• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pozew w sprawie składek od nagrody rocznej

Publikujemy komunikat wraz z wzorem pozwu w sprawie składek pobranych niesłusznie od nagrody rocznej z prośbą o rozpowszechnienie.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • Pozew ZUS 13stka wzór.doc
    49,5 KB · Wyświetleń: 2 438
  • celnicy9-21-komunikat w sprawie pozwu o zapłatę przeciwko DIAS.docx
    55,6 KB · Wyświetleń: 1 522
Au mnie taka ciekawostka. Rozprawa się odbyła i została wyznaczona data ogłoszenia wyroku (SO), ale w między czasie ZUS złożył wniosek o otwarcie rozprawy i zawieszenie postępowania z uwagi na zapytanie SA w Białymstoku do SN o rozstrzygnięcie prawne w zakresie naszego składkowego sporu. Mój Sąd Okręgowy daje mi 7 dni na przyjęcie lub odrzucenie wniosku. Jest sens odrzucać ten wniosek ZUS? Czy miał ktoś podobnie?

Czyżby ZUS już wiedział jaki będzie werdykt ????
Trudny orzech do zgryzienia . Podobnych sytuacji chyba nie było .
 
Czyżby ZUS już wiedział jaki będzie werdykt ????
Trudny orzech do zgryzienia . Podobnych sytuacji chyba nie było .
Dostałem takie samo pismo z Sądu. Odpisałem, że wyrażam zgodę na zawieszenie. Co prawda rozstrzygnięcie SN wiąże tylko ten Sąd, który wystąpił z wnioskiem, ale widać, że inne Sądy będą się tym kierować.
 
Dostałem takie samo pismo z Sądu. Odpisałem, że wyrażam zgodę na zawieszenie. Co prawda rozstrzygnięcie SN wiąże tylko ten Sąd, który wystąpił z wnioskiem, ale widać, że inne Sądy będą się tym kierować.
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby poszło zapytanie do TK ( bo na 7 sędziów to raczej się nie zanosi):devilish:
 
Niestety ale pytania prawne SA rozpatruje skład 3 sędziów SN.
Nie podzielam opinii kolegi w tym zakresie. Jako przykład podam tutaj ostatnia uchwałę SN z dnia 29 października 2020 r. w zakresie ustalania okresu pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Tutaj SN w składzie 3 sędziów stanął na wysokości zadania. I nie ma ty znaczenia, że akurat treść uzasadnienia tej właśnie uchwały nie jest po mojej myśli.
 
@piracius, właściwie powinienem powołać inną uchwałę 3 sędziów Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych która zapadła w ubiegłym roku w naszej sprawie czyli odpowiedzi na pytania SA: czy funkcjonariusz Służby Celno - Skarbowej, który przyjął propozycję zatrudnienia w trybie art. 171 ust. 1 pkt ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, a skutkiem której jest przekształcenie dotychczasowego stosunku służby w stosunek pracy winien otrzymać świadectwo służby w myśl art. 188 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej .
 
Ja dzisiaj otrzymałem z SR pismo w którym informują mnie,że zarządzono doręczenie odpisu pozwu.Nic nie piszą o wnoszeniu opłaty od pozwu.
Co kraj to obyczaj, a raczej każdy sędzia sam kreuje rzeczywistość, oczywiście w oparciu o interpretację obowiązujących przepisów prawa. Osobiście poczułem się wyróżniony przez temidę, że nie jestem pracownikiem tylko funkcjonariuszem, a to jest warte każdego wyrzeczenia.
 
Niestety ale pytania prawne SA rozpatruje skład 3 sędziów SN.
Nie podzielam opinii kolegi w tym zakresie. Jako przykład podam tutaj ostatnia uchwałę SN z dnia 29 października 2020 r. w zakresie ustalania okresu pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Tutaj SN w składzie 3 sędziów stanął na wysokości zadania. I nie ma ty znaczenia, że akurat treść uzasadnienia tej właśnie uchwały nie jest po mojej myśli.
Przecież nigdzie nie pisałem, że neguję uchwały 3 sędziów...(y)
 
Mam cholerny dylemat . Czy dalej walczyć z Sądem Okręgowym ,
czy złożyć pismo o zawieszeniu postępowania i czekać na wyrok
białostocko-warszawski ? Termin 14 dni szybko mija , a odpisać
trzeba obowiązkowo.
 
Mam cholerny dylemat . Czy dalej walczyć z Sądem Okręgowym ,
czy złożyć pismo o zawieszeniu postępowania i czekać na wyrok
białostocko-warszawski ? Termin 14 dni szybko mija , a odpisać
trzeba obowiązkowo.
Niewiele może ci pomóc rozwiązać ten dylemat, ale może brakuje ci tylko odrobinki do decyzji
i coś jeszcze podpowie czyjaś wypowiedź.

Moim zdaniem - tak na "chłopską" logikę - zawieszenie nie jest tylko ryzykiem, ale też szansą.

Pozytywny dla funków tamten wyrok, może wyłącznie pomóc. Rzecz jasna - Związek powinien
zgłosić swój akces w tamtej sprawie, by "nasz Mecenas" mógł zwiększyć szanse.
Nawet negatywny, nie musi też być dla innych wiążący, choć należałoby wtedy "wykręcić się"
z niego, wskazując różnice (które zawsze jakieś się znajdą) lub argumenty dodatkowe.

Pamiętaj też, że - choćby dla wygody - "twój sąd" może sam od siebie postanowić o czasowym
zawieszeniu sprawy ...
 
Niewiele może ci pomóc rozwiązać ten dylemat, ale może brakuje ci tylko odrobinki do decyzji
i coś jeszcze podpowie czyjaś wypowiedź.

Moim zdaniem - tak na "chłopską" logikę - zawieszenie nie jest tylko ryzykiem, ale też szansą.

Pozytywny dla funków tamten wyrok, może wyłącznie pomóc. Rzecz jasna - Związek powinien
zgłosić swój akces w tamtej sprawie, by "nasz Mecenas" mógł zwiększyć szanse.
Nawet negatywny, nie musi też być dla innych wiążący, choć należałoby wtedy "wykręcić się"
z niego, wskazując różnice (które zawsze jakieś się znajdą) lub argumenty dodatkowe.

Pamiętaj też, że - choćby dla wygody - "twój sąd" może sam od siebie postanowić o czasowym
zawieszeniu sprawy ...
Jakby chciał, jak piszesz, dla wygody,,,to zamiast wezwania by zawiesił ( i wilk syty i owca cała).
W obecnym stanie najwięcej zyskuje POCZTA POLSKA :geek:
 
Jakby chciał, jak piszesz, dla wygody,,,to zamiast wezwania by zawiesił ( i wilk syty i owca cała).
W obecnym stanie najwięcej zyskuje POCZTA POLSKA :geek:
Widzę, że nie masz doświadczenia związanego z trybami działań sądowych.
Pytać, wzywać, zobowiązywać, może w innym celu, niż myślisz, a tylko "przy
okazji" do tego, o czym pisze.
Zawiesić może zawsze - w "wygodniejszej" chwili ...
 
Widzę, że nie masz doświadczenia związanego z trybami działań sądowych.
Pytać, wzywać, zobowiązywać, może w innym celu, niż myślisz, a tylko "przy ąd
okazji" do tego, o czym pisze.
Zawiesić może zawsze - w "wygodniejszej" chwili ...
Nic bardziej mylnego....Sąd może, tylko nie zawsze chce ( może może jak musi, a jak nie musi to JEMU się
nie chce). A tak poważnie. PROBLEM trwa tydzień, miesiąc, rok ? Ogarniasz horyzont czasowy, kiedy może
to zostać RAZ na zawsze doprecyzowane. Śledzę temat z ciekawością i cierpliwie czekam na werdykt:coffee:
No i niestety jest jeszcze inna władza :cool: ( jak jest z chęciami to forumowiczom temat znany) pozdrawiam(y)
 
Bez podpowiedzi , wszystko rozszyfrowaliście na maxa .
16.03 Sąd Okręgowy wysyła wezwanie do uzasadnienia
odpowiedzi ZUS na pozew /odpowiedź na pozew/
W tym dniu Sąd doskonale wie , że jest złożone zapytanie do SN .
Wychodzi tutaj na stworzoną linię obrony Sądów Okregowych w całej Polsce , że składki na ubezpieczenie były nienależne .
Sądy Okregowe z obawy na podejrzany wyrok SN , dalej prowadzi sprawę .
 
A ja dostałem wezwanie do wskazania daty końcowej okresu za jaki domagam się odsetek. Miał ktoś coś takiego?
 

Attachments

  • Kopia Skan_20210401.pdf
    690,8 KB · Wyświetleń: 320
A ja dostałem wezwanie do wskazania daty końcowej okresu za jaki domagam się odsetek. Miał ktoś coś takiego?
A nóż nie zdążysz odnieść się do bzdurnych odsetek (np. z powodu covida) w 7 dni
i będą mieli cały problem "z głowy" ...

Pewnie rady nie potrzebujesz, ale może przyda się innym:
- oczywiście należy odpisać, że do dnia dokonania przelewu na konto, koniecznie
dopisując prośbę do Sądu, o nadanie wyrokowi "wykonalności natychmiastowej".
 
A nóż nie zdążysz odnieść się do bzdurnych odsetek (np. z powodu covida) w 7 dni
i będą mieli cały problem "z głowy" ...

Pewnie rady nie potrzebujesz, ale może przyda się innym:
- oczywiście należy odpisać, że do dnia dokonania przelewu na konto, koniecznie
dopisując prośbę do Sądu, o nadanie wyrokowi "wykonalności natychmiastowej".
A właśnie, że potrzebuję :)
Nigdy nie miałem takiej sytuacji. Z tego co wiem to innych Sąd o to nie wzywał, chociaż wszyscy pisali pozew na tym samym wzorze. Zawsze Sąd sam miał taką formułkę - wraz z odsetkami od dnia wymagalności do dnia zapłaty. Dlatego pytałem, czy ktoś już miał coś takiego, bo jestem w kropce i boję się, że jak nie podam konkretnej daty, jak napiszę - do dnia zapłaty - nie podając konkretnej daty, to Sąd mi odrzuci pozew.
 
Back
Do góry