• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Szef KAS dla InfoSecurity24.pl: nie będziemy mogli w przyszłym roku zrealizować podwyżek, które zaplanowano

"Środki na modernizację zostaną uruchomione. Jednak zgodnie z ustawą budżetową i okołobudżetową, nie będziemy mogli w przyszłym roku zrealizować podwyżek, które zaplanowano" - mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl Magdalena Rzeczkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i Szef Krajowej Administracji Skarbowej. Jak dodaje, jeśli chodzi o sprzęt oraz inwestycje, modernizacja nadal będzie trwała. "Będziemy się też skupiać na poprawie warunków służby i pracy" - mówi minister Rzeczkowska.
 
Ale o czym Ty @ZGK piszesz?
Lepiej nic nie wiedzieć, nie pytać - zamknąć się w domu pod kocem i się obrażać na świat? I jak długo tak pociągniesz? Pół roku, bo zaraz emerytura?
Co to za podejście? Tylko informacja może zwalczyć tę obłudę i kłamstwo. Jesteśmy jak dzieci we mgle.
A SKAS na tym właśnie korzysta. Wyjdzie, powie co jej napisali i informacja żyje swoim życiem, bo ZZ nawet nie jest w stanie prośby o sprostowanie/sprzeciwu napisać.
OK, zgadzam się, odkrywamy karty. Załóżmy już teraz, że różnice są znaczne, co robimy....., skoro już wiemy, że nie ma funduszu nagród w 2021 roku. Covidowe dzisiaj jest, po szczepieniach nie zobaczycie złotówki. Uważam, że nasze działania muszą być bardziej dolegliwe, żeby wymusić szacunek do nas. Daruj sobie kocyk i obrażanie na świat i rozejrzyj się, kto i w jaki sposób wywalczył sobie podwyżki.
Dalej czekam na odpowiedź naszych pań.
 
szanowni koleżanki i koledzy. dane statystyczne o niejednolitości rozdysponowania środków mają być celem działalności związku zawodowego ?
wiadomo o tym od lat, piętnujemy to jako patologię ... i ona trwa ponieważ zawsze gdy chodzi jedynie o dane to jest element rozładowania frustracji tych, którzy chcą wiedzieć.
... ale nie tych którzy to chcą zmieniać i tu jest główny problem z aktywnością.
szanowni koledzy w ramach informacji publicznej mogą samodzielnie takie dane od DIC-ów otrzymać bez problemu.
próbowaliście ? ....i daliście nam takie dane do wiadomości czy też żądacie takich danych od związku aby zaspokoić swoją ciekawość.
wszystko w tym temacie już było i również to, że nie warto czasami zajmować się tym co jest tworzone aby nas poróżnić.
to przedszkole wiedzy o "zarządzaniu przez konflikt", wywoływać emocje.
nie chodzi tylko o to aby widzieć, chodzi o to aby zrozumieć problem. my to zrozumieliśmy w 2008.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Czyli co, lepiej nie wiedzieć, że kolejny raz zostaliśmy, my na dole rozegrani przez innych?, a później dziwicie się, że młodzi nie chcą zapisywać się do naszego ZZ, JA MAM Z GÓRKI, już na nic nie liczę, za chwilę zamknę drzwi z drugiej strony...
 
OK, zgadzam się, odkrywamy karty. Załóżmy już teraz, że różnice są znaczne, co robimy....., skoro już wiemy, że nie ma funduszu nagród w 2021 roku. Covidowe dzisiaj jest, po szczepieniach nie zobaczycie złotówki. Uważam, że nasze działania muszą być bardziej dolegliwe, żeby wymusić szacunek do nas. Daruj sobie kocyk i obrażanie na świat i rozejrzyj się, kto i w jaki sposób wywalczył sobie podwyżki.
Dalej czekam na odpowiedź naszych pań.
Taka informacja, to jest kolejna podstawa do działań dolegliwych. Taka informacja zamyka gęby tym, którzy ciągle Nas oszukują. Taka informacja w końcu cementuje środowisko. A związek wie, że jak funkcjonariusze byli oszukiwani przy nagrodach, to tak samo będą przy rozdawaniu różnej maści dodatków w 2021 r. Wtedy może i solidarnie wstawią się za Nami inne służby, kiedy zobaczą jak jesteśmy r******.
szanowni koleżanki i koledzy. dane statystyczne o niejednolitości rozdysponowania środków mają być celem działalności związku zawodowego ?
wiadomo o tym od lat, piętnujemy to jako patologię ... i ona trwa ponieważ zawsze gdy chodzi jedynie o dane to jest element rozładowania frustracji tych, którzy chcą wiedzieć.
... ale nie tych którzy to chcą zmieniać i tu jest główny problem z aktywnością.
szanowni koledzy w ramach informacji publicznej mogą samodzielnie takie dane od DIC-ów otrzymać bez problemu.
próbowaliście ? ....i daliście nam takie dane do wiadomości czy też żądacie takich danych od związku aby zaspokoić swoją ciekawość.
wszystko w tym temacie już było i również to, że nie warto czasami zajmować się tym co jest tworzone aby nas poróżnić.
to przedszkole wiedzy o "zarządzaniu przez konflikt", wywoływać emocje.
nie chodzi tylko o to aby widzieć, chodzi o to aby zrozumieć problem. my to zrozumieliśmy w 2008.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
A kto napisał, że celem? Czy stworzenie pisma z zapytaniem o informację publiczną do DIAS/MF przekracza możliwości tego ZZ? Nie żartuj.
Ja wolę wiedzieć, że mnie oszukują. A nie frustrować się kłamstwawi przełożonych i potem słyszęć "Wy to mieliście podwyżki", " Wy to tam w służbach zarabiacie".
Nie broń związku, że nikt inny nie pytał o to. Po to jest ZZ, żeby reprezentował pewną grupę zawodową.
Sami się poróżniamy, przez tą wieczną frustrację. Nawet prowadzony obecnie dialog sprowadzasz do parteru, że to członkowie są źli, leniwi i znerwicowani.
 
nie.
po prostu nie kontynuujemy kolejnej dyskusji na tematy, które są nam znane !
nie bijemy piany przy każdym podziale "fruktów" bo wiemy że to nie jest transparentne.
koncentrujemy się na tym jak to zmienić !!!!
... i ja to muszę mojej muzie :) przypomnieć ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Czyli co, lepiej nie wiedzieć, że kolejny raz zostaliśmy, my na dole rozegrani przez innych?, a później dziwicie się, że młodzi nie chcą zapisywać się do naszego ZZ, JA MAM Z GÓRKI, już na nic nie liczę, za chwilę zamknę drzwi z drugiej strony...
Przyjmuję, że tak jest,a twoja propozycja działań, żeby więcej nikt się nie odważył się z nami pogrywać. Najprościej się poddać i niczego już nie oczekiwać.
 
lamo
wyczytałeś to co chciałeś odczytać.
nie chodzi o zaniechanie tych działań aby środowisko było zorientowane, chodzi o to aby środowisko nie czekało tylko na kolejne tego potwierdzanie.
co do członków to niestety ale napisałeś w pewnej mierze rację.
chciejstwa jest dużo, z myśleniem nie najlepiej, z aktywnością bardzo słabo.
wszystko ma załatwić Sławek i zarząd, nie wychylajmy się bo mamy przedstawicieli.
przewodniczącego wyrugowanego ze służby przy naszym cichym milczeniu itd. itd.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Taka informacja, to jest kolejna podstawa do działań dolegliwych. Taka informacja zamyka gęby tym, którzy ciągle Nas oszukują. Taka informacja w końcu cementuje środowisko. A związek wie, że jak funkcjonariusze byli oszukiwani przy nagrodach, to tak samo będą przy rozdawaniu różnej maści dodatków w 2021 r. Wtedy może i solidarnie wstawią się za Nami inne służby, kiedy zobaczą jak jesteśmy r******.

A kto napisał, że celem? Czy stworzenie pisma z zapytaniem o informację publiczną do DIAS/MF przekracza możliwości tego ZZ? Nie żartuj.
Ja wolę wiedzieć, że mnie oszukują. A nie frustrować się kłamstwawi przełożonych i potem słyszęć "Wy to mieliście podwyżki", " Wy to tam w służbach zarabiacie".
Nie broń związku, że nikt inny nie pytał o to. Po to jest ZZ, żeby reprezentował pewną grupę zawodową.
Sami się poróżniamy, przez tą wieczną frustrację. Nawet prowadzony obecnie dialog sprowadzasz do parteru, że to członkowie są źli, leniwi i znerwicowani.
Będę brutalnie szczery, jak nie postawimy teraz sprawy na ostrzu noża, to lepiej żeby młodzi szukali sobie innej pracy, bo nie mają tu szans na rozwój i satysfakcjonujące wynagrodzenie porównując zarobki w innych służbach.
NIE BĘDZIE LEPIEJ, chyba już to wiecie, ale nie do wszystkich to jeszcze dociera.
 
Przyjmuję, że tak jest,a twoja propozycja działań, żeby więcej nikt się nie odważył się z nami pogrywać. Najprościej się poddać i niczego już nie oczekiwać.
Nie, jeżeli nasz ZZ i nasi reprezentanci będą wobec nas fer, to zawsze jestem za podejmowaniem zaproponowanych faktycznych działań,
niestety mam złe doświadczenia, ale nie będę ich tutaj opisywać.....
zawsze warto poznać prawdę, choćby gorzką, ale prawdę, prawda zmobilizuje do działania niezdecydowanych...
 
lamo
wyczytałeś to co chciałeś odczytać.
nie chodzi o zaniechanie tych działań aby środowisko było zorientowane, chodzi o to aby środowisko nie czekało tylko na kolejne tego potwierdzanie.
co do członków to niestety ale napisałeś w pewnej mierze rację.
chciejstwa jest dużo, z myśleniem nie najlepiej, z aktywnością bardzo słabo.
wszystko ma załatwić Sławek i zarząd, nie wychylajmy się bo mamy przedstawicieli.
przewodniczącego wyrugowanego ze służby przy naszym cichym milczeniu itd. itd.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
A nie uważasz, że przy obecnym pokoleniu, które wstępuje właśnie do służby, gdzie większość o nic nigdy nie walczyła, bo miała podane na tacy (przepraszam, że generalizuje) - ciężko będzie oczekiwać aktywności, samozapłonu? Sam należę do młodego pokolenia i jak widzę, młody prędzej się zwolni niż będzie zderzał się z administracyjnym betonem. Szczególnie, jeżeli dla siebie nie widzi żadnych szans na rozwój.
Ktoś musi wziąć na siebie rolę zapalnika. Obecnie może być nim wyłącznie ZZ Celnicy, z którym członkowie będą się utożsamiać, bez schzofrenii w postaci: "Kogo oni reprezentują?"
 
lamo, być może tak właśnie jest.
najpierw nauczyć trzeba czytać ze zrozumieniem aby w przyszłych latach warto było napisać jakiekolwiek pismo zrozumiałe dla nas jako wysyłających.
inna sprawa czy odbierający korespondencję taką umiejętność będą posiadali czy też trzeba będzie ich uczyć od początku jak tych obecnych ?
lub będą nadal uważali, że najważniejszą cechą w zarządzaniu jest odpowiadanie bez zrozumienia treści korespondencji.
o takie szczegóły gra toczy się od 2008 roku.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Dalej skaczcie sobie do gardeł i p......e farmazony w stylu jedna baba drugiej babie.
Stefan ty naprawdę wierzysz, że szeFowa spełni nasze życzenia odnośnie równouprawnienia z innymi służbami, jeśli będziemy zrzeszać tylko mundurowych. A co z ucywilnionymi na siłę, ich mamy mieć poniżej pleców? Wpisów Agatki nie komentuje z powodów jw. Upadł duch w narodzie, rozgrywają nas jak gówniarzy, aż człowieka skręca jak słucha utyskiwań cywil/mundurowy, stary/młody. Dalej wylewajmy żale, że winni są inni nie my sami.
Jedne podwyżki były tylko dzięki ruchom służb mundurowych, inne dzięki podniesieniu zamrożonej latami kwoty bazowej dla całej administracji, więc faktycznie cywilna część w temacie g... zrobiła - załapała się tylko na wiatr w historii ale jeszcze na dodatek wysysa od nas, co się da !!! Jak mamy równo zarabiać i dostawać premie, to niech zasuwają na ćwiczenia, latają po nocach, zarywają popołudnia i wieczory - nie do 15.00 i do domciu. Takie wpisy jak Twoje tylko bagatelizują naszą sytuację. Informacja jest po to, aby takie niedowiarki zamknęły się, a cywilom pokazać ich hipokryzję. Takiego dna dawno nikt nie narobił Gratuluję samopoczucia. Rozgrywają nas, bo akcja 15 min z kompami, listami i ryżem ich przeraziła - przestraszyli się, że pękną ze śmiechu !!!
 
Ostatnia edycja:
nie.
po prostu nie kontynuujemy kolejnej dyskusji na tematy, które są nam znane !
nie bijemy piany przy każdym podziale "fruktów" bo wiemy że to nie jest transparentne.
koncentrujemy się na tym jak to zmienić !!!!
... i ja to muszę mojej muzie :) przypomnieć ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
tak się rozwadnia i rozmywa temat, aby czasami większość funków znając prawdę się nie wnerwiła - gratulacje dla III kolumny.
 
@Agata Flis no to odpowiedz na pytanie dlaczego nie chcą Was jako formacji w służbie mundurowej. Pewnie dlatego, że boją się takich ludzi jak Ty, tak przekonanych o własnej wyższości, że jedynie co potrafisz to tylko poniżać innych. Będę pierwszy, który złoży podpis pod petycją dotyczącą rozdziału celników od skarbowców. Tylko musi takie coś powstać. Od dawna uważam, że połączenie Nas z Wami było błędem. Taka wizja była Banasia. Może uda się zrealizować wizję @Agata Flis, tylko musisz przejąć inicjatywę i zacząć działać bez oglądania się na @slawomir.siwy . Samo plucie jadem sprawy nie załatwi. A więc do dzieła @Agata Flis skoro jest Ci źle to przejmuj inicjatywę.
 
tak się rozwadnia i rozmywa temat, aby czasami większość funków znając prawdę się nie wnerwiła - gratulacje dla III kolumny.
Zasadniczo, to by można przyznać Ci rację, gdyby nie pewne niedopatrzenie w założeniach.

Jeżeli większość funków nie zna prawdy, to oznacza brak ich zainteresowania prawdą, czyli
nawet gdy TUTAJ, przypadkiem ją zauważy, to i tak w nią nie uwierzy / jej nie poprze / nie
zaangażuje się / nie zawalczy o nią.

Nie zainteresowani prawdą, nie są warci zainteresowania nimi ...
 
@Agata Flis no to odpowiedz na pytanie dlaczego nie chcą Was jako formacji w służbie mundurowej. Pewnie dlatego, że boją się takich ludzi jak Ty, tak przekonanych o własnej wyższości, że jedynie co potrafisz to tylko poniżać innych. Będę pierwszy, który złoży podpis pod petycją dotyczącą rozdziału celników od skarbowców. Tylko musi takie coś powstać. Od dawna uważam, że połączenie Nas z Wami było błędem. Taka wizja była Banasia. Może uda się zrealizować wizję @Agata Flis, tylko musisz przejąć inicjatywę i zacząć działać bez oglądania się na @slawomir.siwy . Samo plucie jadem sprawy nie załatwi. A więc do dzieła @Agata Flis skoro jest Ci źle to przejmuj inicjatywę.
Coś się Tobie "MałY" pomniemało !! Jaka wyższość ? Zżera Cię zawiść i fakt, że nie masz argumentów merytorycznych.Znam sporo skarbowców mądrzejszych i sprytniejszych ode mnie. Tylko ich cele, potrzeby są inne. Strajk - tak (wyłączenie kompa na 15 minut), widziałam dzisiaj przed US - parkingi pełne aut, praca wre, kasę przytulili, to po co protestować. Cele - podwyżki takie jak my, tyle że o 20-30 % wyższe, tak jak i premie - przecież my nie mamy potrącanego ubezpieczenia społecznego, więc im się należy !!! ...... napisałam więcej, ale wykasowałam, bo właściwie po co strzępić sobie język. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej Łubu dubu .... i c...... !!!
 
@Agata Flis a więc boisz się i nie podejmiesz żadnego działania. Stać Cię jedynie na krzyk. Myślę, że specjalnie przyjmujesz pozę wiecznie niespełnionej, nieszczęśliwej ofiary losu - tak jest łatwiej, nie? Żywisz przeświadczenie, że życie obeszło się z tobą wyjątkowo okrutnie (musisz pracować ze skarbowcami, którzy notorycznie odbierają Ci pieniądze), i że nikt, poza tobą, nie został poddany tak wielu ciężkim próbom i dramatycznym wyzwaniom. O to, że Ci źle - oskarżasz skarbowców, ale sama nie podejmiesz żadnych działań. Ja Twojej premii nie wziąłem, podwyżki też wyższej nie dostałem. Nie wierzysz - sprawdź. Porozumienie z 21.09.2020 r. dostępne jest na intranecie podkarpackiej Izby, w zakładce związki zawodowe - NSZZ Solidarność. Celnik z 20-letnim stażem pracy i mnożnikiem pomiędzy 1,510 - 2,099 dostał podwyżki 205,94 + pula kierownika, skarbowiec w identycznym przedziale 191,84 zł + pula kierownika. Gdyby DIAS nie oddał teraz pieniędzy około 8.000.000 to celnicy (około 1100 osób) dostaliby 2-krotnie wyższe oszczędności niż skarbowcy (około 2200 osób). Dlaczego? Bo na ich koncie było +/- 4.000.000 zł. I nikt do tych pieniędzy ze skarbowców nie miałby pretensji. Tak było na koniec 2019 kiedy celnicy dostali po około 7.000 zł a skarbowcy 3.500 zł.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry