• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej
 
Wykaz prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów

Data 29.05.2020 14:00

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

Planowany termin przyjęcia projektu przez RM

II kwartał 2020 r.

Czy w MF czas się zatrzymał i uznają , że II kwartał się jeszcze nie skończył :D
-może brakuje kogoś do wyrywania kartek z kalendarza , albo są pochłonięci przeliczaniem nagród dla swoich .
 
Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

Odsyłam w tym zakresie do adresu:

Obecnie jesteśmy na etapie: Komisji Prawniczej -Data ostatniej modyfikacji: 18-08-2020

a to już tylko porównanie, jak jesteśmy traktowani w porównaniu do innych Służb państwowych.
To jest przewlekłość znana tylko w szeregach Ministerstwa Finansów !!!
 
Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

Odsyłam w tym zakresie do adresu:

Obecnie jesteśmy na etapie: Komisji Prawniczej -Data ostatniej modyfikacji: 18-08-2020

a to już tylko porównanie, jak jesteśmy traktowani w porównaniu do innych Służb państwowych.
To jest przewlekłość znana tylko w szeregach Ministerstwa Finansów !!!
W służbach które wymieniłeś wydanie takiego rozporządzenia, w sytuacji gdy nastąpiło zwiększenie uposażeń w sposób inny niż wzrost kwoty bazowej jest obligatoryjne. U nas też. No i co z tego? :D
 
Mało tego. Dla wszystkich służb najpierw wydano rozporządzenia (3.03.2020), a z tego co pamiętam, do 10 kwietnia podwyżki im wypłacono. W SCS odbywa się to od d.. strony. Najpierw trzeba te podwyżki wywalczyć, choć już w styczniu podpisano porozumienie w tej sprawie, jak się je jakimś cudem wywalczy, to Rząd może wyda stosowne i co najważniejsze obligatoryjne rozporządzenie, aby usankcjonować istniejący stan rzeczy. Idąc tym tropem to ustawa budżetowa powinna być uchwalana po roku budżetowym, bo wtedy najlepiej widać jakie były dochody i wydatki... :cool:
 
Ale jeśli opublikują to rozporządzenie np w październiku, to masz szansę na wyrównanie na gwiazdkę w kwocie znacznie większej niż marzenia o premii grudniowej w służbie.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Ale jeśli opublikują to rozporządzenie np w październiku, to masz szansę na wyrównanie na gwiazdkę w kwocie znacznie większej niż marzenia o premii grudniowej w służbie.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
ALE, o premii to wtedy można tylko pomarzyć, wpływy przecież spadają...
A co z planami na 2021, leżą, tylko ciekawe na papierze, czy może w "chmurze"🤫
 
W kwestii premii piszę o latach minionych, ten rok to wielka niewiadoma. A przyszły rok pewnie optymistyczny nie będzie.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
MF popełnia wg mnie jakieś przestępstwo skarbowe ponieważ od kiedy rozdaje się kasę bez pokrycia(brak stosownych przepisów),Gdyby tak postąpił ktoś inny to od razu byłby na widelcu służb.
 
W kwestii premii piszę o latach minionych, ten rok to wielka niewiadoma. A przyszły rok pewnie optymistyczny nie będzie.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
Czyli, nie zasługujemy na premie?
Firmy "prywatne" dotknięte skutkami pandemii otrzymują wsparcie, żeby utrzymać zatrudnienie...;),
my jak piszesz "wielka niewiadoma", TARCZA nas też dotyczy...
w kwestii zwolnień i ewentualnego obcięcia lub zamrożenia płac:cool:
 

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

Odsyłam w tym zakresie do adresu:



Projekt


legislacja.rcl.gov.pl
legislacja.rcl.gov.pl




Obecnie jesteśmy na etapie: Komisji Prawniczej -Data ostatniej modyfikacji: 18-08-2020

Wskazując opieszałość i niewydolność Ministerstwa Finansów dajemy jasny sygnał aby wreszcie pochyliła się nad problemem dot. reformy Ministerstwa Finansów Pani Rzeczkowska .

Niestety w gmachu MF jest za dużo jak widać niekompetentnych osób . Nie będę się wyzłośliwiał , co by się stało gdybym to ja na biurku miał obecnie sprawy z terminem realizacji do 30 czerwca 2020 , gdzie wszyscy wiemy , że w pozostałych Służbach ta dokładnie sprawa została zamknięta w I kwartale bieżącego roku
-W S T Y D .

Za dużo tam jest osób z układami , które chronią przed rozliczeniem w tak oczywistych sprawach .
Kiedy Pani przewietrzy korytarze gmachu MF , żeby nam funkcjonariuszom / pracownikom żyło się lepiej , kiedy zmiany organizacyjne i personalne w MINISTERSTWIE , tak aby stało się wydolne w swoich zadaniach .

Nie wiem dlaczego w tym wątku dot. Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej albo jaśniej co jest jeszcze bardziej przykre jego Projektu (jedyna Służba na obecną chwilę) nikt nie zajmie oficjalnego stanowiska z MF .
Jakie jest Pani Rzeczkowskiej wyjaśnienie w tej kwestii .

A może rozwiązaniem jest to , abyśmy wszyscy zaczęli tak podchodzić do terminów realizacji , idąc przykładem z Ministerstwa Finansów .
 
MF jest przechowalnią wielu ludzi z układami, synków znajomych, żon ludzi z układami. Niektórzy może nawet przekładają się do roboty. Jest układ trudny do ruszenia.
Jeden z byłych Dyrektorów Departamentu w MF, opowiadał mi że jak tam trafił zaczął od poznawania ludzi. Zapytał jedną Panią czym się zajmuje. Odpowiedziała mu, że jest pierwszym Dyrektorem Departamentu który ją o to zapytał. Poprzednicy nie pytali, prawdopodobnie głównie za względu na jej męża.
Takich przykładów w MF jest pewnie dużo więcej
 
Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

Odsyłam w tym zakresie do adresu:



Projekt


legislacja.rcl.gov.pl
legislacja.rcl.gov.pl




Obecnie jesteśmy na etapie: Komisji Prawniczej -Data ostatniej modyfikacji: 18-08-2020

Wskazując opieszałość i niewydolność Ministerstwa Finansów dajemy jasny sygnał aby wreszcie pochyliła się nad problemem dot. reformy Ministerstwa Finansów Pani Rzeczkowska .

Niestety w gmachu MF jest za dużo jak widać niekompetentnych osób . Nie będę się wyzłośliwiał , co by się stało gdybym to ja na biurku miał obecnie sprawy z terminem realizacji do 30 czerwca 2020 , gdzie wszyscy wiemy , że w pozostałych Służbach ta dokładnie sprawa została zamknięta w I kwartale bieżącego roku
-W S T Y D .

Za dużo tam jest osób z układami , które chronią przed rozliczeniem w tak oczywistych sprawach .
Kiedy Pani przewietrzy korytarze gmachu MF , żeby nam funkcjonariuszom / pracownikom żyło się lepiej , kiedy zmiany organizacyjne i personalne w MINISTERSTWIE , tak aby stało się wydolne w swoich zadaniach .

Nie wiem dlaczego w tym wątku dot. Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej albo jaśniej co jest jeszcze bardziej przykre jego Projektu (jedyna Służba na obecną chwilę) nikt nie zajmie oficjalnego stanowiska z MF .
Jakie jest Pani Rzeczkowskiej wyjaśnienie w tej kwestii .

A może rozwiązaniem jest to , abyśmy wszyscy zaczęli tak podchodzić do terminów realizacji , idąc przykładem z Ministerstwa Finansów .

Dodam tylko do tego, że

JEŻELI CHCESZ WYMAGAĆ CZEGOŚ OD LUDZI TO NAJPIERW ZACZNIJ OD SIEBIE
PÓŹNIEJ OD INNEGO CZŁOWIEKA .
 
Niestety ale rządzący traktują nas jak służbę gorszego sortu.Służby podległe MSWiA swoje nowe rozporządzenia miały procedowane w trybie obiegowym które trwało niespełna miesiąc / na stronie RCL ich projekty ukazały się 2020.02.06 , a przyjęte zostały przez RM 2020.03.03 /, natomiast tryb obiegowy naszego rozporządzenia rozpoczął się 2020.07.13 , a w dniu dzisiejszym jesteśmy na etapie komisji prawniczej i końca nie widać.
 
Kwestia rozporządzenia jest niezwykle istotna. Dlatego trzeba jak najszybciej wyjaśnić opóźnienia w jego procedowaniu i doprowadzić do jego publikacji. Kolejną istotną kwestią jest uzyskanie informacji czy w obliczu zmniejszenia kwoty na modernizację w 2021 roku będą przeznaczone środki na zapowiedziane podwyżki w 2021 roku oraz czy przewidywany jest w związku z tym wzrost średniego uposażenia czyli wzrost mnożnika w przyszłym roku. Sprawa istotna dla osób wybierających się na emeryturę w przyszłym roku.
 
Back
Do góry