• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej
 
Projekt ma ostatnią aktualizację 29 maja 2020, więc jest dość świeży.
Termin II kwartał 2020 r. Zobaczymy czy w tym roku się wyrobią lepiej niż w ubiegłym
 
To będzie prawdziwy sprawdzian jakie mają intencje .
Jeżeli będą mataczyć i grać na zwłokę to niestety ale trzeba skorzystać z wyjścia awaryjnego . Osobiście mam duże zaległości w podratowaniu zdrowia . Opieka zdrowotna zaczyna stawać na nogi a trzeba dbać o swoje zdrowie . Zobaczymy kto będzie ciągnął ten wóz , bo konie na krupówkach są zajęte Pani Rzeczkowska . A wątpię , że uzupełnią te szeregi kierownicy , szczególnie ci co roboty w ogóle nie znają .
 
helena
Pewnie ktoś z tzw. "ważnych" chce iść na emeryturę i nie chce mieć później korowodu z wyrownaniami


Piszesz trochę bez sensu . Przecież to nie dotyczy jednostek tylko wszystkich funkcjonariuszy, którzy realizują i realizowali swoje zadania w 2020r. Rozumiem , że żal ściska stąd takie podejście .

Więcej optymizmu helena na przyszłość .
I spróbuj wrócić do munduru , są wakaty i braki w szeregach .
 
Termin realizacji II kwartał 2020 r- nie wiem czy to ważne ale dziś jest 4 czerwca , a II kwartał kończy się 30 czerwca.Oni chyba mają nas za idiotów i sądzą że uwierzymy im że do 30 czerwca zdążą z tym rozporządzeniem skoro ubiegłoroczne było procedowane 8 miesięcy!!!Przecież wszyscy inteligentni doskonale wiedzą że im rozchodzi się tylko o spokój do wyborów prezydenckich , a po wyborach pokażą nam gest Lichockiej.Sławek może tak za 2 tygodnie jeżeli nic się nie posunie do przodu to może przypomnieć MF o sprawie , bo inaczej będzie jak zawsze!!!
 
helena
Pewnie ktoś z tzw. "ważnych" chce iść na emeryturę i nie chce mieć później korowodu z wyrownaniami


Piszesz trochę bez sensu . Przecież to nie dotyczy jednostek tylko wszystkich funkcjonariuszy, którzy realizują i realizowali swoje zadania w 2020r. Rozumiem , że żal ściska stąd takie podejście .

Więcej optymizmu helena na przyszłość .
I spróbuj wrócić do munduru , są wakaty i braki w szeregach .

ja jestem nieprzerwalnie w służbie od 1996 r., wiec nie muszę próbować wracać do munduru,
i proszę bez inwektyw,
jesli wiesz co to słowo znaczy,
ale ty jesteś dość krótko skoro nie znasz mechanizmów w niej panujących, wnioskuję, że ty jesteś od 2016 r., cóż młodość
 
ja jestem nieprzerwalnie w służbie od 1996 r., wiec nie muszę próbować wracać do munduru,
i proszę bez inwektyw,
jesli wiesz co to słowo znaczy,
ale ty jesteś dość krótko skoro nie znasz mechanizmów w niej panujących, wnioskuję, że ty jesteś od 2016 r., cóż młodość

Przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem i nie oburzaj się jeżeli ktoś wytknie Ci złośliwość w tym co piszesz .
Niestety komentarze Twoje nie potwierdzają szacunku dla tych co mogą odejść na emeryturę i mogą być zainteresowani zwiękrzeniem wielokrotności kwoty bazowej i o tym jest ten wątek forum . Nie dostrzegasz również, że inne służby mają ten temat dawno zamknięty a my jak zwykle zostaliśmy w tyle z rozporządzeniem w tej kwestii.

Czy ktoś pracujący od 1996 r skomentowałby to w taki sposób , kiedy mowa w czerwcu o projekcie, który powinien wejść w życie od stycznia.

"Pewnie ktoś z tzw. "ważnych" chce iść na emeryturę i nie chce mieć później korowodu z wyrownaniami".

Odrobinę refleksji na przyszłość helena albo przypatruj się tylko jak inni piszą .
 
@Rüsselkäfer niestety przypatrując się w Twoje pisanie znalazłem "zwiękrzenie", bez komentarza
W CO - się przypatrując ???

Jeśli chcesz się czepiać czyjejś pisowni, to sam musisz pisać nienagannie - łącznie z interpunkcją!
Natomiast gdy chcesz się przypatrywać, możesz ewentualnie czemuś. Zaś "w coś", to tylko możesz
bezmyślnie się gapić (jak sroka w gnat) ...
 
A czy ktoś wie, jak dokładnie wygląda to w innych służbach, bo z tego co mi się kojarzy, to wskaźnik na poziomie 3,65, jest najniższy spośród innych służb i to już po podniesieniu do ww. poziomu.
 
Wygląda na to , że wpisanie rozporządzania do prac Rady Ministrów to zwykła ściema. Do dnia dzisiejszego rozporządzenia nie ma na stronie RCL a to oznacza, że nie zaczął się proces legislacyjny tj, konsultacje opiniowanie itp.
 
dziady , specjalnie tak blokują . Nie wypłacają gruszowego , bo nie ma rozporządz.
Wakacje się zaczęły . Szykują gruszę na swięta Bożego Narodzenia.
Wartość raczej się nie zmieni , bo emerytom wyliczają wg nowej kwoty bazowej, wyrównania
od 01.01.2020r. już powypłacali .
 
Back
Do góry