• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt zmian w art. 15a doczekał się publikacji

 
Ciekawe kto z narzekających wysłał komentarz do projektu na stronie RCL? Można powiedzieć, że to nic nie da i dalej narzekać.
Osobiście wysłałem pismo do MF-u (funkcjonariuszy niezrzeszonych i funkcjonariuszy emerytów) z prośbą o przyłączenie do projektu jak i do Sławka z prośbą o jego przekazanie ponieważ jako związek ma większą siłę przebicia niż ja, zwykły funkcjonariusz.
Z prośbą o przyłączenie bo od tego trzeba było zacząć.
 
Jeszcze raz. Kto ogłaszał publicznie, że zgodzi się na 20 lat?
Może inne ZZ mas zna myśli?
Wiedz jednak, ze ja za to nie odpowiadam co robią inne ZZ.
Ja nie wiem czy oni publicznie zgadzali się na 20 lat. My na pewno nie, ani we wpisach na forum, ani w innej formie. Napisałem odwrotnie, że będę przekonywał do skrócenia, JEŚLI inni, bo tego nie wiem, zgodzili się na 20 lat.
Rozumiemy się wreszcie?
Nie! Nie piszę o "ja" Pana Przewodniczącego bo ono dużo łatwiej (a może głośniej) niż on sam dociera do mnie a możliwe też że do innych.
Wróć - może inaczej. Każdą sprawę można i podjąć i przekazać na wiele sposobów. Moim zdaniem (do którego mam chyba prawo?) powtarzanie "ja tak nie mówiłem" "ja tak nie pisałem" "ja tak nie zrobiłem" "ja tak nie twierdzę" "ja przedstawię" "ja porozmawiam" "ja zrobię" "ja ..." odbiega na kilometry od sedna - źródła - przyczyny tych zwrotów. Czy nie prościej by było napisać "masz chłopie rację umówmy się (i o to wszystkich proszę) że od teraz nawet w prywatnych rozmowach nie snujemy smutków o latach z projektu lub przewidywaniach zmniejszenia do np. 20! Chcemy przecież uzasadnionych max. 15!!!".
I po co ta cała rozmowa?
 
Najlepsze i najbardziej sprawiedliwe byłoby wprowadzenie warunku 15 lat , tak jak napisał koń .
faktycznie 15 lat to zniesienie warunków bo to jest minimalny okres p którym należy się cokolwiek. co do zasady by było na zasadach równości jak z tymi przed 99 to tak by musiało być plus rozliczanie 3 poprzednich lat po 2.6. Ale na równość to bym nie liczył raczej poszukał możliwego korzystnego komporomisu ale to tez daleka droga bo puki co nas w tym projekcie nie ma. Zatem cisnąc SKAS byśmy by dopisani a potem by było na zasadach równości.
 
Screenshot_20210715-194234.jpg
ale ja ją bardzo lubię😉
 
Ostatnia edycja:
Falcon, daj spokój, to stare czasy, które i ja pamiętam, ale to już taka odległa przeszłość, że trąci nie tylko myszką,
Nie ma co spoglądać w przeszłość,
Musimy patrzeć w przyszłość.
 
@koń Nie, niestety nie masz racji.
Szanowny użytkownik @ELBORO napisał o tym, że mówi się o 25 latach lub zmniejszeniu do 20.
W odpowiedzi próbowałem dowiedzieć się kto to taki, kto mówiąc o zmniejszeniu, ma na myśli 20? Pytałem czy może inne ZZ SM, bo tego nie wiem. Kogo ma na myśli.
Ty włączyłeś się niepotrzebnie i cytując mój post napisałeś, że nie należy publicznie ogłaszać że dobre będzie 20. Problem w tym, że także @ELBORO tego nie ogłosił, a Ty cytując mnie i stawiając to pytanie, zasugerowałeś, że to ja. W jakim innym celu mnie cytowałeś stawiając ten zarzut?
Mam do Ciebie pytanie. Robisz to świadomie czy przypadkowo? Nie pomagasz. Wciąż nie wiemy kogo oskarżasz.
My mówimy publicznie o 15 latach, co wyżej już napisałem.
 
Masz rację. Ale nie popełniajmy błędów -dotyczy to również mnie - budując przyszłość pamiętajmy o błędach przeszłości. Tylko wówczas zbudujemy sensowną przyszłość. Będziemy mogli powiedzieć o Sobie że wyciągamy wnioski z przeszłości. Czego Nam Wszystkim Szczerze życzę. Falcon.

Mam wrażenie że tylko my wyciągamy wnioski z przeszłości.
Góra dalej prowadzi eksperymenty organizacyjne. W 2017 zdemolowali trzy dobrze dobrze działające jednostki aparatu państwa łącząc je w KAS. Wyrzucili ludzi z pracy w białych rękawiczkach , innych rozmundurowali, bo po kilku miesiącach na powrót mundurować bo nie ma komu pracować.
Niczego się nie nauczyli.
W tym roku, mimo wcześniejszych nieudanych prób, znów zrujnowali ludziom życie przenosząc do CIRF. Efekt - bałagan, problemy z IT w każdej izbie i zwalnianie się ludzi.

Jakbyśmy nie posypywali tego klocka cukrem zawsze będzie to g.wno.
 
@cat Witaj ponownie na forum. Widzę, że napisałeś coś.
Ja ze swojej strony pragnę jeszcze raz Ciebie przeprosić za krzywdę jaką bez wątpliwości wyrządził Tobie mój wpis sprzed paru dni.
Proszę także byś powrócił na forum.

Przepraszam także raz jeszcze wszystkich, których swoimi wpisami, a było ich już 11,5 tys. w jakikolwiek sposób uraziłem czy skrzywdziłem. Wiem, że takie były.
Jak mawiał Św. Paweł czynimy zło, którego nie chcemy, zamiast dobra, którego szczerze pragniemy.
Ja jako chrześcijanin pragnę wyłącznie dobra, ale czasem upadam i wtedy, co mnie przeraża, potrafię kogoś zranić.
Identyfikuję wtedy zło, staram się naprawić wyrządzoną krzywdę, przepraszam i robię wszystko, by go nie powtarzać. Nie koncentruję się na upadku, tylko wstaję i skupiam się na tym co robię dobrego, bo widzę, że tego jest zdecydowanie więcej w moim życiu.
Jeszcze raz przepraszam @cat i proszę wróć do nas.
 
@cat Witaj ponownie na forum. Widzę, że napisałeś coś.
Ja ze swojej strony pragnę jeszcze raz Ciebie przeprosić za krzywdę jaką bez wątpliwości wyrządził Tobie mój wpis sprzed paru dni.
Proszę także byś powrócił na forum.

Przepraszam także raz jeszcze wszystkich, których swoimi wpisami, a było ich już 11,5 tys. w jakikolwiek sposób uraziłem czy skrzywdziłem. Wiem, że takie były.
Jak mawiał Św. Paweł czynimy zło, którego nie chcemy, zamiast dobra, którego szczerze pragniemy.
Ja jako chrześcijanin pragnę wyłącznie dobra, ale czasem upadam i wtedy, co mnie przeraża, potrafię kogoś zranić.
Identyfikuję wtedy zło, staram się naprawić wyrządzoną krzywdę, przepraszam i robię wszystko, by go nie powtarzać. Nie koncentruję się na upadku, tylko wstaję i skupiam się na tym co robię dobrego, bo widzę, że tego jest zdecydowanie więcej w moim życiu.
Jeszcze raz przepraszam @cat i proszę wróć do nas.
Wielki szacun dla obu Panów (y)👏👏👏👏👏👏
 
@cat Witaj ponownie na forum. Widzę, że napisałeś coś.
Ja ze swojej strony pragnę jeszcze raz Ciebie przeprosić za krzywdę jaką bez wątpliwości wyrządził Tobie mój wpis sprzed paru dni.
Proszę także byś powrócił na forum.

Przepraszam także raz jeszcze wszystkich, których swoimi wpisami, a było ich już 11,5 tys. w jakikolwiek sposób uraziłem czy skrzywdziłem. Wiem, że takie były.
Jak mawiał Św. Paweł czynimy zło, którego nie chcemy, zamiast dobra, którego szczerze pragniemy.
Ja jako chrześcijanin pragnę wyłącznie dobra, ale czasem upadam i wtedy, co mnie przeraża, potrafię kogoś zranić.
Identyfikuję wtedy zło, staram się naprawić wyrządzoną krzywdę, przepraszam i robię wszystko, by go nie powtarzać. Nie koncentruję się na upadku, tylko wstaję i skupiam się na tym co robię dobrego, bo widzę, że tego jest zdecydowanie więcej w moim życiu.
Jeszcze raz przepraszam @cat i proszę wróć do nas.

Na dobry (nowy) początek - prostuję tylko jedno - krzywdy nie wyrządziły mi twoje dwa posty,
lecz ty!

Przeprosiny przyjmuję i przebaczam.
 
Ostatnia edycja:
@koń Nie, niestety nie masz racji.
Szanowny użytkownik @ELBORO napisał o tym, że mówi się o 25 latach lub zmniejszeniu do 20.
W odpowiedzi próbowałem dowiedzieć się kto to taki, kto mówiąc o zmniejszeniu, ma na myśli 20? Pytałem czy może inne ZZ SM, bo tego nie wiem. Kogo ma na myśli.
Ty włączyłeś się niepotrzebnie i cytując mój post napisałeś, że nie należy publicznie ogłaszać że dobre będzie 20. Problem w tym, że także @ELBORO tego nie ogłosił, a Ty cytując mnie i stawiając to pytanie, zasugerowałeś, że to ja. W jakim innym celu mnie cytowałeś stawiając ten zarzut?
Mam do Ciebie pytanie. Robisz to świadomie czy przypadkowo? Nie pomagasz. Wciąż nie wiemy kogo oskarżasz.
My mówimy publicznie o 15 latach, co wyżej już napisałem.
Golono-strzyżono ...
Ja mam swoją rację Pan swoją bo "dyskutujemy" o dwóch różnych sprawach. Dlatego przyznaję się do braku racji - błędu w tym że przy pierwszym odniesieniu się w tej sprawie jedynie DOPISAŁEM się w Pana odpowiedzi do @ELBORO. Dla obecnie narastającego od dłuższego czasu na forum przeczulenia ludzi na własnym punkcie recepty nie mam więc pozostaje mi zakończyć: ma Pan rację nawet tam gdzie nikt nie ma racji i przyznaję się do swojego braku racji także tam gdzie racja nie istnieje!!!!
 
Back
Do góry