• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pozew w sprawie składek od nagrody rocznej

Publikujemy komunikat wraz z wzorem pozwu w sprawie składek pobranych niesłusznie od nagrody rocznej z prośbą o rozpowszechnienie.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • Pozew ZUS 13stka wzór.doc
    49,5 KB · Wyświetleń: 2 430
  • celnicy9-21-komunikat w sprawie pozwu o zapłatę przeciwko DIAS.docx
    55,6 KB · Wyświetleń: 1 514
Otrzymałem pismo z Sądu, w którym Sąd przesyła odpis odpowiedzi na odesłanie ZUS i zobowiązuje mnie do zajęcia stanowiska. W skrócie ZUS udowadnia, że 13tkę za 2017 wypłaconą w 2018 zalicza do podstawy wymiaru składek za 2017.
 
Otrzymałem pismo z Sądu, w którym Sąd przesyła odpis odpowiedzi na odesłanie ZUS i zobowiązuje mnie do zajęcia stanowiska. W skrócie ZUS udowadnia, że 13tkę za 2017 wypłaconą w 2018 zalicza do podstawy wymiaru składek za 2017.
Rozumiem, że złożyłeś do Sądu odwołanie od decyzji ZUS.
Możesz napisać jaki sąd (może być na PRIV) i jak długo czekałeś od złożenia odwołania?
Ja złożyłem odwołanie do sądu za pośrednictwem ZUS miesiąc temu i na razie cisza. jestem ciekaw jak długo to trwa.
 
Otrzymałem pismo z Sądu, w którym Sąd przesyła odpis odpowiedzi na odesłanie ZUS i zobowiązuje mnie do zajęcia stanowiska. W skrócie ZUS udowadnia, że 13tkę za 2017 wypłaconą w 2018 zalicza do podstawy wymiaru składek za 2017.

Ten zus naprawdę jest porypany. Składki potrącił Ci DIAS w lutym
2018r. Kiedy nie byliśmy pod ubezp. Spolecznym. Odpisz do
Sądu , że podtrzymujesz odwołanie i dopisz konkretnie kilka
Zdań z wyroku Sądu Szczecińskiego . Tak trzymaj.
Edit. Nie czytaj tych bzdur z ZUS do Sądu , bo oni kłamią .
Edit 2. Nie zapomnij dodać , że w tych sprawach zapadło kilka wyroków .
 
Ostatnia edycja:
Ja złożyłem do ZUS wniosek o wydanie decyzji w czerwcu 2020, decyzja koniec lipca, w sierpniu odwołanie, w grudniu pismo z sądu z żądaniem przedstawienia zarzutów wobec stanowiska zus zajętego wobec mojego odwołania, w styczniu wygrana. W lutym wniosek do SR na Diasa o wypłatę. Jeszcze pewnie ZUS złoży apelację. Dias też się odwoła i potrwa to jeszcze kilka albo kilkanaście miesięcy. Ale skarbusiom nie odpuszczę nawet tych paru stówek, za to co z nami zrobili.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Ja złożyłem do ZUS wniosek o wydanie decyzji w czerwcu 2020, decyzja koniec lipca, w sierpniu odwołanie, w grudniu pismo z sądu z żądaniem przedstawienia zarzutów wobec stanowiska zus zajętego wobec mojego odwołania, w styczniu wygrana. W lutym wniosek do SR na Diasa o wypłatę. Jeszcze pewnie ZUS złoży apelację. Dias też się odwoła i potrwa to jeszcze kilka albo kilkanaście miesięcy. Ale skarbusiom nie odpuszczę nawet tych paru stówek, za to co z nami zrobili.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka

A, czy po wygranej sprawie z zusem próbowałeś od dias odebrać nienależnie pobrane składki?
Bo mi kazał przedstawić dokument , z którego wynika , że nienależnie okradł mnie z trzynastki.
 
A, czy po wygranej sprawie z zusem próbowałeś od dias odebrać nienależnie pobrane składki?
Bo mi kazał przedstawić dokument , z którego wynika , że nienależnie okradł mnie z trzynastki.
Aha, zacząłem od wezwania Dias do zapłaty w maju 2020, odpisał mi, że wszystko zrobił zgodnie z wytycznymi zus i tam mam się kierować. Dlatego ponownie nie składałem wezwania do zapłaty tylko od razu sąd rejonowy z pozwem.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Dla wszystkich zainteresowanych
III UZP 1/21
Czy od nagrody rocznej należnej funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej na podstawie art. 242 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U.2020.505 j.t.) za 2017 r., wypłaconej uprawnionemu w 2018 r. należało odprowadzić składki na ubezpieczenia społeczne na zasadach i wysokości określonej w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U.2020.266 j.t.)?
 
tak łatwiej znaleźć
powinno być łatwiej jak to rozstrzygną
 
Ostatnia edycja:
Czy zapadają kolejne wyroki w sprawie nienależnie pobranych skladek od nagrody rocznej ?
W otrzymanej odpowiedzi z Sądu na wniesiony odwołanie od decyzji ZUS oraz odpowiedzi ZUS na odwołanie - Sąd zobowiązuje mnie do ustosunkowania do odpowiedzi zus .
"Ponadto Sąd zakreśla termin 14 dni do naprowadzenia wniosków dowodowych na poparcie swojego stanowiska /np. Dowodów z przesłuchania stron, zeznań swiadkow, dowodów z opinii bieglych, ewentualnie dowodów z dokumentów / - pod rygorem pominięcia tych wniosków dowodowych, które zostaną złożone w terminie pozniejszym."
Czyli rzucanie kłód pod nogi .
Dobrze , że nie zobowiązał mnie do wydania wyroku? 🙃
 
Czy zapadają kolejne wyroki w sprawie nienależnie pobranych skladek od nagrody rocznej ?
W otrzymanej odpowiedzi z Sądu na wniesiony odwołanie od decyzji ZUS oraz odpowiedzi ZUS na odwołanie - Sąd zobowiązuje mnie do ustosunkowania do odpowiedzi zus .
"Ponadto Sąd zakreśla termin 14 dni do naprowadzenia wniosków dowodowych na poparcie swojego stanowiska /np. Dowodów z przesłuchania stron, zeznań swiadkow, dowodów z opinii bieglych, ewentualnie dowodów z dokumentów / - pod rygorem pominięcia tych wniosków dowodowych, które zostaną złożone w terminie pozniejszym."
Czyli rzucanie kłód pod nogi .
Dobrze , że nie zobowiązał mnie do wydania wyroku? 🙃
Trzeba się cieszyć, że nie zajął Ci emerytury na poczet ewentualnych kosztów postępowania;);):coffee:
 
Tak czy siak odpowiedzieć muszę .
Są ku temu co najmniej 3 powody :
-odpowiedź ZUS na pozew jest skonstruowana dla innego funkcjonariusza wymienionego z imienia i nazwiska ,
  • po 5 stronicach wymieniania dziwnych ,różnych interpretacji prawnych radca prawny ZUS stwierdza "brak jest przepisów szczególnych /przejsciowych/, dotyczących naliczania składek od wypłaty świadczeń dokonywanych funkcjonariuszom po 31.12.2017r."
  • bardzo dobra podpowiedź Przewodniczącego ZZ , poprosić Sąd o wstrzymanie postępowania /może Sąd nie wie o zapytaniu ..../
 
Tak czy siak odpowiedzieć muszę .
Są ku temu co najmniej 3 powody :
-odpowiedź ZUS na pozew jest skonstruowana dla innego funkcjonariusza wymienionego z imienia i nazwiska ,
  • po 5 stronicach wymieniania dziwnych ,różnych interpretacji prawnych radca prawny ZUS stwierdza "brak jest przepisów szczególnych /przejsciowych/, dotyczących naliczania składek od wypłaty świadczeń dokonywanych funkcjonariuszom po 31.12.2017r."
  • bardzo dobra podpowiedź Przewodniczącego ZZ , poprosić Sąd o wstrzymanie postępowania /może Sąd nie wie o zapytaniu ..../
Ja dostałem podobne pismo, odpowiedziałem i na początku lutego dostałem z SO wyrok określający podstawę składek na ubezpieczenia społeczne za luty 2018 na zero złotych.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Może ktoś mi wyjaśni, jak wygląda sytuacja składek na ubezpieczenie, dotycząca osoby "ucywilnionej" w momencie uzyskania przez nią emerytury mundurowej? Czy ZUS zwracał jakieś składki?

Chodzi mi o przypadki, gdy w roku 2017 wobec osoby "ucywilnionej", która nie spełniała warunków do uzyskania EM (np. wiek < 55), gdzie "z automatu" składki za cały okres zatrudnienia musiały, i zostały opłacone w ZUS'ie, natomiast później (już w roku 2019), spełniając warunki, dana osoba uzyskała taką emeryturę.

Moim zdaniem, ZUS powinien zwrócić płatnikowi składki za okres zaliczony do EM "ucywilnionego", a jeżeli tego nie zrobił, opłacony okres stanowi okres składkowy i powinien zostać doliczony do okresów uprawniających go do "drugiej" emerytury ...
 
Au mnie taka ciekawostka. Rozprawa się odbyła i została wyznaczona data ogłoszenia wyroku (SO), ale w między czasie ZUS złożył wniosek o otwarcie rozprawy i zawieszenie postępowania z uwagi na zapytanie SA w Białymstoku do SN o rozstrzygnięcie prawne w zakresie naszego składkowego sporu. Mój Sąd Okręgowy daje mi 7 dni na przyjęcie lub odrzucenie wniosku. Jest sens odrzucać ten wniosek ZUS? Czy miał ktoś podobnie?
 
Witam. Ja dostałem kolejne pismo z sądu o udzielenie odpowiedzi w terminie 7 dni, czy złożyłem odwołanie od decyzji ZUS. Odwołania takowego nie złożyłem, gdyż ostatecznie uznałem, że zwrotu nienależnie pobranych składek powinienem żądać od IAS. Podejrzewam, że z powodu wyimaginowanych braków formalnych sąd chce odrzucić mój pozew. Jeśli tak się stanie to trudno. Państwo w państwie, prawo i sprawiedliwość. Po 43 latach pracy i służby można obywatela okradać w świetle prawa.
 
Witam. Ja dostałem kolejne pismo z sądu o udzielenie odpowiedzi w terminie 7 dni, czy złożyłem odwołanie od decyzji ZUS. Odwołania takowego nie złożyłem, gdyż ostatecznie uznałem, że zwrotu nienależnie pobranych składek powinienem żądać od IAS. Podejrzewam, że z powodu wyimaginowanych braków formalnych sąd chce odrzucić mój pozew. Jeśli tak się stanie to trudno. Państwo w państwie, prawo i sprawiedliwość. Po 43 latach pracy i służby można obywatela okradać w świetle prawa.
Sorry, że dodam swoje trzy grosze. Wydaje mi się, że w świetle powyższych postów największy nieład
( tak delikatnie i nie hejtuję) to panuje niestety w naszych oświeconych sądach.o_O Nie odpuszczajcie(y)
 
Witam. Ja dostałem kolejne pismo z sądu o udzielenie odpowiedzi w terminie 7 dni, czy złożyłem odwołanie od decyzji ZUS. Odwołania takowego nie złożyłem, gdyż ostatecznie uznałem, że zwrotu nienależnie pobranych składek powinienem żądać od IAS. Podejrzewam, że z powodu wyimaginowanych braków formalnych sąd chce odrzucić mój pozew. Jeśli tak się stanie to trudno. Państwo w państwie, prawo i sprawiedliwość. Po 43 latach pracy i służby można obywatela okradać w świetle prawa.

Można by powiedzieć : co ma piernik do wiatraka ?
Najprościej będzie jak w odpowiedzi napiszesz bardzo dyplomatycznie, że prosisz o zawieszenie postępowania w związku z zapytaniem do sądu najwyyzzszzego , a nienależnie pobrane
składki musi zwrócić płatnik .
 
Back
Do góry