• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Szef KAS dla InfoSecurity24.pl: nie będziemy mogli w przyszłym roku zrealizować podwyżek, które zaplanowano

"Środki na modernizację zostaną uruchomione. Jednak zgodnie z ustawą budżetową i okołobudżetową, nie będziemy mogli w przyszłym roku zrealizować podwyżek, które zaplanowano" - mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl Magdalena Rzeczkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i Szef Krajowej Administracji Skarbowej. Jak dodaje, jeśli chodzi o sprzęt oraz inwestycje, modernizacja nadal będzie trwała. "Będziemy się też skupiać na poprawie warunków służby i pracy" - mówi minister Rzeczkowska.
 
Panie Przewodniczący,
z wypowiedzi Pani SKAS-owej wynika jednoznacznie, że mundurowi i cywile w KAS są (powinni być) jak muszkieterowie ''un pour tous, tous pour un'' . Czyli wg zasady ''my mundurowi nie możemy mieć lepiej, cywile nie mogą mieć gorzej''.
Pan forsując związek zawodowy cywilno - mundurowy, walczący o jednych i drugich, kapitalnie wpisuje się w ten sposób w narrację MF-u. Im o to chodzi. Akceptuje Pan poniekąd likwidację SC i powstanie KAS-u.
A to jest na niekorzyść funkcjonariuszy.
Jako członek Celnicy.pl proszę o zdecydowanie się, czyje interesy reprezentuje nasz związek?
Uważam, że wspólnie grając z cywilami o interes jednych i drugich, ku uciesze MF-u, nie ugramy nic, co zresztą wyraźnie widać na tle innych służb, i to niekoniecznie tylko mundurowych.
Akceptuję oczywiście walkę o ucywilnionych, ale cywile z krwi i kości niech walczą o swoje sami, mają skarbowców.pl.
Chcę być dalej członkiem naszego związku, ale nie wiem, czy dam radę.
 
Kolego @lynx!
Proponując obecnym członkom ZZ Celnicy.pl przejście do "S", nie tylko przyrównujesz
przeciwieństwa, ale wpisujesz się w narrację tego, czemu się sprzeciwiasz. Sprawdź,
ilu dostało 3 lata temu podobny "wybór" - do skarbówki/cła albo na trawę (i mirabelki) ...
 
lynx w 100% z Tobą się zgadzam i mam takie same odczucia jak Ty. Zawsze uważałem, że związek mundurowy powinien zajmować się sprawami tylko funkcjonariuszy i ucywilnionych funkcjonariuszy. Nie da się dwóm panom służyć. Sprawy skarbowców i sprawy celników to dwa różne światy. Łączenie tego jak widać wyżej tylko przynosi szkodę celnikom. Przyłączam się do apelu lynxa. Skarbowcy mają swoje związki, nam nic do nich. Swego czasu wypisałem się właśnie z celników.pl właśnie dla tego bo nie mogłem się pogodzić z tym, że nasz związek otworzył się na cywili, zresztą nie tylko ja. Może byłoby łatwiej celnikom.pl walczyć o sprawy funkcjonariuszy gdyby reprezentowali tylko funkcjonariuszy. Z tego co napisała kobieta która stoi na czele tego burdelu widać to bardzo dobrze
 
Ostatnia edycja:

stefan 123

Jak do tej pory, nikt nie wykazał szkody celników poprzez przyjęcie cywilów do związku,
zatem wcale nie "widać"!
KAS, to nawet więcej niż dwa "światy", ale odsyłanie kogokolwiek do "swojego" związku,
to już zakrawa na egoistyczną bezczelność. Jednak jeśli ktoś ten związek już uznał jako
nie "swój", to sam sobie odebrał prawo decydowania - zwłaszcza o tych, dla których on
i tylko on, jest "swój" ...
 
@Agata Flis nie generalizuj. W Rzeszowie ani covidowego, ani zadaniowego, ani podwyżek cywile nie dostali więcej od funkcjonariuszy. O covidowym i zadaniowym nikt nie słyszał, a podwyżki (większą część) każdy mógł sobie wyliczyć sam. Najbardziej ubawiły mnie życzenia Świąteczne i zdjęcia DIAS'a raz w mundurze, raz w garniturze.
 
@Agata Flis nie generalizuj. W Rzeszowie ani covidowego, ani zadaniowego, ani podwyżek cywile nie dostali więcej od funkcjonariuszy. O covidowym i zadaniowym nikt nie słyszał, a podwyżki (większą część) każdy mógł sobie wyliczyć sam. Najbardziej ubawiły mnie życzenia Świąteczne i zdjęcia DIAS'a raz w mundurze, raz w garniturze.
Nie generalizuję, tylko podaję prawdę, bowiem tak było i jest w większości IAS. Twoja odpowiedź w kwestii różnicy w związku z zus była na zasadzie - pleść trzy po trzy, może się nie "dopoczy".
Dlaczego skarbowcy tak przycichli - niech nasz zz wystąpi o informację publiczną o wypłatach dodatkowych bez wliczania pensji przypadających na cywila i na funka w poszczególnych IAS za każdy kwartał osobno w 2020 roku. Może nie chcą, bo wyjdzie ile ludzi u nas przytula kasę po cichu?
 
Nie zgadzam się z Tobą cat, po pierwsze jako celnik mam prawo żeby moje sprawy przed pracodawcą reprezentował związek który zajmuje się moimi sprawami i sprawami mojej grupy zawodowej a nie wszystkich dookoła. Co mnie obchodzą skarbowcy i ich problemy i odwrotnie. To są dwie różne grupy zawodowe, które nie mają ze sobą żadnych punktów stycznych. Powiedz mi z jakiego powodu moje zarobki mają być skorelowane z zarobkami cywilów? Mnie naprawdę nie interesuje ile oni zarabiają to nie jest moja sprawa. To co kobieta stojąca na czele tego burdelu wypowiada tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że powinniśmy mieć związek tylko dla funkcjonariuszy, który będzie dbał o nasze sprawy. Ja to rozumie, że z punktu widzenia marketingu, zarządzania, finansów otwarcie się na cywili może daje związkowi korzyści, ale nie jest ono korzystne z punktu widzenia funkcjonariuszy a przecież po to ten związek powstał żeby reprezentować funkcjonariuszy a nie czekać na korzyści jakie daje otwarcie się na cywili. Są szkody dla celników bo jak związek ma upominać się o dodatek po 25 i 28 latach służby, jak kobieta mówi, że nie możemy go dostać bo w kasie są cywile i oni też musieli by go dostać, to samo z 100% L-4, jak my dostaniemy to będzie to niesprawiedliwość bo cywile też chcą. Nigdy tego nie dostaniemy dopóki Związek Zawodowy nie powie jasno reprezentujemy tylko funkcjonariuszy i dla nich tego żądamy. Do jasnej cholery od trzech lat słyszę to samo bo im też się należy, tylko co mnie oni obchodzą. Skutek jest taki, że nie ma dodatków, nie ma L-4, nie ma 15a, nie ma zaliczonych lat przed 1999 rokiem i nawet nie ma jakiś premii na koniec roku jak we wszystkich służbach mundurowych ale za to Z.Z przez pół roku kłócą się o jakieś 50 czy 70 zł podwyżki bo skarbowcom też się należy. I jak nie zgodzić się z lynxem który bardzo trafnie napisał.
"Pan forsując związek zawodowy cywilno - mundurowy, walczący o jednych i drugich, kapitalnie wpisuje się w ten sposób w narrację MF-u. Im o to chodzi. Akceptuje Pan poniekąd likwidację SC i powstanie KAS-u.
A to jest na niekorzyść funkcjonariuszy."

Tak cat przede wszystkim powstanie burdelkasu jest na niekorzyść funkcjonariuszy a związek prowadząc taka politykę akceptuje likwidację S.C. i powstanie kasu.
 
Ostatnia edycja:
@Agata Flis piszesz tylko po to aby pisać. Masz dowody opublikuj. Chętnie poczytam. Bo jakoś nie widzę aby nasz DIAS' jakoś sypał groszem cywilom, pomijając funkcjonariuszy i odwrotnie.
Nie muszę udowadniać, ja to wiem. Tylko nie jestem naiwna, bowiem sporo usłużnych ludzi też tutaj wchodzi aby poczytać i donieść. Od tego są związki aby oficjalnie w trybie informacji publicznej zdobyć te informacje i nam pokazać. Niestety z różnych części Polski mam telefony o kwotach i wiem, że jest inaczej. U siebie to wiem na 100%, że cywile od miesięcy przytulali kasę i cichutko siedzieli. Reszta j/w.
 
Nie muszę udowadniać, ja to wiem. Tylko nie jestem naiwna, bowiem sporo usłużnych ludzi też tutaj wchodzi aby poczytać i donieść. Od tego są związki aby oficjalnie w trybie informacji publicznej zdobyć te informacje i nam pokazać. Niestety z różnych części Polski mam telefony o kwotach i wiem, że jest inaczej. U siebie to wiem na 100%, że cywile od miesięcy przytulali kasę i cichutko siedzieli. Reszta j/w.

niestety Agata Flis ma rację, w mojej izbie podobnie,
już wcześniej prosiłam o skierowanie wniosków do wszystkich DIAS-ów o informację publiczną w zakresie faktycznego rozdysponowania naszych podwyżek..... bez echa,
ponownie o to proszę
proszę także o skierowania zapytania w trybie informacji publicznej o wypłatach dodatkowych bez wliczania pensji przypadających na cywila i na funkcjonariusza w poszczególnych IAS za każdy kwartał osobno w 2020 roku, tak jak prosi Agata Flis
cóż, może nasi przedstawiciele "ruszą się" i zgromadzą dane, może być bardzo ciekawie......,
a może nie chcą, bo dane okażą się tak interesujące, że ho! ho!
 
Ostatnia edycja:
Dalej skaczcie sobie do gardeł i p......e farmazony w stylu jedna baba drugiej babie.
Stefan ty naprawdę wierzysz, że szeFowa spełni nasze życzenia odnośnie równouprawnienia z innymi służbami, jeśli będziemy zrzeszać tylko mundurowych. A co z ucywilnionymi na siłę, ich mamy mieć poniżej pleców? Wpisów Agatki nie komentuje z powodów jw. Upadł duch w narodzie, rozgrywają nas jak gówniarzy, aż człowieka skręca jak słucha utyskiwań cywil/mundurowy, stary/młody. Dalej wylewajmy żale, że winni są inni nie my sami.
 
czy jest na sali lekarz ?
bez urazy ale to są tematy zastępcze i właśnie jako takie pod-tematy wpisują się w ogólną krucjatę przeciwko Celnikom.
zamiast skomentować głos z mf-u rzuca się nam pod dyskusję "prawomyślność" naszego związku.
to trwa już na tym forum i w przekazie mf-u dość długo i ma jeden cel.
dezintegracja środowiska- tak właśnie postanowiono to rozegrać aby zminimalizować rolę związku Celnicy PL i związków w Kas w ogóle.
nie twierdzę, że wpisy na forum to działania "z góry" ale świetnie się wpisują w ten dostrzegalny dla bystrzejszych obserwatorów trend podkopywania roli organizacji pracowniczych.
akcja "hejt stop" ruszyła chociaż o niej cicho i głucho jak w zimowym lesie, bo to ma być socjotechnika przeciwko wolnemu słowu.
przeciwko otwartej krytyce kolejnego politycznego "rozdania" w centrali.
związek jest od tego aby reprezentować w miarę wszystkich w środowisku a dzisiaj środowisko w jakim funkcjonujemy to KAS.
nie chcieliśmy tego ale czy mamy z tego powodu "na złość mamie odmrozić sobie uszy".
czy jest na sali lekarz ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ!
 
Dalej skaczcie sobie do gardeł i p......e farmazony w stylu jedna baba drugiej babie.
Stefan ty naprawdę wierzysz, że szeFowa spełni nasze życzenia odnośnie równouprawnienia z innymi służbami, jeśli będziemy zrzeszać tylko mundurowych. A co z ucywilnionymi na siłę, ich mamy mieć poniżej pleców? Wpisów Agatki nie komentuje z powodów jw. Upadł duch w narodzie, rozgrywają nas jak gówniarzy, aż człowieka skręca jak słucha utyskiwań cywil/mundurowy, stary/młody. Dalej wylewajmy żale, że winni są inni nie my sami.

po co dawać pożywkę na "rozgrywanie" wystarczy podać pełną informację w temacie i po sprawie,
rzetelna informacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wiele pomogła, wystarczy podać dane, rozwiać wątpliwości, niedomówienia, dlaczego nie chcesz poznać twardych liczb?

nie uważam, aby należało odseparować w związkach zawodowych funkcjonariuszy od korpusu cywilnego, to już się nie wydarzy, trzeba się z tym pogodzić, choć rozmawiałam ostatnio z policjantami, tam nikomu nie przychodzi do głowy zapisać się do "S"
 
po co dawać pożywkę na "rozgrywanie" wystarczy podać pełną informację w temacie i po sprawie,
rzetelna informacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wiele pomogła, wystarczy podać dane, rozwiać wątpliwości, niedomówienia, dlaczego nie chcesz poznać twardych liczb?
Ok i co dalej, jeśli okaże się, że to prawda? Jakie działania podejmiemy, skoro już nas ograbili prawie z wszystkiego. Proszę o propozycję działań, jak do tej pory ich nie dostrzegam. Heleno, Agato, co obecnie porabiacie, dbacie o zdrowie?
 
Ale o czym Ty @ZGK piszesz?
Lepiej nic nie wiedzieć, nie pytać - zamknąć się w domu pod kocem i się obrażać na świat? I jak długo tak pociągniesz? Pół roku, bo zaraz emerytura?
Co to za podejście? Tylko informacja może zwalczyć tę obłudę i kłamstwo. Jesteśmy jak dzieci we mgle.
A SKAS na tym właśnie korzysta. Wyjdzie, powie co jej napisali i informacja żyje swoim życiem, bo ZZ nawet nie jest w stanie prośby o sprostowanie/sprzeciwu napisać.
 
Back
Do góry