaniami), niwelować tak brutalnie jednym pociągnięciem. To ma być proces kilkuletni, aby spełnić postulaty Uchwały modernizacyjnej dot. konkurencyjności KAS i ZZ Celnicy PL taką ścieżkę zaproponował. Poza tym propozycja DIAS nic tutaj nie naprawia, a to z uwagi na wspomniane wartościowanie, które zostało błędnie przeprowadzone(gro doświadczonych funkcjonariuszy i pracowników jest pozbawianych podwyżek lub otrzymuje kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych).
Niegodziwe jest także odnoszenie podwyżek do wartościowania, które zarówno w SC jak i KSC zostało źle przeprowadzone.

W mojej i wielu funkcjonariuszy i pracowników ocenie, którzy mnie alarmują o sytuacji, to jest uwłaszczenie.

Niegodziwe jest także, by pozbawiać podwyżek albo proponować kilka czy kilkanaście złotych ponad połowie kadry IAS Opole.
To skrajnie demotywujące i nieodpowiedzialne.

Szersze uzasadnienie ZZ Celnicy PL w załączonych stanowiskach.

Jako środowisko zawodowe musimy jednoznacznie i zdecydowanie przeciwstawić się temu co ma miejsce.
Apeluję o wsparcie. Potrzebujemy go, by móc wspólnie bronić Naszych, jako środowiska praw. Prawo nam to gwarantuje, gdy będziemy mieli bezdyskusyjny status organizacji reprezentatywnej, nawet gdy inne ZZ także taki status zyskają. Nie sugerujcie się nieprawdziwymi informacjami, które aktualnie na niespotykaną dotąd skalę są kolportowane przez część kadry kierowniczej.

ZZ Celnicy PL liczy na dzień dzisiejszy około 200 członków w IAS. Pozostałe 4 ZZ, po kilkanaście i kilkadziesiąt osób. W tym wg mojej oceny co najmniej 3 ZZ reprezentują kierownicy, a 1 jest pod kontrolą osoby z wyższej kadry kierowniczej. Tak to niestety w Opolu wygląda. Nie mamy tutaj łatwo.
Jest tylko jedna możliwość, aby odpowiedzieć na tę pozaprawną akcję agitacyjną, wykorzystującą struktury podległości służbowej.
Zapisujmy się do ZZ Celnicy PL, tak abyśmy bezdyskusyjnie byli największą reprezentatywną organizacją związkową w IAS Opole.
Wówczas prawnie będziemy mieli zagwarantowane uwzględnianie Waszego głosu.
Obiecuję nieustępliwą walkę o wszystkich nierówno traktowanych, krzywdzonych i pomijanych w awansach i nagrodach, tak jak czynimy to obecnie przy tym podziale podwyżek i w prowadzonych z pracodawcą sporach.
Jeżeli ktoś nie chce wysyłać upoważnienia do finansów, istnieje możliwość zadeklarowania członkostwa bez pośrednictwa Wydziału Finansowego - opcja samodzielne potrącanie składki. Wówczas pracodawca nie jest informowany o tym, że jesteś członkiem. Załączam deklarację, której skan podpisany wystarczy wysłać e-mailem. Można także listem zwykłym. Opcje do wyboru.
Proszę takżę całą Polskę o wsparcie ZZ Celnicy PL.

RAZEM ZWYCIĘŻYMY!

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Ciekawe co to za związek co ma swoich przedstawicieli wśród kadry kierowniczej😉
Nasi przedstawiciele ciągle w sądach walczą o przywrócenie do służby. W innych służbach zarzucili, ale nie zażarło. Jak w KAS straszą naczelnikiem, to kilka much złapią. O Celników bym się nie bał. Gdyby Bareja żył i obserwował, to wersje 2.0 jego komedii byłyby jeszcze śmieszniejsze. Oglądałem telewizję za komuny, dzisiaj jest lepsza, do tego kolorowa i dofinansowana. Niektóre związki też o głowę biją ówczesne OPZZ. Nie ma się co denerwować. Trza poczekać na normalność.
 
... Nie ma się co denerwować. Trza poczekać na normalność.
To tylko czekanie i brak zdecydowania, pozwoliły na powstanie i rozwój, tej komedii absurdu!
Sam wątek: starzy / młodzi, bardzo już przypomina mi postacie Vladimira / Estragona ze sztuki Samuela Becketta "Czekając na Godota", a dzisiejszy stan wprost zalatuje przeniesieniem jej w życie.
Czy nie widać, że nie ma tu już miejsca na odrobinę normalności, którego to miejsca tym bardziej nie stwarza czekanie? Dlatego teraz nie pozostało nam czekanie, ale niedoczekanie!
PS: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czekając_na_Godota
 
@PJS Oczywiście, że kadra kierownicza powinna zarabiać więcej od podwładnych, ale tak jak zauważyłeś, nie powinno się tego realizować tak jak w Opolu.
Znam też porządnych kierowników, jak to ująłeś przyzwoite jednostki i oczywiście nie wrzucamy wszystkich do jednego worka.
W trakcie tego podziału podwyżek rozmawiałem także z takimi kierownikami.
Uwierz mi, że żaden porządny kierownik nie zgadza się na uwłaszczenie kosztem swoich podwładnych, a do tego sprowadza się propozycja podwyżek w Opolu. Porządny kierownik walczy o swoich ludzi i nie zawaha się przeciwstawić zwierzchnikom, gdy chodzi o prestiż, godność, bezpieczeństwo, uposażenia jego podwładnych. Takie głosy w Opolu wśród kadry też występują i występowały podczas obecnego podziału podwyżek. Obawiam się, że niestety większość kadry zarządzającej patrzy na to zupełnie inaczej. Ważne jest jedynie, ile ja dostanę, nawet kosztem moich podwładnych. Teraz namawiają do zapisywania się do ZZ, który będzie reprezentował i dbał głównie o ich interesy. Interes podwładnych jest tylko dodatkiem, aby otumanić i skłonić do zapisania się. Mało ich obchodzi los podwładnych, pilnują głównie swojego stołka.
 
Mój Kierownik jest KIEROWNIKIEM. Porządny Oficer i facet którego można mi pozazdrościć. W czasie protestu nie bał się i stał z nami ramię w ramię CZYNNIE NAS WSPIERAJĄC. A NAWET ZACHĘCAJĄC. Są tacy w tej formacji.
 
Ostatnia edycja:
Mój Kierownik jest KIEROWNIKIEM. Porządny Oficer i facet którego można mi pozazdrościć. W czasie protestu nie bał się i stał z nami ramię w ramię Są tacy w tej formacji.
Ja też takich miałem w okresie mojej służby i tacy są nadal, także wśród wyższej kadry.
To daje nadzieję, choć mam wrażenie, że ze względu na zachowania części naczelników i dyrektorów, takich kierowników średniego szczebla ubywa, jest ich niestety coraz mniej. Jeżeli ten trend się nie zmieni, to będzie ... Niech każdy sam sobie dopowie co może nas spotkać, co czeka tę formację.
 
Mój "kerownik" czmychnął na dłuższy urlop nabierając wody (chyba) w usta. Nie ma powodów aby za nim tęsknić czy zazdrości takiego przełożonego. Nic nie wiadomo czy coś ustalał w kwestii podwyżki czy nagród, on dostanie z górką jak zawsze a plebs...nie ważne.
 
Ja też takich miałem w okresie mojej służby i tacy są nadal, także wśród wyższej kadry.
To daje nadzieję, choć mam wrażenie, że ze względu na zachowania części naczelników i dyrektorów, takich kierowników średniego szczebla ubywa, jest ich niestety coraz mniej. Jeżeli ten trend się nie zmieni, to będzie ... Niech każdy sam sobie dopowie co może nas spotkać, co czeka tę formację.
Wyedetowałem. Po prostu prawdziwy Oficer. To wszystko w temacie
 
Ostatnia edycja:
Do góry