• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie z Ministrem Finansów 14.05.20r.

Pracownicy KAS

Funkcjonariusze SCS


Koleżanki i Koledzy!


W czwartek 14.05.20r. jest bardzo ważny dzień dla Nas wszystkich jako środowiska zawodowego.

Kto wie, czy dla dziesiątek tysięcy pracowników KAS nie jest to jeden z najważniejszych dni w całej karierze zawodowej?

Dla funkcjonariuszy SCS jest to dzień, w którym rozstrzygnie się kwestia Naszej reputacji. Tego czy traktują Nas poważanie, czy nie będą chcieli pogłębić dyskryminacji wobec innych formacji?

W dniu 14.05. ZZ Celnicy PL spotka się z Ministrem Finansów. Na spotkaniu z Szefem KAS w dniu 08.05. uzyskaliśmy zapewnienie, że Minister przedstawi satysfakcjonujące środowisko propozycje.

Czy możemy ufać nowemu kierownictwu KAS, okaże się już w czwartek?


Zwracamy się do całego środowiska zawodowego KAS o wsparcie.

Bądźmy wszyscy w gotowości.

Oby nie było takiej potrzeby, ale musimy być przygotowani na kolejny krok, jeśli rozmowy w dniu 14.05. nie będą jednak satysfakcjonujące.

Dziękujemy, za dotychczasowe wsparcie. Jesteście wielcy!

Z Pozdrowieniem:
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy56-20-informacja o spotkaniu 14.05. z MiN.Fin..pdf
    364,3 KB · Wyświetleń: 1 079
@CELNIK Z POLSKI Bardzo cenię twoje pomysły. Nie bardzo mam jednak możliwości czasowe, by się tym zająć. Gdybym nawet komuś zlecił, to duży problem będzie z weryfikacją. To potrwa, a czasu na to nie ma. Przy wcześniejszych wielkich protestach daliśmy radę bez tego i mimo aktywności licznych trolli. Damy radę i obecnie.
Ps. Zauważ, że mruwceZz odpowiadam pisząc do ogółu(do podobnie myślących). Czytam forum i rozmawiam z ludźmi i uwierz mi, że są też inne osoby, które są w błędnym przekonaniu, że ZZ muszą współpracować, bo bez tego wszystko się rozjedzie.
My celnicy w większości rozumiemy i wiemy z autopsji, że to bzdura. Ale trzeba to wciąż wyjaśniać niektórym funkcjonariuszom i pracownikom.
 
O uchwale modernizacyjnej słyszałeś? ZGK się machnął ale to niczego nie zmienia.

@CELNIK Z POLSKI MruwkaZz nie odpowiada a prowokuje i próbuje sprowadzić rozmowę na osiągnięcie swojego celu.
 
Ostatnia edycja:
@mruwkaZz Tak jak rok temu. Nasza walka o równe traktowanie służb mundurowych przekłada się na wszystkich w KAS.
Jak zbieraliśy podpisy pod projektem ustawy modernizacyjnej to także zapisaliśmy podwyżki po równo dla wszystkich w KAS.
ZZ Celnicy PL łączy, nie dzieli.
Czuję, że razem stanowimy potężną siłę i jesteśmy w stanie wszystko osiągnąć, w tym gwarancje braku zwolnień i późniejszych redukcji płac, a także dodatki w max wysokości dla tych co są na pierwszej linii w walce z Covid-19.
 
@CELNIK Z POLSKI Bardzo cenię twoje pomysły. Nie bardzo mam jednak możliwości czasowe, by się tym zająć. Gdybym nawet komuś zlecił, to duży problem będzie z weryfikacją. To potrwa, a czasu na to nie ma. Przy wcześniejszych wielkich protestach daliśmy radę bez tego i mimo aktywności licznych trolli. Damy radę i obecnie.
Ps. Zauważ, że mruwceZz odpowiadam pisząc do ogółu(do podobnie myślących). Czytam forum i rozmawiam z ludźmi i uwierz mi, że są też inne osoby, które są w błędnym przekonaniu, że ZZ muszą współpracować, bo bez tego wszystko się rozjedzie.
My celnicy w większości rozumiemy i wiemy z autopsji, że to bzdura. Ale trzeba to wciąż wyjaśniać niektórym funkcjonariuszom i pracownikom.
W takim razie... na przyszlosc...
Musimy miec miejce, gdzie bez "skrępowania" powiemy co chcemy
Bez uwag - wyrazymy swoje zdanie,
Gdzie "niezrzeszeni" ,- nie przejmują paleczki w głosie (nadgadatliwością)
Choc troche prywatności i ich opinii - zrzeszonch na tym forum
Jestem "sygnotariuszem" ... nie mam czasu n to "wszystko" (przepychanki bez konkretu)...ja musze ludzom podac konkrett
Do tego to potrzebne - 2h dla informatyka ... i przeslanie e-malem słuzbowy : loginu i hasła (do zmiany)przy logowaniu
 
Ostatnia edycja:
@slawomir.siwy
dziękuję za odpowiedź ale przyznaję, że średnio interesują mnie intencje archiwalne lecz intencje i stanowisko aktualne... Czyli celnicyPL walczą aktualnie o podwyżki dla całej KAS a nie tylko dla SCS? Uspokoiłeś mnie...
 
Nie znam żadnej ustawy modernizacyjnej... oświeć mnie...
Sorki przejęzyczenie, miałem na myśli uchwałę, ale i tak uważam, że wiesz o co mi chodziło. Jeżeli ciągle nachodzą cię wątpliwości czy warto się do nas przyłączyć, to daj sobie spokój. Wierzę, że tym razem też damy sobie radę, a i ty może przy okazji z tego skorzystasz. Piszę to bez urazy i życzę koledze miłej nocy.
 
Sprawa do ogarnięcia, logistycznie w każdej IAS przez osobę z z zarządu lokalnych struktur związkowych która może miec kontakt z członkiem związku i zweryfikować w razie potrzeby, technicznie nie wiem jakie są mozliwości silnika forum ale po weryfikacji na zaproszenie do odpowiedniego działu/tematu dopuszcza się własciwy nick i po herbatce.
 
W takim razie... na przyszlosc...
Musimy miec miejce, gdzie bez "skrępowania" powiemy co chcemy
Bez uwag - wyrazymy swoje zdanie,
Gdzie "niezrzeszeni" ,- nie przejmują paleczki w głosie (nadgadatliwością)
Choc troche prywatności i ich opinii - zrzeszonch na tym forum
Jestem "sygnotariuszem" ... nie mam czasu n to "wszystko" (przepychanki bez konkretu)...ja musze ludzom podac konkrett
Do tego to potrzebne - 2h dla informatyka ... i przeslanie e-malem słuzbowy : loginu i hasła (do zmiany)przy logowaniu
Czytając posty "niektórych" osob niezrzeszonyvh/ roszczeniowych,,,wylogowywuje się
Nie mam zamiaru w nich uczestnicxyc - bez osobnego "watku" jedynie dla rzeszonych
Prosze o inf. Przedstawiciela Izbowego, na e-mal... (moze zdąży ze zdalnego) poinformowac o proteście.....- przekaże, jak sie dowiem
We wszystkich protestach bylem obecny...tu...poprosze o sygnał, abym mogl podac dalej
Pozdrawiam
 
@slawomir.siwy
czy brak wyprowadzenia mnie z błędu co do ewentualnego kompromisu jest zamierzony czy to tylko przeoczenie z Twojej strony?
Nie idzie czytać tego trolla, który tylko pisze byle pisać, udającego pomocnego. Byle rozwodnić akcję sprzeciwu i bronić te bezwolne owce, co szczają w gacie z radości, że dostaną 200 zł brutto !!! Litości !! Wszyscy wiemy jak się zachować, czekamy tylko na sygnał od ZZ Celnicy PL - na balast się nie będziemy oglądać, bo tylko ciągnie nas na dno !!
 
W takim razie... na przyszlosc...
Musimy miec miejce, gdzie bez "skrępowania" powiemy co chcemy
Bez uwag - wyrazymy swoje zdanie,
Gdzie "niezrzeszeni" ,- nie przejmują paleczki w głosie (nadgadatliwością)
Choc troche prywatności i ich opinii - zrzeszonch na tym forum
Jestem "sygnotariuszem" ... nie mam czasu n to "wszystko" (przepychanki bez konkretu)...ja musze ludzom podac konkrett
Do tego to potrzebne - 2h dla informatyka ... i przeslanie e-malem słuzbowy : loginu i hasła (do zmiany)przy logowaniu
Czyli rozumiem, że twoim pomysłem jest walka wyłącznie osób z ZZ? Reszta nie ma się włączać? Trochę dziwne podejście.
 
Ja na dwa dni mojej aktywności to bardzo szybka i zdecydowana ocena. Nie za szybko? Poza tym skąd w Tobie tyle defetyzmu? Głowa do góry, ja wcale nie uważam, że moja rola nie przynosi żadnego efektu... Pomalutku, krok po kroczku i efekty mogą być bardziej niż satysfakcjonujące... Cierpliwości i daj mi szansę...

Sugerujesz że mam zastąpić czcigodnych Panów Siwego, Ludwińskiego i kogo tam jeszcze? :ROFLMAO:
Na razie wolę swoją rolę, która - uwierz mi - również ma dość dużą moc sprawczą, ale kto wie, kto wie...? Zatem drżyjcie wymienieni Panowie bo mruwkaZz nieuchronnie nadchodzi... 🍻

- Twoje szybkie i nader zdecydowane reakcje, a przy tym niezwykle precyzyjne (bez względu na nawet tylko prawdopodobną pochopność), wykluczają obawę
błędnego OKREŚLENIA Twej postawy (nie zgadzam się, iż jest to "ocena"!). Zatem - nie za szybko.
- Według zasady - o przekonaniach (w tym wypadku - wierze w skuteczność przyjętej roli) nie dyskutuję. Mogę tylko określić swoje przekonanie, podając jego
powód - Stańczykowa finezja, niezwykle rzadko - i to tylko dla jednostek głęboko analitycznych - może nie być zwykłą błazenadą czy prowokacyjną kpiną.
Dlatego uważam - także poprzez swoją, znacznie tu bogatszą autopsję - taką niekonstruktywną krytyką, pozytywnych efektów nie osiągniesz żadnych.
- Cierpliwość, to podstawowa moja natura, zaś podjęta pogwarka dowodzi mojego "udzielenia szansy". Tyle tylko, że to JA jestem cierpliwy, a nie reprezentuję
większości, co dla Ciebie okazję do kolejnego "kroczku" może zaprzepaścić.
- Jak dotąd, skupiasz się jedynie na potwierdzaniu znanej już diagnozy, acz nie wykluczam Twej wysokiej pozycji wśród "przewodników ludu", gdyż niewątpliwie
posiadasz wyjątkowe zdolności. Do tego jednak należy wyzbyć się sporej części (tylko części) niezależności, wyraźnie zadeklarować swoją "lokalizację" i ...
dopuścić do swego ego fakt, iż w tej dużej społeczności diagnoza nie stanowi już problemu, jak również nie jest nim wiedza o różnych rodzajach kuracji.
Problem, to znaleźć dostęp do którejkolwiek z nich ...
 
Back
Do góry