• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rozporządzenie w sprawie wielokrotności kwoty bazowej

Publikujemy informację z Ministerstwa Finansów w sprawie procedowania rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • Odp. z MF - wielokrotność.pdf
    98,7 KB · Wyświetleń: 2 448
  • celnicy24-23-rozporządzenie wielokrotnośćkwoty bazowej.docx
    54,4 KB · Wyświetleń: 1 482
Co w tej prawie zrobiły lub w najbliższym czasie uczyni związek ZZ Celnicy.pl który zachęcał do wstępowania do niego emerytów mundurowych sc i scs w których interesie miał również działać. Ok przygotował dokumenty związane z art 41. ale jak widać narodził się kolejny a włąsciwie w sposób powtarzalny trwa front związany z opóźnieniami w podpisywaniu rozporządzenia ws kwoty bazowej (jak co roku) co jak zwykle uderza chyba wyłącznie w bieżących emerytów. Zatem wymaga kontroli społecznej i od tego mamy związek.

Zatem co związek w tej sprawie uczynił lub co uczyni i kiedy?
 
Związki zawodowe Sławek, prosimy abyś zareagował. W tamtym roku już w lipcu było rozporządzenie opublikowane, w tym roku tylko wpłynęło i stoi w miejscu, w takim tempie to do końca roku nie zdarza. Jak wtedy rozlicza podwyżkę 4,28 x 1803. Interwencja potrzebna jak najszybciej
 
Moim zdaniem ta zwłoka to celowe działanie, po to aby jak najpóźniej wypłacić wyrównania. Czy Pan @slawomir.siwy lub ktokolwiek ze związku mógłby zainterweniować w tej sprawie? Przecież to jest jawna gra na zwłokę, bo nie wierzę, że tak proste rozporządzenie wymaga miesięcy uzgodnień, na którym to etapie projekt wciąż "wisi".
 
Jest też opcja procedowania i niewydania.
To są pieniądze.

Nie przesadzajmy, takiej opcji nie ma ponieważ ustawa mówi wyraźnie o tym iż takie rozporządzenie musi być wydane. Tutaj chodzi o celową zwłokę, o nic więcej. Uważam, że z kasą w budżecie jest krucho (stąd podniesienie deficytu ostatnio), a przed wyborami nie chcą tego wprost przyznać.

Obstawiam, że z rozporządzeniem coś ruszy dopiero w sierpniu.
 
Nie przesadzajmy, takiej opcji nie ma ponieważ ustawa mówi wyraźnie o tym iż takie rozporządzenie musi być wydane. Tutaj chodzi o celową zwłokę, o nic więcej. Uważam, że z kasą w budżecie jest krucho (stąd podniesienie deficytu ostatnio), a przed wyborami nie chcą tego wprost przyznać.

Obstawiam, że z rozporządzeniem coś ruszy dopiero w sierpniu.
Właśnie, nie przesadzajmy. W ubiegłym roku było wydane w sierpniu i nie dlatego, że to istotny koszt dla budżetu. Po prostu wydanie rozporządzenia nie jest dla nich priorytetowe, pracujący dostali podwyżki a garstką emerytów nikt się nie przejmuje.
 
MDO Weź pod uwagę to, że w tym roku na emerytury odeszło rekordowo dużo funkcjonariuszy. Po zatwierdzeniu nowej kwoty bazowej trzeba będzie im wypłacić wyrównania za wszystkie miesiące od marca. A to już jakieś tam obciążenie dla budżetu jest. Uważam więc, że zwlekanie z procedowaniem rozporządzenia może mieć drugie dno i nie uważam abym przesadzał w swym osądzie.
 
MDO Weź pod uwagę to, że w tym roku na emerytury odeszło rekordowo dużo funkcjonariuszy. Po zatwierdzeniu nowej kwoty bazowej trzeba będzie im wypłacić wyrównania za wszystkie miesiące od marca. A to już jakieś tam obciążenie dla budżetu jest. Uważam więc, że zwlekanie z procedowaniem rozporządzenia może mieć drugie dno i nie uważam abym przesadzał w swym osądzie.
Nie stresujcie się, potraktujcie to jako bonus np na święta. Wydaje mi się,że kilka lat temu bylo to rozp. podpisane jeszcze później, mają ważniesze sprawy, zaplanowane w budżecie bylo, ludziom już to wyplacili, wiec to tylko kwestia czasu, bonuuus.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Nie stresujcie się, potraktujcie to jako bonus np na święta. Wydaje mi się,że kilka lat temu bylo to rozp. podpisane jeszcze później, mają ważniesze sprawy, zaplanowane w budżecie bylo, ludziom już to wyplacili, wiec to tylko kwestia czasu, bonuuus.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
A może większą Kaśka przed wyborami żebyście wiedzieli dzięki komu.
 
Całym sercem i składką członkowską jestem z ZZ Celnicy PL, ale niepokoi mnie trochę brak reakcji Związku tutaj na Forum, na nasze zapytania odnośnie projektu rozporządzenia, a właściwie nasze alarmujące wpisy, że rozporządzenie utknęło w procesie legislacji... A te zapytania pojawiają się przecież w kilku wątkach.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Zrozumiem, że Związek może nie pomóc w tej sprawie, jednak zgadzam się iż ignorowanie wszelkich głosów na forum i bagatelizowanie ich, choćby poprzez brak jakiegokolwiek odzewu, uważam za co najmniej nie w porządku. Bo nie wierzę, że nikt ze Związku nie czyta tych głosów.
 
Back
Do góry